Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Na Mroźne Dni


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 superbk

superbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2012 - 16:09

Cześć Wam,

Ciekawi mnie, jak sobie radzicie, gdy temperatura leci mocno w dół, np. -18 i wieje nieprzyjemny wiatr.
Chodzi przede wszystkim o warstwę pomiędzy koszulką termoaktywną, a kurtką. Jaka tkanina radzi sobie najlepiej, czyli trzyma ciepło i nie łapie zbyt dużo wilgoci.

Pozdrawiam

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2012 - 17:06

Druga warstwa termoaktywna, czyli najczęściej bluza z długim rekawem, w moim przypadku z wełny merynosa. Ewenntualnie polar.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2012 - 17:45

Wiatr powinien się zatrzymać na kurtce, bo imho tylko ona jest od tego. A co pomiędzy? polar.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#4 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2012 - 17:52

tak jak reszta preferuje polarek

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#5 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2012 - 19:48

polar, ale ten prawdziwy:) tzn. polartec

#6 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2012 - 20:18

Cześć Wam,

Ciekawi mnie, jak sobie radzicie, gdy temperatura leci mocno w dół, np. -18 i wieje nieprzyjemny wiatr.

zakładam kurtkę :)

#7 superbk

superbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2012 - 12:46

zakładam kurtkę :)


Problem w tym, że moja kurtka nie jest ocieplana :)

#8 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2012 - 16:02

Moja też nie jest. Od tego mam polar :) Jeśli mocno leci w dół zakładam trzysetkę :)

#9 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 08 December 2012 - 16:37

bielizna dobry polar (bądz dobra bluza) i kurtka wystarczy zdecydowanie

#10 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2012 - 16:50

bielizna dobry polar (bądz dobra bluza) i kurtka wystarczy zdecydowanie


Potwierdzam... jeździłem na takim secie 3 sezony.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#11 superbk

superbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2012 - 17:26

Dzięki za wszystkie komentarze :ok:
Udanego sezonu i jak najmniej kontuzji.

Pzdr.

#12 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 December 2012 - 01:56

polar, ale ten prawdziwy:) tzn. polartec


Rozumiem, że jak inna firma zrobi swój polar i nie będzie on uszyty z polaru polarteca to będzie on zły, niedobry, i nieprawdziwy? Co znaczy prawdziwy?
Oczywiście, nie mówię, że Polartec jest do kitu a produkty uszyte z ich materiału są niedobre, ale bez przesady niech już nas tak nie ponosi tylko ze względu na popularną i chyba modną nazwę.

Co do samego tematu. Tak jak ktoś do góry napisał. Koszulki uszyte z wełny Merynosów bardzo dobrze się sprawdzają. Ciekawe jest to, że nawet jak już jest mokra to nadal trzyma ciepło i nie ma tego nieprzyjemnego wrażenia. Sam niestety nie posiadam, ale testowałem przez 3 dni wersja z krótkim rękawkiem. Niestety odstraszająca jest cena. Można dorwać używki na allegro tak po 60-100zł.

Sam w sezonie używam zestawu: koszulka termoaktywna ( Hi-tec jakiś model dosyć popularny 80zł?);na to idzie taka koszulka z decathlona (jakoś 40zł) od wewnątrz jest taka polarowa a od zewnątrz normalna, "gładka". Następnie cieniutki polar również decathlon jakoś też 4 dyszki :D . Jak wiem, że szykuje się naprawdę mróz i tylko śmiganie po stoku to zakładam właśnie grubszego polarteca. Zestaw ten jak najbardziej sprawdzony. Te dwie cienkie koszulki są dobrą opcją, bo gdy ściągniemy z siebie polar to nie ma aż takiego szoku i nadal jakiś tam polarek nas grzeje. Można też ściągnąć sama koszulkę z polaru i w tedy uzyskujemy bardzo delikatne obniżenie temperatury. Po prostu modulacja takim zestawem jest bardzo dobra przy czym nie zajmuje nam dużo miejsca w plecaku. Minusem tego jest to, że jak nam ta koszulka z polaru namoknie to możemy ją wywalić do kosza ew. schować do plecaka. Rekordowo z tego zestawu z cienkim polarem korzystałem przy -23*C i było mi ciepło, potem gorąco (podejście) i zdjąłem polar.

#13 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2012 - 11:05

Dobrze wiesz dlaczego polartec, sam go używasz, więc nie rozumiem, i nie chodzi tu o firmę tylko o materiał i jego właściwości, bluzy/polary z polartec szyje dużo firm i TNF i Himountain i wiele innych...

#14 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 December 2012 - 14:06

Dobrze wiesz dlaczego polartec, sam go używasz, więc nie rozumiem, i nie chodzi tu o firmę tylko o materiał i jego właściwości, bluzy/polary z polartec szyje dużo firm i TNF i Himountain i wiele innych...


No mam polarteca jest fajny i dobry, ale tak samo fajne są polary innych marek, które włożyły w to trochę swojej inwencji i pomysłu. Nie powinniśmy wywyższać jednej marki tylko ze względu na to, że jest popularna i "fajna". Nosiłeś inne polary z tego samego segmentu? Bzdura totalna z tym "prawdziwym" polarem i w sumie gdyby tak było to co 2 osoba z tego forum miałaby polar polarteca tak jak co 2 osoba z gimnazjum ma buty nike, bo sa zaj*biste a cala reszta producentow niszowych, a mimo wszystko dobrych jest blee, fuj. Dlaczego? Bo nikt tego nie nosi, nie testuje a wszystko przez uwielbienie jednego producenta i jednoczesne zamykanie się na innych.

#15 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2012 - 14:37

nie rozumiemy się...ja pisze o TKANINIE. z polarteca szyje ciuchy, jak pisałem wyżej, wiele firm, i nie chodzi mi tu o wybór pomiędzy tymi firmami TYLKO O TKANINĘ :ok: bo nie ma wg mnie lepszej niż właśnie Polartec.

#16 superbk

superbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2012 - 14:43

Ja zawsze dużym kredytem zaufania darzyłem bawełnę. Odkąd pamiętam, koszulka termoaktywna + bluza/tshirt (w zależności od warunków). Taki zestaw jednak średnio sprawdzał się na dużych mrozach, dlatego poruszyłem temat na forum.
Po przeczytaniu Waszych komentarzy, zainwestowałem w polar. Kupiłem w Quiksilverze, prezentuje się nawet fajnie, ma otwory na kciuki, na zakończeniach dodali jakiś materiał, który ma uniemożliwić podwijanie. Zobaczymy, za kilka dni czeka go egzamin :)