Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Freestylowa Dla Faceta ;)


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 16:16

siemanko mam pytanie ??? jaki rozmiar deski bedzie najlepszy dla faceta
wzrost 186cm
waga 90kg

pzdr Blum.

#2 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 August 2010 - 16:27

Jak na moje to około 158 cm

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#3 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 16:29

Określ dokładniej jeszcze ten freestyle, bo naprzykład takie deski do jibbingu powinny być nieco krótsze niż takie do skoków czy pipu ???

#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 16:49

Jak na moje to około 158 cm



158cm to trochę chyba jednak przy krótkoDołączona grafika raczej około 162cm, ale tak jak Blood... napisał zależy czy jib, czy hopyDołączona grafika

#5 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 16:51

raczej hopy ??? jak macie jakies ciekaqwe deseczki i promocyjnych cenach to tez nie pogardze linkami ???

#6 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 16:57

162 do freestylu? Na takiej dużej w FS to kolega będzie się czuł jak na drzwiach od stodoły.

Jeśli hopy to wydaje mi się że 158 będzie git.

#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 17:12

162 do freestylu? Na takiej dużej w FS to kolega będzie się czuł jak na drzwiach od stodoły.

Jeśli hopy to wydaje mi się że 158 będzie git.


no nie wiem 158cm przy takiej wadze i wzroście to bałbym się skakaćDołączona grafika sam ostatnio skakałem na NS 155cm i nie czułem się jak bym na drzwiach od stodoły skakałDołączona grafika tylko miałem lepsze i stabilniejsze lądowanie niż przy 152cm, przy mojej wadze 60kg i wzroście 175cm co prawda na co dzień śmigam na 152cm ale zmieniam właśnie na 154cm.

A różnica mną a kolegą Blum... to 30kg i prawie 10centów wzrostu różnicyDołączona grafika

p.s. w każdym razie zależy też od zaawansowania osoby i czy w ogóle już coś skakał i albo na jakich hopach chce.

Użytkownik Aro edytował ten post 03 August 2010 - 17:28


#8 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 17:46

Wg mnie gdyby gość miał ok 190 cm i ok 100kg wagi to wtedy mógłby pakować się w dechy ponad 160cm jeśli chodzi o freestyle. A jak dla mnie 158 byłaby bardzo dobra ale to tylko moje zdanie. Przy okazji odsyłam do tego tematu gdzie można co nieco poczytać o tym problemie

http://adechade.com/...-dlugosc-deski/

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 18:01

Wg mnie gdyby gość miał ok 190 cm i ok 100kg wagi to wtedy mógłby pakować się w dechy ponad 160cm jeśli chodzi o freestyle. A jak dla mnie 158 byłaby bardzo dobra ale to tylko moje zdanie. Przy okazji odsyłam do tego tematu gdzie można co nieco poczytać o tym problemie

http://adechade.com/...-dlugosc-deski/


jeżeli jest początkującym to na krótszej zawsze jest łatwiej i pewnie na 158cm da bez problemu radę w szczególności na małych hopach, ale zawsze pojawia się "ale"...tak więc lepiej zakończę ten temacik bo zaraz się zrobi z tego 500 stron ???

co do dyskusji, która się kiedyś toczyła pod tym tematem http://adechade.com/...-dlugosc-deski/ ,

to i tak nikt tam tak do końca nie doszedł do porozumienia.

Użytkownik Aro edytował ten post 03 August 2010 - 18:12


#10 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 August 2010 - 19:27

co do dyskusji, która się kiedyś toczyła pod tym tematem http://adechade.com/...-dlugosc-deski/ ,

to i tak nikt tam tak do końca nie doszedł do porozumienia.


jak można dojść do porozumienia skoro wszyscy mają a DECHAde ??? ?

#11 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 August 2010 - 07:34

jeżeli jest początkującym to na krótszej zawsze jest łatwiej i pewnie na 158cm da bez problemu radę w szczególności na małych hopach, ale zawsze pojawia się "ale"...tak więc lepiej zakończę ten temacik bo zaraz się zrobi z tego 500 stron ???

co do dyskusji, która się kiedyś toczyła pod tym tematem http://adechade.com/...-dlugosc-deski/ ,

to i tak nikt tam tak do końca nie doszedł do porozumienia.


