Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Never Summer] Chairman '18...


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2017 - 19:24

jakoś tak się ułożyło, że dzięki Bartowi Canmanskiemu, na tegorocznym TD jedną z dwóch desek, na której pojeździłem był chairman never summera na sezon 2017/18... deska w długości 165 z iXem... czyli wersja poszerzana...

przyszłoroczny chairman został przeprojektowany i zaopatrzony w dłuższe sekcje camberowe ustawione pod stopami... spowodować to miało w założeniu jeszcze lepszą jazdę na krawędzi i powiem szczerze, że zamiar ten został osiągnięty... deska jedzie na krawędzi bez zająknięcia i w zasadzie "na krawędzi" to powinna być jej druga nazwa... w skręcie deska jest bardzo stabilna i nie potrzebuje dużego skupienia i zwracania uwagi na to, co jest pod deską... ona po prostu wskakuje w skręt i jedzie... do momentu w którym nie pomyślimy, że czas na zmianę krawędzi i jazdę w drugą stronę... zmiana krawędzi jest szybka i energiczna, pomimo tego, że jeździłem na wersji poszerzonej, to nie dało się tego odczuć... deska jest gotowa na podjęcie manewru w każdej chwili, ale nie jest nerwowa, tylko spokojnie reaguje na nasze sterowanie...
pomimo tego, że byłem jazdą na desce zachwycony, złapałem się na pułapkę, którą deska czasem dla psikusa zastawia na raidera - wejście zbyt agresywne w skręt bs (co mam na myśli..: czasem pozwalam sobie w inicjacji skrętu bs na wyjście na nogę prowadzącą), powoduje zachwianie płynności skrętu i duży problem z ustawieniem się nad deską w fazie sterowania... rozmawialiśmy z Bartem na ten temat w trakcie hasania i doszliśmy do wspólnych wniosków pozwalających cieszyć się płynnym skrętem bs - na tej desce trzeba się pilnować i dobrze stać na obydwu nogach - zwłaszcza przy skręcie bs... przy skręcie fs nie złapałem się na czymś takim...

 

ogólnie deska wywołała u mnie spory efekt WOW i dla ludzi szukających wrażeń w szybkiej, dynamicznej jeździe na twardych podłożach chairman powinien być pozycją wartą zwrócenia uwagi...

 

jeździłem po naszym krajowym śniegu, importu ze wschodniego wybrzeża USA nie stwierdziłem... buty standardowo bez trakcji i nie wygrzane, no i oczywiście jeżdżę jako janusz snb bez palców, a to dlatego, że marznę w nie mocno i zostawiam w pokoju, a po drugie mam wtedy mniejsze buty i nie haczykuję...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#2 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 January 2017 - 20:59

Też jeździłem na tym egzemplarzu, ale wygrzanych butach. Deska mnie zachwyciła tym jak na krawędzi się sprawuje. Dzięki iXsowi nie haczykowalem, co zdarza się na zwykłych deskach. W skrecie? Turbo stabilna i pewna, a przy tym łatwa i grzeczna. Ja bardzo lubię mocno pracować na desce, agresywne wejście w skręt na nose'ie nie sprawiało mi problemów i utraty płynności. A wyjście ze skrętu na tailu pięknie wybija w powietrze, stabilnie i tak jak tego chciałem. Dynamika deski się zgadza. Zmiany krawędzi? Baaardzo szybkie.

Od dawna mam filozofię, że jak chce ostro pocisnąć na krawędzi to zakłada plastikowe buty i twardą deskę... Jak oddawalem Chairmana zacząłem się zastanawiać czy nie chce czasem ostro pocisnąć na 'miekkiej' przeznaczonej do tego desce. Różnica w ciętym ogromna w porównaniu do sztywniejszych twin tipow na których jeździłem (ride burnout i helix, Nobile Tricky, Ns proto HD 2015(albo16) Lib TRS, Burton Custom X)

#3 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2017 - 21:04

 

pomimo tego, że byłem jazdą na desce zachwycony, złapałem się na pułapkę, którą deska czasem dla psikusa zastawia na raidera - wejście zbyt agresywne w skręt bs (co mam na myśli..: czasem pozwalam sobie w inicjacji skrętu bs na wyjście na nogę prowadzącą), powoduje zachwianie płynności skrętu i duży problem z ustawieniem się nad deską w fazie sterowania... rozmawialiśmy z Bartem na ten temat w trakcie hasania i doszliśmy do wspólnych wniosków pozwalających cieszyć się płynnym skrętem bs - na tej desce trzeba się pilnować i dobrze stać na obydwu nogach - zwłaszcza przy skręcie bs... przy skręcie fs nie złapałem się na czymś takim...

 

O tym to już dawno w USA wiadomo :) czy KTOŚ Ci już Praxx nie mówił, że bez pilnowania się nie ma jazdy na desce z rockerem między nogami :twisted:  


Użytkownik Konrad edytował ten post 24 January 2017 - 21:05

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2017 - 21:37

on mówił, że na desce z rockerem między nogami, to się nie da jeździć w ogóle...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2017 - 21:44

on mówił, że na desce z rockerem między nogami, to się nie da jeździć w ogóle...  :bag:

widocznie on :) nie potrafi

A porównując do obecnwgo chairmana (który dla mnie jest kosiorem, z tym że ja jestem juź hiper januszem snowboardingu)?


Użytkownik ZAPP edytował ten post 24 January 2017 - 21:49

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2017 - 22:00

nie mam porównania... nie jeździłem na obecnym, bo jak wszyscy wiemy, importer ciągnie sprzęt dla krasnali i przedszkolaków...

