Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Raven] Ttt Rocker


48 odpowiedzi w tym temacie

#21 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 November 2010 - 21:37

A wracając do tematu deski.

Jaceksp na której desce łatwiej Ci się robi butterki na OG czy TTT?

Podobnie jak by Aro mógł porównać kwestię butterków na PR i TTT.

Bo w sumie tylko pod tym kątem rozważam przyszły zakup. Do ciętych to ja mam inne deski.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#22 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2010 - 21:52

Karta Testowa Deski

Nazwa : Raven TTT

Długość : 162 i 156

Pierwsze wrażenie :
Deska swoim wyglądem wzbudziła raczej pozytywne wrażenie , laminat dobrej jakości , wykończona bardzo dobrze . Napis Raven chropowaty i miał chyba spełniać funkcje podkładki pod nogę w czasie jazdy na orczyku , ale jakoś w niego nie trafiłem , moim zdaniem trochę za bardzo na środku deski powinien być przesunięty w stronę teila. Aro zwrócił uwagę na ślizg czy aby będzie trwały , ale to zweryfikuje czas bo my mieliśmy tylko po parę godzin na jedną deskę , a po tym zadaniu wszystko z deskami było ok. Deseczka jak dla mnie bardzo miękka.

Właściwości jezdne :
Deskę udało nam się sprawdzić w bardzo trudnych warunkach , generalnie puch , muldy , oblodzenia , niestety nie udało się przetestować do końca w parku z powodu fatalnej pogody i obfitych opadów śniegu park był zamykany.

No więc tak zaczniemy od pozytywów … Delikatny rockerek który prezentuje TTT znakomicie spisywał się w puchu , a było go ok 60-80 cm i przy długości deski 162 i wadze rajdera 103 kg ani razu nie ugrzązł w śniegu , desiwo jeździło płynnie bez żadnych niespodzianek a raczej niespodzianka było to że ich nie było :) Jazda na wprost stoku śmigiem też nie wzbudziła żadnych wątpliwości deske dało się ujarzmić i nie stwarzała problemów , ale… no i tu przejdziemy do drugiej części mniej pozytywnej...

Długo z Arem dyskutowaliśmy o jeździe na krawędziach on zadowolony ja nie do końca przy większych prędkościach ( mierzenie automapą i programem Velox ) ok 55-60 km/h deska ma tendencje do myszkowania i delikatnie mówiąc dla mnie nie trzymała krawędzi , a chyba tylko jakieś moje kocie ruchy pozwoliły na utrzymaniu się na desce chodź i z tym różnie bywało :( Faktem jest że warun był tragiczny i muldy pół metrowe a i deska bardzo miękka , ale ja z jazdy ciętym nie byłem zadowolony.

Zwróciliśmy uwagę jeszcze na jedną rzecz deska nie oddaje popu i chyba jest to spowodowane delikatnym rockerem i bardzo małym flexem deski bodajże (3)



Szybka jazda na wprost: 5
Jazda w skręcie: 3
Jazda na krawędzi: 3
Wybicie: 2
Jazda w puchu: 6


Elastyczność :
Deska bardzo miękka , rocker na pewno ułatwia kręcenie flattricków na stoku , ja muszę przyznać że deska jak dla mnie przy długości 162 i wadze 103 kg troszeczkę za miękka chyba powinienem przetestować długość 164 , Aro natomiast przy długości 156 i wadze ok 67 kg mówił że za sztywna :) ale porównywał do Signal Park Rocker co jest w ogóle ekstremalnym rockerem :)

Podsumowanie :
Tak więc przyszedł czas na podsumowanie … A dyskusje z Arem były długie i czasami kończyły się niecenzuralną wymiana zdań na temat właściwości jezdnych deski jednak doszliśmy do porozumienia :)

Szkoda że nie udało nam się przetestować deski w parku bo wiedza na pewno była by większa ale na podstawie tego co udało nam się sprawdzić to desiwo można polecić osobą albo dopiero zaczynających swoją przygodę ze snowboardem albo chcących wykorzystać nisko budżetowość deski do katowania ( cena ok 500 zł ) . Deski na pewno nie polecę osobą średniozaawansowanym którzy potrafią dobrze śmigać na krawędziach i cieszy je tylko prędkość ta deska nie jest do tego !!! . Mnie osobiście zaskoczyła jazda w puchu i tu generalnie moja wysoka ocena .

