Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenia


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2016 - 07:33

Witam

Jestem na etapie zakupy ubezpieczenia na wyjazd. Ma ktoś jakieś sprawdzone oprócz Allianzu?

Najkorzystniej cenowo dla mnie wychodzi Compensa i AiG (esky.pl) Signal odpada wiadomo z jakich przyczyn. Czy ktoś korzystał z Compensy? W sumie ubezpieczenia w snowboardzie to ważna rzecz i może warto by zrobić jakieś porównanie ofert :)



#2 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2016 - 07:47

zależy na jak długo jedziesz. jeśli na dłużej to warto zapisać się do alpenverein. Można albo do polskiego koła  albo do np. któregoś z austriackich  (czasem wychodzi taniej niż w polskim)



#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2016 - 08:37

Cena to jedno a jak to potem działa to drugie. Dla prostych wizyt u lekarza związanych z chorobą czy złamaniach u wszystkich ubezpieczycieli to działa. Ale jak masz przelot heli to już mogą być schody. Kolega miał takowy przelot to potem trochę czau mu zajęło odzyskanie pieniędzy od Warty. Także Warta raczej nie.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2016 - 12:07

zależy na jak długo jedziesz. jeśli na dłużej to warto zapisać się do alpenverein

 

tak, jeśli najbardziej zależy ci na wypasionej i praktycznie pozbawionej limitów akcji ratunkowej oraz jeśli nie zależy ci w ogóle na NNW, bo takowego AV nie ma w ofercie....

 

korzystałem (znaczy byłem członkiem) z AV przez jeden sezon i odpuściłem na korzyść czegoś bardziej kompleksowego i również rocznego:

https://pza.iexpert....mand=S9510_2015


  • dumdum1988 lubi to
no board no fun!

#5 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 06 December 2016 - 17:01

JA i wszscy znajomi ubezpieczamy się w Hestia. Wiele razy korzystaliśmy z klinik i żadnych problemów wszystko bezgotówkowo. Ja polecam



#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2016 - 19:18

AV - to poza dosyć dobrą opcją ubezpieczeniową, także wiele profitów dla członków -> zniżki w schroniskach, bezpłatne atrakcje rekreacyjno sportowe, zniżki w sklepach, restauracjach...itp itd... jak ktoś często bywa w alpejskich krainach to moim zdaniem warto...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2016 - 20:21

tak, jeśli najbardziej zależy ci na wypasionej i praktycznie pozbawionej limitów akcji ratunkowej oraz jeśli nie zależy ci w ogóle na NNW, bo takowego AV nie ma w ofercie....

 

korzystałem (znaczy byłem członkiem) z AV przez jeden sezon i odpuściłem na korzyść czegoś bardziej kompleksowego i również rocznego:

https://pza.iexpert....mand=S9510_2015

 

Oferta Ubezpieczenia Polskiego Zwiazku Alpinizmu chyba wygląda najlepiej z tych wszystkich :) Jedyny minus to koszty ambulatoryjne za 10 000 pln, ale to chyba cięzko nabić :)



#8 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 December 2016 - 23:42

Jesli chodzi o " klasyczne" ubezpieczalnie i wyjazd do Austrii to wg mnie albo allianz ( sporo ostatnio podrożał ...) albo uniqa .
Uniqa jako austriacka firma naprawdę na tym rynku daje radę , nie słyszałem , żeby kiedykolwiek ktokolwiek dyskutował ...
Mam z rodziną na koncie kilka grubszych rzeczy ( poważne złamania z operacją, wiązadła etc) oraz kilka mniejszych ( jakieś nadgarstki , promieniowe ito ) ;) i nigdy nie narzekaliśmy :))))
Natomiast w idealnie tej samej sytuacji , w tej samej klinice - hestia u mojej znajomej nie zadziałała i wiązadła robiła za własne ...

#9 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2016 - 21:41

siema,

 zainteresuj się tym ubezpieczeniem: http://www.planetamlodych.com.pl/działa do 39 roku życia nawet, jak widać młodym się bywa wiecznie ;) . Ja z ich usług musiałem korzystać raz, rok temu na Chopoku. Bardzo szybko i sprawnie zlikwidowali szkodę, nie miałem z nimi żadnych problemów. Mają tanie roczne ubezpieczenie a zakresy bardzo przyzwoite (za ubezpieczenie na rok za 110 PLN dostajemy  NNW 20 000 PLN, KL 60 000 EUR, OC 50 000 EUR). Nie wiem jak z heli. Mogę ich z czystym sumieniem polecić - poza tym mają bardzo miłą obsługę klienta ;)

 

pzdr,

pele


KUBOTA TEAM official rider!

#10 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 08 December 2016 - 16:27

Alpenverein ma super OC i ratownictwo i jeszcze koszty obrony w sadzie ale pamietam ze jest jakis haczyk, od kilku dobrych lat nie sprawdzalem ale bylo cos ze nie ma ani NNW a limit kosztow leczenie to jakis smiech na sali. Wtedy dobra opcja byla AV + EKUZ

 

 

 

Ja od dobrych kilku lat kupuje w Compensa Voyage na caly rok, pareset zeta i mam OC/NNW/leczenie/ratownictwo na kwoty ktore sam wybralem. Skorzystalem 2 razy i przy kazdym razem bylo super.

