Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Halfpipe


37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 August 2010 - 10:55

Kurde zastanawiam się jak wygląda wybicie nad koping w pajpie, w nowym sezonie, czyli już niedługo Dołączona grafika może skończą w końcu robić halfpipe koło Lublina i będzie gdzie po śmigaćDołączona grafika a nie mam zielonego pojęcia jak się wybijać nad koping, chodzi o to czy samoczynnie cię musi "wypluć" co wiąże się oczywiście z uzyskaniem odpowiedniej prędkości, czy stosuję się zasadę jak przy hopach i się wybijamy?

Niedawno miałem okazję sobie parę razy szurnąć po pajpie i powiem, że jest mega fun, co prawda nie udało mi się jeszcze dojechać do kopingu bo mnie strach obleciałDołączona grafika, ale mam nadzieję, że pozbędę się tego w nowym sezonie.Dołączona grafika

pzdr...

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 August 2010 - 12:42

Ta ja w L2A w połowie ścianki zawracałem bo nawet się tam porządnie obrócić nie umiałem , a co dopiero dojechać do końca ścianki i się wybić hahahha.
Motyś coś tam próbował , ale też do końca nie dojeźdzał , ale może będzie wiedział ...

#3 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 August 2010 - 17:06

No mi się udało prawie raz dojechaćDołączona grafika pod koping ale spanikowałem i niestety zakończyło się to małą kraksą na dupsztalaDołączona grafika ale to było w Hinter, w Hinter był raczej mniejszy pajp niż w L2A,

Motyl mnie na mówił, żebym się przejechał i spróbował i nie było aż takiej tragedii, obracać się dawałem radę tylko czasami miałem jednak problem z utrzymaniem się centralnie nad deskąDołączona grafika
po drugie pajp był miękki i nie było aż takich dużych prędkościDołączona grafika

#4 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 August 2010 - 18:50

A ja w tamtym sezonie objezdzalem pajpa w Zielencu jak bylem na szkoleniu z sajniXami :P Nie mozna go oczywiscie porownac do tych ktore mamy w alpach ale jak dla mnie do nauki wydawal mi sie idealny poniewz byl mniejszy o wiele :D Pierwsze wjazdy to masakra i kompletnie nie potrafilem sie odnalezc w tym czyms. Ale po kilkunastu moze wiecej probach udawalo mi sie wyskakiwac maksymalnie 1 metr ponad koping i 180 bs robilem zeby znalezc sie znowu na swojej nodze, i albo ladowalem i na nastepna scianke albo gleba :D
Jak dla mnie frajda przednia w tym pajpie byla i licze ze pedro z ekipa w tym sezonie tez przygotuja :)

#5 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 August 2010 - 09:29

sprawa dość skomplikowana, ale postaram się odpowiedzieć
wybicie z kopingu - w normalnym pajpie o przekroju takim ---> U wybicie jest bardzo delikatne a bazujesz głównie na prędkości (którą regulujesz kątem zjazdu i najazdu - im bardziej prostopadle do linii pajpu tym mniejsza , im bardziej równolegle, tym większa) . Zauważ że robiąc prosty air i wybijając się mocno od kopingu wpadasz do środka, bo w tym kierunku idzie wybicie, W przypadku małych i polskich pajpów gdzie ściany rozchodzą się w kształcie litery V musisz się wybić i skierować wybicie do środka, bo w przeciwnym razie wylecisz poza pajp.
pozycja - nisko na nogach i cały czas nad deską i prostopadle do ściany pajpu. Podstawowy i częsty błąd to "kładzenie" się do ściany i asekuracja łapą. Generalnie jedziesz cały czas na krawędzi, czasem możesz zredukować prędkość przez delikatne przyhamowanie na flacie.
zmiana krawędzi- robiąc prostego aira lądujesz na krawędzi na której najeżdżasz, zmiana dopiero przed flatem, oczywiście przy rotacjach sprawa się komplikuje.
To tak bardzo z grubsza :P
  • Arec i Pinior lubią to

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 August 2010 - 10:45

Właśnie przed chwilą oglądałem filmek z Ryan'em Knapton zamieszczony na FB przez Misiek.B gdzie pod koniec tego filmiku wjeżdża do pajpu i właśnie zauważyłem, że jego lot jest skierowany do środka, wcześniej oglądałem filmiki z pajpem ale qwa nie zwróciłem uwagi na to, że kierunek lotu ridera jest właśnie do środka, myślałem że sam profil pajpu "ustala kierunek lotu"Dołączona grafika
każdym razie dzięki MotylDołączona grafika

jednak dobrze, że w Hinter nie próbowałem lotu nad kopingiem bo miałbym niezłą niespodziankęDołączona grafika
teraz pozostaje tylko się przełamać. a co do rotacji to na razie nie na moje siły ale się zobaczyDołączona grafika

