Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Ubezpieczenia

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 dumdum1988

dumdum1988

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 128 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 grudzień 2016 - 07:33

Witam

Jestem na etapie zakupy ubezpieczenia na wyjazd. Ma kto┼Ť jakie┼Ť sprawdzone opr├│cz Allianzu?

Najkorzystniej cenowo dla mnie wychodzi Compensa i AiG (esky.pl) Signal odpada wiadomo z jakich przyczyn. Czy kto┼Ť korzysta┼é z Compensy? W sumie ubezpieczenia w snowboardzie to wa┼╝na rzecz i mo┼╝e warto by zrobi─ç jakie┼Ť por├│wnanie ofert :)

#2 Dabla

Dabla

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 144 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 06 grudzień 2016 - 07:47

zale┼╝y na jak d┼éugo jedziesz. je┼Ťli na d┼éu┼╝ej to warto zapisa─ç si─Ö do alpenverein. Mo┼╝na albo do polskiego ko┼éa  albo do np. kt├│rego┼Ť z austriackich  (czasem wychodzi taniej ni┼╝ w polskim)

#3 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2580 post├│w

Napisano 06 grudzień 2016 - 08:37

Cena to jedno a jak to potem dzia┼éa to drugie. Dla prostych wizyt u lekarza zwi─ůzanych z chorob─ů czy z┼éamaniach u wszystkich ubezpieczycieli to dzia┼éa. Ale jak masz przelot heli to ju┼╝ mog─ů by─ç schody. Kolega mia┼é takowy przelot to potem troch─Ö czau mu zaj─Ö┼éo odzyskanie pieni─Ödzy od Warty. Tak┼╝e Warta raczej nie.
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#4 mike

mike

Pro snołborder

• ModTeam
  • 2122 post├│w

Napisano 06 grudzień 2016 - 12:07

zale┼╝y na jak d┼éugo jedziesz. je┼Ťli na d┼éu┼╝ej to warto zapisa─ç si─Ö do alpenverein

tak, je┼Ťli najbardziej zale┼╝y ci na wypasionej i praktycznie pozbawionej limit├│w akcji ratunkowej oraz je┼Ťli nie zale┼╝y ci w og├│le na NNW, bo takowego AV nie ma w ofercie....

korzysta┼éem (znaczy by┼éem cz┼éonkiem) z AV przez jeden sezon i odpu┼Ťci┼éem na korzy┼Ť─ç czego┼Ť bardziej kompleksowego i r├│wnie┼╝ rocznego:

https://pza.iexpert....mand=S9510_2015

• dumdum1988 lubi to
no board no fun!

#5 Molek

Molek

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 157 post├│w
  • Poziom zaawansowania:mam III klas─Ö SITS PZS

Napisano 06 grudzień 2016 - 17:01

JA i wszscy znajomi ubezpieczamy si─Ö w Hestia. Wiele razy korzystali┼Ťmy z klinik i ┼╝adnych problem├│w wszystko bezgot├│wkowo. Ja polecam

#6 praxx

praxx

lo┼╝a szyderc├│w #1

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 post├│w

Napisano 06 grudzień 2016 - 19:18

AV - to poza dosy─ç dobr─ů opcj─ů ubezpieczeniow─ů, tak┼╝e wiele profit├│w dla cz┼éonk├│w -> zni┼╝ki w schroniskach, bezp┼éatne atrakcje rekreacyjno sportowe, zni┼╝ki w sklepach, restauracjach...itp itd... jak kto┼Ť cz─Östo bywa w alpejskich krainach to moim zdaniem warto...  :ok:

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 dumdum1988

dumdum1988

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 128 post├│w

Napisano 06 grudzień 2016 - 20:21

tak, je┼Ťli najbardziej zale┼╝y ci na wypasionej i praktycznie pozbawionej limit├│w akcji ratunkowej oraz je┼Ťli nie zale┼╝y ci w og├│le na NNW, bo takowego AV nie ma w ofercie....

korzysta┼éem (znaczy by┼éem cz┼éonkiem) z AV przez jeden sezon i odpu┼Ťci┼éem na korzy┼Ť─ç czego┼Ť bardziej kompleksowego i r├│wnie┼╝ rocznego:

https://pza.iexpert....mand=S9510_2015

Oferta Ubezpieczenia Polskiego Zwiazku Alpinizmu chyba wygl─ůda najlepiej z tych wszystkich :) Jedyny minus to koszty ambulatoryjne za 10 000 pln, ale to chyba ci─Özko nabi─ç :)

