Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Never Summer] Chairman '18...


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2017 - 12:48

Jako że od pewnego czasu noszę się z zamiarem sprawienia Ripsaw'owi braciszka do pokrowca w postaci czegoś dłuższego, kierunkowego i z przeznaczeniem typowo FR (pogłębianie moich koślawych skrętów ciętych czy też głębszy puszek) to mam kilka pytań odnośnie tego blatu.

 

@praxx rozumiem, że dla kogoś Twojego wzrostu, ale wagi cherlawego tucznika (93-99kg w sezonie) i z przeznaczeniem do jazdy na krawędzi/puch polecałbyś najdłuższego Chairmana? 

 

Czy ktoś jest w stanie pokusić się o porównanie Prezesa do innych desek podobnego przeznaczenia ale typowo-camberowych (jak Voelkl Coal,Swoard Dual, Donek...)? W szczególności interesuje mnie flex, tłumienie, pewność trzymania krawędzi na twardym oraz moc z jaką deska potrafi wyekspediować Cię z zakrętu (nie znam fachowej nomenklatury ale chodzi o to czy po zbudowaniu napięcia w skręcie deska oddaje ją na wyjściu tak samo mocno/podobnie do camberowych rywali). Nie wiem też czy to standardowe kryterium przy wyborze deski, ale chyba jestem fanem tego zjawiska katapulty, a w Ripsaw mimo świetnego trzymania w skręci to takiego fajerwerku nie udaje mi się za dużo wygenerować (nie wykluczam, że może to być też wina ridera).

 

Czy wiecie coś o możliwości testowania tych najdłuższych rozmiarów (168/173)? Z drugiej strony boję się trochę, że to już kategoria desek, które wymagają dłuższego zaprzyjaźnienia się z ich niuansami więc nie wiem czy kilkugodzinne testy pozwolą wyrobić sobie zupełnie świadomą opinię :huh2:



#22 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2017 - 14:36

1 - @praxx rozumiem, że dla kogoś Twojego wzrostu, ale wagi cherlawego tucznika (93-99kg w sezonie) i z przeznaczeniem do jazdy na krawędzi/puch polecałbyś najdłuższego Chairmana? 

 

2 - Czy ktoś jest w stanie pokusić się o porównanie Prezesa do innych desek podobnego przeznaczenia ale typowo-camberowych (jak Voelkl Coal,Swoard Dual, Donek...)? W szczególności interesuje mnie flex, tłumienie, pewność trzymania krawędzi na twardym oraz moc z jaką deska potrafi wyekspediować Cię z zakrętu (nie znam fachowej nomenklatury ale chodzi o to czy po zbudowaniu napięcia w skręcie deska oddaje ją na wyjściu tak samo mocno/podobnie do camberowych rywali). Nie wiem też czy to standardowe kryterium przy wyborze deski, ale chyba jestem fanem tego zjawiska katapulty, a w Ripsaw mimo świetnego trzymania w skręci to takiego fajerwerku nie udaje mi się za dużo wygenerować (nie wykluczam, że może to być też wina ridera).

 

3 - Czy wiecie coś o możliwości testowania tych najdłuższych rozmiarów (168/173)? 

 

ad1 - tak... w takim przypadku szedłbym w najdłuższy możliwy rozmiar, ale jak wiadomo, jestem raczej zwolennikiem jazdy na dłuższych deskach... przy celu w jakim wybierasz deskę, uważam, że to jedynie słuszna opcja...

 

ad2 - niestety zbyt dawno stałem na khm khm coalu, żeby próbować porównać aktualne modele tych desek... do swoarda to jedynie chyba canman i może szym szym mogli by porównywać chairmana... nie wiem czy kto jeszcze objeżdżał te akurat dwie marki...

 

ad3 - jak znam życie, to być może w mayerhofen lokalny dealer może mieć długie deski do testów, ale pewności nie mam żadnej... u nas lokalnie - zapomnij...  :papa: 
natomiast ja miałem od pierwszego skrętu sporą przyjemność i nie sądzę, że trzeba się w tę deskę wjeżdżać cały tydzień... no chyba, że polowałbyś na różnorodne warunki...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#23 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 January 2017 - 17:00

99kg Zła :),
Jak pisałem wcześniej - trzy z czterech wymienionych przez Coebie desek testował Bart/ canmanski
Miał to na swojej stronce megustadport, ale mu chyba padla... część została na canmanski.com, ale chyba bez zasadniczej (a była fachowa...) recki chairmanna

#24 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2017 - 20:24

Dzięki Panowie! Obecnie jestem w fazie redukcji Zła, ale poniżej 92kg niechciałbym schodzić więc jak radzi praxx zostają długie deski.  :ok:

 

Czytałem już Bart'owe recenzje tych desek i pamiętam, że w przypadku Swoarda była podobnie (jeśli nie jeszcze bardziej) pozytywna co w przypadku Never Summera. Stąd zastanawiałem się jak te deski wypadają w bezpośrednim starciu. Może tu przy okazji zajrzy i coś podpowie... 

