Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Est


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 16:12

W tym sezonie dokupuję nową deskę. Załóżmy na chwile, że będzie to Burton (jeszcze nie zdecydowałem na 100%). Taki na przykład Flight Attendant.

Moje pytanie brzmi: Czy jest sens zmieniać przy okazji wiązki na model z EST. Czy deje to jakieś rzeczywiście wyczuwalne bonusy. Bo 1000 zł można jednak zagospodarować inaczej (np. przeznaczyć na kilkadziesiąt wjazdów najwolniejszym krzesłem w Wierchomli). Mam już 2 pary wiązań i niekoniecznie muszę mieć trzecią.

Ewentualnie ktoś bardziej kumaty w temacie mógłby mi doradzić jakie wiązki siądą najlepiej z tą deską? Wydaje mi się (jeśli czegoś nie pokręciłem) że na zeszłym TD dostałem ją do testów z Malavitami. Ale może Cartele... a może jeszcze coś innego?



#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 17:12

W tym sezonie dokupuję nową deskę. Załóżmy na chwile, że będzie to Burton (jeszcze nie zdecydowałem na 100%). Taki na przykład Flight Attendant.

Moje pytanie brzmi: Czy jest sens zmieniać przy okazji wiązki na model z EST. Czy deje to jakieś rzeczywiście wyczuwalne bonusy. Bo 1000 zł można jednak zagospodarować inaczej (np. przeznaczyć na kilkadziesiąt wjazdów najwolniejszym krzesłem w Wierchomli). Mam już 2 pary wiązań i niekoniecznie muszę mieć trzecią.

Ewentualnie ktoś bardziej kumaty w temacie mógłby mi doradzić jakie wiązki siądą najlepiej z tą deską? Wydaje mi się (jeśli czegoś nie pokręciłem) że na zeszłym TD dostałem ją do testów z Malavitami. Ale może Cartele... a może jeszcze coś innego?

 

Jak już teoretycznie pójdziesz w kanał to nie leć od razu w EST. Nie musisz.

Jak masz wiązki, do których można dokupić dyski pod EST to kup tylko dyski na początek.

 

Burton ma swój pomysł na wiązania. Ma się gnąć pod wiązaniem. Dla EST ma się giąć do bólu dla Reflex ile się da przy zastosowaniu klasycznego systemu mocowania.

Część klientów Burtona nie lubi tego dlatego pojawiły się wiązana Burton Classic czyli stare tradycyjne Burton Cartel bed ReFlexa.

 

Jak masz gięcie pod wiązaniami to wydaje ci się że deska jest miekksza. 

 

Jak byś już kupił desiwo z kanałem to na TD masz możliwość przetestowania co ci pasuje. Same wiązki na testy możesz wziąć :)

 

dla Flight Attenddata zdecydowanie Cartel. Trochę sztywniej i taniej niż Malavita czy Genesis. 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2016 - 17:28

dla mnie szyna i wiązanie est jest takim czymś jak myk-myk retro... oprócz zalet w staniu na płycie, doceniam kwestię mega możliwości ustawień wiązania... także ja jestem za est, ale sprawy budżetowe do mnie przemawiają...  :bag:

 

edyta... flight a. fajne drewno... przymierzałem się w zeszłym sezonie, ale... już nie było na squadzie...  :huh2:


Użytkownik praxx edytował ten post 22 November 2016 - 17:30

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#4 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 19:19

Jak już teoretycznie pójdziesz w kanał to nie leć od razu w EST. Nie musisz.

Jak masz wiązki, do których można dokupić dyski pod EST to kup tylko dyski na początek.

Mam Fluxy TT, dyski pod EST da się dokupić.

Chociaż jak tak pomyślę... muszę też kupić nowe buty. Z burka to będzie rozmiar ok 42,5 może 42. Do tej pory jeździłem w 43 bez shrinkage. Fluxy mam w L. Zastanawiam się czy na mniejszy but nie będą już za duże. Ale to trzeba będzie sprawdzić.

 

dla Flight Attenddata zdecydowanie Cartel. Trochę sztywniej i taniej niż Malavita czy Genesis. 