Co do jazdy na krawędziach to to deska nie spisuje się dobrze, a na muldach to już sztuką było ją ogarnąć i kilka gleb zaliczyłem…

Generalnie ustaliliśmy że w skali 1-6 (desek do 1000 zł) dajemy desce 4 punkty .
Postaram się jeszcze przetestować w parku to na pewno opisze wrażenia.


I na koniec taka informacja dla ludzi że Śląską , jeśli ktoś będzie zainteresowany przetestować sobie przed zakupem desek TTT o długości 156 i 162 cm to można się ze mną kontaktować przez forum , oczywiście udostępnię w miarę możliwości na wyjazd.
Posiadam jeszcze Ravena Gravy 161 cm ale dopiero będzie testowana także za jakiś czas opis i także użyczenie do testów .


• * Skala 1 - 6
• 1 najmniej - 6 najwięcej

A tu link do dokumentu word 2010

http://www.jaceksp.c.../testy/TTT.docx

A tu fotka jaki mniej więcej był warun :)


Widzę Jaco wystarczająco już napisał ale dorzucę jeszcze coś od siebie :)

Trochę o mnie: wzrost 175/62kg



Jeżeli chodzi o długość deski TTT 156cm to niestety ale ta deska w rzeczywistości ma jakieś 158-159 ;) a nie 156 cm!!!

Jeżeli chodzi o rockera ja osobiście go nie czułem, nie miałem problemów z jazdą po muldach deska nie uciekała mi z pod nóg.

Deska prowadzi się w miarę stabilnie,

przy większych prędkościach niestety krawędź deski potrafi uciekać,

deska raczej dla osób którzy nie lubią prędkości tylko "spacerkową jazdę"

jeżeli chodzi o flex to jak na 3 to dla mnie za sztywna. (ale może to być spowodowane, że deska dla mnie trochę za długa)

POP deski niestety bardzo słaby.

W skali 1-6

Szybka jazda na wprost: 4
Jazda w skręcie: 3
Jazda na krawędzi: 3
Wybicie/Lądowanie 2/3
Jazda w puchu: x

Cena/Jakość 5




pzdr...






Co do porównań desek PR i TTT no niestety ale tutaj PR wygrywa zdecydowanie nawet bym powiedział, że nie ma nawet czego porównywać, jeździłem jeszcze tego dnia na Academy Rythm RC 155cm podobnym rockerze co do TTT ale przy Academy już lepszy pop, łatwiej się podkręca zakręty i można szybciej sobie pośmigać na Academy w sumie przyjemna deseczka.

#23 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2010 - 07:34

Ja do OG jestem przyzwyczajony także nic mnie nie zaskoczy na tej desce i porównanie jest troszkę nieobiektywne.
No i cena desek tez kosmicz\nie inna OG 2000 Raven 500 zł , także porównać mozna by to z Velkem ale ja już nie miałem kiedy na tym jeździć :)

#24 plutik

plutik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2010 - 23:04

Panie Jackusp :)
jak wyglada sapient evolution w porównaniu z raven ??
i jesli miałes na nogach jakiegos volka, to jak na jego tle wyglada evolution

z góry dzieki:)
pozdro

#25 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2010 - 07:30

No własnie na Velka juz mi brakło czasu , ale może za 2 tygodnie w Livigno bedzie okazja napewno będę miał na testy endevora i ravena gravy i chyba jest tam velkl dla mnie 1 szt bo teraz naprawde nie zdążyłem

#26 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 November 2010 - 17:28

Jeżeli chodzi o długość deski TTT 156cm to niestety ale ta deska w rzeczywistości ma jakieś 158-159 ;) a nie 156 cm!!!


Dzięki wszystkim testującym za cenne opinie.

Małe sprostowanie co do zacytowane fragmentu - to dł. 162cm ma w rzeczywistości mierzona nie po krzywiźnie 158cm. Dł. 156cm ma mierzona na stojąco ciut powyżej 154cm. Z tego co pamiętam do testów mieliście deskę 162cm :)

Faktem jest, że deska jest bardzo miękka i trochę z tego, a trochę z samego rockera bierze się dosyć słaby pop. Spróbuję na styczniowe testy dostarczyć następcę tej deski w wersji z podwójnym i potrójnym splotem włókna dla porównania - różnica w popie powinna być znaczna. Jeśli deska z triaxem zyska dużo większą waszą aprobatę, to taką damy do produkcji.
Marcin

#27 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 November 2010 - 17:40

Dzięki wszystkim testującym za cenne opinie.

