Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Raven] Ttt Rocker


48 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 June 2010 - 13:15

Wiosną tego sezonu miałem okazję pojezdzić sobie na prototypie deski Ravena na 2011 w rokerze. Koncepcja ciekawa: true twin, o prostej konstrukcji (wood, biax, tloczony slizg), 3 stopniowy rocker ale w lajtowym wydaniu (plasko miedzy wiazaniami, potem delikatnie w gore do ok 3-4 mm na tipach). całość made in Poland, zdziełano w Bielsku, deska wykonana na ich fabrycznym shapie.

długość:156 mid-wide

pierwsze wrażenie: deska jezdzi ...całkiem normalnie :)

jazda: spodziewałem się hmm, mocno "budżetowej" jazdy a do tego atrakcji, które zafunduje mi roker (na co dzien ujezdzam decki z camberem), tymczasem przeskok był bardzo plynny, kilkanascie skrętów i juz wiadomo o co chodzi, roker jest na tyle niewielki, ze deska nie ma tendencji do platania figli, prob ucieczki spod ridera etc :)
Co do samej jazdy to użyłbym określenia "poprawna", bez rewelacji, ale przyzwoicie. Na czerwonej trasie na Mosornym w Zawoi, na twardym przetykanym lodzikiem, musiałem się juź mocniej napracować, ale dało radę. Ogólnie mozna na niej przyzwoicie i z przyjemnością pojezdzić na małym i średnim zakresie prędkości.

stabilnośc: jak na tak prosta deske i roker całkiem wporzo, od średnich prędkości zaczyna lekko trzęść, przy duzych trza się juź trochę pilnować :)

pop: miałem sporo frajdy skacząc z pniaków i nasypów wokół trasy, deska jednak nie ma jednak tak mocnego popa co decki z camberem

switch: to jest true twin, wiec jezdzi tak samo, osobiscie mistrzem jazdy na switch nie jestem wiec dla mnie jednak nieco inaczej ;) przy 180kach odjezdzało sie jednak bezproblemowo

giętkość:hmm, jak dla mnie ta deska mogłaby byc nieco miekksza, do pressów trzeba się całkiem, całkiem przykładać.

puch: tu oczywiscie odwrócony camber bardzo pomaga. zasypaną dokumentnie trasę dolnego orczyka na Tobołowie (50-60 cm ciezkiego zmokłego kopnego śniegu), przeleciałem ku swojemu zdziwieniu na lajcie

ogólne wraźenia i podsumowanie: Jak dla mnie ta deska ma sens jako budzetowa deska FS, dla początkujących - średnich riderów, którą śmiało moźna katować na małych i mniejszo-średnich hopach, w parku, na BC, na streecie, a do tego, dzieki rc mozna na niej fajnie popływać w puchu. mam jednak pewne zastrzezenia, deck z powodzeniem mógłby byc nieco miekkszy, natomiast stance zdecydowanie powinien być szerszy, obecnie max to bodajze 600mm.


Pozdro!
B d N
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#2 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 June 2010 - 11:30

Ja dodam od siebie, że mocno wzięliśmy sobie do serca ten test i w produkcyjnych egzemplarzach deski max stance zwiększyliśmy z 600 do 640, a flex został delikatnie zmniejszony.
Poniżej obrazek ze szkicem jak było i jak będzie:
http://i243.photobuc.../ttt_stance.jpg
Marcin

#3 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 June 2010 - 11:34

a można dostać jakąś dokłądniejszą specyfikację tej deski i Jibmastera? ona też jest chyba oparta o ten sam rocker?
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#4 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 June 2010 - 09:44

Raven TTT i Jibmaster są technicznie identyczne.
TTT będzie jako 146 (talia 248mm), 151 (talia 251mm), 156 (talia 253mm), 162cm, a JibMaster jako 141, 146, 151 i 156cm.
JibMaster 141 zrobiliśmy z myślą o kobietach (talia 229mm), a pozostałe dł. to oferta unisex (można je z ich talią przy takich krótkich deskach nazwać mid-wide) ze wskazaniem na mężczyzn.

Załączone pliki

  • Załączony plik  deska3.JPG   26.03 KB   112 Ilość pobrań
  • Załączony plik  deska1.JPG   38.25 KB   96 Ilość pobrań
  • Załączony plik  deska.JPG   27.05 KB   74 Ilość pobrań
  • Załączony plik  deska1.JPG   38.25 KB   77 Ilość pobrań
  • Załączony plik  deska.JPG   27.05 KB   68 Ilość pobrań
  • Załączony plik  deska3.JPG   26.03 KB   69 Ilość pobrań

Marcin

#5 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 June 2010 - 10:40

to czym różnią się te 2 modele?? tylko grafiką? :D
ta wypowiedź prezentuje dokładne parametry?

true twin, o prostej konstrukcji (wood, biax, tloczony slizg), 3 stopniowy rocker ale w lajtowym wydaniu (plasko miedzy wiazaniami, potem delikatnie w gore do ok 3-4 mm na tipach)

jaka jest szerokość nose'a w 151cm? jaki jest flex tych desek??
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#6 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 June 2010 - 17:56

Tak, różnią się tylko grafiką.
@bonhomme przedstawił już niektóre parametry techniczne, więc ich nie powtarzałem :)

No to sypnę teraz szczegółami :)
156cm: długość rzeczywista 155,5cm, krawędź efektywna 1180mm.