 

A swoją drogą to Jamer mógłby faktycznie zadbać też o tych wiernych marce klientów, którzy już od dawna nie ubierają się w Smyku.  :ashamed:



#25 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2017 - 20:44

ostatnio na td Bartek szybko się ze swoarda na enesa przesiadł... w sumie nie wiem dlaczego...  :ashamed:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#26 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 05 February 2017 - 00:23

Ja na Dualu jeździłem dwa lata temu na TD dzięki Abraxowi, długość chyba 168 albo 173... Wtedy za długa była dla mnie i miałem problem żeby ją okiełznać i wykorzystać potencjał. W tym roku skill lepszy i z Chairmanem 165X żadnych problemów nie miałem, sam fun od pierwszych metrów.

#27 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 February 2017 - 20:52

W końcu się zebrałem za zmontowanie krótkiego filmiku na chairmanie

Tydzień temu, jeździłem na Ride Timeless 162, bardzo konkurencyjna deska, wrażenia niedługo opiszę ;)

Użytkownik SzymSzym edytował ten post 12 February 2017 - 11:32

  • canmanski lubi to

#28 bb81

bb81

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2017 - 21:38

Czy Ty SzymSzym napewno na tym filmie jedziesz na chairmanie?

#29 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2017 - 08:10

No właśnie Szym - to raczej na pewno nie jest prezes od NS



#30 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 February 2017 - 08:54

Chairman nie chairman , ciśnie ładnie :)

Filmik z chairmanem jest "obok" na vimeo, pewnie szyn pomylił linka...

#31 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 February 2017 - 11:33

Racja, musiałem nie ten filmik kliknąć przy kopiowaniu, już zmienione

#32 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 March 2017 - 02:11

Hej,

 

Kurde... dyskusja o mnie i mojej desce, a nikt mnie nawet nie wywołał. d*pa ja, że jakoś tu nie zaglądnąłem.

 

@SzymSzym - fajny filmik. 

 

Właśnie siedzę na lotnisku w Denver, dosłownie przed chwilą byłem w fabryce Never Summera i naoglądałem się towaru, że aż głowa puchnie. Wczoraj jeździłem też z Vince 'the Chairman' Sanders'em. Niesamowity klimat, niesamowite opowieści z lat 80, kiedy jeździł z Tomem Simsem i Jakem Burtonem... normalnie ciary na całym ciele.

 

W fabryce byłem też w piątek i gadłem ponad godzinę z BJ'em - szefem produkcji. Widziałem jak oni robią te dechy. Widziałem jak je dopieszczają. To jest po prostu piękne. Każda deska jest ręcznie wyprodukowana, dopieszczona, sprawdzona. Chyba zostanę fan-boy'em marki do końca życia...

 

Chairman '18 z docelową grafiką jest piękny. Widziałem jak je akurat robili. Dla mnie decha jest bombowa, krawędź trzyma magicznie. I na dodatek lata w puchu.

 

Jeśli chodzi o porównania, to z Coal'a zrezygnowałem dawno temu, a od czasu kiedy mam Chairman'a prawie nie jeżdżę na Dual'u.

W zeszłym roku byłem na Extreme Carving Session i jeździłem na Chairmanie. Założyłem na chwilę Swoard'a, a potem wróciłem do Chairmana.

I tu nie chodzi o to która lepsza, bo nie będę ich porównywać - są różne i już. Po prostu jeżdżę na Chairmanie bo mi jest _dobrze_ .

 

Przede mną jedzie Vince Sanders:

 

Załączony plik  Screen Shot 2017-03-26 at 19.08.32.jpg   129.33 KB   15 Ilość pobrań

 

 

Pozdrawiam

Bartek 

 

PS. Wiem, że piszę jak najęty, ale w głowie mi się tu cały czas kręci...


Użytkownik canmanski edytował ten post 27 March 2017 - 02:14

  • slv lubi to

#33 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2017 - 11:01

Czyli jak godzina opowiesc, strescic w 3 zdaniach 😉😉