Dyskusje na temat zawsze są mile widziane....tym bardziej jeśli ktoś ma pojęcie o czym pisze....a Aro zazwyczaj masz ???

Wg mnie 158 bedzie również lepsza niż 162...jeździełem na takiej długości....choć jestem mniejszy od Kolegi Blum to nie ma co mnie porównywać....ale uwazam ze to już duza decha tym bardziej do fs....ale to również tylko moje zdanie....a tym bardziej ze chłopak chyba dopiero zaczyna....tak Aga??

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 August 2010 - 08:32

To może dodam jeszcze dlaczego bałbym się skakać na desce 158 cm przy wadze 90 kg ??? - odniose się tutaj do desek firmy Rome, wszystkie ich deski FS o długości 158 i 159 przewidziane są dla rider'ów ważących max 90-91kg, czyli taka deska jest maksymalnie obciążona co może powodować jej szybsze 'wykończenie' nawet jej złamanie itd. To tak jak dać gościowi linę, która max wytrzymuję 90 kg i kazać mu zejść po niej z wysokości np. 20m zastanawiając się ciągle - 'czy się u rwie, czy się nie u rwie'???. Po za tym normalną sprawą jest, że każdy chce mieć najkrótszą deskę bo dużo to ułatwia, ale zastanawiam się jakim kosztem;), dlatego też pozostane raczej 160-162 cm;)

#13 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 August 2010 - 08:43

Może gdybyśmy mówili o konkretnym modelu było by łatwiej ustalić jej długość

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#14 dabkin

dabkin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 August 2010 - 10:21

Deska do skakania i do pajpu powinna być dłuższa niż decha na rury. Przy tym wzroście i wadze skłaniałbym się podobnie jak Aro do przedziału 160-162. Zwłaszcza, że kolega zainteresowany jest bardziej lotami niż zabawą na rurkach a decha dłuższa jest stabilniejsza podczas najazdu i łatwiej ustać na niej lądowanie (mam tu na myśli kikery powyżej 10m stołu).

#15 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 August 2010 - 11:21

Simon, Alek juz jezdzi troche na desiwie wiec, poczatkujacy nie jest ??? jego wczesnijsza decha tez miala 162cm ale myslelismy ze do fs ma byc krotsza czy cos..dlatego wolelismy sie zapytac ???)


serdeczne Dzieki za pomoc http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif*

#16 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 August 2010 - 13:39

Się wtrącę... ja bym dał tak tla tego pana http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif
Buttering & Jib 156 plus rocker, power rocker lub inna hybryda
ogólnie rozumiany FS czyli wszystkiego po trochu ( trochę zabawy , mniejsze skocznie, proste boxy) 158 i tu mozna wybierać spośród rockerów, power rockerów i innych hybryd plus oczywiście klasyczne konstrukcje
gruby FS (pajp, skocznie na BC, duże hopy) to 160 - 162 i tu skłaniałbym się ku klasycznemu camberowi (lub hybrydzie, zwłaszcza jeśli będzie sporo pajpu)

Umówmy się że centymetr w jedną lub drugą stronę różnicy większej nie zrobi.

#17 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 August 2010 - 20:02

Blum ja Ci wyjaśnie bo przy chłopakach to można się zgubić!

-bierzesz faceta do sklepu, hurtowni itp snow i robisz tak jak na tej Twojej ukochanej fotce (patrz komentarz w "Hey") :) decha musi pasować do faceta przecież ;)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 August 2010 - 22:59

Bliski jestem temu co pisze Motyl... 157-159.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 August 2010 - 16:54

Blum ja Ci wyjaśnie bo przy chłopakach to można się zgubić!

-bierzesz faceta do sklepu, hurtowni itp snow i robisz tak jak na tej Twojej ukochanej fotce (patrz komentarz w "Hey") :terefere: decha musi pasować do faceta przecież ;D


Kama chyba nie obczajam o co Tobie chodzi:D hahahaha jednak facetow mi bylo latwiej ogarnac ;D hahahahah jaka fota ta z golym tylkiem? :D


btw. milionowy raz dzieki za info!

#20 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 August 2010 - 17:08

Bliski jestem temu co pisze Motyl... 157-159.


dokładnie tak, a prodku to będzie 158 :terefere: