Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Najlepszy Wybór


61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 May 2010 - 20:58

Witam. Nadszedł nareszcie ten czas kiedy deski są taniutkie i właśnie teraz chciałbym coś kupić dla siebie.
Coś o mnie:
175cm
60kg
43-44 (potrzebuję najlepiej deskę WIDE)
mocne nogi
trzeci sezon na desce
cały komplet MAX. 1500zł

Mam aktualnie na oku Voelkl Stroke. Jak dla mnie dość porządna deska. Co do wiązań to jeszcze nie wybralem, ale zastanawiam się nad burtonami freestyle. Z desek interesują mnie także tańsze modele Burka, Ride, Rossignol. Wiązania będę kupował gdzieś na miejsce razem z butami. Ogólnie chodzi mi o poradę jaka deska będzie dla mnie najlepsza, bo jest od cholery desek do 700-900zł, ale nie wiem co wybrać http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/
Z góry dzięx

#2 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 May 2010 - 21:37

1.określ co chciałbyś robić na desce To na poczatek żebyś wybrał rodzaj deski AM, FS czy FR to zawęzi potencjalny sprzęt
2.powiedz na jakim etapie zaawansowania jesteś i co chciałbyś dalej robić

Moim zdaniem nie kupuj deski wide Ja mam długość wkładki 280mm i bez problemu buty mieściły mi się nawet na desce o dł 148cm więc Ty pewnie tez nie będziesz miał z tym problemu a nie ma chyba nic gorszego niż szeroki blat... Co do Stroke słyszałem że jest idealny na początek ale szybko się wyrasta z jego właściwości i trzeba szukać czegoś bardziej zaawansowanego, ale podkreślam SŁYSZAŁEM TO:)w cenach o których mówisz nie bawiłbym się w modele butrona bo za kilkaset złotych które dołozysz za wielką literkę "B" na desce możesz mieć bogaciej zapakowane w środek sprzetu:)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#3 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 May 2010 - 01:07

Freestyle są dobre tylko na początek.

Określ się do czego głównie potrzebujesz zestaw.
Dołączona grafika

#4 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 May 2010 - 11:52

Freestyle są dobre tylko na początek.


jak to? Dołączona grafika


Therion może Endeavora coś znajdziesz w tym przedziale cenowym?
Jeśli chcesz fs to może stepchild? Nie wiem jak te deski się sprawują ale wyglądają na prawdę mega Dołączona grafika

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#5 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 May 2010 - 12:48

Co do wiązań to jeszcze nie wybralem, ale zastanawiam się nad burtonami freestyle.


Freestyle są dobre tylko na początek.


jak to?


Tak to. Jest to najtańszy model Burtona AM bez specjalnych "turbo" opcji aczkolwiek są dobrze wykonane nic nie skrzypi, pęka, luzuje się [po 80h spędzonych na stoku]. Godne polecenia na pierwsze dwa sezony gdy człowiek nie jest jeszcze zdecydowany czy woli freestyle czy freeride.
Dołączona grafika

#6 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 May 2010 - 14:20

1. Chcę coś uniwersalnego. Ma dobrze śmigać na stoku, a w parku też ma dawać sobie w miarę radę. Dobrze byłoby gdyby dało się pojeździć poza traską lekko. Ogólnie to chcę coś do AM z ukierunkowaniem na FS.
2. Z zaawansowania to mogę powiedzieć, że teraz będzie 3 sezon na desce. Ponad 4,5h z instruktorem przejeżdżone.

#7 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 May 2010 - 14:59

no to sam sobie odpowiedziałeś All-moutain jest dla Ciebie. A co do poziomu zaawansowania muszisz odpowiedzieć sobie samemu co potrafisz a nie na zasadzie jeżdże 3 lata więc już jestem średnio zaawansowany. Ja np. ostatniej zimy zaliczyłem ok 100 dni na desce Dla kogoś innego wyjeździć 100 dni to 4 lata...

Jeśli uważasz że jeździsz bardzo dobrze wybierz coś dla średniozaawansowanych. Sam wiesz co Ci odpowiada w swojej desce a co nie. Jeśli przy prędkościach z którymi jeździsz deska jest niestabilna pomyśl nad czymś twardszym, jeśli np. źle Ci sie kręci butterki pomyśl nad czymś FS itd. po 3 latach nie powinieneś mieć problemu z określeniem czego oczekujesz po nowej desce I wtedy albo opisz to tutaj i ktoś pomoże dobrać Ci model albo sam wybierz model o określonych cechach i kto go zna to się wypowie...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#8 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 May 2010 - 16:12

Dobra a więc tak: chcę czegoś na czym dam radę pojeździć na ubitych stokach. Chodzi mi głównie o jazdę i kręcenie butterków, a czasem wyskoczenie do parku na kickera czy coś. Myślę, że flex 3-4 wystarczyłby spokojnie. Raile i boxy mnie aż tak nie kręcą i nie szukam deski pod tym kątem. Moja aktualna deska była dość mocno niestabilna przy większych prędkościach i czasami jakby "odlatywała". Jeśli deska od razu nie zakopała się na nieubitych traskach byłby miód. Co do poziomu zaawansowania myślę, że jestem średnio zaawansowany. Nie chcę deski super profesjonalnej, bo mogę sobie z nią zwyczajnie nie dać rady. Chcę coś na czym będę mógł się pobawić, a deska będzie trochę wymagająca, ale i wybaczająca błędy.