Wszystkie długości: flex 3/4, ABS dziobowy Isosport IS4400, ABS boczny ID2000, Ślizg Screened Extruded Isosport IS1320 (stosowany np. w kilku modelach Technine), ISOCAP Isosport ICP 2112, splot Biax (ISOSPORT GELEGE BIAX 833), grubość krawędzi 1,9mm. Staraliśmy się zrobić w miarę prostą konstrukcyjnie deskę, ale bazującą na dobrych materiałach "króla" rynku podzespołów, czyli Isosportu (unikając np. czeskich eksperymentów, które teraz ładuje do desek Elan).


Jutro będzie edit i dopiszę resztę danych...

P.S. Co to za dziwne fotki, które dołączyły się do poprzednich wątków?
Marcin

#7 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 June 2010 - 18:14

mi tez się dołącza czasem coś takiego Było to zgłaszane gdzieś tam ale jak widać bez skutku... Ciekawa ta Wasza propozycja deskowa, bo akurat szukam czegoś ekonomicznego na rury... Tylko ten flex chyba bardziej AM niż jibowy...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#8 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 June 2010 - 10:38

Z edita nici, bo takiej opcji nie ma na forum :)
Taliowanie 146cm to 288-248,6-288
Taliowanie 151cm to 291-249,5-291
Taliowanie 156cm to 299-253-299
Taliowanie 162cm to 302-255-302

Jeszcze przed najbliższym sezonem liczę na sample desek 2011/2012, a następca ttt będzie znacznie bardziej miękki niż obecna wersja.
Flex obecnej wersji staraliśmy się zrobić jak najbardziej zbliżony do jibbowych desek Technine czy Academy.
Marcin

#9 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 October 2010 - 18:47

Deski w dniu dzisiejszym dotarły , dwie FS TTT 156 ,162 i jedna AM GRAVY 161 testy będą przeprowadzone na początku listopada na lodowcu Stubai.
Testować będę ja , Siwex i Aro
Po powrocie opisze co i jak.

#10 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 October 2010 - 17:39

<br />Deski w dniu dzisiejszym dotarły , dwie FS TTT 156 ,162 i jedna AM GRAVY 161 testy będą przeprowadzone na początku listopada na lodowcu Stubai.<br />Testować będę ja , Siwex i Aro <br />Po powrocie opisze co i jak.<br />

<br /><br /><br />

z chęcią na TTT pośmigam chociażby z ciekawości ;) i będę miał też porównanie do PR'a :)

#11 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 October 2010 - 08:22

<br /><br /><br />

z chęcią na TTT pośmigam chociażby z ciekawości ;) i będę miał też porównanie do PR'a :)


bede miał to desiwo za kilka dni...

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 October 2010 - 08:38

bede miał to desiwo za kilka dni...

testujesz czy kliknąłeś? :)
no board no fun!

#13 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 October 2010 - 09:03

testujesz czy kliknąłeś? :)


zakupiłem :)

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#14 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 October 2010 - 09:14

zakupiłem :)

no to obydwa wchodzimy w świat rockerków :)
no board no fun!

#15 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 October 2010 - 09:31

no to obydwa wchodzimy w świat rockerków :)

ello...
no i spoko. nie ma się czego obawiać. dopiero jak trochę pojeździłem na rockerze, to się dowiedziałem, że miało być inaczej/trudniej czy jakoś tak... a było jak zwykle: super... :yahoo:
pozdro
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#16 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 October 2010 - 19:37

Dziś w domku do TTT dodałem wiazki miszyny i założyłem sandały żeby sprawdzić czy to się w ogóle wygina no i musze powiedzieć że jestem trochę zszokowany bo gnie się jak cholera .
trochę się niecierpliwie żeby ją sprawdzić na śniegu lubię takie miękkie deseczki :)

#17 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2010 - 09:33

Karta Testowa Deski

Nazwa : Raven TTT

Długość : 162 i 156

Pierwsze wrażenie :
Deska swoim wyglądem wzbudziła raczej pozytywne wrażenie , laminat dobrej jakości , wykończona bardzo dobrze . Napis Raven chropowaty i miał chyba spełniać funkcje podkładki pod nogę w czasie jazdy na orczyku , ale jakoś w niego nie trafiłem , moim zdaniem trochę za bardzo na środku deski powinien być przesunięty w stronę teila. Aro zwrócił uwagę na ślizg czy aby będzie trwały , ale to zweryfikuje czas bo my mieliśmy tylko po parę godzin na jedną deskę , a po tym zadaniu wszystko z deskami było ok. Deseczka jak dla mnie bardzo miękka.