 

Myślałem właśnie o Cartelach pod EST.

 

 

edyta... flight a. fajne drewno... przymierzałem się w zeszłym sezonie, ale... już nie było na squadzie...  :huh2:

 

Drewno bardzo dobre. I do tego ta grafa. Tak jakby Burek specjalnie dla mnie projektował ;-)

Załączony plik  ONECOL.jpg   166.36 KB   12 Ilość pobrań


Użytkownik retro edytował ten post 22 November 2016 - 19:28


#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 20:20

Mam Fluxy TT, dyski pod EST da się dokupić.

Chociaż jak tak pomyślę... muszę też kupić nowe buty. Z burka to będzie rozmiar ok 42,5 może 42. Do tej pory jeździłem w 43 bez shrinkage. Fluxy mam w L. Zastanawiam się czy na mniejszy but nie będą już za duże. Ale to trzeba będzie sprawdzić.

 

Myślałem właśnie o Cartelach pod EST.

 

Drewno bardzo dobre. I do tego ta grafa. Tak jakby Burek specjalnie dla mnie projektował ;-)

attachicon.gifONECOL.jpg

 

43 to we Fluxie M. No to masz do sprzedania te L'ki.

Dyski - miejmy nadzieję że Morgan ma bo Szrek się naszukał tych dysków po świecie ale dostał.

No jak jeszcze masz buty kupić to będą wydatki - ale jakie zakupy :)

 

Cartel będzie się super nadawał ale ja bym zrobił tak

 

Kupić drewno i buty. Pośmigać na Fluxach. Na TD przetestować Cartele Reflex i EST.

Będziesz miał przektój wiązań od Fluxa (nie gnie się pod nogą) Reflex (gnie się pod nogą) EST (mega gnie się pod nogą)

 

a tu masz filmik Fluxa. 

Wszytkie wiązania są bleee....... tylko flux jest the best  :bag:

 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 20:50

43 to we Fluxie M. No to masz do sprzedania te L'ki.

 

 

Niemożliwe, wiązki do rozmiaru butów dobierał mi w sklepie w Krakowie sam dystrybutor Fluxa i innych marek narciarsko/snowboardowych we własnej osobie :-P

Rozmiar był pomiędzy ale polecono mi większe żeby nie niszczyły pięty butów. I takie wziąłem.

Jak już będę miał nowe buty to się zobaczy. Najwyżej kupię jeszcze wiązki... :twisted:



#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 21:06

Niemożliwe, wiązki do rozmiaru butów dobierał mi w sklepie w Krakowie sam dystrybutor Fluxa i innych marek narciarsko/snowboardowych we własnej osobie :-P

Rozmiar był pomiędzy ale polecono mi większe żeby nie niszczyły pięty butów. I takie wziąłem.

 

 

no a ja do testów dostałem Fluxy XF do buta ION 43 w M i wg. tabeli było M.

Może kiedyś było inaczej we Fluxie .......

Tu więcej jest znawców Fluxa - ja tylko się jako tako orientuje w Burtonie.

 

A brałeś pod uwagę NS twenty Five ? latałem na tym w puchu - bajka. Jak lata po ubitym jak piszą w internecie to może być fajne desiwko.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 21:13

Buty mam prehistoryczne. Może to dlatego. W Mki rzeczywiście piętę trzeba było wciskać. Fluxy też kupiłem kilka lat temu. Ostatnio sporo więcej inwestowałem w sprzęt narciarski :-) i rowerowy... porobiły się zaległości.

Brałem pod uwagę NSa, zawsze biorę pod uwagę NSa :-D Czekam na testy 25 i wtedy będę decydował.


Użytkownik retro edytował ten post 22 November 2016 - 21:14


#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2016 - 21:50

Buty mam prehistoryczne. Może to dlatego. W Mki rzeczywiście piętę trzeba było wciskać. Fluxy też kupiłem kilka lat temu. Ostatnio sporo więcej inwestowałem w sprzęt narciarski :-) i rowerowy... porobiły się zaległości.

