Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Bluza Aktywna


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kristoff16

kristoff16

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2012 - 21:24

Mam pytanie odnośnie bluz aktywnych mianowicie jak patrze na różnych producentów to w 100 % taka bluza jest robiona z poliestru, mi się osobiście podoba

http://supersklep.pl...in-tech-blk-red

tylko ta o dziwo składa się z bawełny 65 % i tu problem bo kiedyś jeżdżąc w zwykłej bluzie z bawełna to po całym dniu cala mokra :wallie: czy ktoś może ma doświadczenie z bluzami aktywnymi firmy 32 ??

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 December 2012 - 10:34

Tylko może zacznij od zadania sobie pytania, co to jest "bluza aktywna"? Bo jak dla mnie to marketingowy bełkot. To zwykłe bluzy, nie dałbym sobie obciąć czegokolwiek za ich rzekomą wodoodoprność, a już na pewno nie są to tkaniny "techniczne", czyli takie, które dodatkowo wydalają wilgoć na zewnątrz.
Mam dwie bardzo fajne bluzy z MSW z grubej bawełny z jakimś dodatkiem sztucznych włókien i są super do jazdy w ciepłe dni, ale nie w deszczu, czy śniegu.
I szczerze polecam polskie firmy właśnie, bo szyją super rzeczy. MSW, Elementary, 100 procent, jest tego trochę.

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 03 December 2012 - 10:35

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 03 December 2012 - 16:31

http://m.youtube.com...h?v=mUF35gZS6hA browara z knajpy mozna wynieść... :P

Użytkownik superman6 edytował ten post 03 December 2012 - 16:38

Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami

#4 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 December 2012 - 16:38

http://m.youtube.com/watch?v=mUF35gZS6hA


przyznam szczerze że zrobiło to na mnie wrażenie tylko teraz pytanie jak długo utrzyma sie ta warstwa ochronna.

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#5 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 03 December 2012 - 16:49

przyznam szczerze że zrobiło to na mnie wrażenie tylko teraz pytanie jak długo utrzyma sie ta warstwa ochronna.


Mnie zastanawia czy sie nie ugotuje w tej bluzie, ciekawe jak "oddycha".
Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami

#6 kristoff16

kristoff16

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2012 - 20:07

Tylko może zacznij od zadania sobie pytania, co to jest "bluza aktywna"? Bo jak dla mnie to marketingowy bełkot. To zwykłe bluzy, nie dałbym sobie obciąć czegokolwiek za ich rzekomą wodoodoprność, a już na pewno nie są to tkaniny "techniczne", czyli takie, które dodatkowo wydalają wilgoć na zewnątrz.
Mam dwie bardzo fajne bluzy z MSW z grubej bawełny z jakimś dodatkiem sztucznych włókien i są super do jazdy w ciepłe dni, ale nie w deszczu, czy śniegu.
I szczerze polecam polskie firmy właśnie, bo szyją super rzeczy. MSW, Elementary, 100 procent, jest tego trochę.


No masz rację tylko ja się nie spodziewam po takiej bluzie jakiś nie wiadomo jakich cudów :-P tylko czy taka bluza spełni swoje zadanie jako druga warstwa a i też szukam czegoś w czym można pojeździć w ciepłe dni :) a bluzy typu do kolan XXL to nie mój styl także jak ktoś jeździ w czymś podobnym niech się podzieli swoimi spostrzeżeniami

swoją drogą fajny filmik

ja jedynie znalazłem jak czech porównuje zwykłą bawełne z tą warstwą "wodosztrzelna"

:laugh:

#7 kristoff16

kristoff16

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2012 - 21:18

natrafiłem na ciekawe info http://business.tran...rdsports-award/ chyba jednak bluza godna uwagi :P

#8 gieroll

gieroll

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 December 2012 - 21:54

Posiadam "aktywna" bluzę quicksilvera, w porównaniu do np elementary jest chyba bardziej "oddychająca" , pisze chyba, bo jest tez cieńsza, stąd być może to odczucie. Jedyną zauważalną i warta uwagi różnica pomiędzy tymi bluzami, jest fakt, że materiał, z którego wykonana jest bluza aktywna, a dokładnie jej zewnętrzna powłoka jest minimalnie adhezyjna w stosunku do wody i śniegu. Przy wywrotkach, mokry śnieg nie wlepia się we włókna bluzy, woda w większości spływa po niej. Dobrze to widać na rękawach i w pasie, gdzie ściągacze są z bawełny i po jeździe w mokrym śniegu są całe mokre, natomiast bluza pozostaje jedynie lekko wilgotna, nie nasączona wodą. Oczywiście są to zalety w trakcie jazdy na wiosnę, gdy na shell jest już za gorąco ;) w dobrym shellu chyba to nie ma znaczenia ;)

#9 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 07 December 2012 - 10:48

Zakupiłem tą "32" zabaczymy co i jak... :P
Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami

#10 kristoff16

kristoff16

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2012 - 11:53

czyżby wykupiłeś żółtą ? :P jak coś zdaj relację jak się sprawuje ja najpierw muszę dozbierać na nowe buty hehe

#11 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 07 December 2012 - 23:54

Dokładnie! :P Spoko przyjdzie to cos wyskrobie!
Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami