Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Livigno


135 odpowiedzi w tym temacie

#21 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 April 2011 - 20:44

Wróciłem dzisiaj...

Ogólnie miejscówka super, niestety było trochę za ciepło na dole temp po 17 stopni ;/ do godziny 11:30 - 12:00 dało się jeździć, później tylko park/ poducha lub męczenie się na muldach (wszystkie trasy czy to mottolino, czy carosello na sam dół zjeżdżali tylko ludzie którym nie było szkoda sprzętu ;) jeżeli chodzi o ceny to apartament 4os /200€ /doba, paliwo 0.97€c alkochole mocniejsze jak za darmo :P Stock 4,99€/L , ballantines 6,20€/L, jack daniels 12€/L johnnie walker black 18,20€/L, Zielony 23€/L!, jack daniels gentleman 16€/L, Danzka wszystkie smaki 5,49€/L, perfumy, kawa, okulary również taniej. Drogie są natomiast jogurty (mały ok 0,90€c) pepsi, woda jest mało smaczna (cena 0,35c 0,40c średnio) lepiej smakuje ich kranówa (wręcz bdb jest), również promocję sprzętu snowboardowego można znaleźć po -40%, jeżeli chodzi o chleb i bułki - mi nie smakowały wszystko takie nadmuchane jedynie chleb tostowy ok (cena ok 1,60€) koło mottolino można znaleźć piekarnie w której jest ciabata i w miarę normalne rzeczy

dodatkowo wjazd do Livigno - tunelem 35€ (Auto osobowe) bilet ważny w 2 strony więc nie wywalać, o tej porze skipassy za free / ski busy jeżdżą cały czas do 20:XX coś tam limit wwozu alko do Szwajcarii (wysokoprocentowego) to tylko 1L, mieliśmy dużo więcej i nikt nic nie sprawdzał, dla oszczędnych - warto przywieźć trochę żarła ze sobą.

A jak sprawdzą to 35 euro za flaszke :P Mi Ciabatty bardzo smakowały..inne pieczywo wzielismy ze sobą.
  • LeonZ372 lubi to
Stomp that trick, or die tryin'

#22 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 May 2011 - 14:15

...jeżeli chodzi o ceny to apartament 4os /200€ /doba, paliwo 0.97€c alkochole mocniejsze jak za darmo :P Stock 4,99€/L , ballantines 6,20€/L, jack daniels 12€/L johnnie walker black 18,20€/L, Zielony 23€/L!, jack daniels gentleman 16€/L, ....



No to pięknie .... :)

#23 torbiborbi

torbiborbi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 September 2011 - 16:37

suuuper! Uwielbiam Livigno! Świetne snowparki, słonce, apresski :P no i strefa bezcłowa :D

#24 onda

onda

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 September 2011 - 19:09

A dziś w nocy spadł pierwszy śnieg w Livigno ;D

#25 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2011 - 22:22

A dziś w nocy spadł pierwszy śnieg w Livigno ;D

Ktoś wiec jaka jest obecnie sytuacja śniegowa? Słyszałam że ponoć kiepska... :huh:

#26 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2011 - 22:27

Na dzień dzisiejszy niestety z tego co wiem tylko Austria ma śnieg :D jeśli chodzi o górki do 2500m n.p.m to puki co cienizna, praktycznie tylko lodowce w tej chwili chodzą :D

#27 Max

Max

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2011 - 22:32

Na dzień dzisiejszy niestety z tego co wiem tylko Austria ma śnieg :D jeśli chodzi o górki do 2500m n.p.m to puki co cienizna, praktycznie tylko lodowce w tej chwili chodzą :D


Patrzyłem na kamerkę w aplikacji telefonowej i widać na górze lekką biel, ale śniegiem chyba bym tego jeszcze nie nazywał. Ale jestem optymistą, do grudnia musi sypnąć!

#28 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2011 - 22:45

Na dzień dzisiejszy niestety z tego co wiem tylko Austria ma śnieg :D jeśli chodzi o górki do 2500m n.p.m to puki co cienizna, praktycznie tylko lodowce w tej chwili chodzą :D

-_- mam nadzieje że to się na dniach zmieni
jesli ktos o takowych zmianach usłyszy to proszę o wpis (w koncu trochę mi jeszcze czasu zostało do wyjazdu...a wszelkie pozytywne inf o białym swiezym puchu o ktorym juz śnię, marzę i fantazjuję rozgrzeją moje serce ^-^ )

#29 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2011 - 03:58

Ktoś wiec jaka jest obecnie sytuacja śniegowa? Słyszałam że ponoć kiepska... :huh:


O ile wiem, to naśnieżają - a tam większość tras jest naśnieżana, do tego wysoko więc i temp. są OK
http://translate.goo...emid=94&lang=en
Inne źródło podaje, że jest już miejscami 54 cm
To raz; dwa - tam w ciągu ostatnich 2 lat śnieg padał w listopadzie. 2 lata temu nawet było tak, że było cienko i w ostatnich dniach listopada spadło śniegu moc - dokładnie gdzieś tak ok. 27-30.11 :)
Livigno wysoko - spoko, będzie dobrze :)
Są ludzie, którzy jeżdżą tam od lat i jeszcze nie było tak, żeby na początku grudnia nie było dobrze :)

#30 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 November 2011 - 09:14

Są ludzie, którzy jeżdżą tam od lat i jeszcze nie było tak, żeby na początku grudnia nie było dobrze :)

To spoko...dzieki za inf
Jeszcze ktoś może zweryfikowałby informację którą ostatnio posłyszałam że snowpark w livigno bywa czynny dopiero od stycznia :unsure: czy to prawda?

