Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pomoc W Doborze Deski


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cortez

Cortez

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2017 - 13:27

Witam,

piszę z prośbą o pomoc w doborze deski. Amatorsko jeżdżę od kilku lat ale tylko na małych górkach, w zeszłym roku był pierwszy większy wyjazd do Austrii na tydzień. W następnym tygodniu znowu jadę gdzieś dalej i chciałbym już kupić sobie swoją deskę. Jeżdżę na krawędziach myślę, że całkiem sobie rade daje. Jestem samoukiem, nie brałem nigdy żadnych zajęć. Nie skacze, tricków nie robie raczej sama jazda mnie interesuje na tą chwilę. Nie chciałbym dużo wydać najlepiej 600-1000 za deske z wiązaniami (buty mam). Nie wiem czy jest sens patrzeć na używane jeżeli się na tym zbytnio nie znam czy tylko na nowe. Wzrost koło 185cm waga 80kg, rozmiar buta 43/44 (wkładka 28,5cm). Prosibym o jakieś propozycję. Moja więdza ogranicza się do poradników typu "Jak wybrać pierwszą deskę?". Patrzałem na allegro to znalazłem coś takiego np. http://allegro.pl/no...35.html#thumb/1będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi bo w następny piątek już wyjeżdżam

 



#2 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2017 - 17:24

Uzywki tez beda rozsadnym rozwiazaniem
Planujesz w ogole stosowac deske do czwgos innego niz ubity stok?

#3 Cortez

Cortez

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2017 - 17:25

na tą chwilę nie, tylko do zwyklej jazdy i dalszej nauki



#4 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2017 - 17:27

To celuj w dechy o profilu camber ewentualnie hybryda z camberem pomiedzy wiazaniami.
Jak jeszcze masz problem z plynnym zmienianiem krawedzi cos blizej flat

#5 Cortez

Cortez

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2017 - 17:30

A jaka długość deski? Sugerować się tymi tabelkami w internecie? Musi być miękka czy średnia miękkośc tez jest ok? Jest szansa na jakieś konkretne przykłady? Ta deska z linku odpada?



#6 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2017 - 21:35

Dlugosc cos kolo 160 bym proponowal. Twardosc zalezy od Ciebie - ale miekkie bym wykluczyl skoro tylko jazda po trasie. Wybierz cos o srednim flex. Desek od raven nie znam w ogole wiec nie podpowiem

#7 Cortez

Cortez

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2017 - 13:20

Taka deska 159cm http://sklepsnowboar...l-spade-16.html+ wiązania http://sklepsnowboardowy.pl/voelkl-straptec-black-lxl.html będą ok na mój poziom doświadczenia? 



#8 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2017 - 16:27

Przeczytałem opis i rozbawiło mnie to :"nie ma tu żadnych "dodatkowych" punktów nacisku (nie do końca lubianych) znanych  z niektórych hybryd z rockerem między wiązaniami. Krawędź jest gładka, nie ma tu więc żadnych pofalowań powodujących punktowy nacisk, postawiona na krawędzi trzyma równo całą swoją długością, dając nam stabilność i brak uślizgiwania. "

 

Ten dystrybutor jest już nieuleczalnie chory  :bag:  stwierdzam z całą stanowczością. A najlepsze jest "- punktów nacisku (nie do końca lubianych)" - powninien jeszcze dopisac że przez autora tego  durnego opisu i dystrybutora tych najlepszych na świecie desek. :hahaha2: 

 

Sorry za offtop,

 

Chłopie jedź na TD który właśnie się zaczął i spróbuj czegoś, i zobaczysz co ci pasi , to najlepszy sposób na sprawdzenie deski. 


  • praxx i babaloo ;p lubią to

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#9 Cortez

Cortez

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2017 - 16:30

Co to jest TD?

 

Jestem zielony w temacie desek, za tydzień wyjeżdżam na stok, musze coś do poniedzialku zamówić. 



#10 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2017 - 16:39

to:

 

http://adechade.com/...-22#entry106897


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#11 Cortez

Cortez

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2017 - 16:49

Ja nie jestem wielkim pasjonatem snowboardu tylko sie zastanawiam nad kupnem mojej pierwszej deski. Nie chce wydać fortuny ale też nie chce kupić gówna. Nie będę z tej okazji jechał na jakiś zlot żeby sobie posprawdzać deski.



#12 babaloo ;p

babaloo ;p

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2017 - 17:46

To kup ravena/voelka byle rozmiar deski i wiązań zgadzał się i będzie Pan zadowolony, do normalnej jazdy wystarczy. Jak złapiesz kiedyś zajawkę kupisz coś lepszego.



#13 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2017 - 21:05

Przeczytałem opis i rozbawiło mnie to :"nie ma tu żadnych "dodatkowych" punktów nacisku (nie do końca lubianych) znanych  z niektórych hybryd z rockerem między wiązaniami. Krawędź jest gładka, nie ma tu więc żadnych pofalowań powodujących punktowy nacisk, postawiona na krawędzi trzyma równo całą swoją długością, dając nam stabilność i brak uślizgiwania. "

 

Ten dystrybutor jest już nieuleczalnie chory  :bag:  stwierdzam z całą stanowczością. A najlepsze jest "- punktów nacisku (nie do końca lubianych)" - powninien jeszcze dopisac że przez autora tego  durnego opisu i dystrybutora tych najlepszych na świecie desek. :hahaha2: 

 

Sorry za offtop,

 

Chłopie jedź na TD który właśnie się zaczął i spróbuj czegoś, i zobaczysz co ci pasi , to najlepszy sposób na sprawdzenie deski. 

 

qr.wa jaka przez TD ominęła mnie perełka...  :hahaha2:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#14 babaloo ;p

babaloo ;p

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2017 - 14:20

Przeczytałem opis i rozbawiło mnie to :"nie ma tu żadnych "dodatkowych" punktów nacisku (nie do końca lubianych) znanych  z niektórych hybryd z rockerem między wiązaniami. Krawędź jest gładka, nie ma tu więc żadnych pofalowań powodujących punktowy nacisk, postawiona na krawędzi trzyma równo całą swoją długością, dając nam stabilność i brak uślizgiwania. "

 

Ten dystrybutor jest już nieuleczalnie chory  :bag:  stwierdzam z całą stanowczością. A najlepsze jest "- punktów nacisku (nie do końca lubianych)" - powninien jeszcze dopisac że przez autora tego  durnego opisu i dystrybutora tych najlepszych na świecie desek. :hahaha2: 

 

Sorry za offtop,

 

Chłopie jedź na TD który właśnie się zaczął i spróbuj czegoś, i zobaczysz co ci pasi , to najlepszy sposób na sprawdzenie deski. 

o subiektywnych wrażeniach z jazdy się nie dyskutuje ;p