Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wybór Wiązań Dla Średnio Zaawansowanego


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamadam01

adamadam01

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2014 - 08:37

Witam.

Postanowiłem w tym roku zainwestować w swój sprzęt. Deskę juz kupiłem - razem core. Teraz poszukuje wiązań i tu mam problem bo nie wiem czego szukać. Tak jak pisałem jestem średnio zaawansowany, jazda główne po stoku, czasem jakaś hopka, czasem ale rzadko puch. Rozmiar buta to 42.
Za jakim typem wiązań czy za jaką firma polecacie się rozglądać? Na co zwracać uwagę? Chciałbym wydać do 300 zł za nowe lub używane w bdb stani

#2 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2014 - 13:36

Jak nowe w tej cenie to np. Kingi, szału nie ma bo to podstawa Drake, ale kumpel jeździ (podobny poziom zaawansowania) i na razie je sobie chwali. Raven s380 bardzo polecane przez marpyc'a. Chociaż ja bym wolał troszkę dołożyć do wiązań, chociażby nawet do fifty (2012) ale musiałbyś ogarnąć stówkę więcej, chyba że znajdziesz już tańsze. Tyle z mojej strony, resztę polecą inni :)

#3 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 January 2014 - 15:53

E tam kingi maja plastikowa łyche;p Do tej ceny weź ravena bo nic innego nie wymyślisz:)

icon_users.png


#4 adamadam01

adamadam01

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2014 - 17:26

Przekonaliscie mnie :) dołożę stawkę i kupię coś porzadnejszego. Najwyżej jak będę zmieniać deskę za kilka sezonów to wiązania zostawię. Tak więc co za 400 zł oprócz polecanych fifty? Jest w ogóle sens szukać używek?

Przekonaliscie mnie :) dołożę stawkę i kupię coś porzadnejszego. Najwyżej jak będę zmieniać deskę za kilka sezonów to wiązania zostawię. Tak więc co za 400 zł oprócz polecanych fifty? Jest w ogóle sens szukać używek?

#5 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2014 - 17:40

Sens zawsze jest, zależy co i w jakim stanie ;) co do nowych, to jeszcze widziałem wczoraj w intersporcie K2 Sonic, to tak przy okazji piszę bo były za 400zł ale nic o nich nie wiem, może ktoś z forumowiczów je posiada i się o nich wypowie, widziałem je też w zeszłym roku (stały chyba za 469zł) długo ich w dłoniach nie miałem, wyglądały na dosyć dobrze wykonane ale nie podobał mi się dolny strap. Co do używek Flux PR15, tutaj http://adechade.com/...1334-flux-pr15/ możesz o nich poczytać :)

#6 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 January 2014 - 17:47

jak trafisz fluxy o odpowiednim flexie to bedziesz zadowolony;p

icon_users.png


#7 adamadam01

adamadam01

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2014 - 10:10

Znalazłem takie aukcje wiązań fifty bo słyszałem dobre opinie. Co myślicie?http://m.allegro.pl/przedmiot,boarder-wiazania-drake-fifty-2013-l-40,3798301359.html

Czy lepiej szukać fluxow?

A jeszcze pytanie co do rozmiaru. Wcześniej myślałem co by kupić rozmiar M do moich butów róż 42 ale patrząc na ta aukcje to m będzie odpowiednie. Tamta numeracja jest dobra?

#8 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2014 - 12:59

Ja ma na pudełku z Reload'ów (L) 41-43.5 na Kingach jest to samo, nie wiem jak Fifty ale powinna być ta sama rozmiarówka. Mam buta 42.5 i w M'kę nie wejdę, skorupa też nie jest jakoś specjalnie duża. Tak jak napisałeś/nie napisałeś (bo Ci się wkradło dwa razy "M" :P) ale domyślam się że chodziło o "L będzie odpowiednie" ;)

#9 adamadam01

adamadam01

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 January 2014 - 21:57

Ponawiam pytanie sprzed dwóch wiadomości. Dobre te wiązania czy szukać fluxow? Jaka różnice poczuje?