Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Freestylowa Dla Faceta ;)


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 August 2010 - 19:52

Blum dokładnie ta!

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#22 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 August 2010 - 20:39

no tylko jak się ma dużo w cm wzrostu można mieć i duży bucik.

może być tak że 157-158 może być za mała na "nogi" a kupowanie WIDE czasem to złe rozwiązanie

trzeba szukać niestety

różnie deski są wąskie w zależności od długości i trzeba sprawdzać

dla takich średniaków jak ja (175 cm) wybór jest ale dla tych powyżej 185 cm zaczyna się trudniej

Załączone pliki


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 August 2010 - 20:56

no tylko jak się ma dużo w cm wzrostu można mieć i duży bucik.

może być tak że 157-158 może być za mała na "nogi" a kupowanie WIDE czasem to złe rozwiązanie

trzeba szukać niestety

różnie deski są wąskie w zależności od długości i trzeba sprawdzać

dla takich średniaków jak ja (175 cm) wybór jest ale dla tych powyżej 185 cm zaczyna się trudniej


Jeżeli chodzi o deski FS WIDE to raczej nie ma problemu z takimi długościami jak 157-161, np. Rome ma 4 deski w swojej kolekcji

Riff - 158, 161 Slash - 158, 160, Machine 157, 159,161 no i oczywiście rocker Postermania 158

w każdym razie w dzisiejszych czasach już chyba nie ma problemu z deskami Wide, podejrzewam że większość firm teraz produkuje Wide

#24 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 August 2010 - 21:09

Jeżeli chodzi o deski FS WIDE to raczej nie ma problemu z takimi długościami jak 157-161, np. Rome ma 4 deski w swojej kolekcji

Riff - 158, 161 Slash - 158, 160, Machine 157, 159,161 no i oczywiście rocker Postermania 158

w każdym razie w dzisiejszych czasach już chyba nie ma problemu z deskami Wide, podejrzewam że większość firm teraz produkuje Wide


no właśnie i pytanie czy jak byś był dryblasem wolałbyś deskę dłuższą czy krótszą ale WIDE bo ci się but nie mieści

akurat mnie to nie dotyczy ale może być dylematem dla "wieżowców"
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#25 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 August 2010 - 21:32

no właśnie i pytanie czy jak byś był dryblasem wolałbyś deskę dłuższą czy krótszą ale WIDE bo ci się but nie mieści

akurat mnie to nie dotyczy ale może być dylematem dla "wieżowców"


wydaje mi się, że raczej nie ma różnicy, czy wybrałbym długą, czy krótką Wide, jest to ta sama zasada co przy zwykłych deskach, zależy tylko co się chce robić na tej desce, wydaje mi się, że bardziej mają ludzie problem z nie typowymi rozmiarami butów np. przy wzroście 170-175cm i wadze do 70kg z butem 42-44 , bo w takim przypadku np. deska do Jib będzie krótka 149-150cm a takich desek Wide raczej nie ma i chyba tu jest największy problem, a najkrótszą deską Wide jaką widziałem to chyba 154cm, niby są jeszcze midWide.

Tak więc jeżeli chodzi np. buttery czy Jib to na pewno krótka Wide bo wiadomo, że na rurkach czym dłuższa tym większe ryzyko złamania deski ale znowu przy takiej krótkiej desce za bardzo nie poszalejesz z prędkością na stokach tak więc zawsze jest "coś za coś"

#26 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 August 2010 - 08:19

Deliberacje czy wide czy nie zostawiłbym na razie. Jeśli mam konkret stopę to wiadomo że szukam wide, jeśli "na dwoje babka wróżyła" to szukam odpowiadających mi desiw i sprawdzam czy będzie ok, czy nie, bo czasem zwykła deska wystarczy, a czasem w tej samej długości deska mid-wide będzie wąska. Do tego jeszcze jaki buty (skorupy) .. dużo zmiennych :terefere:

#27 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 August 2010 - 09:24

Deliberacje czy wide czy nie zostawiłbym na razie. Jeśli mam konkret stopę to wiadomo że szukam wide, jeśli "na dwoje babka wróżyła" to szukam odpowiadających mi desiw i sprawdzam czy będzie ok, czy nie, bo czasem zwykła deska wystarczy, a czasem w tej samej długości deska mid-wide będzie wąska. Do tego jeszcze jaki buty (skorupy) .. dużo zmiennych :D


racja za dużo zmiennych ;D
ale patrząc od naszej strony - konsumenta
ładnie ze strony producentów że

1. produkują coraz więcej desek WIDE
2. starają się zmniejszyć skorupę buta ile się da
3. kombinują rockery i inne wynalazki

już mi brakuje śniegu :terefere:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#28 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 August 2010 - 10:36

chyba już zaczyna wszystkim brakować śnieguDołączona grafika

w każdym razie aby do październikaDołączona grafika

#29 bajty

bajty

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 August 2010 - 15:48

yo. Mam pytanie. `czy przy 179cm i 80kg ride kink 152 bedzie dobrym wyborem..wiadomo nastawienie na jib i male hopy.pozdr i dzieki za odpowiedzi.

i jakie macie opinie na temat tej deski..?czy jest az tak cięzsza od konkurencji?peace

#30 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 14 August 2010 - 11:58

yo. Mam pytanie. `czy przy 179cm i 80kg ride kink 152 bedzie dobrym wyborem..wiadomo nastawienie na jib i male hopy.pozdr i dzieki za odpowiedzi.

i jakie macie opinie na temat tej deski..?czy jest az tak cięzsza od konkurencji?peace



a co to sa dla Ciebie małe hopy?bo to pojęcie bardzo względne.
jeżeli chodzi o czysty jibb to dl ok ale już jakiekolwiek skakanie na tej długości może być problematyczne...

pozdro
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#31 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 August 2010 - 13:26

ja mam 176cm/78kg i jeżdżę na 151-153cm, na jiby 148cm ale na duże hopy (>10m flatu) przy moim wzroście optimum to 155cm z tego co testowałem... wiadomo że to tylko moje preferencje i każdy ma inne, ale dobrze Ci Siwex mówi że mogą być problemy ze skakaniem...

Użytkownik Konrad edytował ten post 14 August 2010 - 16:16

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#32 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2010 - 13:36

ja mam 176cm/78kg i jeżdżę na 151-153cm, na jiby 148cm ale na duże hopy (>10m flatu) przy moim wzroście optimum to 155cm z tego co testowałem... wiadomo że to tylko moje preferencje i każdy ma inne, ale dobrze Ci motyl mówi że mogą być problemy ze skakaniem...


chyba Siwex :D

#33 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 August 2010 - 16:17

fakt... Już zrobiłem edita:) dzięki za poprawkę, a pomylonych panów przepraszam za pomyłkę:D
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#34 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 August 2010 - 14:10

fakt... Już zrobiłem edita:) dzięki za poprawkę, a pomylonych panów przepraszam za pomyłkę;)


ja się nie obrażam:):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl