Skocz do zawartości




Zdjęcie

Jazda W Kasku


48 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jeździsz w kasku?? (52 użytkowników oddało głos)

Czy jeździsz w kasku??

  1. Tak oczywiście, moje bezpieczeństwo to podstawa(słitaśny kask dodaje uroku xD) (49 głosów [94.23%])

    Procent z głosów: 94.23%

  2. Nie, wyglądam w nim okropnie! (3 głosów [5.77%])

    Procent z głosów: 5.77%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 phaczew

phaczew

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 84 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2011 - 21:13

No nie sądziłem szczerze mówiąc że dojdzie do takiego wyniku 15:1. No ale jak widać tu są sami odpowiedzialni ludzie chociaż z taką chorobą jak aDECHAde to trza jakoś te swoje bańki chronić xDD

P.S. i tak w sumie najbardziej mi się podoba petycja Kamy xD

No wlasnie dlatego, ze aDECHAde. Nigdy nie wiadomo, co do lba strzeli.
A tak serio: tylko w kasku. Pare razy sie przydal.
I nie przemaka :mrgreen:
"Jam jest tej sily czastka drobna,
Ktora, zawsze zla pragnac, zawsze czyni dobro."

#22 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2011 - 19:20

I nie przemaka :mrgreen:


ojj pojezdiłbys w redzie HiFi jak pada snieg,desz lub po wywrotce to bys zmienił zdanie :P wentylatory na górze kaski sa przesłoniete siateczką i snieg sie topi i skapuje :P trzeba pamietac o otrzepuwaniu go :P

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#23 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2011 - 19:48

ojj pojezdiłbys w redzie HiFi jak pada snieg,desz lub po wywrotce to bys zmienił zdanie :P wentylatory na górze kaski sa przesłoniete siateczką i snieg sie topi i skapuje :P trzeba pamietac o otrzepuwaniu go :P


Oj tam te parę kropel.
Ale masz rację. Nowe skorupy które już wypierają HiFi, Theory i Prime nie mają tego problemu.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#24 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 January 2011 - 20:05

Jeżdżę w kasku, mimo tego, że szczęśliwie nieczęsto mi się przydaje.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#25 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 January 2011 - 21:16

Na rowerze mam zawsze ff ( jezdze dh i fr), ale na dechę kasku nie posiadam. Ostatni raz uderzyłem głową o lód chyba 2 lata temu, trochę mnie zamroczyło, ale wstałem i pojechałem. Potem się jakoś nauczyłem tak glebić, że nie dobijam głową do ziemi. Nawet jak w zeszłym roku z muldy jakoś śmiesznie mnie wybiło i spadłem prosto na plery to tchu nie mogłem złapać, ale głową nie dobiłem do ziemi. Może za rok ogarnę jakiś kask, bo kusze los, zobaczymy :)

i zmywać tapety,


hehe :D ostatnio taką widziałem! :D Nawet ładna była, ale z tą tapetą to przegięła ostro :P

#26 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2011 - 21:25

Z kaskami jest tak - nie jest nigdy potrzeby ale tylko do chwili gdy uderzymy głową.

Osobiście przywaliłem już głową w kasku i bez kasku. W kasku po uderzeniu napiera kark (cała szyja) ale samą głowę uchroniło a bez kasku już mi głowy nie uchroniło zobaczyłem flasha ale trochę pobolało i przestało ;). Oczywiście wszystko zależy od siły uderzenia ale u mnie akurat siła w obu przypadkach była podobna :)


pzdr....

Użytkownik Aro edytował ten post 02 January 2011 - 21:26


#27 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2011 - 04:02

Z kaskami jest tak - nie jest nigdy potrzeby ale tylko do chwili gdy uderzymy głową.

Osobiście przywaliłem już głową w kasku i bez kasku. W kasku po uderzeniu napiera kark (cała szyja) ale samą głowę uchroniło a bez kasku już mi głowy nie uchroniło zobaczyłem flasha ale trochę pobolało i przestało ;). Oczywiście wszystko zależy od siły uderzenia ale u mnie akurat siła w obu przypadkach była podobna :)


Ja to poznałem moc ochronną kachola, zanim jeszcze wjechałem na górę stoku.
Chwała mu za to, bo bym jeździł z wielkim guzem zaserwowanym przez rurę od talerzyka :glupek2:

Kupiłem dopiero po 2 podwójnych i potrójnych fikołach. Dźwięk tasowania wszystkich kręgów nie należy do najprzyjemniejszych.
Ale za to widziałem gwiazdy w środku słonecznego dnia !
Mimo wszystko wolę je oglądać przez teleskop późną nocą, czemu z pewnością dopomoże seksowny garnek na głowie ;)

A jeszcze nieco mniej oczywista ale podstawowa funkcjonalność: w kacholu się tak człowiek nie poci jak w czapce. A i gogle nie parują od ciągłego podnoszenia na czoło.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#28 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2011 - 08:31

ja tam nigdy nie jeździłem bez kachola, ale jakoś nie żałuję braku tego typu doświadczenia, szczególnie w kontekście nauki jazdy, gdzie się szczególnie przydawał :hahaha2:

zgadzam się również, że posiadanie miski na głowie zbytnio szyku nie zadaje, ale tutaj akurat nie taka jej rola... w moim przypadku np. nie mogłem też za bardzo kierować się zmysłem estetycznym przy wyborze, bo za boga żaden typ mi na głowę nie pasował... po przymiarce jakichś 25-30 sztuk różnych firm i typów w końcu znalazłem coś co mnie nie uwiera i jakoś leży bez samoczynnego przemieszczania się razem z goglami... nie za bardzo jest to kachol snb, ale cóż... :ashamed: komfort przede wszystkim

nazwa mojego wybrańca to Atomic Xeed gdyby to kogoś ineteresowało B)
no board no fun!