#8 md.sign

md.sign

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 323 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:42

Jesli chodzi o " klasyczne" ubezpieczalnie i wyjazd do Austrii to wg mnie albo allianz ( sporo ostatnio podrożał ...) albo uniqa .
Uniqa jako austriacka firma naprawdę na tym rynku daje radę , nie słyszałem , żeby kiedykolwiek ktokolwiek dyskutował ...
Mam z rodzin─ů na koncie kilka grubszych rzeczy ( powa┼╝ne z┼éamania z operacj─ů, wi─ůzad┼éa etc) oraz kilka mniejszych ( jakie┼Ť nadgarstki , promieniowe ito ) ;) i nigdy nie narzekali┼Ťmy :))))
Natomiast w idealnie tej samej sytuacji , w tej samej klinice - hestia u mojej znajomej nie zadzia┼éa┼éa i wi─ůzad┼éa robi┼éa za w┼éasne ...

#9 pelepl

pelepl

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 346 post├│w

Napisano 07 grudzień 2016 - 21:41

siema,

zainteresuj si─Ö tym ubezpieczeniem: http://www.planetamlodych.com.pl/dzia┼éa do 39 roku ┼╝ycia nawet, jak wida─ç m┼éodym si─Ö bywa wiecznie ;) . Ja z ich us┼éug musia┼éem korzysta─ç raz, rok temu na Chopoku. Bardzo szybko i sprawnie zlikwidowali szkod─Ö, nie mia┼éem z nimi ┼╝adnych problem├│w. Maj─ů tanie roczne ubezpieczenie a zakresy bardzo przyzwoite (za ubezpieczenie na rok za 110 PLN dostajemy  NNW 20 000 PLN, KL 60 000 EUR, OC 50 000 EUR). Nie wiem jak z heli. Mog─Ö ich z czystym sumieniem poleci─ç - poza tym maj─ů bardzo mi┼é─ů obs┼éug─Ö klienta ;)

pzdr,

pele

KUBOTA TEAM official rider!

#10 michael

michael

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 08 grudzień 2016 - 16:27

Alpenverein ma super OC i ratownictwo i jeszcze koszty obrony w sadzie ale pamietam ze jest jakis haczyk, od kilku dobrych lat nie sprawdzalem ale bylo cos ze nie ma ani NNW a limit kosztow leczenie to jakis smiech na sali. Wtedy dobra opcja byla AV + EKUZ

Ja od dobrych kilku lat kupuje w Compensa Voyage na caly rok, pareset zeta i mam OC/NNW/leczenie/ratownictwo na kwoty ktore sam wybralem. Skorzystalem 2 razy i przy kazdym razem bylo super.

Ale ten z  Polskiego Zwiazku Alpinizmu wyglada bardzo dobrze, poczytam o nim wiecej.

Wogole dwa rady:

Pamietac ze ubezpieczyl NIE pokryje twoja dupe jesli byles pod wplylem alkoholu albo narkotyki. 

Takze, warto dobrze poczytac OWU kazdego ubezpiecznie, niby pokrywa koszty ratowania ale tylko kiedy np. jestes na zaznaczonych trasach/szlakach. Ostatnio tak bylo chyba w Allianz.

#11 mike

mike

Pro snołborder

• ModTeam
  • 2122 post├│w

Napisano 09 grudzień 2016 - 08:46

Takze, warto dobrze poczytac OWU kazdego ubezpiecznie, niby pokrywa koszty ratowania ale tylko kiedy np. jestes na zaznaczonych trasach/szlakach. Ostatnio tak bylo chyba w Allianz.

to w┼éa┼Ťnie wyr├│┼╝nia ubezpieczenia AV i PZA, ┼Ťci─ůgn─ů ci─Ö z ka┼╝dego miejsca bo w zakresie ubezpieczenia s─ů sporty ekstremalne i wszelkie pozatrasie.... ale dla mnie wygrywa to drugie ze wzgl─Ödu na NNW i lepsze koszty leczenia, z dodatkowych bonus├│w oferowanych przez AV i tak nie korzysta┼éem i raczej nie mam szans z nich kiedykolwiek skorzysta─ç

Użytkownik mike edytował ten post 09 grudzień 2016 - 08:47

no board no fun!

#12 praxx

praxx

lo┼╝a szyderc├│w #1

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 post├│w

Napisano 09 grudzień 2016 - 08:57

z dodatkowych bonusów oferowanych przez AV i tak nie korzystałem i raczej nie mam szans z nich kiedykolwiek skorzystać

i pewnie nocleg za 10 jurk├│w w ka┼╝dym schronisku w alpach nie ma szans teoretycznych na realizacj─Ö..?  :terefere:

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 mike

mike

Pro snołborder

• ModTeam
  • 2122 post├│w

Napisano 09 grudzień 2016 - 09:49

i pewnie nocleg za 10 jurk├│w w ka┼╝dym schronisku w alpach nie ma szans teoretycznych na realizacj─Ö..?  :terefere:

dla mnie absolutnie ┼╝adnych.... jako┼Ť nie mog─Ö sobie wyobrazi─ç sytuacji ┼╝ebym potrzebowa┼é schroniska w alpach.... no ale to ju┼╝ sprawa indywidualna

Użytkownik mike edytował ten post 09 grudzień 2016 - 09:50

no board no fun!

#14 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2580 post├│w

Napisano 20 marzec 2017 - 20:35

No w┼éa┼Ťnie rozliczy┼éem wizyt─Ö u ortopedy bo mi si─Ö dziecko po┼éama┼éo w Alpach i ...... zderzy┼éem si─Ö z regulaminem. Oddali mi poniesione koszty ale po kursie ┼Ťrednim. Czyli jestem w plecy na kursie Banku czyli spread'dzie.

Pi─Öknie.

Pewnie wsz─Ödzie tak jest w regulaminach w morde.

"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#15 sanderson

sanderson

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 6 post├│w

Napisano 16 listopad 2017 - 20:41

Euro26 mo┼╝e? Maj─ů dobre pakiety sport i w razie wypadku jest szybka reakcja. Sprawdzony temat.

#16 retro

retro

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1385 post├│w

Napisano 16 listopad 2017 - 23:30

A Euro 26 to nie jest czasem Singnal Iduna? bo je┼Ťli tak to... khem ...khem..

#17 SzymSzym

SzymSzym

Starszy snołborder

• Instruktorzy
  • 433 post├│w
  • Poziom zaawansowania:Mi─Ödzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 listopad 2017 - 11:19

Na stronie euro26 jest partner Axa ;) Oni i ISIC wydaje mi si─Ö co roku mog─ů zmienia─ç ubezpieczalnie w zale┼╝no┼Ťci kt├│ra najlepsz─ů ofert─Ö im da.

#18 aqua

aqua

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 19 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 18 listopad 2017 - 20:47

Te┼╝ czego┼Ť szukam na ten rok w styczniu b─Öd─Ö na tydzie┼ä w skiamade. Polecicie co┼Ť z bie┼╝─ůcego roku?

#19 michael

michael

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 01 grudzień 2017 - 00:52

jesli to ma byc twoj jedyny roczny wypad zagranicy to ostatnio AXA najlepiej wypada, albo ten Multitravel https://multitravel.axa.pl/lub ich normalny ubezpiezcenie turystyczne https://www.axa-assistance.pl/ubezpieczenie-turystyczne Pakiet Podroznik. spoko warunki w OWU, bardzo dobry OC i KL plus te pierdoly typu bagaz i NNW, i ogolnie najlpiej wychodzi cenowo. a jesli wiecej niz dwa tygodnie zagranicy to lepiej juz kupic roczny ubezpieczenie jak powyzej

• aqua lubi to

#20 mloskot

mloskot

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 165 post├│w

Napisano 01 grudzień 2017 - 10:11

@aqua Hestia, wiele dobrego s┼éysza┼éem od 'praktykuj─ůcych' u┼╝ytkownik├│w :)

Dzwo┼ä do nich i dowiedz si─Ö, czy/gdzie w okolicy skiamade s─ů plac├│wki z kt├│rymi Hestia ma rozliczenia bezgot├│wkowe, to bardzo du┼╝o za┼éatwia problem├│w.

Np. nie musisz zabuli─ç ~500 EUR z w┼éasnej kasy na badanie (m.in. USG) czy po przyglebieniu ┼╝ebra i w─ůtrob─Ö masz ca┼é─ů czy nie :D

Mnie na pełne 7 dni Hestia za wariant Sport (OC 500K zł, Medyczne 200K zł, NNW 30K zł, bagaż 5K zł) skasowała ~70 zł

Wychodzi tyle samo ile jaki┼Ť signal iduna czy inny badziew oferowany do karnetu w Bia┼éce

Użytkownik mloskot edytował ten post 01 grudzień 2017 - 10:15

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"