Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Halfpipe


37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 08:22

1) odnośnie wjazdu do pajpu, proca że typ jest skierowany w dół, bo pod takim kątem jest góra kopingu (deskę od razu ustawia równolegle do kopingu)
2) proca że damy radę z wyjazdem w Październiku i będzie to raczej Hinter lub Stubai
3) setback w niczym nie przeszkadza, a w pewnych przypadkach pomaga, bo w pajpie bardzo ważne jest poprawne trzymanie krawędzi i jazda na niej, więc im lepiej deska razi sobie z jazdą na krawędzi na stoku to tak samo będzie w pajpie.
4) jeśli sie porówna tydzień w Polsce i tydzień na lodowcu to cenowo wcale nie wygląda to źle, a dostaje się pewne warunki, opór tras no i szkolenie, na mam nadzieję dobrym poziomie :)
5) sama konstrukcja ziemna to mały miki, do tego cza naśnieżać no i szejpować specjalną przystawką która niestety jest konkret droga, a i byle ratrak jej nie podniesie (do tego ratrak musi mieć wyciągarkę)
6) desiwa się robią (mam info że większość jest gotowa) i na otwarcie sklepu powinny być (powinny bo amerykany mają specyficzne pojęcie czasu), niestety Jaco raczej nie będzie Twojego desiwa :)

#22 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 August 2010 - 13:15

6) desiwa się robią (mam info że większość jest gotowa) i na otwarcie sklepu powinny być (powinny bo amerykany mają specyficzne pojęcie czasu), niestety Jaco raczej nie będzie Twojego desiwa :jump:


Motyl, a można gdzieś zobaczyć grafy i poczytać conieco o modelach 2011?

osobiście interesowałaby mnie jakaś hybryda AM/FR
no board no fun!

#23 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 13:21

Psycha siada :jump: a już 102 waże no tak sie staram ...
No to potestuje najwyżej Omni jak będzie na testy jeszcze raz , albo jakiegos innego rokerka http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif

#24 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 17:25

Motyl, a można gdzieś zobaczyć grafy i poczytać conieco o modelach 2011?

osobiście interesowałaby mnie jakaś hybryda AM/FR


jeżeli chodzi o Signala to tutaj masz całą kolekcję 2011 razem z ciuszkami :jump:

http://blog.signalsn...product-design/

1) odnośnie wjazdu do pajpu, proca że typ jest skierowany w dół, bo pod takim kątem jest góra kopingu (deskę od razu ustawia równolegle do kopingu)
2) proca że damy radę z wyjazdem w Październiku i będzie to raczej Hinter lub Stubai
3) setback w niczym nie przeszkadza, a w pewnych przypadkach pomaga, bo w pajpie bardzo ważne jest poprawne trzymanie krawędzi i jazda na niej, więc im lepiej deska razi sobie z jazdą na krawędzi na stoku to tak samo będzie w pajpie.
4) jeśli sie porówna tydzień w Polsce i tydzień na lodowcu to cenowo wcale nie wygląda to źle, a dostaje się pewne warunki, opór tras no i szkolenie, na mam nadzieję dobrym poziomie :jump:
5) sama konstrukcja ziemna to mały miki, do tego cza naśnieżać no i szejpować specjalną przystawką która niestety jest konkret droga, a i byle ratrak jej nie podniesie (do tego ratrak musi mieć wyciągarkę)
6) desiwa się robią (mam info że większość jest gotowa) i na otwarcie sklepu powinny być (powinny bo amerykany mają specyficzne pojęcie czasu), niestety Jaco raczej nie będzie Twojego desiwa :jump:



ad. 2) no to super, oczywiście możecie mnie od razu na listę wpisaćDołączona grafika
ad. 3) spoko bo już myślałem, że znowu "będę miał pod górkę" Dołączona grafika
ad. 5) myślę, że jak się u nas porwali do robienia pajpu to mam nadzieję, że sprzęcik odpowiedni do tego mają, w każdym razie mam nadzieje, że się im udaDołączona grafika

pzdr...

#25 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 17:47

dla mnie też już prosze zarezerwować miejsce. :jump:
Urlop już mam załatwiony , :jump:

Hiner mniam mniam moje marzenie :jump:

#26 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 18:48

dla mnie też już prosze zarezerwować miejsce. :jump:
Urlop już mam załatwiony , :jump:

Hiner mniam mniam moje marzenie :jump:


Hinter niezła miejscówka i nie trzeba jechać 20 godznDołączona grafika jedyna wada to chyba tylko płatności Kartami Dołączona grafika

#27 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 19:49

Oj tam oj tam Aro damy rade :jump:
choć w L2A żadnej mi nie przyjęło a jak w bankomacie chciałem wypłacić to tylko po Francusku pisało i ni huhu nie wiedziałem co kliknąć :jump:

Tez mnie cieszy ten dojazd że tak malutko czasu z 9 godzinek i jesteśmy lalalallala ide nasmarować desunie :jump:

#28 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 20:30

o czym w końcu jest ten temat chłopaki :jump: ?

#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 August 2010 - 20:37

o czym w końcu jest ten temat chłopaki :) ?


Głównie o pajpie, a po za marginesem o wszystkim i niczymDołączona grafika

A tak na poważnie koniec już z tymi offtop... bo się nam zaraz oberwieDołączona grafika

#30 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2010 - 09:46

Motyl, zapodaj jakieś konkretniejszy termin wyjazdu, żebym mógł sobie zaplanować czas w październiku... bo trochę mam kalendarz wypełniony :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#31 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 August 2010 - 08:31

Motyl, zapodaj jakieś konkretniejszy termin wyjazdu, żebym mógł sobie zaplanować czas w październiku... bo trochę mam kalendarz wypełniony :hahaha:



Czekam na Siwego i jak tylko pojawi się na południu siadamy do terminarza. Za dwa tytgodnie myślę konkrety się pojawią co do terminu. Natomiast miejscówkę przemyślimy bo chcemy żeby był otwarty park no i pajp :D , bo w sumie na bardzo niewielu wyjazdach (właściwie żadnym poza kadrą) widziałem szkolenie w pajpie.

#32 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 August 2010 - 12:17

to taki żarcik był :) ale oprócz kasy trzeba mieć jeszcze ekipę na wyjazd... a to już większy problem, przynajmniej w moim przypadku
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#33 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 August 2010 - 12:24

Jaka ekipe Konrado
u nas ekipa wyglada tak
ja Sosnowiec , Aro Lublin , Avi Olsztyn , Kasia Wa-wa , czasami uda mi się z Siwym Kato wyjechac do Kraka do Motyla . :)
Każdy gdzie indziej mieszka a poznalismy się na wyjeździe do Francji i tak już zostało :)

#34 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 August 2010 - 13:53

to moze ja kiedyś trafię na Waszą ekipę, tyle że ja głównie w pl jeżdże bo u mnie ekipa wygląda tak: Ja- jadę, X-nie mam siły, Y-nie mam czasu Z-nie mam kasy V-nie ma w domu :) ... tak że choć do wyciągu mamy 1,5km ciężko zebrać ekipę żeby pojeździć choćby tam..

Załączone pliki

  • Załączony plik  arbor.jpg   220.61 KB   43 Ilość pobrań
  • Załączony plik  arbor.jpg   220.61 KB   43 Ilość pobrań

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#35 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 August 2010 - 14:44

Ja z kumplami mam tak samo wszyscy jadą tylko rano nikt nie wstanie a potem to już ich nie ma :)

No w Polsze to się jakoś zawsze zgadamy , tej zimy nie mogłem jechac do Ara do Krynicy bo ciągle coś z robotą wypadało ale z Avizianą posmigalismy po Wiśle i Szczyrku dołączyła jeszcze Utan z Tychów , Emer z Wawy .
Także jak coś to się można styknąć wyjazd w piątek powrót w niedziele po całym dniu jazdy ,

Ale najważniejsze że za 2 tygodnie już się zacznie odliczanie do wyjazdu huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Motyla noga :)

#36 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 August 2010 - 15:18

no widzę, że temat już w ogóle odbiegł od... :)

w każdym razie nie jest potrzebna ekipa, żeby można było śmigać :) mówię tu o podwórkowych ekipach :huh: po drugie teraz internet rządzi (niestety) i który zastąpił tzw. spotkania podwórkowe gdzieś na ławeczce pod domemDołączona grafika

#37 CMR69

CMR69

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2011 - 18:31

Mam pytanie odnośnie tej techniki jazdy. Będę nazywał sciany pajpu lewa, prawa (widok stojąc na górze prostopadle do zjadzdu.). No to tak różne techniki zaobserwowałem na pajpie w Zieleńcu i mi najwygodniej było na scianke lewą najezdzac frontem, ale z kolei na prawej tez najwygodniej było mi na palcach... Widziałem ludzi smigających na lewej na piętach , a na prawej na palcach. Jezeli dorzuciłem rotacje na lewej sciance to na piętach nie bylo opcji. Na palcach czasami sie zlądowało 360. Nie wiem jak jest poprawnie więc nie probowałem i sie zniechęciłem. Moze ktos sie rozwinąc na temat tych rotacji na pajpie na której krawedzi itd.

P.S Sorki za offtop :lolbounce:

#38 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2011 - 18:45

Wydaje mi się, że na pajpa trzeba mieć także bardzo dobrze opcykanego switcha, w szczególności gdy dodajemy jakieś rotację, Ja osobiście całego pajpa przejeżdżałem na frontside, nawet nie używałem krawędzi backsidowej :) ale ja się nawet nie wybijam poza koping heheDołączona grafika, i niestety w tej kwestii jeszcze raczkuję Dołączona grafika