Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Mountainboard - Kraków


4 replies to this topic

#1 Wild ATB

Wild ATB

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 June 2014 - 10:49

Siemano!

Zapraszamy głodnych zimy na nasz spot mountainboardowy w Sieprawiu pod Krakowem

Dołączona grafika
Organizujemy szkolenia dla początkujących, zaawansowanych, zloty, zawody, wyjazdy mountainboardowe...
Uczymy dzieci od 7 roku życia, młodzież i osoby dorosłe..

Zastanawiacie się jakie podobieństwa i różnice z snowboardem?

Podobieństwa:
Jesteśmy scaleni z deską w 100%
Pozycja zjazdowa
Praca podobnych partii mięśni
Freestyle - można kręcić praktycznie te same ewolucje
Pozwala na jazdę z latawcem (kite)

Różnice:
Nieco inna technika skręcania jak i hamowania
Mountainboard jest cięższy (5-8kg)
Jeździmy po trawie, szlakach górskich, skateparkach, torach rowerowych, street a nie śniegu ;)
Ochraniacze kolan, łokci, nadgarstki, no i oczywiście kask są podstawowym wyposażeniem - chronią przed kontaktem z glebą.
Brak kolejek na wyciągach ;)

O skręceniu i hamowaniu
Wyróżnia się dwa typy skrętów:
1. przenoszenie ciężaru tzw palce pięty, gdzie kluczową rolę odgrywają nasze biodra i równomierne dociążenie obu nóg
2. Podnoszenie, "podbijanie" deski, najczęściej przedniego trucka/osi
W praktyce skręca się mieszając obie techniki skręcania.

Hamowanie - jest dużo opcji, hamulec, powerslide, wjazd pod stok ... wiecej na ten temat... Mountainboard.pl - hamowanie bez hamulca

Gdzie można jeździć? Walczymy o to by miejsc, parków było jak najwięcej...a tak to skateparki, tory rowerowe (4x), szlaki górskie, nartostrady, ulica. Na ten moment istnieją dwie szkoły mountainboardowe: Wildboards - Siepraw/Kraków oraz Allboardschool w Karpaczu. Mapa miejscówek

Ceny sprzętu? Deski juniorskie 600-1300zł Dla wagi 50-90kg trzeba przeznaczyć około 1200-1600zł, optymalny sprzęt na którym ścigamy się po zawodach to koszt 2000-3000zł - sprzęt starcza na wiele lat aktywnej jazdy(5-8 lat), zmieniając ew. części eksploatacyjne (pompki, dętki, części zawieszenia, opony )

Podsumowując
Mountainboard jest bardziej agresywną alternatywą snowboardu, jak i wymagającą fizycznie, jednak dobierając odpowiednio teren staje się sportem dla 7-10 latków. Dla nas jest najbardziej uniwersalną deską jaką Pan Bóg stworzył.

Film z naszego parku, rozgrywanych zawodów z Sieprawia z zeszłego roku - VIMEO

Na miejscu w Sieprawiu: wypożyczalnia, instruktorzy, wyciąg, noclegi, gastro, poducha do trenowania na miękko.


Pytania, walcie tu śmiało.

Wild Crew

Użytkownik Wild ATB edytował ten post 19 June 2014 - 11:05

Szkoła Mountainboardu / Landkite - www.wildboards.pl

#2 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 June 2014 - 01:56

czesc, no dzis na łopacie gadalismy.pozdrawiam

#3 Wild ATB

Wild ATB

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 June 2014 - 07:09

czesc, no dzis na łopacie gadalismy.pozdrawiam


Mały ten świat :) Dobra miejscówka, na pewno tam częściej będziemy wpadać. Pozdro!
Szkoła Mountainboardu / Landkite - www.wildboards.pl

#4 aristo

aristo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 June 2014 - 10:42

Usłyszałam o tym projekcie niedawno od znajomych i zaczęłam szukać wiadomości na temat tej szkółki. Mam pytanko czy ciężko tam z miejcem dla małej zorganizowanej (prawie) grupy na kilka dni? Pytam tutaj skoro już temat jest podjęty, później będę myślała dalej co i jak. Wyjazd mniej więcej koniec sierpnia początek września

#5 Wild ATB

Wild ATB

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 June 2014 - 21:42

Usłyszałam o tym projekcie niedawno od znajomych i zaczęłam szukać wiadomości na temat tej szkółki. Mam pytanko czy ciężko tam z miejcem dla małej zorganizowanej (prawie) grupy na kilka dni? Pytam tutaj skoro już temat jest podjęty, później będę myślała dalej co i jak. Wyjazd mniej więcej koniec sierpnia początek września


Ostatni weekend sierpnia oraz pierwszy weekend września mamy wyjazdy na dość istotne zawody, jednak w tygodniu była by taka możliwość. Najlepiej kontaktować się z nami bezpośrednio mailowo lub telefonicznie ;)
Szkoła Mountainboardu / Landkite - www.wildboards.pl