 

zapomniałem dopisać jednej rzeczy - moim zdaniem ważnej - przy mojej wadze +/- 85kg, brałbym deskę 168...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2017 - 22:15

nie mam porównania... nie jeździłem na obecnym, bo jak wszyscy wiemy, importer ciągnie sprzęt dla krasnali i przedszkolaków...

zapomniałem dopisać jednej rzeczy - moim zdaniem ważnej - przy mojej wadze +/- 85kg, brałbym deskę 168... :ok:


mówiłem, że testy dla przykurczów... :girlcake:


Tak czytam i czytam i coś mi nie wraca ;) ... Ze sławnego filmu na shnee4lieben wynika żes słusznego wzrostu , ok;) ale mówisz że ważysz 85 co w sumie normalna waga a zazwyczaj piszesz o deskach 160+... Ja mam 180/80-83 i nigdy nie miałem deski powyżej 158 na nogach ... Czyżby trzeba było przetsowac coś over sixty ?:P tak z ciekawości o opinie .. sorry za offtopa

#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2017 - 22:29

w mojej ocenie jest taka tendencja do dobierania krótkich desek, nawet powiedziałbym za krótkich... ktoś mi to próbował tłumaczyć w ten sposób, że w poldonie wąskie, zatłoczone trasy, to trza brać krótsze deski, co by dać radę między kręglami i od ściany do ściany się zmieścić... ale to było chyba od kogoś z twardego towarzystwa i jakoś nie biorę tego na serio... ;)

ja jestem bardzo wysoki (196) i w sezonie zdarza się  zejść z wagą poniżej 80kg, ale krótsza deska niż 159-160 to tylko NUG 150 i new standard od ENDVRa... cała reszta musi mi trochę wystawać przed buty, bo inaczej niepewnie się czuję... jako puchową użytkuje deseczkę 181 i czasem mogła być dłuższa...

 

ale to wszystko to takie moje luźne spostrzeżenia i odczucia...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2017 - 22:35

Ja przy 182 ważę 82kg. Zaczynałem na desce 161cm i tak jakoś mi zostało, że do szybszej jazdy powinno być właśnie over sixty. 157-158 to tak na all mountain...

#10 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2017 - 22:41

jako puchową użytkuje deseczkę 181 i czasem mogła być dłuższa...




😱😱😱 A ja się balem Czy 159 nie będzie za długie na deskę do puchu 😌

ale to wszystko to takie moje luźne spostrzeżenia i odczucia... :bag:

I na takie liczyłem ;)


No nic ma do przetestowania K2 turbo dream 161 i chyba nie ma co się bać :P ..Thx

Ja przy 182 ważę 82kg. Zaczynałem na desce 161cm i tak jakoś mi zostało, że do szybszej jazdy powinno być właśnie over sixty. 157-158 to tak na all mountain...


No ja mam 156 teraz i do zabawy na stoku i lżejszej napinki jest ok imo

Użytkownik tuczerro edytował ten post 24 January 2017 - 22:40


#11 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2017 - 07:32

Czytając Wasze posty to tak się teraz zastanawiam czy może jeżdżę w za długiej desce? Mam 185 i 72 kg i jeżdżę na 159, na TD najtwardszego Customa X próbowałem 160 i było w sumie ok. Ale chyba trzeba będzie przerzucić się na krótsze desiwa..   



#12 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2017 - 09:43

nie ma się co bać długich desek... jak pasuje ci 159 to spoko... :)


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2017 - 10:25

właśnie o to chodzi że nie wiem czy nie pasują mi krótsze bo zawsze jeździłem na 159 (nie licząc NUGa którego mam krótkiego, no ale NUG taki ma być), na to wygląda że trzeba spróbować coś innego..



#14 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2017 - 11:34

Myślę że jest to na zasadzie dostosowywania się. Spróbujcie ekipie z Lublina dobrać długą deskę - zabiją Was śmiechem. Praxx - za długo siedziałes na Stubaju ;)

jak jest szansa należy próbować - co w jakiej długości będzie pasowało. Ja jeżdzę od 159 do 165 ale waga to też sinusoida. teraz jest to "Worek na śmieci" 160w bo jest fajnie.

Jeździlem na tym Chairmanie i spoko deska, ale obecnie wolę łatwe tematy


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#15 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2017 - 13:03

Spróbujcie ekipie z Lublina dobrać długą deskę - zabiją Was śmiechem. Praxx - za długo siedziałes na Stubaju ;)

 

 

no tak... lublin... stolica światowego snb... też mamy swoją "górkę śmierci"... mike potwierdzi...  :ok:

 

poszukaj moich wpisów na temat dobierania długości desek z czasów "przed stubai'owych"... ciekawe co tam wyczytasz...  :terefere:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#16 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2017 - 21:05

"Im dłużej tym lepiej" to tylko po stoku i na krawędzi... w innych przypadkach bym skracał :)


9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2017 - 22:12

poszukaj moich wpisów na temat dobierania długości desek z czasów "przed stubai'owych"... ciekawe co tam wyczytasz...  :terefere:

 

 po tym stubaiu bliżej ci do terorii morgana że im dłużej tym lepiej. Przypadek. Nie sądzę.  :bag:


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2017 - 23:06

 po tym stubaiu bliżej ci do terorii morgana że im dłużej tym lepiej. Przypadek. Nie sądzę.  :bag:

 

przeczytaj dokładnie to co zacytowałeś, potem parę postów sprzed kilku sezonów, a dopiero potem mnie obrażaj...  O0


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#19 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 January 2017 - 23:13

Im dłużej tym lepiej? mi ostatnio lepiej się jeździło na desce 158 niż 183...

#20 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2017 - 23:29

Im dłużej tym lepiej? mi ostatnio lepiej się jeździło na desce 158 niż 183...

 

ale ty ważysz 57kg... i to w butach...  :terefere:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...