Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Arbor Cadence 2014


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 January 2014 - 11:13

Recenzja Arbor Cadence 2014

Zestaw:
Arbor Cadence 143
Flux GL
Vans Aura

Twardość: Średnia. Wystarczająco twarda, żeby wylądować triki na skoczni, ale na tyle miękka żeby wygiąć nosepressa. Jeśli nie możesz zdecydować pomiędzy dwoma długościami, weź krótszą.

Reakcja: Deska reaguje szybko, jest zwinna. Nie ma żadnych opóźnień przy zmianie z krawędzi na krawędź.

Stabilność: Przy większych prędkościach na nierównym terenie czuć, że to rocker. W każdym innym wypadku Grip-tech radzi sobie świetnie.

Switch: Pełny twintip - na switch jeździ tak samo jak na swoją.

Pop: Sprężysta. Ollie nie jest żadnym problemem.

Park: Nigdy nie myślałam, że znajdę jedną deskę, która będzie sobie radzić zarówno na railach jak i na większych skoczniach (12m). Zaskoczyło mnie to, że griptech nie wcina na railach.

Minusy: Wolna na suchym śniegu. Strasznie śliska - łatwo się wywrócić w kolejce do wyciągu.

Wrażenia ogólne:
Jestem zachwycona. Na stoku można się nieźle pobawić w szybkie skręty, na swoją i na switch, a także w pressy i podskoki. W puchu nie sprawia problemu. W parku czuje się jak ryba w wodzie. Nie miałam okazji spróbować w pipe’ie, ale dam znać jak to zrobię.

Agnieszka Rusin







http://sklepsnowboar...cadence-14.html

Załączone pliki



#2 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2014 - 14:05

Fajnie, że pojawiają się w polskim necie recenzje Cadence:)

Od wczoraj mam tą deskę, od razu zaznaczam, że kupiłam w ciemno, a co! Odważna jestem ;)

W ten weekend będzie przeze mnie testowana. Z pewnością nie jestem w stanie jej ocenić pod tak wieloma aspektami jak zrobiła to Agnieszka, ale na pewno dodam kilka groszy od siebie jako osoby, której poziom można ocenić na średniozaawansowany. Przesiadam się z K2 Moment, czyli deski dla początkujących;)

W K2 bardzo chwaliłam sobię easy rocker (delikatny za wiązaniami), jednak jakiś czas temu zauważyłam, że brakuje mi stabilności na krawędzi. A że też lubię przypressić, to właśnie dlatego zdecydowałam się na Cadence :)
тише едешь - дальше будешь!

#3 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 31 January 2014 - 14:42

Wywaliło film:



#4 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2014 - 15:06

To kolej na mnie:)

Arbor Cadence to moja 2 deska, wcześniej jeździłam na K2 Moment, która posiada patent Catch free rocker (jest płaska i ma lekkiego rockera za wiązaniami) i określana jest jako deska AM dla początkujących.

Jak wyglądał mój zestaw "testowy"? ;)

Flux PR15
Nike Vapen

FLEX
Arbor określa go jako med-soft flex. W porównaniu do K2, która i tak już nie należy do twardych Cadence jest wyraźniej miększa, co pozwala na łatwiejsze wyginanie, pressy, buttery.

SZYBSZA JAZDA
Dzięki patentowi Grip-tech Cadence dobrze trzyma krawędź, o wiele lepiej niż rockery bez tego dodatku, testowane na twardym zmrożonym stoku ;) Można pojechać ciętymi bez obawy o potłuczony tyłeczek ;)

PRESSY/ BUTTERY
Gnie się aż miło, bardzo zwinna zwrotna, sprawiła, że próbowałam butterów przy większej prędkości niż K2. I kiedy już myślałam, że będzie gleba to nie stało się kompletnie nic! Mimo grip-techa nie przycina, czym mnie kompletnie zaskoczyła, oczywiście na+ :)

POP
Zgadzam się z Agnieszką, że Cadence jest sprężysta, deska ma fajnego popa i widać, że lubi skakać. Na razie były to małe hopki, ale kto wie do czego mnie "namówi" w niedalekiej przyszłości ;)

To wszystko przemawia za nią, a teraz minus:
Śliska i jeszcze raz sliska, mając obie wpięte nogi ciężko "wyślizgać" się z wgłębienia na stoku. To samo na wyciągu, trzeba się pilnować ;)

Ogólnie polubiłyśmy się od pierwszego zjazdu:)

No i piękna Santa Muerte na topie:
Dołączona grafika

Puchu jeszcze nie widziała, ale jak nagle coś dopda to z pewnością recenzję o puch uzupełnię.

Załączone pliki

  • Załączony plik  desia.jpg   35 KB   89 Ilość pobrań

  • Marcin07 i msolczak lubią to
тише едешь - дальше будешь!

#5 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2014 - 18:25

Jeszcze jedno: producent chwali się wyjątkową wytrzymałością top sheetu, niestety to nieprawda...Rysy sa takie "ostre" w dotyku, w K2 były to bardziej wgniotki.
тише едешь - дальше будешь!

#6 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2014 - 12:34

Niestety, muszę dopisać po kolejnych kilku dniach jazdy, że deska z każdym użyciem coraz bardziej łuszczy się przy krawędziach, więc "wytrzymałość do granic możliwości" to bajka...
Chyba klej epoksydowy zostanie moim przyjacielem...
тише едешь - дальше будешь!

#7 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 08:21

Po kilku kolejnych dniach na stoku oraz po otwarciu sezonu 2015 podtrzymuję wszystko, co wyżej napisałam :ok:
тише едешь - дальше будешь!