#31 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 09:40

To spoko...dzieki za inf
Jeszcze ktoś może zweryfikowałby informację którą ostatnio posłyszałam że snowpark w livigno bywa czynny dopiero od stycznia :unsure: czy to prawda?

no niestety park odpalają nieco później... :twisted:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#32 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 November 2011 - 14:54

no niestety park odpalają nieco później... :twisted:

:huh: konsternacja :huh: będę sobie musiała go sama odpalić...dzieki za inf

#33 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 16:31

:huh: konsternacja :huh: będę sobie musiała go sama odpalić...

:hahaha2: za wszysko inne zapłacisz kartą... :hahaha2:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#34 Max

Max

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 November 2011 - 20:19

Ja gdzieś czytałem, że park mają odpalić w połowie grudnia. Dopiero albo już.

#35 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2011 - 14:14

To spoko...dzieki za inf
Jeszcze ktoś może zweryfikowałby informację którą ostatnio posłyszałam że snowpark w livigno bywa czynny dopiero od stycznia :unsure: czy to prawda?


Generalnie - do parku potrzeba mnóstwo śniegu - więc albo musi spaść, albo go trzeba zrobić :)
W ciągu poprzednich 2 lat było tak, że na początku grudnia budowali dopiero - tzn. były już jakieś hopy, jakieś raile montowali - ale nie do końca przygotowane, "under construction"
...ale wszystko zależy od ilości śniegu.

#36 Baikal

Baikal

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2011 - 13:04

Wybieram się 3 do livigno - na live cam nie widać jakoś tego śniegu ^^

http://www.livigno.c...ebcam/index.htm

pogoda również....

http://www.twojapogo...livigno/7dniowa

http://www.meteoprog...gno/6_10/print/

#37 Max

Max

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 November 2011 - 09:33

No taaa, my tu gadu gadu, a śniegu w Livi jakoś jak na lekarstwo. Na którymś webcamie widać lekko dośnieżoną kreskę na stoku i może ciutkę puszku na górze... ale to jeszcze nie przesądza sprawy jazd. Ja mam jeszcze tydzień do wyjazdu, ale niektórzy już chyba nawet wcześniej.

Ktoś wie w razie gdyby gdzie we Włoszech chodzą już jakieś wyciągi? O ile wogóle?

#38 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 28 November 2011 - 10:27

No taaa, my tu gadu gadu, a śniegu w Livi jakoś jak na lekarstwo. Na którymś webcamie widać lekko dośnieżoną kreskę na stoku i może ciutkę puszku na górze... ale to jeszcze nie przesądza sprawy jazd. Ja mam jeszcze tydzień do wyjazdu, ale niektórzy już chyba nawet wcześniej.

Ktoś wie w razie gdyby gdzie we Włoszech chodzą już jakieś wyciągi? O ile wogóle?


Czyli w tej chwili jeśli ludzie pojechali to mogą jedynie biegać po łączkach? wszystko nieczynne? trochę lipa. Ja wyjeżdżam 8 grudnia i oby do tego czasu coś zleciało.

#39 Max

Max

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 November 2011 - 13:39

Czyli w tej chwili jeśli ludzie pojechali to mogą jedynie biegać po łączkach? wszystko nieczynne? trochę lipa. Ja wyjeżdżam 8 grudnia i oby do tego czasu coś zleciało.


W Livigno pewnie tak. Bo na j2ski.com podają, że jest 0 cm. Ma coś popadać 2.12 - ponoć tam potrafi w 2 dni zasypać do oporu. Ja jakby nie sypnęło do 4.12 (wtedy tam jestem) zmienię chyba destynację na Madonnę, bo tam już coś chodzi...

#40 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2011 - 14:18

W Livigno pewnie tak. Bo na j2ski.com podają, że jest 0 cm. Ma coś popadać 2.12 - ponoć tam potrafi w 2 dni zasypać do oporu. Ja jakby nie sypnęło do 4.12 (wtedy tam jestem) zmienię chyba destynację na Madonnę, bo tam już coś chodzi...


W Livigno też już chodzą 3 wyciągi po stronie Carosello (CAMPO SCUOLA - 4 os krzesełko, MINI LIFT - orczyk i jedna częśc 8 os gondoli LIVIGNO-TAGLIEDE), co prawda sztucznie naśnieżone więc nie jest to szczyt marzeń, ale chyba póki co innej opcji nie ma...
Do 2.12 można tam jeździć za darmo, tzn. na pewno na LIVIGNO-TAGLIEDE nie wiem jak na pozostałych.

Z informacji jakie posiadam otwarcie po stronie Mottolino przełożyli na 2.12, kiedy mogą naśnieżają ale co i czy coś będzie gotowe to się przekonamy.
Część szczytu Carosello też nie wygląda źle, jest tam ok 40 cm śniegu, są nawet wyratrakowane pasy, ale póki co jeszcze nie czynne.
Wydaje mi się, że muszą połączyć górę z dołem i dopiero może coś tam ruszy.

Pzdr i życzę nam wszystkim śniegu! :)

PS. Też będę tam od 4.12

Użytkownik K3naP edytował ten post 28 November 2011 - 14:26