Właściwości jezdne :
Deskę udało nam się sprawdzić w bardzo trudnych warunkach , generalnie puch , muldy , oblodzenia , niestety nie udało się przetestować do końca w parku z powodu fatalnej pogody i obfitych opadów śniegu park był zamykany.

No więc tak zaczniemy od pozytywów … Delikatny rockerek który prezentuje TTT znakomicie spisywał się w puchu , a było go ok 60-80 cm i przy długości deski 162 i wadze rajdera 103 kg ani razu nie ugrzązł w śniegu , desiwo jeździło płynnie bez żadnych niespodzianek a raczej niespodzianka było to że ich nie było :) Jazda na wprost stoku śmigiem też nie wzbudziła żadnych wątpliwości deske dało się ujarzmić i nie stwarzała problemów , ale… no i tu przejdziemy do drugiej części mniej pozytywnej...

Długo z Arem dyskutowaliśmy o jeździe na krawędziach on zadowolony ja nie do końca przy większych prędkościach ( mierzenie automapą i programem Velox ) ok 55-60 km/h deska ma tendencje do myszkowania i delikatnie mówiąc dla mnie nie trzymała krawędzi , a chyba tylko jakieś moje kocie ruchy pozwoliły na utrzymaniu się na desce chodź i z tym różnie bywało :( Faktem jest że warun był tragiczny i muldy pół metrowe a i deska bardzo miękka , ale ja z jazdy ciętym nie byłem zadowolony.

Zwróciliśmy uwagę jeszcze na jedną rzecz deska nie oddaje popu i chyba jest to spowodowane delikatnym rockerem i bardzo małym flexem deski bodajże (3)



Szybka jazda na wprost: 5
Jazda w skręcie: 3
Jazda na krawędzi: 3
Wybicie: 2
Jazda w puchu: 6


Elastyczność :
Deska bardzo miękka , rocker na pewno ułatwia kręcenie flattricków na stoku , ja muszę przyznać że deska jak dla mnie przy długości 162 i wadze 103 kg troszeczkę za miękka chyba powinienem przetestować długość 164 , Aro natomiast przy długości 156 i wadze ok 67 kg mówił że za sztywna :) ale porównywał do Signal Park Rocker co jest w ogóle ekstremalnym rockerem :)

Podsumowanie :
Tak więc przyszedł czas na podsumowanie … A dyskusje z Arem były długie i czasami kończyły się niecenzuralną wymiana zdań na temat właściwości jezdnych deski jednak doszliśmy do porozumienia :)

Szkoda że nie udało nam się przetestować deski w parku bo wiedza na pewno była by większa ale na podstawie tego co udało nam się sprawdzić to desiwo można polecić osobą albo dopiero zaczynających swoją przygodę ze snowboardem albo chcących wykorzystać nisko budżetowość deski do katowania ( cena ok 500 zł ) . Deski na pewno nie polecę osobą średniozaawansowanym którzy potrafią dobrze śmigać na krawędziach i cieszy je tylko prędkość ta deska nie jest do tego !!! . Mnie osobiście zaskoczyła jazda w puchu i tu generalnie moja wysoka ocena .

Co do jazdy na krawędziach to to deska nie spisuje się dobrze, a na muldach to już sztuką było ją ogarnąć i kilka gleb zaliczyłem…

Generalnie ustaliliśmy że w skali 1-6 (desek do 1000 zł) dajemy desce 4 punkty .
Postaram się jeszcze przetestować w parku to na pewno opisze wrażenia.


I na koniec taka informacja dla ludzi że Śląską , jeśli ktoś będzie zainteresowany przetestować sobie przed zakupem desek TTT o długości 156 i 162 cm to można się ze mną kontaktować przez forum , oczywiście udostępnię w miarę możliwości na wyjazd.
Posiadam jeszcze Ravena Gravy 161 cm ale dopiero będzie testowana także za jakiś czas opis i także użyczenie do testów .


• * Skala 1 - 6
• 1 najmniej - 6 najwięcej

A tu link do dokumentu word 2010

http://www.jaceksp.c.../testy/TTT.docx

A tu fotka jaki mniej więcej był warun :)

#18 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 November 2010 - 10:20

I na koniec taka informacja dla ludzi że Śląską , jeśli ktoś będzie zainteresowany przetestować sobie przed zakupem desek TTT o długości 156 i 162 cm to można się ze mną kontaktować przez forum , oczywiście udostępnię w miarę możliwości na wyjazd.

Ja chętnie bym potestował tą 156 na zlocie w Krynicy jeśli będzie taka możliwość.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#19 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2010 - 10:35

Oczywiście na zlocie będą udostępnione , jesli by mnie nie było to na pewno bedzie je miał Aro albo Siwy.

#20 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 November 2010 - 21:27

Ja chętnie bym potestował tą 156 na zlocie w Krynicy jeśli będzie taka możliwość.


nie chce obiecywać ale prawdopodobnie w Krynicy beda sample 2011/12.

Fajny opis testowanej deski. Dziekuje :)

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"