#29 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2011 - 10:22

kilka lat bez kasku...a od dwóch/trzech tylko w kasku...jest ciepło i gogle lepiej się trzymają...mam jakiegoś RED'a, szarego, nudnego <_< , muszę sobie sprawić jakiś kolorowy kachol...myślę że jak już ktoś trochę pojezdzi w kasku to bardzo się do niego przyzwyczaja no i potem jakoś "łyso" bez niego :rolleyes:

#30 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2011 - 10:24

u mnie wszystkie kolory niestety odpadły... nie pasowały za cholerę na moją głowę :twisted:


Użytkownik mike edytował ten post 03 January 2011 - 10:25

no board no fun!

#31 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2011 - 12:01

Hej Blum a Ty jeździsz w okularach + gogle?? :o To ja nawet przy kompie jak zakładam słuchawki to już muszę zdjąć bo mnie tak jakby coś uciska xDD


niestetyyy muuuusze
;p ale to dluzsza historia ;p

#32 Vanessa

Vanessa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 January 2011 - 10:20

W tym miesiacu kupuje kask, i zastanawiam sie nad uvexem i redem... bo podobac to sie mozna ale po za stokiem, a bliskiem spotkanie głowy z lodem, ktory jest obecnie na wiekszosci stokow moze skonczyc sie szpitalem, (przerazal mnie widok osob uczacych sie na czarnej, bez kasku, zapierniczajacych na kreche w dol, nie zwracaja uwagi na innych a do tego co 10minut, na sygnale zjezdzali z poszkodowanym.. paranoja)
Pacze i pacze.. I czas najwyzszy zrobic kolejna dziare

#33 Kejtoss

Kejtoss

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 75 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 January 2011 - 13:39

mam uvex'a i jestem b.zadowolona(model moge wyslac ci na PW pozniej,bo nie pamietam); w kazdym razie jest tak obity,ze mozecie myslec,ze jestem prosem :D ahahahahahh

btw.skoro w temacie bylo to teraz troche spamu-jammiq a my sie nie znamy z lata przypadkiem,z innego forum,ze zlotu,z samochodu,z A4(autostrada,nie discoplex jkby co)?:P

#34 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2011 - 19:47

...mam jakiegoś RED'a, szarego, nudnego <_< ...

Opiumka dawaj, przemaluje Ci go :) ...pełna paleta kolorów

btw.skoro w temacie bylo to teraz troche spamu-jammiq a my sie nie znamy z lata przypadkiem... z A4

Hmm ??? ;) ^_^
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#35 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2011 - 19:57

btw.skoro w temacie bylo to teraz troche spamu-jammiq a my sie nie znamy z lata przypadkiem,z innego forum,ze zlotu,z samochodu,z A4(autostrada,nie discoplex jkby co)?:P


Nic i nikt się przed Tobą Kasiu nie ukryje ;) tak to ja :)

a co do kasku jeszcze - może od tej jazdy bez coś mi się w tej mojej łepetynie przestawi bo na razie to mi bije mocno ;)
tak więc obiecuję - kiedyś kupię ;)

#36 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 January 2011 - 16:17

Opiumka dawaj, przemaluje Ci go :)

Nie dzięki :terefere: ...już mam w domu jeden kachol pomalowany sprajami...farba na tej gładkiej skorupie szaleje, robią się smugi, zacieki a po jakimś czasie pęknięcia...nie wygląda to estetycznie choć napewno ciekawie :mrgreen:

#37 brystel

brystel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 January 2011 - 16:19

Ja posiadam kask Kask BERN Macon LOGO PE Audio Wersja HardHat 2010 ale nie zakładam go narazie bo nie czuje takiej potrzeby, zaczelem jezdzic dopiero w tym roku wiec nie robie żadnych tricków i myślę że narazie nie jest mi potrzebny.. lecz wiadomo że różni ludzie są na stoku i nie my musimy wywołać wypadek lub coś ;) więc zaczynam się przekonywać co do jazdy w kasku :terefere:



Wiesz co, kolega w pierwszym dniu nauki w kasku miał wstrząs mózgu (strzach pomyśleć co byłoby gdyby go nie miał) i to z nieswojej winy!
Także radze Ci śmigaj z kaskiem , zawsze! :)

Użytkownik brystel edytował ten post 05 January 2011 - 16:21


#38 Bielak

Bielak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2011 - 16:28

Wlasnie zaczełem od ostatniego wyjazdu ;))

Sory za OT :)

#39 Bielak

Bielak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2011 - 16:28

Sory, podwójnie mi sie post wbił ; /

Użytkownik Bielak edytował ten post 05 January 2011 - 16:29


#40 Art

Art

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 January 2011 - 23:52

U mnie kask jak najbardziej :) nie raz ratował mi bańkę.
Posiadam Reda Hi-Fi model 2010 oraz Giro Recruit.

Nie rozumiem ludzi, którzy w nim nie jeżdżą, ale każdy odpowiada za siebie i nikogo nie można zmusić do jeżdżenia w kasku. Myślę też, że to także sprawa mentalności, która powoli zmienia się w Polsce. Na zachodzie więcej ludzi jeździ w kaskach i nikt się nie przejmuje wyglądem. Poza tym na rynku jest wiele modeli i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ja się kieruje powiedzeniem "przezorny zawsze zabezpieczony" :D Za bardzo kocham ten sport by dać się wykluczyć przez jakąś głupią kontuzje. A niestety ludzi na stokach coraz więcej każdego roku i wypadki będą zdarzały się coraz częściej.

Użytkownik Art edytował ten post 05 January 2011 - 23:53