Jeszcze raz Dziękowąć i pewnie do zobaczenia niebawemDołączona grafika

ps. @Motyl jak sytuacja wygląda z moim PRDołączona grafika

Użytkownik Aro edytował ten post 08 August 2010 - 11:22


#7 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 August 2010 - 11:57

ps. @Motyl jak sytuacja wygląda z moim PRDołączona grafika


i moje pytanko takie samo :P
już waga Motyś 105 kg także idę w dół :D

#8 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 August 2010 - 15:58

z mojego praktycznego punktu widzenia połowa sukcesu w jeździe na pajpie to nauczyć się trzymać pozycję prostopadle do podłoża niezależnie, w którym miejscu pajpu się jedzie... wtedy kwestia wyskoczenia nad coping to jak napisał motyl kwestia najechania na ścianę z odpowiednią prędkością...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 18:26

Mam jeszcze jedno pytankoDołączona grafika

Chodzi o deskę z setback'iem 2cm, zastanawiam się, czy może przeszkadzać podczas jazdy w pajpie i jeżeli tak to jak bardzo? bo jeżeli tak to będę miał mały problemikDołączona grafika a nie chcę walczyć z wiatrakami Dołączona grafika

#10 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 August 2010 - 18:50

nie jeździłem w profesjonalnym pajpie, ale wydaje mi się że nie powinno być problemu Wielu zawodników pro jeździ na deskach z setbackiem w pajpie... przy 2cm wiekszą różnicę będzie chyba robić fakt umiejętności jazdy na switch i psychiki niż te 2cm...
gdzie Aro planujesz zaliczyć tego pajpa i jakiego?
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 19:26

Pewnie w październiku na Sztubaju z Arem pośmigamy :D

#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 19:36

Tak jak Jaco wspomniał w Stubai lub L2A ostateczne Hinter, i oczywiście chodzi o superpipe Dołączona grafikaale na razie jeszcze nie wiemy, chyba, że Jaco ma jakieś nowe infoDołączona grafika

po za tym u mnie koło LBN budują pajpa, co prawda w tamtym sezonie nie udało im się go otworzyć ale mam nadzieję, że w tym im się uda.

#13 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 20:06

No na razie nic nie wiem bo Siwy się wczasuje w piekle :D ale myślę że we wrześniu podjadę do niego to wyciagne co nie co :P
Z tego co sie orientuje to opcja Austria jest przewidywana , ale może i wyladujemy w L2A :P chodz tam planuje kwiecień

#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 20:09

No na razie nic nie wiem bo Siwy się wczasuje w piekle :D ale myślę że we wrześniu podjadę do niego to wyciagne co nie co :P
Z tego co sie orientuje to opcja Austria jest przewidywana , ale może i wyladujemy w L2A :P chodz tam planuje kwiecień


martwi mnie właśnie, czy dadzą radę w pażdzierniku bo planują także sklepik otworzyć ale mam nadzieję, że to jakoś ogarnąDołączona grafika

Załączone pliki



#15 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 20:15

eno mysle że bedzie ok :D
Jak cos sie dowiem to Ci zadzwonie.

#16 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 August 2010 - 20:19

ech wy Panowie macie życie jak w madrycie z tymi zagranicznymi campami... też bym tak chciał... kiedy w polsce będzie można chociażby popatrzeć na superpipe :D
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#17 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 August 2010 - 20:40

ech wy Panowie macie życie jak w madrycie z tymi zagranicznymi campami... też bym tak chciał... kiedy w polsce będzie można chociażby popatrzeć na superpipe :P


szansa jest chyba tylko gdy na kasprowym zaczna szejpować z ziemii i snieg zacznie padac w listopadzie to MOZE na koniec stycznia bylby gotów :D ale to tylko marzenia :P

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#18 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 August 2010 - 20:57

no właśnie sam tak rozkminiałem bo chyba nie jest przedwsięwzięciem niemożliwym, nawet w pl zamówić koparkę na tydzień, wykopać 4m rów o długości 80m a w zimie go naśnieżyć... Przecież jakby miał już kształt to nie potrzeba tam tsyięcy m^3 śniegu...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#19 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 21:04

problem nie jest z wykopaniem rowu, tylko w utrzymaniu go o odpowiednim profilu, chodzi o pogodę, u nas właśnie miała miejsce taka sytuacja gdzie przy dużych opadach deszczu wszystko się rozleciało i właśnie dlatego u nas w poprzednim sezonie nie dali rady już go naprawić, ale mam nadzieję, że wyciągneli jakieś wnioski i w tym sezonie odpalą pajpa.

#20 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 23:08

E tam Konrado zycie jak w Madrycie ... Zbieram kase jak albańczyk na te wyjazdy i jak tylko moge to pakuje sprzeciwo i śmigam w Alpy. ;)