Małe sprostowanie co do zacytowane fragmentu - to dł. 162cm ma w rzeczywistości mierzona nie po krzywiźnie 158cm. Dł. 156cm ma mierzona na stojąco ciut powyżej 154cm. Z tego co pamiętam do testów mieliście deskę 162cm :)

Faktem jest, że deska jest bardzo miękka i trochę z tego, a trochę z samego rockera bierze się dosyć słaby pop. Spróbuję na styczniowe testy dostarczyć następcę tej deski w wersji z podwójnym i potrójnym splotem włókna dla porównania - różnica w popie powinna być znaczna. Jeśli deska z triaxem zyska dużo większą waszą aprobatę, to taką damy do produkcji.


Dwie były Marcin TTT 162 i 156

No i ok to czekamy na sample :)

#28 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 November 2010 - 20:16

Dzięki wszystkim testującym za cenne opinie.

Małe sprostowanie co do zacytowane fragmentu - to dł. 162cm ma w rzeczywistości mierzona nie po krzywiźnie 158cm. Dł. 156cm ma mierzona na stojąco ciut powyżej 154cm. Z tego co pamiętam do testów mieliście deskę 162cm :)

Faktem jest, że deska jest bardzo miękka i trochę z tego, a trochę z samego rockera bierze się dosyć słaby pop. Spróbuję na styczniowe testy dostarczyć następcę tej deski w wersji z podwójnym i potrójnym splotem włókna dla porównania - różnica w popie powinna być znaczna. Jeśli deska z triaxem zyska dużo większą waszą aprobatę, to taką damy do produkcji.


uwierz Marcinie mieliśmy niby 156cm ;) sprawdzałem na różne możliwości, porównywałem z innymi deskami i na pewno nie miała 156cm ale oczywiście rozumiem, że te deski co Jaco dostał to były sample :)


pzdr... i do zoba... na TestDrive Vol.2 :)

#29 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 November 2010 - 22:09

uwierz Marcinie mieliśmy niby 156cm ;) sprawdzałem na różne możliwości, porównywałem z innymi deskami i na pewno nie miała 156cm ale oczywiście rozumiem, że te deski co Jaco dostał to były sample :)


pzdr... i do zoba... na TestDrive Vol.2 :)


Ok, wszystko jasne :)
Marcin

#30 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 November 2010 - 00:31

Dzięki wszystkim testującym za cenne opinie.

Małe sprostowanie co do zacytowane fragmentu - to dł. 162cm ma w rzeczywistości mierzona nie po krzywiźnie 158cm. Dł. 156cm ma mierzona na stojąco ciut powyżej 154cm. Z tego co pamiętam do testów mieliście deskę 162cm :)

Faktem jest, że deska jest bardzo miękka i trochę z tego, a trochę z samego rockera bierze się dosyć słaby pop. Spróbuję na styczniowe testy dostarczyć następcę tej deski w wersji z podwójnym i potrójnym splotem włókna dla porównania - różnica w popie powinna być znaczna. Jeśli deska z triaxem zyska dużo większą waszą aprobatę, to taką damy do produkcji.


Różnicy nie będzie prawie żadnej :)

#31 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2010 - 15:12

Różnicy nie będzie prawie żadnej :)


pożiwiom, uwidim ...
Marcin

#32 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 February 2011 - 20:51

Pojeździłem na tej desce na testach i jestem posiadaczem więc wypadało by coś na jej temat napisać.

Na testach jeździłem na 151, a posiadam 156.

Pierwsze wrażenie z jazd na tej desce pozytywnie. Różnica flexa w stosunku do wcześniejszej mojej deski (flex 5) wyraźnie wyczuwalna. Rocker oraz niski flex sprawia, że deska fajnie sprawuje się przy nauce flat tricków. Z racji tego iż rocker jest nie duży, jazda po stoku oraz na krawędziach nie różniła się wiele od jazd na wcześniejszej desce (camber).

