Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Czyszczenie I "Odnawianie" Ciuchów.


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gr3gor69

gr3gor69

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 August 2010 - 12:12

Hej, chciałem się zapytać czy używacie jakichs specjalnych preparatow do swoich ciuchow snowboardowych. Gdzies tam przeczytałem, ze z czasem tracą one swoje właściwości. Jak to jest, tak czy też nie? Jezeli tracą to kiedy, podczas ich noszenia czy też podczas ich prania?
Zaraz za tym nasuwa sie kolejne pytanie, a mianowicie jak prać/czyścić?
Np posiadam takie spodenki
http://supersklep.pl....wht-shdw-bxpld
są one białe wiec z czasem chciał, nie chciał będę musiał je wyprać: Jak? Razem z danym preparatem? czy preparaty używa sie po kilku zwykłych praniach?

No i jeszcze jedno, kupiłem kiedyś kurtkę (w "house", widać troszke na avatarze), miałem na celu noszenie ją zimą jak się później okazało jest ona snowboardowa i ma dość fajne właściwości (jak załapałem bakcyla na deche to zmieniła ona swoje zastosowanie i jest już używana jedynie do dechy). Jednak podczas jej eksploatacji kilkakrotnie była ona w pralce (proszek+jakis plyn pachnący). A więc co z nią, pewnie ja jakos popsułem ;p? Aha i ostatnio dosc sporo mi sie pobrudziła i chce ją dać do pralni (jakiejs takiej co sa przy hipermarketach), dawac (i tak juz kilkakrotnie bya prana, tylko ze w zwykłej pralce) czy tez nie?
Poradźcie, Pozdr.!

#2 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 August 2010 - 12:18

Był już taki temat, poszukaj, tam było sporo konkretnych odpowiedzi

EDIT: http://adechade.com/...5-czarne-jajka/

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#3 gr3gor69

gr3gor69

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 August 2010 - 12:35

sorka ale temat dziwnie nazwany i tam nie zajrzałem (może ktoś coś dopisze ;p).

#4 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 August 2010 - 18:58

Hej, chciałem się zapytać czy używacie jakichs specjalnych preparatow do swoich ciuchow snowboardowych. Gdzies tam przeczytałem, ze z czasem tracą one swoje właściwości. Jak to jest, tak czy też nie? Jezeli tracą to kiedy, podczas ich noszenia czy też podczas ich prania?
Zaraz za tym nasuwa sie kolejne pytanie, a mianowicie jak prać/czyścić?
Np posiadam takie spodenki
http://supersklep.pl....wht-shdw-bxpld
są one białe wiec z czasem chciał, nie chciał będę musiał je wyprać: Jak? Razem z danym preparatem? czy preparaty używa sie po kilku zwykłych praniach?


Tak tracą swoje właściwości. Oczywiście podczas użytkowania, a i też podczas prania jeśli robisz to jak nie należy :terefere:. Odzież membranową prać należy maksymalnie do temperatury 40 stopni C. Proszki do prania, wybielacze, płyny do płukania i środki zmiękczające odpadają. Powinno się używać płatków mydlanych (osobiście preferuje Nikwaxa) lub jakiś delikatnych środków w żelu. Jeśli brud nie schodzi to można powtórzyć :hahaha2: a co do suszenia to najlepiej na wieszaku w pomieszczeniu w temperaturze pokojowej, nigdy przy jakiś grzejnikach!.
Po wypraniu używasz specjalnego środka do impregnacji który dostaniesz w każdym sklepie górskim czy w internecie. Masz do wyboru w sprayu i taki który rozpuszczasz w wodzie i odzież moczysz kilka minut w takim roztworze :hahaha2:. Co do wyjaśniania jak to wszystko trzeba robić to nie ma sensu bo na każdym takim produkcie masz jasną instrukcje obsługi :unsure:


No i jeszcze jedno, kupiłem kiedyś kurtkę (w "house", widać troszke na avatarze), miałem na celu noszenie ją zimą jak się później okazało jest ona snowboardowa i ma dość fajne właściwości (jak załapałem bakcyla na deche to zmieniła ona swoje zastosowanie i jest już używana jedynie do dechy). Jednak podczas jej eksploatacji kilkakrotnie była ona w pralce (proszek+jakis plyn pachnący). A więc co z nią, pewnie ja jakos popsułem ;p? Aha i ostatnio dosc sporo mi sie pobrudziła i chce ją dać do pralni (jakiejs takiej co sa przy hipermarketach), dawac (i tak juz kilkakrotnie bya prana, tylko ze w zwykłej pralce) czy tez nie?
Poradźcie, Pozdr.!



Nie chce Cię martwić ale już z tej kurtki nic nie będzie nawet gdybyś ją dziesięć razy zaimpregnował. Po pierwsze to dlatego że miałem taką samą housa i domyślam się jaką masz membrane. Po drugie te Twoje wszystkie prania tej kurtki zrobiły już z niej najprawdopodobniej gąbke która wsiąka każdą kropelke wody. Ale nie przejmuj się bo robiłem dokładnie tak samo nie świadom konsekwencji :hahaha2:. I żadne impregnacje jej już nie pomogły, znaczy pomagały ale na jeden wyjazd :/ a to jest bez sensu

#5 gr3gor69

gr3gor69

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 August 2010 - 12:06

Dziękuję bardzo :mellow: o taką odpowiedź chodziło.

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 August 2010 - 14:10


W sumie Blood już chyba wszystko napisał, w każdym razie dorzucę jeszcze ten mały artykuł, który znalazłem w necie

...Konserwacja - jeśli już zdecydowaliśmy się na wydanie sporej sumy pieniędzy, należy odpowiednio dbać o taki "skarb". Zasady prania podane są zawsze na metce, pokutuje jednak pogląd, że częste czyszczenie obniża wartość techniczną kurtki - nic podobnego. Brud zatyka właśnie pory membrany i wtedy źle ona działa. Bardzo istotne jest wykorzystanie do prania i po praniu odpowiednich preparatów służących do czyszczenia takiej odzieży. Nie można tego lekceważyć i stosować tradycyjnych proszków wykorzystywanych do prania bielizny pościelowej! Nieodpowiednie środki piorące, nie pracujące w zakresie temperatur tolerowanych podczas prania przez delikatną i misterną strukturę włókien odzieży powodują jej uszkodzenie i zniszczenie właściwości, za które słono zapłaciliśmy. Podobnie po praniu. Preparaty do prania i impregnacji po praniu można bez problemu kupić w sklepach sportowych. Suszenie należy zawsze przeprowadzać zgodnie z instrukcją a wcześniej zaraz po praniu pokryć zewnętrzny materiał specjalnymi preparatami impregnacyjnymi.



Jest to część artykuły z portalu Gazeta.pl pt."Jaka kurtka"



#7 John

John

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 03 October 2010 - 20:48

Jak prać, czy ma to sens i w czym - pisałem tu:
http://adechade.com/...dpost__p__19212

#8 Martuś

Martuś

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2010 - 19:18

tak więc jak czytam nie mam co się już martwić o swoje żółte spodnie i białą kurtkę... takiego tematu szukałam i porad, dzięki wszystkim za wyjaśnienia...:)
'Żadna sprawa nie jest przegrana, jeśli jest choć jeden głupiec gotowy o nią walczyć!'