No to chyba na tyle co do moich upodobań :)

#9 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 May 2010 - 17:16

No więc sprawa wygląda tak Jeśli znalazlbyś jakiegoś rockera byłby miodzio do butterków i w puchu tak łatwo by nie tonął ale... niestety jesli lubisz poszaleć na kreskę, czy na krawędzi rockery są gorsze od camberów... Z drugiej strony żeby mieć stabilną deskę przy dużych prędkościach musisz ją mieć w miare twardą ale twarda deska utrudni buttery... Wszystkiego mieć nie można:) Są jeszcze hybrydy ale jedyną styczność jaką z nimi miałem to ta miedzy oglądającym a półką sklepową więc się nie wypowiadam:)

Moim zdaniem poszukaj deski all-moutain dla średniozaawansowanych...

Kiedyś przeczytałem fajną odpowiedź na pytanie rocker czy camber:

camber- jeśli liczy się dla Ciebie tylko szybciej, wyżej, dalej
rocker- Jeśli liczy się fun i zabawa we wszystkim co robisz

Decyzję musisz podjąć sam. Weź jeszcze to pod uwagę, że właściwości o których tu mowa nie są jedynymi słusznymi dla deski tnz. to że będziesz miał deskę rocker nie oznacza że będzie ona tylko dawać rade przy butterkach a na stoku nie będziesz nią wstanie jeździć z dużymi prędkościami. Tak samo to, że na nogach masz deskę camber nie oznacza że nie wykręcisz żadnego pressa itd. To tylko pewne właściwości deski wspomagające ridera. Pamiętaj też, że kupując deskę wyższej klasy może się okazać że parkówka którą kupisz mimo że jest stworzona głównie do pakru będzie lepiej jeździć niż tania deska FR która tylko FR udawała:)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#10 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 May 2010 - 19:29

Konrad a możesz polecić jakieś konkretniejsze modele?

#11 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 May 2010 - 19:42

http://www.pksnow.pl/
tu masz katalog z zeszłego sezonu. Poszukaj deski AM dla średniozaawansowanych. Nie umiem Ci polecic konkretnego modelu bo uważam że deskę można polecić jak się ją samemu testowało a nie na podstawie zasłyszanych gdzieś opinii... Wybierz jakiś model znanej firmy wystrzegaj się no name'ów i co byś nie wybrał będzie równie dobra... Każdy też woli co innego więc nie zawsze mój typ może Ci odpowiadać... wiem że w zeszłym roku na allegro w okresie wakacji sprzedawali Burtony Custom '09 z wypożyczali za 500-600zł Czekaj na takie okazje bo czasu masz dużo. Od sierpnia zacznie się też większy ruch bo każdy będzie chciał sprzedać co mu w magazynie zostało przed zimą...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#12 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 May 2010 - 20:58

Zainteresowały mnie głównie te deski:
Voelkl Spade
Rossignol Imperial
Butron Clash
Sapient Evolution
Voelkl Dash

Możecie powiedzieć o niech coś więcej?

#13 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 May 2010 - 21:46

odpowiem tyle co wiem ale nie miałem styczności z żadną z desek które proponujesz:
Volkl - bardzo dobra firma Słyszałem same pozytywne opinie ale nie wiem czy to rzeczywiście specyfikacja tych desek czy zabiegi marketingowe 3style:) modele praktycznie bliźniacze
Rossignol - niby wszyscy krytykują te deski a wielu na nich jeździ (jak z disco polo:)) model imperial - najprostsza deska jaką możesz dostać Raczej na pierwszą deskę niż drugą...
Burton - model Clash tak samo podstawowa podstawa jeśli chodzi o deski - niestety jak pisałem wyzej obawiam się że kilkaset złotych dopłacisz za literkę "B" na blacie
Sapient - sam mam deskę PNB1 tej firmy i jak dla mnie świetna Co do evolution najbardziej zaawansowana technologicznie deska z tych które podałeś.
Co do mojej deski to jest idealna do jazdy (nawet przy dużych prędkościach zachowuje spokój prowadzenia) na hopy też ideał. Co prawda na małych hopkach troche za twarda na lądowaniu ale jeśli latasz >10m to ideał:) FR nie jeździłem ale trochę po puchu tak. Nurkuje jak każda ale to AM/FS i w dodaktu jechałem z szeroką kaczką. butterki szły choć do rokera jej daleko...

podsumowywując na Twoim miejscu wybrałbym Sapienta ale jak napisałem nie lubie oceniać desek które nie znam. Oceniłem tylko parametry techniczne desek które podałeś i najbardziej zaawansowany jest sapient i dlatego jego polecam. (może też dlatego że jestem zadowolony ze swojego:)) Rozumiem że sugerowałeś się ceną w propozycjach ale deski Clash, Imperial to absolutnie propozycje na pierwsze deski Jeśli mówisz że jesteś średniozaawansowany to nie modele dla Ciebie
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#14 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 May 2010 - 22:34

A może Icon albo coś z K2?
http://roninstore.pl...on-wallpaper-15

niby piszą, że deseczka na początek ale też dla osób poszukujących czegoś łatwego w prowadzeniu. Moim zdaniem wygląda świetnie Dołączona grafika
Problem w tym, że ta będzie na Ciebie za długa...
Rozważasz zakupy za wielką wodą?

