Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

KASK


201 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 January 2010 - 21:08

od dzisiaj sam jestem za obowiązkowymi kaskami. pewie jakbym nie miał to bym leżał w pepickim szpitalu

#22 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 January 2010 - 21:10

od dzisiaj sam jestem za obowiązkowymi kaskami. pewie jakbym nie miał to bym leżał w pepickim szpitalu



moze jointa bys dostal w kroplowce;D CanabisClubHospital :DDDDD

#23 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2010 - 22:16

Teraz dają amfe albo here ;] ew. LSD

#24 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 January 2010 - 22:32

Teraz dają amfe albo here ;] ew. LSD


to mnie nie interesuje ;p

#25 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 02:27

Nielubie jezdzic w kasku, ale przyznam ze nie wiesz kiedy i gdzie uratuje ci dupe (nie biezcie tego dosłownie ;D ;D)
A po doswiadcheniach Ryby pewnie czesciej bede zakladal kask, ale najpierw musze go odkurzyc :)

Ryba szybkiego powrotu do zdrowia zycze .... i uwazaj co oni ci podaja w tej kroplowce ;D hehe a jezeli bedzie dobry staff to wiesz .... mozna by na desce po czyms takim wykrecic double backflip`a  ;D ;D ;D

#26 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 January 2010 - 09:54

W kroplowce mialem ketonal ;D Wyszło na to ze musze nowy kask kupic :)

Wiecie co jest najgorsze za xcholere nie pamietam ostatnich 2ch dni  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/rolleyes.gif/cry.gif' class='bbc_emoticon' alt=':' />)' /> ;D

#27 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 14:13

Hmm może po prostu po sylwku byłeś na after party i tak się przedłużyło, tak byłeś pijany, że aż Ci się to wszystko śniło?  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif

#28 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 January 2010 - 19:44

wrocmy do tematu. musze kupic nowy kask wole nie jezdizc już w stukniętym pozatym regulacja nie działa a koleżanka która smiga w slalomach powiedziałą mi ze ona zmienia po glupim pieprznieciu w tyczke. tak wiec jakie KAski waszym zdaniem sa dobre? RED K2 Blizzard? Chodzi mi tu przede wszystkim o bezpieczenstwo ale takze o cene i moze ciutke o design :D

#29 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 19:46

wydaje mi sie ze red jest jak najbardziej kaskiem do polecenia , ceny też nie są złe

sam sobie chyba takiego sprawie :D

#30 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 21:55

Red Hi-Fi - polecam bo sam mam.

Jak rozwaliłem swój rowerowy Giro to dystrybutor po odesłaniu pękniętego - nowy sprzedał mi za 50% ceny. ciekawe czy tak samo ma się to do sprzętów zimowych. 

#31 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 01:21

Ryba: jak przyrżnąłeś i w co ?!
Rzuciły się chociaż na pomoc horke holky ? :D


Ja bez kasku zamiast 1 guza (nabiłem podczas silvestrowej potupanky) miałbym chyba z 5 po 1 dniu jazdy.

O wartości jeżdżenia w kasku nie decyduje tylko ekstremum, którym jest przyłożenie z bani w drzewo przy 40kmh.   Ja to sobie uświadomiłem czekając nadjechanie talerza, który pojawił się po prostu znikąd.
Dostałem lekko rurą w czerep i bez kachola zobaczyłbym chyba sputnik.
Wydawał mi się to lekki cios z karata, ale zdecydowanie nie chciałbym go poczuć bez kasku.
Przy okazji ocalił mnie przy wychodzeniu z "biletowni", z której chciałem wyjść szybciej niż pozwoliły mi na to moje zdolności manualne w otwieraniu drzwi.

Dawno nie puknąłem do drzwi od wewnątrz :P


Red Hi-Fi - polecam bo sam mam.
Jak rozwaliłem swój rowerowy Giro to dystrybutor po odesłaniu pękniętego - nowy sprzedał mi za 50% ceny. ciekawe czy tak samo ma się to do sprzętów zimowych.  


Hmmm...
W sprawie giro, gorąco polecam kontakt ze sklepem www.bikeman.pl
Fakt, ceny mają może nie najniższe, ale pomogli mi w potrzebie bez zająknięcia.
Ja bardzo doceniam fachowość, która w tym przypadku na pewno jest warta tych kilku peelenów więcej.

No i generalnie mi się kachole giro fest podobają.

