Skocz do zawartości




Zdjęcie

Szkolenia Freeridowe


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 June 2010 - 19:56

wiec i ja od siebie dorzuce..........

freeride w alpach dokladnie zjazd z 3500 na 2000m npm 6 kursantów, instruktor miejscowy - locales znajacy perfect teren
szkolenie lawinowe (nawet sobie nagralem)
trasy zgloszone (podczas zjazdu przynajmniej 3 razy helikopter nas sprawdzal)
dostalismy bipsy i plecaki mamuta z pelnym wyposazeniem

a teraz najlepsze.............. cana jednago dnia ( nie musisz jezdzic codziennie) 35 ojro !!!!.......... reszta bez komentarza :P



pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#22 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 13 June 2010 - 21:55

JW -> ty chyba nie myslisz, ze helikopter trzy razy specjalnie dookola was latal, bo 'trasa byla zgloszona' i zeby tylko i wylacznie was sprawdzic, co?
i chyba juz pisalem, nie 'bipsy' tylko 'pieps' (tak sie nazywal kiedys jeden z modeli tych gadzetow)

ale to nie wazne, co mnie bardziej interesuje, to gdzie to bylo, o czym piszesz?
Kauner? zjazd, patrzac z parkingu od lewego orczyka (z silnikiem spalinowym?) przez 'dziki' lodowiec i wzdluz rzeczki do drogi, zakretu 180 stopni??
Powaznie 35 juronow za caly dzien (=kilka zjazdow):P, czy moze jeden dlugi zjazd z wprowadzeniem teoretycznym, bo tak jak cena Bialego Szalenstwa jest
'dosyc' wysoka, to twoja cena jest zaskakujaco niska.

#23 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 June 2010 - 22:28

JW -> ty chyba nie myslisz, ze helikopter trzy razy specjalnie dookola was latal, bo 'trasa byla zgloszona' i zeby tylko i wylacznie was sprawdzic, co?
i chyba juz pisalem, nie 'bipsy' tylko 'pieps' (tak sie nazywal kiedys jeden z modeli tych gadzetow)

ale to nie wazne, co mnie bardziej interesuje, to gdzie to bylo, o czym piszesz?
Kauner? zjazd, patrzac z parkingu od lewego orczyka (z silnikiem spalinowym?) przez 'dziki' lodowiec i wzdluz rzeczki do drogi, zakretu 180 stopni??
Powaznie 35 juronow za caly dzien (=kilka zjazdow);), czy moze jeden dlugi zjazd z wprowadzeniem teoretycznym, bo tak jak cena Bialego Szalenstwa jest
'dosyc' wysoka, to twoja cena jest zaskakujaco niska.


jedna trasa lewym do goory tak jak piszesz - mam fajny filmik z tego skrecony
druga na drugi dzien lewy do goory i godzinne podejscie na drugą strone
oczywiscie zakwaterowanie u Holgera, dojazd i zarcie to osobna para kaloszy
kazdy dzien zabawy to wlasnie bylo 35 ojrasoowwchodzil w to sprzet, szkolenie (oczywiscie pierwszego dnia) i min 2 zjazdy

co do helikoptera nie wiem jaka byla przyczyna - wiem ze kilka razy zawisl nad nami a lokales co pewien czas kontaktowal sie z nimi,

pamietam jak poprawiales ale zawsze dla mnie pozostana "bipsami" - mam w d*pie fonetyke


pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#24 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 June 2010 - 06:30

no tak , ale chyba nie będą używać helikoptera żeby dostać się w miejsce oddalone o kilkadziesiąt metrów od trasy.

#25 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 June 2010 - 07:08

Ja moze i nie jeździłem w Alpach, puki co nie miałem okazji, lecz cena poczatkowa 5 tysi a pozniej 4 tys. za taki wyjazd to jakiś kosmos..... tak jak mówie nie jezdziłem, ale to nie oznacza ze nie wiem ile kosztuja takie wyjazdy od strony konsumenta......nie widziałem wyjazdu jeszcze za taka kwote...to znaczy widziałem....ale tam to był przelot samolotem....instruktorzy....hotel ****, i nie wiem co jeszcze.

w każdym badz razie, jak ktoś czyta waszą oferte to moim zdaniem ona odstrasza....niż przyciaga chetnych....naprawde fajne wyjazdy mozna znaleźć za
2 -2,5 tysia w pełnym sezonie....., lecz wszystko jest dla ludzi....moze i na wasza wyprade znajda sie chetni ;)

za 5 tys to Himalaje mozna zaliczyć.....:)


pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#26 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 14 June 2010 - 08:23

no tak , ale chyba nie będą używać helikoptera żeby dostać się w miejsce oddalone o kilkadziesiąt metrów od trasy


ten zjazd o ktorym pisze JW i ja, to on nie za bardzo jest 'kolo' trasy...
to jest zjazd calkiem inna dolina, oddzielona szczytami od tras, wyciagow - totalna dzicz, najpierw jazda po lodowcu (ryzyko szczelin, lawin), potem orientacja w terenie, zeby w ogole wrocic do drogi. Zjazd konczy sie rownierz daleko od wyciagow - ale mimo to nie chce mi sie wierzyc, ze mieli 'stala asekuracje' helikoptera.
Jeszcze nigdy o czyms takim nie slyszalem w Austrii, a juz na pewno nie za 35 juro ,-)