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#15 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 May 2010 - 08:40

sav o zakupach za wielką wodą nie myślałem. Trochę to drogo z przesyłką wygląda http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/ Ewentualnie mógłbym poszukać czegoś w UK, bo wujek dostarczyłby deskę do kraju. A 157 będzie za długa? Myślałem nad tą długością i nie wydaje mi się aż tak za duża. Poza tym większość desek Wide jest w rozmiarze 157cm, a to będzie ok. 20cm mniej niż ja sam mierzę.
Konrad ty śmigasz na takiej? http://www.allegro.p...a_expertow.html

Ja skłaniam się w stronę tej http://www.allegro.p...zca_testow.html tylko trochę mnie boli, że jest ona ukierunkowana głównie na FS http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/

A jeszcze sprawa długości. Czy te 156cm to na prawdę aż tak za dużo dla mnie?

#16 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 May 2010 - 09:03

tak jeżdżę na PNB '08 ale z innego źródła niż allegro. Podejrzanie tanio:) Co do deski evolution nie masz się czego obawiać. Deska jest dość twarda jak na rasową FS i bez problemu da radę w jeździe jak uniwersalna... A co do długości to 157 zdecydowanie za długa! Wg mnie dla Ciebie do jazdy optymalna długość to 153cm. 157cm jeszcze wide przy Twoich parametrach ( pomijając wzrost po wadze sądzę że jesteś dość szczupły ) będzie jak tir i będziesz na niej jak pilot odrzutowca a nie rasowego akrobaty... osobiście odradzam
co do wiązań Lexa to model... damski
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#17 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 May 2010 - 12:09

@Therion jeżeli chodzi o długość deski moje parametry są takie same jak Twoje, czyli 175/60, sam mam deskę o dł. Romka 152cm ale jeśli chodzi o szybszą jazdę na niej to pojawia się problem przy tej długości, osobiście polecałbym Ci deskę o dł. 154cm,

miałem okazję niedawno po testować trochę desek o różnych długościach, jeździłem także na Evo NS 155cm z rockerem hybrydowym i też było spoko bez problemu dawałem na niej radę pod czas jazdy jak i na hopach także się sprawdziła,

tak więc, jeżeli weźmiesz w miarę jakąś miękką deskę to śmiało bym brał między 154-155cm, to pozwoli Ci na wykonywanie jakiś flat tricków a jednocześnie szybciej i stabilniej na niej pojechać.

Jeszcze co do Wide rozejrzał bym się jeszcze za deskami mWide są trochę węższe od Wide a szersze od zwykłych.

Użytkownik Aro edytował ten post 23 May 2010 - 12:18


#18 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 May 2010 - 12:31

Cholera na razie wszystkie deski Wide czy MidWide , które znalazłem i które mi odpowiadają zaczynają się od 157 http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/ Macie może jakiś dobry sklep internetowy ze sprzętem przez cały rok?

#19 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 May 2010 - 12:49

@Therion jeżeli chodzi o długość deski moje parametry są takie same jak Twoje, czyli 175/60, sam mam deskę o dł. Romka 152cm ale jeśli chodzi o szybszą jazdę na niej to pojawia się problem przy tej długości, osobiście polecałbym Ci deskę o dł. 154cm,


Co to za deska? może problem niestabilności leży w jej flexie albo przenzaczeniu a nie długości? Ja mam parametry 177cm/75kg i jeżdżę na deskach 153-151cm na jiby 148cm i jeśli kiedykolwiek pojawiał się problem ze stabilnością to raczej właśnie przez parametry deski a nie jej długość.


Czemu za wzeklą cenę chcesz deskę wide?? Deska "W" jeśli chodzi o jazdę ma same wady w porównaniu do zwykłej i jedynym usprawiedliwieniem na jej użycie jest wielkość stopy a z tu chyba nie masz problemu (ja mam 280mm i nawet przy tej 148cm nie mam problemu ) Zwracaj uwage na szerokość talii. Czasem deski są bardzo szerokie ze względu na cehcy które sobą reprezentują choć nie mają "W" w nazwie

co do sklepów wpisz w google sklep snowboardowy i wyskoczy Ci wiele, czasem mając w ofercie 5 desek może się okazać że w sród nich jest akurat Twój typ:)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#20 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 May 2010 - 12:50

Zobacz na supersklep.pl :) Czemu tak sie upierasz żeby brać wide? Na normalnej desce z 43/44 spokojnie pojeździsz

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!