Tylko bez przymierzania nie polecam kupna kasku.
Co więcej, przymierzania dokładnie tego samego modelu kolorystycznego.
Bo nie wiem dlaczego czarny encore2 M cisnął mnie w dekiel, a khaki pasował.
Czarnamagia po prostu http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/



Zerkałem jeszcze na kolekcje K2, ale 2 lata temu najtańszy kachol kosztował grubo ponad 3.5 stówy.
Teraz widzę że można je dostać poniżej 3 i mają całkiem elegancki dizajn. Nie wiem jednak jak z wygodą.




snoww: ty to chyba śmierci w oczy laserami świecisz ;]

#32 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2010 - 01:42

HH nie przybyło z relacji kolegów wygladalo to tak że siedziałem w polowie stoku i cały czas gadałęm to samo "ale wypied...łem" zjechałem o własnych siłach ponoć, pozniej siedziałem pod  wyciagiem i dalej gadaęłm w kółko to samo i bawiłem sie ponoć karnetem. A jak wyrżnąłem to niewiem cały tłów mam potłuczony i to tam gdzie w zyciu przy glebie sie ni potłukłem tak jak klatka piersiowa plecy i nad miednicą. pamietam jedynei drogę tam i z powrotem wicej Ci nie powiem ... :)

@snoww zainwestuj w kask serio moie, ja 14 lat smigałem na nartach i nic mi sie nie stało a kasku nie miałęm , ale prosze wystarczy niewiadomo co i już kask okazał sie rzeczą niezbędną. można powiedzieć jednorazówka, ale mi przynajmniej łeb uratowała

#33 paDALEc

paDALEc

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 04 January 2010 - 02:15

No i tu mi się podoba obowiązek noszenia kasku do lat 15. Powyżej tego wieku wyrabia się myślenie, i ludzie sami zaczynają po cudzych wypadkach kaski kupować.

Tak jak z jazdą samochodem. Miesiąc miałem prawko, jak wyciągałem człowieka z rozbitego (na moich oczach) samochodu. On zapłacił najwyższą cenę, a ja się boję jeździć szybko. Zwłaszcza z kimś.

#34 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 02:38

No i tu mi się podoba obowiązek noszenia kasku do lat 15. Powyżej tego wieku wyrabia się myślenie, i ludzie sami zaczynają po cudzych wypadkach kaski kupować.

Nie w tych czasach.

Jak się dowiedziałem o ustawie obowiązku jeżdżenia w kasku przez osoby do 15 roku życia, byłem pozytywnie nastawiony. Ale boli mnie, że nie podniesiono pułapu do 18 roku życia.

Tak bajdełej to w czechach mnóstwo dorosłych ludzi jeździ w kaskach.
A nie wiem czy tam w ogóle jest ustawowy nakaz jazdy w kacholach.

#35 paDALEc

paDALEc

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 04 January 2010 - 02:42

Podobno po konsultacjach z GOPRowcami obniżono pułap do 15. Też bym był za 18 jednak. Jak większość z tych, co się przekonali do jazdy w kasku na własnej skórze.

#36 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2010 - 10:13

Ja bym był nawet za tym żeby każdy musiał jezdizc w kaskach. Nie czarujmy sie  ale jest pełno starych pacanów którzy lubią sobie chlapnąć na stoku i i myślą jacy to oni nie są.

#37 endrju

endrju

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 January 2010 - 12:22

ryba racja. ale sam tez lubie sobie czasem chlapnąć ;) dobrze ze nie jestem jakos specjalnie ciezki  ;D

#38 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 15:31

ryba racja. ale sam tez lubie sobie czasem chlapnąć :P dobrze ze nie jestem jakos specjalnie ciezki  :)


Chlapią i młodziany, i stare pierniki. Nie ma wyjątków.
Z mojej strony 1 grzaniec albo kielich kolorowej, nie wychodzę ponad to.

Męczy mnie jednak własna piersióweczka z zawartością czaju z odrobiną rumu i kilogramem glukozy.

#39 lewy009

lewy009

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2010 - 23:10

a co uwazacie o kaskach firmy brenda? moge kupic z niezla znizka i teraz nasuwa sie pytanie czy sa one dobre?? mial wogole ktos z nimi stycznosc??:P

#40 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 10 January 2010 - 20:46

Ja właśnie kupiłem kask REDa Trace, wypatrzyłem za 2 stówki nówkę!!! Jeździłem w nim 3 godzinki, na razie ok, mogę polecić... W piątek wyjeżdżam na tydzień, także po tym wyjeździe będzie można powiedzieć coś więcej!