Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ns Proto Vs Voelkl Squad Rocker


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2013 - 18:29

wow!!! imponujące zakupki... :excited: ....a że taki protas istnieje w przyrodzie to nawet nie wiedziałem... :twisted:
no board no fun!

#22 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2013 - 19:02

Nie wiedziałeś, bo i w sumie nie miałeś skąd :) Świeża sprawa, która wypłynęła w zeszłym tygodniu. Deska z linku absolutesnow, to limitowana edycja nowego modelu NS'a, który w swojej kolekcyjnej wersji pojawi się w sezonie 14/15. NS wrzuci pod koniec grudnia/na początku stycznia krótką serię kilkuset sztuk RIPSAW CR (Camber Rocker) do sklepów w USA i do zainteresowanych dystrybutorów. Desiwa będą miały indywidualną numerację, więc kolekcjonerzy powinni być zadowoleni.
W kwestii samej deski. Ripsaw to twin tip z Carbonium Line, coś pomiędzy Proto a SL. Desiwo zbudowane na profilu Extended Transition, z przedłużonymi dwukrotnie strefami cambera przy obniżonym profilu tipa i taila. Wg nieoficjalnych danych Ripsaw ma mieć 100000 kilowatów mocy popu i nielicho cisnąć na krawędziach. Będzie sztywniejsza od Proto.
Na razie jednak nikt jej na oczy nie widział, nikt w Europie na niej nie jeździł (pierwsze Ripsaw'y są obecnie na etapie produkcji w Denver) więc bardziej szczegółowe informacje po pierwszych strzałach :)

I tak właśnie misternie ukrywana tajemnica nowego modelu NS'a została bezpardonowo odkryta :laugh: Eh te internety!

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#23 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2013 - 19:46

rozumiem jamer, że chciałeś niemałej nsowej familii zrobić niespodziewajkę i na td5 przywlec toto w jedynie słusznym rozmiarze do podotykania... :ashamed:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#24 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2013 - 20:47

taaaaaa, coś w tym stylu. Niespodzianek będzie dużo więcej. Drżyjcie więc 8-)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#25 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2013 - 21:03

To NS będzie na TD5?
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#26 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2013 - 21:57

NS tego jeszcze nie wie

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#27 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 November 2013 - 09:14

NS tego jeszcze nie wie


jak zrobimy wjazd na chate do NS i go porwiemy... to sie juz dowie ze bedzie na TD5 ;)
emer

#28 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 November 2013 - 09:15

NS tego jeszcze nie wie

już ustalone... zsuwamy z mikiem koja, płyn znieczulający i pokotem do rana... vasja na korytarz (bo chrapie - podobno... :hahaha2: ) i damy radę... jamer wbijaj... O0
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#29 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2013 - 01:49

NS tego jeszcze nie wie

NS dostanie bilety last minet od Jamera.
A ty Jamer prywatnie też jesteś widziany.
Mile ;)
There's a natural mystic blowing through the air ...

#30 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 February 2014 - 18:14

to ja coś napiszę o squad rockerze którego jestem szczęśliwym właścicielem od miesiąca. Póki co 8 dni na śniegu, porównania wielkiego nie mam, poprzednia decha to Burton Custom z 2005 roku, w grudniu 2013 jeździłem 3 dni na Ride Buckwild, dwa dni Santa Cruz Love is Scary, w sylwestra na Lobsterze Parkboardzie, ze dwa lata temu na Ravenie TTT dwa dni i to tyle z desek o podobnym przeznaczeniu.

Squad na krawędzi na betonie jeździ dobrze, właściwie różnicy między Ridem, Santą i Lobsterem nie wyczułem, na każdej czułem się pewnie, krawędź trzymała. Każda po dociśnięciu zachęcała do dynamicznej jazdy.
Voelkl pierwszego dnia mnie zaskoczył, po wyjściu z fronta skończyłem na plecach... na butterach gnie się podobnie jak Santa ale popem przewyższa każdą deskę wyraźnie. Pressy wychodzą naprawdę soczyste, wysokie a co najważniejsze bardzo stabilne. Nie spodziewałem się, że można połączyć takiego popa z taką łatwością wyginania dechy. Dwa print screeny na dowód :)
W puchu trzeba się pilnować, ale z tym trzeba się liczyć jeżdżąc na 152cm mając 182cm i 62kg.
Czekam jeszcze aż będę miał okazje poskakać na większych (>6m) hopach wtedy jakąś recenzje pewnie skrobnę :)

Do deski przykręcone Fluxy DS i wpięte Burtony Rulery.

Załączone pliki



#31 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 July 2014 - 16:59

Po kolejnych 8 dniach (w sumie 16) mogę dodać następujące rzeczy:

Na większych hopach sprawuje się dobrze. Parę razy przy lądowaniu wyjechała mi, zostałem zdecydowanie za deską. Głowy nie dam czy dłuższa/sztywniejsza/camberowa deska by to wybaczyła... ocenie ją tutaj na 4 bo ani mnie nie zachwyciła w tym aspekcie, ani nie zawiodła.

Jeśli chodzi o raile to zdecydowanie pomaga. Na innych deskach zauważalnie rzadziej i mniej gładko wychodziły boardslide'y, 50-50 na railach i raczej to nie jest kwestia tylko progresu skila. Wydaje mi się, że decha ułatwia jibbing, dam jej 5 tutaj.

Co do jazdy na krawędzi to podtrzymuje zdanie, na dużych prędkościach stabilnie, w ciasnych dynamicznych łukach przewidywalnie (jak już się nauczyłem tej deski) Daje jej tutaj 5

Buttering zdecydowanie na 6. Decha ładnie się gnie, oddaje mocno, cały czas jestem pod wrażeniem.

Muszę się jeszcze odnieść do wytrzymałości co było na forum poruszane o deskach Voelkla.
1. Oparłem dechę o metalowa balustradę, żeby ją wycyklinować i zdarł się lakier - fot1
2. Przy streetowym naskoku do boardslide zahaczyłem tailem o raila, była gleba i wgniotła się krawędź. fot2 i 3. Nie było to mocne uderzenie, ale wystarczyło. W Burku Customie z 2005 roku zaliczyłem co najmniej równie mocne uderzenia i nic się nie działo.... ale wiadomo, że kiedyś wszystko było solidniejsze :P niemniej w ocenie trwałości daje 3.

Skala ocen 1-6 z czego 6 nie dałbym żadnej innej desce na której jeździłem w jakimkolwiek aspekcie.

Załączone pliki

  • Załączony plik  fot1.JPG   100.16 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  fot2.JPG   51.12 KB   40 Ilość pobrań
  • Załączony plik  fot3.JPG   54.73 KB   32 Ilość pobrań