Opiszę model 156, bo na niej pojeździłem więcej. Deska faktycznie jest nieco dłuższa jak już ktoś pisał. Zgadzam się również z tym, że napis zastępując pada powinien być bardziej cofnięty.Tylna noga przy wjeżdżaniu na orczyku latała mi po desce. Jak dla mnie deska mogła mieć większego rockera i być nieco bardziej miękka. I to właściwie tyle jeśli chodzi o minusy, zresztą bardzo małe.

Teraz pozytywy. Na desce śmiałem niecałe 4 dni. Uczyłem się sw (w tym również ciętym), rolli i 180. Rolli wydaje mi się, że wykonałem ponad 1000 i uważam, że deska spisuje się przy nich bardzo fajnie. Nie było również problemu przy odjeżdżaniu z dobrze wykręconej 180. Robiąc rolle siłą rzeczy trenował switcha, a więc normalną jazdę po stoku. Jak dla mnie deska w typowej rekreacyjnej jeździe radzi sobie bardzo dobrze. Również przy jeździe ciętym nie mam zarzutów. Na jakiś bardzo dużych prędkościach deski nie testowałem (mistrz prostej przestał mnie kręcić), ale do około 50 km/h nic niepokojącego się nie działo. Warunki na stoku był bardzo dobre.
Dobrego ollie robić nie umiem więc jeśli chodzi o skakanie to nie będę deski oceniać. Podobnie jibb.

Pojeździłem troszkę w puchu i tu też było OK.

Jak dla mnie to deska jest z pogranicza FS i AM.

Ogólnie bez rania pod uwagę przeznaczenia deski:
Szybka jazda na wprost: 4,5
Jazda w skręcie: 5
Jazda na krawędzi: 4,5
Flat tricki: 5,5
Jazda w puchu: 5
Cena: 6

Oceniając jako deskę FS na rockerze:
Szybka jazda na wprost: 5
Jazda w skręcie: 5
Jazda na krawędzi: 5
Flat tricki: 5
Jazda w puchu: 5

Skala: 1-6
1 - tragedia
2 - słabo
3 - umiarkowanie
4 - dobrze
5 - bardzo dobrze
6 - super

Mam kilka filmików z przejazdu, jak załatwię przejściówkę do monitora to coś zmontuję i wrzucę.

Użytkownik opt1c5 edytował ten post 01 February 2011 - 20:53

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#33 madi89

madi89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 February 2011 - 13:20

A jest ktoś kto testował deskę w parku ? Głównie chodzi mi o raile i boxy. Przymierzam się do kupna jibmastera właśnie do tego celu. Jeżeli deska jest naprawdę miękka to myślę, że będzie mi sporo łatwiej niż na moim leciwym Santa Cruzie CW PUNK, który jak na moje jest dość twardy i ciężki (kupiony chyba w 2007 roku).

Martwię się jak będzie z wytrzymałością tego jibmastera, bo nie wiem czy można oczekwiać cudów za 529zł. Wiadomo, że deska w parku się też niszczy, jednak mój Santa Cruz ciągle ma krawędzie w całości a ślizg co roku w pełni zregenerowany. Dodam, że mam rozmiar buta 45, myślicie że te 25,3cm w talii wystarczy ? (mój wybitnie spory WIDE Santa Cruz ma 26,4 cm). Btw. za ile jestem w stanie opchnąć taką używkę 3-sezonową Santa Cruza ? Stan oceniam na dobry.

#34 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 February 2011 - 13:53

A jest ktoś kto testował deskę w parku ? Głównie chodzi mi o raile i boxy. Przymierzam się do kupna jibmastera właśnie do tego celu. Jeżeli deska jest naprawdę miękka to myślę, że będzie mi sporo łatwiej niż na moim leciwym Santa Cruzie CW PUNK, który jak na moje jest dość twardy i ciężki (kupiony chyba w 2007 roku).

Martwię się jak będzie z wytrzymałością tego jibmastera, bo nie wiem czy można oczekwiać cudów za 529zł. Wiadomo, że deska w parku się też niszczy, jednak mój Santa Cruz ciągle ma krawędzie w całości a ślizg co roku w pełni zregenerowany. Dodam, że mam rozmiar buta 45, myślicie że te 25,3cm w talii wystarczy ? (mój wybitnie spory WIDE Santa Cruz ma 26,4 cm). Btw. za ile jestem w stanie opchnąć taką używkę 3-sezonową Santa Cruza ? Stan oceniam na dobry.

