Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Ubezpieczenia

23 odpowiedzi w tym temacie

#21 wojus

wojus

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 35 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 01 grudzień 2017 - 10:37

Mi mój broker powiedział aby zawsze ubezpieczać się (czy się jedzie w góry czy na plaże :) ) u takiego ubezpieczyciela, który działa w kraju do którego się jedzie. Niby logiczne. No i zalecał aby poczytać sobie warunki umowy :) - ale komu się chce...

#22 md.sign

md.sign

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 323 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 01 grudzień 2017 - 18:44

@aqua Hestia, wiele dobrego s┼éysza┼éem od 'praktykuj─ůcych' u┼╝ytkownik├│w :)
ce

A ja wręcz przeciwnie, i to nie słyszałem tylko dwukrotnie widziałem ba własne oczy...
Ale pisa┼éem o tym kilkana┼Ťcie post├│w wy┼╝ej, wiec nie b─Öd─Ö si─Ö powtarza┼é .
W zesz┼éym miesi─ůcu podobna akcja z Axa : odmowa zgody na operacje w prywatnej klinice ( sprawa za┼éatwiona pozytywnie w ÔÇ×pa┼ästwowymÔÇŁ szpitalu w Imst...
Co do zasady : zdecydowanie zgadzam si─Ö z postem kolegi powy┼╝ej , na pewno w przypadku Austrii...

#23 mloskot

mloskot

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 165 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 01 grudzień 2017 - 18:58

A ja wręcz przeciwnie, i to nie słyszałem tylko dwukrotnie widziałem ba własne oczy...
W zesz┼éym miesi─ůcu podobna akcja z Axa : odmowa zgody na operacje w prywatnej klinice ( sprawa za┼éatwiona pozytywnie w ÔÇ×pa┼ästwowymÔÇŁ szpitalu w Imst...

W tym sezonie, Kaprun, prywatna klinika, z kt├│r─ů Hestia nie posiada┼éa umowy rozlicze┼ä bezgot├│wkowych, Hestia odmawia uregulowania bezgot├│wkowego t┼éumacz─ůc si─Ö papierologi─ů...up├│r, telefony, ostatecznie udaje si─Ö przes┼éa─ç dokumenty tu i tam, i po ok 4 godzinach nast─Öpuje akceptacja rozliczenia bez got├│wki.

Zgoda, dok┼éadnie dla tych samych powod├│w, o kt├│rych wojus pisze wy┼╝ej, aby unikn─ů─ç batalii j.w. ja napisa┼éem, nale┼╝y zorientowa─ç si─Ö czy/gdzie s─ů plac├│wki z ktorymi Hestia ma podpisane umowy (w Austrii czy gdziekolwiek si─Ö jedzie), zanim si─Ö wykupi ubezpieczenie i pojedzie (do Austrii, czy gdziekolwiek).

Generalnie, bitwa z ubezpieczycielem jest w wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w nieunikniona, cud├│w nie ma.

Cho─ç by─ç mo┼╝e cywilizacja dociera do PL i partnerstwo Polskiego Zwi─ůzku Alpinizmu (b─ůd┼║ co b─ůd┼║ organizacja ktorej dzia┼éalno┼Ť─ç wspin/wyprawowa to nie lipa) z PZU rozwi─ů┼╝e problem - http://pza.org.pl/ubezpieczenia/info- sam nie korzysta┼éem, ciekaw jestem czy kto┼Ť korzysta┼é, niech napisze. W sumie dobrze by by┼éo jakby tandem PZA+PZU dzia┼éa┼é jak patent od Britich Mountainering Club (https://www.thebmc.co.uk/modules/insurance/, niestety trzeba by─ç rezydentem UK).

• md.sign lubi to

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"

#24 md.sign

md.sign

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 323 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 01 grudzień 2017 - 21:01

W tym sezonie, Kaprun, prywatna klinika, z kt├│r─ů Hestia nie posiada┼éa umowy rozlicze┼ä bezgot├│wkowych, Hestia odmawia uregulowania bezgot├│wkowego t┼éumacz─ůc si─Ö papierologi─ů...up├│r, telefony, ostatecznie udaje si─Ö przes┼éa─ç dokumenty tu i tam, i po ok 4 godzinach nast─Öpuje akceptacja rozliczenia bez got├│wki.

(...)

Generalnie, bitwa z ubezpieczycielem jest w wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w nieunikniona, cud├│w nie ma.

.

raczej po takiej akcji nie pisa┼ébym o pozytywnych do┼Ťwiadczeniach znajomych, ale mo┼╝e jestem rozpuszczony ;)

Ja w ka┼╝dym razie oczekiwa┼ébym , ┼╝eby co do zasady w ┼╝adnej plac├│wce , do jakiej mnie zawioz─ů ( albo kt├│ra jest najbli┼╝sza miejscowo┼Ťci , w kt├│rej je┼╝d┼╝─Ö ) nie by┼éo dyskusji na temat rozlicze┼ä bezgot├│wkowych , ani tym bardziej - odmowy finansowania ┼Ťwiadczenia .
Mo┼╝e mia┼éem wyj─ůtkowego fuksa :), ale ubezpieczaj─ůc si─Ö w austriackiej firmie ( lub niemieckiej...) trafiaj─ůc do lekarza w Austrii - do tej pory nigdy mi si─Ö to nie zdarzy┼éo ... a nabili┼Ťmy niestety z rodzin─ů ju┼╝ rachunk├│w na grube tysi─ůce euro :).
Tak┼╝e co do obowi─ůzkowej bitwy z ubezpieczyciel to si─Ö nie zgodz─Ö . No ewentualnie w kwestii odszkodowania z nnw - tutaj chyba wszyscy prawie zawsze zani┼╝aj─ů i zawsze wtedy trzeba si─Ö odwo┼éywa─ç .
  • mloskot lubi to