Simon,
z jednej strony dobrze piszesz, ale nie do konca. Biale Szalenstwo napisali, ze noclegi sa w hotelu - to moze koszt mocno w gore wywindowac.
No i w pelnym sezonie wyjazd za 2-2.5 tys. to tez tak nie do konca, bo to na pewno juz 'oszczedna' wersja wyjazdu, a nie hotel/wypasiony pensjonat przy wyciagu i dowolny region.
Co nie zmienia oczywiscie faktu, ze grupa docelowa dla ktorej B.Szalenstwo organizuje wyjazdy.... to chyba nie do konca tu na forum ;-)

JW,
dawaj linka do filmiku!

#27 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 June 2010 - 08:45

Ale ja nie analizuję kosztów innych tras i innych zjazdów, ja poddaję w wątpliwość koszt szkolenia w konkretnych miejscach wymienionych w ofercie ;)

#28 Białe Szaleństwo

Białe Szaleństwo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 14 June 2010 - 10:03

hehe nie no spoko, w miejscach gdzie chcecie szkolić już wsio jest rozjeżdżone, zresztą nie dziwię się skoro trasa jest w zasięgu każdego (jeśli podejściem nazywacie od 10 do 100 kroków (w zależności od trudności). Generalnie pykaliśmy tam z chłopakami ale bez wyraźnego podjaru bo śnieg albo był taki sobie (raptem dobre warunki trwały jedną godzinkę, bo później robił się zbyt mokry i ciężki))
Cena lekko zabija bo za 4 tysie to można upalać tam te trasy przez 3 tygodnie (choć wymienione opcje po jednym dniu stają się po prostu nudne). Trochę wyjazdów zrobiłem w życiu ale taką cenę za Hinter w lecie widzę pierwszy raz.
Bez urazy ale nie pachnie mi to najlepiej.



Spoko, rozumiem Twoje uwagi. Tylko nie jedziemy tam jakimś autokarem, tylko samochodem osobowym. Również nie mieszkamy w apartamentach gdzie trzeba sobie samemu gotować, tylko w hotelu gdzie mamy zapewnione wyżywienie. Poza tym nie wiele jest organizowanych szkoleń poza trasowych.
Nie wiem czy nazwałam podejściem 10-100m ;) ale to dobre :)

#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 June 2010 - 17:35

Spoko, rozumiem Twoje uwagi. Tylko nie jedziemy tam jakimś autokarem, tylko samochodem osobowym. Również nie mieszkamy w apartamentach gdzie trzeba sobie samemu gotować, tylko w hotelu gdzie mamy zapewnione wyżywienie. Poza tym nie wiele jest organizowanych szkoleń poza trasowych.
Nie wiem czy nazwałam podejściem 10-100m :) ale to dobre :)


Wasze argumenty typu jedziemy samochodem a nie autokarem lub, że mieszkacie w hotelu *** z wyżywieniem (śniadanie, obiadokolacja) nie przemawiają i raczej nie będą, jak już wcześniej napisałem i Motyl wspominał byliśmy w Hinter niecałe 2 tygodnie temu, gdzie za hotel*** w Juns płaciliśmy 78jurków za 4 nocki od osoby (bez śniadań, obiadokolacji) jeżeli chodzi o koszt dojazdu samochodem (4 os.) to koszt jest między 150-250zł od osoby.

Tak więc nie mam zielonego pojęcia jak wyliczyliście te 4tysie i na jakiej podstawie, moim zdaniem to jest oferta chyba tylko dla ludzi, którzy wogóle w niczym się nie orientują i ci którzy są pierwszy raz na desce ;)

A co jest najlepsze to szkoły snowboardowe oferują szkolenia na trasach jak i poza trasami i za sumkę od 1600-2500złDołączona grafika a moim zdaniem wasza oferta niczym się nie różni od ofert szkół snowboardowych


Oczywiście FR jest drogi większość ofert i szkoleń (wyjazdów) FR oscylują w cenach od 5tysi w górę ale są to tylko oferty w high sezonie a nie kurna pod koniec czerwca na Hintertux, po drugie organizatorzy takich wyjazdów przeważnie zapewniają także transport helikopterem na szczyt (2-3razy na 7dni pobytu) i inny sprzęt z tym związany, już nie wspomnę o miejscowych przewodnikach, instruktorach itd.

Dlatego oferta za 4 tysie pod koniec czerwca na Hintertux może troszkę śmieszyć Dołączona grafika


W każdym razie życzę powodzenia i miłej zabawyDołączona grafika

#30 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2010 - 01:16

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora

POWÓD: Temat już nie aktualny

Jeśli nie zgadzasz się z zamknięciem tego tematu, prosimy o zaraportowanie tego a moderator lub administrator zajmie się sprawą.


Pozdrawiamy,
aDECHAde.com Team

Załączone pliki