Wytrzymałość raczej powinna być OK. Widziałem ludzi jeżdżących na niej w parku. Jeśli chodzi o szerokość, też mam but 45 i dużo wystaje. Przy ciętym musiałem uważać, żeby za mocno się nie pochylać, bo haczyłem palcami. Dużo zależy jeszcze od skorupy buta.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#35 madi89

madi89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 February 2011 - 11:29

Wytrzymałość raczej powinna być OK. Widziałem ludzi jeżdżących na niej w parku. Jeśli chodzi o szerokość, też mam but 45 i dużo wystaje. Przy ciętym musiałem uważać, żeby za mocno się nie pochylać, bo haczyłem palcami. Dużo zależy jeszcze od skorupy buta.


A na ktorych insertach masz wiązania? Im szerzej tym beda mniej wystawać, aha no i jakie masz kąty ;p

#36 SpalamTo

SpalamTo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 February 2011 - 16:31

Panowie doradźcie mi.
Wzrost 174cm, waga 86kg.
Jeżdżę już parę lat na desce, ale w tym roku zainteresowały mnie bardzo flat triki.
Czy raven ttt będzie się do tego nadawał? jeśli tak to jaką długość wybrać?
Zamierzam na niej kręcić flat tricki, skakać z małych hopek, czasem jakiś boxik, na za*****alaniu ze stoku mi nie zależy.

#37 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 February 2011 - 19:50

A na ktorych insertach masz wiązania? Im szerzej tym beda mniej wystawać, aha no i jakie masz kąty ;p

Na tych najszerszych. But wystaje około 3 cm z przodu( tak na oko).

Panowie doradźcie mi.
Wzrost 174cm, waga 86kg.
Jeżdżę już parę lat na desce, ale w tym roku zainteresowały mnie bardzo flat triki.
Czy raven ttt będzie się do tego nadawał? jeśli tak to jaką długość wybrać?
Zamierzam na niej kręcić flat tricki, skakać z małych hopek, czasem jakiś boxik, na za*****alaniu ze stoku mi nie zależy.

Nadaje się. Długość weź 156 jak będzie dostępna, sam mam taką i nawet wolałbym ważyć z 5-10 kg więcej do niej (ważę 73 kg).

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#38 SpalamTo

SpalamTo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 February 2011 - 11:36

w rzeczywistości te deski są trochę dłuższe, więc może lepiej 151?
Wcześniej jeździłem na nidecker chill 155, i chciałem odrobinę krótszą deskę.
Ale boje się że raven się może połamać bo dla 151 jest przedział wagowy do 75kg.

#39 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 February 2011 - 11:50

w rzeczywistości te deski są trochę dłuższe, więc może lepiej 151?
Wcześniej jeździłem na nidecker chill 155, i chciałem odrobinę krótszą deskę.
Ale boje się że raven się może połamać bo dla 151 jest przedział wagowy do 75kg.


Jeździłem na 151 i jeździło mi się dobrze, ale uznałem, że 156 też ogarnę, a będzie stabilniejsza w jeździe i skokach oraz będzie więcej miejsca na bucik. Czy przy tej wadze połamiesz to się nie wypowiadam, ale raczej rzadko w flat trickach ktoś łamie deskę. Jedno jest pewne, fajnie się będzie wyginać pod Tobą 151.
Ja jedną deskę połamałem (slalomkę), ale przy prędkości około 50-60 km/h.

Niedługo wrzucę filmik z ostatnich 4 dni nauki na tej desce.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#40 SpalamTo

SpalamTo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 February 2011 - 12:10

Jeździłem na 151 i jeździło mi się dobrze, ale uznałem, że 156 też ogarnę, a będzie stabilniejsza w jeździe i skokach oraz będzie więcej miejsca na bucik. Czy przy tej wadze połamiesz to się nie wypowiadam, ale raczej rzadko w flat trickach ktoś łamie deskę. Jedno jest pewne, fajnie się będzie wyginać pod Tobą 151.
Ja jedną deskę połamałem (slalomkę), ale przy prędkości około 50-60 km/h.

Niedługo wrzucę filmik z ostatnich 4 dni nauki na tej desce.


a mógłbyś zmierzyć swoją deskę i napisać mi ile dokładnie ma cm?