Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Lib Tech Hot Knife


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2013 - 19:30

Ostatnio same pozytywne informacje napływają do mnie o desce Lib Tech Hot Knife. Artur z Białki czy też chłopaki z Mierzyna po testach tej deski twierdzą,że to dość wyjątkowy snowboard.

Generalnie Hot Knife to dość mięka deska jeśli chodzi o flex zrobiona z drzewa Columbian Gold Core, które jest zarezerwowane dla wyższych modeli Lib Tech. Tutaj deska ma flex 6/10 i tak też jest odbierana przez testerów, jako niezbyt twarda.

Druga sprawa to technologia C3 BTX, czyli bardzo delikatny rocker między wiązaniami i mocny camber poza nimi. Ogólnie to już bardzo niedaleko klasycznego cambera, jednak w Mervinie twierdzą,że ten delikatny rocker nadal pomaga w puchu i ułatwia inicjację skrętu, szczególnie przy mniejszych prędkościach czy trikach.

Do tego dostajemy krawędź Magne-Traction w wersji 0.5 czyli jej mniej pofalowaną wersję. Ten pakiet jeździ nietuzinkowo. Z jednej strony tzw carving jest na niespotykanie wysokim poziomie, długie spokojne wykładki czy też szybkie przeskakiwanie z krawędzi na krawędź. Tutaj trzymanie krawędzi jest wręcz nierealne w każdych warunkach.

Z drugiej strony mieki flex i delikatny rocker nadal dają możliwość zabawy dość łatwego opanowania deski jak na jej zachowanie przy szybkiej jeździe.

Załuję,że nie nagrałęm Artura z z Zyg Zaka,który szybką agreswyną jazdę na krawędzi przekładał z butterem na tailu obracająć się na nim paro krotnie. Jakbym nie zobaczył, to bym nie uwierzył,że nie pro jest w stanie coś takiego zrobić na jakby nie było dość agresywnej desce.

#2 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2013 - 19:49

Ja już w zeszłym roku słyszałem od Artura zachwyty nad C3 Liba.
Bardzo pozytywny gość - jak ktoś chce się bardzo dużo dowiedzieć o wyrobach Mervina. proponuję uderzać do Niego.

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#3 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2013 - 08:19

będziesz miał takie cacko na testach...? w jakim wzroście? :)
no board no fun!

#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2013 - 09:44

153 na pewno, walcze jeszcze o cos dluzszego...

#5 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2013 - 09:51

153 to ideał... rozumiem, że już 28-29.12 będzie do ujeżdżenia?
no board no fun!

#6 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2013 - 09:53

Tak jest. Zapraszam;)

#7 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2014 - 18:03

Dzięki uprzejmości Marka jeździłem na tym kozaku 2 dni w Janskich Lazniach w bardzo mieszanych i słabych warunkach. Nie jeździłem w puchu, ale kto to z nas pamięta co to puch w tym roku? :-) Nie ma kropli swagu w pierwszym poście Marka. Ta deska tak jeździ. Nazwa hot knife nie została nadana przypadkiem. Inna, równie doskonale pasująca - katana. Tnie po wszystkim ze stałą przyczepnością i precyzją. Sypki śnieg, lodowe jęzory, przetarcia, mokry śnieg, bardzo wysokie muldy. Skakałem niestety tylko z uskoków, hopek na trasie stoku i poboczach i mam pełen niedosyt. Ochłonąłem i pomimo, że chęci na spróbowanie czegoś twardszego nadal są, to ta deska na pewno będzie jedną z "moich" w niedługim czasie. Filmów nie mam, brak kamerki i brak towarzystwa tym razem, ale warto sprawdzić samemu pod swoimi nogami. Ja zostałem gorącym fanem. Tyle z wrażeń, recenzję wrzucę jak objeżdzę ją bardziej, dłużej, lepiej, wyżej :-)

Załączone pliki



#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2014 - 23:23

W sumie gdyby nie to,że często gubię technikę na skoczni przy wyjściu do dużych rotacji to pewno cały czas bym jeździł na desce z technologią C3.
Hot Knife jest przy tym fajny, bo dość miękki,a jednak te trzymanie krawędzi. Fajnie,że deska Ci spasowała;)

#9 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2014 - 12:03

W sumie gdyby nie to,że często gubię technikę na skoczni przy wyjściu do dużych rotacji to pewno cały czas bym jeździł na desce z technologią C3.
Hot Knife jest przy tym fajny, bo dość miękki,a jednak te trzymanie krawędzi. Fajnie,że deska Ci spasowała;)


Jeszcze TRS'a sprawdzę za Twoim przykładem. Ale boje się, że będę jak ta żaba po tym. Ni na prawo, ni na lewo i będę musiał nabyć dwie. A nie wiem co na to mój budżet... :-D

#10 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2014 - 07:55

Dzięki Markowi miałem okazję pojeździć przez dwa dni na Hot Knife 14/15 159 midwide. Miejsce Livigno, warunki bardzo dobre chociaż było w niektórych miejscach sporo lodu ale w tym przypadku to nie miało żadnego znaczenia krawędź robiła swoją robotę.
Jazda ciętym, zmiana krawędzi (pod czujnym okiem roninów, praca nad techniką) to sama przyjemność, szczególną uwagę zwracałem na to czy przy szybszej lub wolniejszej jeździe na krawędzi po lodzie wyczuwalne będą jakieś przyhamowania (był temat w jednej z dyskusji) i takich momentów nie wyczułem, deska idealnie jedzie na krawędzi. Przy prędkościach 60-70 km/h na HK czułem się na niej pewnie, prowadziła się bardzo stabilnie.
Baletmistrzem nie jestem ale nose/tail-rolle zaczeły wychodzić, więcej na temat freestyle musi wypowiedzieć się ktoś inny.
Była to druga deska Marvina jaką miałem możliwość testować (pierwszą deską był Travis Pro) , został mi jeszcze w planach TRS ale do Hot Knife muszę jeszcze wrócić problemy zdrowotne nie pozwoliły mi do końca wycisnąć wszystkich możliwości tej deski mimo to deska dała mnóstwo frajdy i jest to kolejna deska Liba która robi na mnie ogromne wrażenia.

Hot Knife 159 mw w zestawie:
buty: salomon malamute
wiązania: flux sf45

Zestaw trochę za twardy do tej deski.

Minus: midwide kolejny test musi być na standardowej szerokości.

#11 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2014 - 14:21

Ok, fajnie,że mogłem pomóc...
  • praxx lubi to

#12 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 18 December 2014 - 20:57

Bodek, napiszesz parę odczuć travis vs. hot knife?

#13 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2014 - 13:38

Na przyszły sezon poza Hot Knifem będzie tzw Swiss Knife czyli pro model Frediego Kalbermattena. Deska delikatnie zmieniona,być może będę miał ją również w testach po nowym roku.

#14 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2015 - 20:55

Co w niej zmieniono? Masz więcej danych? :-)

#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2015 - 22:20

Coś z nosem,ale nie mam jeszcze pełnego info... Dam znać jak będę miał specyfikację.