 

Ale ten z  Polskiego Zwiazku Alpinizmu wyglada bardzo dobrze, poczytam o nim wiecej.

 

Wogole dwa rady:

 

Pamietac ze ubezpieczyl NIE pokryje twoja dupe jesli byles pod wplylem alkoholu albo narkotyki. 

 

Takze, warto dobrze poczytac OWU kazdego ubezpiecznie, niby pokrywa koszty ratowania ale tylko kiedy np. jestes na zaznaczonych trasach/szlakach. Ostatnio tak bylo chyba w Allianz.



#11 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2016 - 08:46

Takze, warto dobrze poczytac OWU kazdego ubezpiecznie, niby pokrywa koszty ratowania ale tylko kiedy np. jestes na zaznaczonych trasach/szlakach. Ostatnio tak bylo chyba w Allianz.

 

to właśnie wyróżnia ubezpieczenia AV i PZA, ściągną cię z każdego miejsca bo w zakresie ubezpieczenia są sporty ekstremalne i wszelkie pozatrasie.... ale dla mnie wygrywa to drugie ze względu na NNW i lepsze koszty leczenia, z dodatkowych bonusów oferowanych przez AV i tak nie korzystałem i raczej nie mam szans z nich kiedykolwiek skorzystać


Użytkownik mike edytował ten post 09 December 2016 - 08:47

no board no fun!

#12 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2016 - 08:57

z dodatkowych bonusów oferowanych przez AV i tak nie korzystałem i raczej nie mam szans z nich kiedykolwiek skorzystać

 

i pewnie nocleg za 10 jurków w każdym schronisku w alpach nie ma szans teoretycznych na realizację..?  :terefere:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2016 - 09:49

i pewnie nocleg za 10 jurków w każdym schronisku w alpach nie ma szans teoretycznych na realizację..?  :terefere:

 

dla mnie absolutnie żadnych.... jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji żebym potrzebował schroniska w alpach.... no ale to już sprawa indywidualna


Użytkownik mike edytował ten post 09 December 2016 - 09:50

no board no fun!

#14 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 March 2017 - 20:35

No właśnie rozliczyłem wizytę u ortopedy bo mi się dziecko połamało w Alpach i ...... zderzyłem się z regulaminem. Oddali mi poniesione koszty ale po kursie średnim. Czyli jestem w plecy na kursie Banku czyli spread'dzie.

Pięknie.

Pewnie wszędzie tak jest w regulaminach w morde.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#15 sanderson

sanderson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2017 - 20:41

Euro26 może? Mają dobre pakiety sport i w razie wypadku jest szybka reakcja. Sprawdzony temat.



#16 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2017 - 23:30

A Euro 26 to nie jest czasem Singnal Iduna? bo jeśli tak to... khem ...khem..



#17 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 November 2017 - 11:19

Na stronie euro26 jest partner Axa ;) Oni i ISIC wydaje mi się co roku mogą zmieniać ubezpieczalnie w zależności która najlepszą ofertę im da.



#18 aqua

aqua

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 November 2017 - 20:47

Też czegoś szukam na ten rok w styczniu będę na tydzień w skiamade. Polecicie coś z bieżącego roku?



#19 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 01 December 2017 - 00:52

jesli to ma byc twoj jedyny roczny wypad zagranicy to ostatnio AXA najlepiej wypada, albo ten Multitravel https://multitravel.axa.pl/lub ich normalny ubezpiezcenie turystyczne https://www.axa-assistance.pl/ubezpieczenie-turystyczne Pakiet Podroznik. spoko warunki w OWU, bardzo dobry OC i KL plus te pierdoly typu bagaz i NNW, i ogolnie najlpiej wychodzi cenowo. a jesli wiecej niz dwa tygodnie zagranicy to lepiej juz kupic roczny ubezpieczenie jak powyzej


  • aqua lubi to

#20 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2017 - 10:11

@aqua Hestia, wiele dobrego słyszałem od 'praktykujących' użytkowników :)

Dzwoń do nich i dowiedz się, czy/gdzie w okolicy skiamade są placówki z którymi Hestia ma rozliczenia bezgotówkowe, to bardzo dużo załatwia problemów.

Np. nie musisz zabulić ~500 EUR z własnej kasy na badanie (m.in. USG) czy po przyglebieniu żebra i wątrobę masz całą czy nie :D

 

Mnie na pełne 7 dni Hestia za wariant Sport (OC 500K zł, Medyczne 200K zł, NNW 30K zł, bagaż 5K zł) skasowała ~70 zł

Wychodzi tyle samo ile jakiś signal iduna czy inny badziew oferowany do karnetu w Białce


Użytkownik mloskot edytował ten post 01 December 2017 - 10:15

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"