Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Deska Am - Yes Typo Vs Slash Brain Storm

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Navigator

Navigator

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 32 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 07 grudzień 2017 - 00:42

Szukam deski dla dziewczyny, kt├│ra je┼║dzi┼éa kilkana┼Ťcie lat na nartach i przesiad┼éa si─Ö na desk─Ö. Przeje┼║dzi┼éa na desce intensywne 1,5 sezonu, r├│wnie┼╝ pod okiem instruktor├│w, wi─Öc je┼║dzi ca┼ékiem p┼éynnie. Do tej pory je┼║dzi na desce (po┼╝yczonej) Salomon Surface 156 i podobnego rozmiaru szukam. Co do reszty zestawu: Buty Northwave Dahlia, wi─ůzania Union Juliet. Deska ma s┼éu┼╝y─ç do jazdy po stoku, ma by─ç dosy─ç ┼éatwa, ale przy tym dobrze trzyma─ç na lodzie i z szybkim ┼Ťlizgiem na przew┼éaszczenia, najlepiej ┼Ťlizg spiekany. Cena  do 1000 z┼é do lekkiej negocjacji. 

Moje propozycje to:

1. Slash Brain Storm 154 - W Polsce ma┼éo wiadomo o tej desce, ale zagraniczne fora przemawiaj─ů pozytywnie. Jest nowa w bud┼╝ecie. 
2. Yes Typo 155 (u┼╝ywka) - deska ma dobre opinie plus jakie┼Ť znaczki favorites the Goodride do kt├│rych mam opinie ambiwalentn─ů.

Jestem za pierwsz─ů opcje, ale ch─Ötnie pos┼éucham bardziej do┼Ťwiadczonych.   

#2 mb77

mb77

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 90 post├│w

Napisano 07 grudzień 2017 - 10:28

Moja małża jest zadowolona z Endeavor Boyfriend (+Northwave Dahlia, Union Trilogy).

Mo┼╝e jaki┼Ť Nidecker? Do┼Ť─ç tanie s─ů jak na n├│wki. 

Flex Typo okre┼Ťlaj─ů na 4/5, to do┼Ť─ç sztywno chyba jak dla pocz─ůtkuj─ůcej osoby. Teoretycznie. Mam The Greats z takim flexem, wydaje si─Ö by─ç sztywnawa, chocia┼╝ nie je┼║dzi┼éem na niej jeszcze. Wcze┼Ťniej mia┼éem The Basic (flex 5/10) i by┼é z kolei bardzo mi─Ökki, ale to mo┼╝e kwestia masy mojej ;) (80 kg, deska 156cm). Je┼Ťli rozwa┼╝acie m─Ösk─ů dech─Ö, to mo┼╝e w┼éa┼Ťnie Basic? To bardziej ten poziom zaawansowania. I jest true twinem, a Typo to directional twin.

#3 Navigator

Navigator

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 32 post├│w

Napisano 08 grudzień 2017 - 00:57

My┼Ťla┼éem o Basic, ale wo┼éa┼ébym co┼Ť ze ┼Ťlizgiem spiekanym. Co do Typo, to by┼éby to model 2015/2016, kt├│ry ma ni┼╝szy flex (3,5/5). Do tego czyta┼éem spor opinii na zagranicznych forach, ┼╝e nie jest zbyt sztywna i do tego bardo ┼éatwa w je┼║dzi. Kilka os├│b pisa┼éo, ┼╝e brali j─ů jako pocz─ůtkuj─ůcy i byli zadowoleni. 
Bardziej mnie kr─Öci ten Slash, bo w tej cenie jest n├│wka, tylko ma┼éo opinii o tych deskach na polskich forach. Zagranic─ů te┼╝ r├│┼╝nie o niej m├│wi─ů, bo s─ů opinie ze to deska od freestyle, prze AM, a┼╝ do freeride. Jest troch─Ö recenzji, ┼╝e deska jest przyjazna dla pocz─ůtkuj─ůcych, the goodride te┼╝ tak twierdzi. https://thegoodride....owboard-review/ De tego my┼Ťl─Ö, ┼╝e ┼╝onie bardziej przypad┼éaby grafika do gustu, co u kobiet nie jest bez znaczenia :) Mo┼╝e kto┼Ť zna kogo┼Ť, kto obje┼╝d┼╝a Sash-e i mo┼╝e co┼Ť o tych deskach powiedzie─ç. 

Użytkownik Navigator edytował ten post 08 grudzień 2017 - 01:02

#4 mb77

mb77

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 90 post├│w

Napisano 08 grudzień 2017 - 01:13

Jako┼Ťciowo to slashe s─ů raczej OK. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e robi─ů je w jednej fabryce z NIdeckerem, Yes i Jones. Ten Slash fajniej brzmi, tyle mog─Ö powiedzie─ç ;)

Co do flexu Typo, to jak kupowałem The Greats (16/17) w opisach podawali 3,5/5. Natomiast etykieta na desce mówiła już 4/5 ;)