Brałem pod uwagę NSa, zawsze biorę pod uwagę NSa :-D Czekam na testy 25 i wtedy będę decydował.

 

Jak porównuje IONy co rok to jest postęp w butach. Są coraz lepiej budowane. Choć w tym roku Burek na bucie wew przyoszczędził. 

Narty ... ?????? co ty ???

Rower - to rozumiem. Fajnie że macie góry blisko. Ja to na nizinie mieszkam :(

 

NS mi siadł a w szczególności Ripsaw. Jutro dostanę kurierem moje zakupione desiwo. Pierwszy NS w kolekcji. 

 

Będą testy chyba w Czarnej Górze. Teraz jak jest super trasa w Wawy do Wrocka to będzie można nie tylko na Wierchomlę pojechać :)


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2016 - 22:17

 

NS mi siadł a w szczególności Ripsaw. Jutro dostanę kurierem moje zakupione desiwo. Pierwszy NS w kolekcji. 

 

 

w końcu będziesz miał dobrą deskę...  :bag:


  • Marcin07 lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2016 - 01:24

Est ma jeden plus o którym sie zapomina. Tradycyjne wiązanie powoduje naprężenie na swojej krawędzi, przy nieudanym skoku jest to najczęstsze miejsce złamania deski. Przy est to nie występuje. Deska gnie sie równomiernie na swojej długości

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2016 - 08:37

w końcu będziesz miał dobrą deskę...  :bag:

 

Ja mam same dobre deski w garażu  O0  O0  O0


Użytkownik ProDish edytował ten post 23 November 2016 - 08:38

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#13 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2016 - 09:04

Est ma jeden plus o którym sie zapomina. Tradycyjne wiązanie powoduje naprężenie na swojej krawędzi, przy nieudanym skoku jest to najczęstsze miejsce złamania deski.

 

Po nieudanym skoku przy którym być może wystąpiły naprężenia na krawędzi wiązania złamała mi się nie deska ale podstawa wiązania. To była chyba dobra deska :-P



#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2016 - 09:19

Ja mam same dobre deski w garażu  O0  O0  O0

taaa... w garażu to chyba takie deski...


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2016 - 09:37

Po nieudanym skoku przy którym być może wystąpiły naprężenia na krawędzi wiązania złamała mi się nie deska ale podstawa wiązania. To była chyba dobra deska :-P

albo kiepskie wiązanie. ;)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#16 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2016 - 10:00

albo kiepskie wiązanie. ;)

 

Powiedzmy "średnia półka". Ale za to obsługa reklamacji na najwyższym poziomie :-)



#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2016 - 14:44

taaa... w garażu to chyba takie deski...

 

nie takie :)

własnie dojechała to się chwalę

 

BE6053B3-6792-4B89-B92F-2771DCF29F10_zps


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2016 - 18:26

nie wygląda mi zaplecze na garaż, więc moja teza się sprawdza...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#19 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2016 - 12:02

Jeszcze o rozmiarówce fluxa. Wg. tabeli rozmiar L jest dla butów o mondo 28 (rozmiar US 10) w górę. A M dla mondo 27,5 (rozmiar US 9,5) max.

Z kolei u Burtona rozmiar mondo 28 (US 10) to właśnie nasze 43. Także w sumie wszystko się zgadza i dla butów 43 powinno być L.

 

A swoją drogą:

http://snowboardingp...boards-my-top-5

 

25 to dopiero 3 miejsce ale Flight Attendant drugie ze stratą 0,5 oczka do pierwszego :-P


Użytkownik retro edytował ten post 12 December 2016 - 12:06


#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2016 - 12:04

Jeszcze o rozmiarówce fluxa. Wg. tabeli rozmiar L jest dla butów o mondo 28 (rozmiar US 10) w górę. A M dla mondo 27,5 (rozmiar US 9,5) max.

Z kolei u Burtona rozmiar mondo 28 (US 10) to właśnie nasze 43. Także w sumie wszystko się zgadza i dla butów 43 powinno być L.

 

Latałem w nowych XF i na 100% dla buta Burka 43 (US10) jest M. L będzie dużo za duże.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama