Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Szukam Deski Pierwszy Raz Na Forum


65 odpowiedzi w tym temacie

#41 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 10:34

Marcin mówiłem doczytaj albo zmień dealera...I najważniejsze camrock w Pathron ach to microcamber z rockerem na tail i nose...endeavor podaję przy wszystkich deskach Contact Lenght nawet przy flatach. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Arec edytował ten post 04 November 2015 - 10:36


#42 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 10:42

Załączony plik  Bez tytułu.jpg   71.65 KB   7 Ilość pobrań

 

czy chodzi o to usunięcie, czy nie ta strona..?

 

a tutaj śmiało chyba można wyznaczyć running lenght, a to raczej nie camber..:

 

Załączony plik  gnu_nm.jpg   159.8 KB   9 Ilość pobrań

 

 

ale tak naprawdę nie o to chodzi... czy ktoś pamięta o czym ten temat..?


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#43 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 10:50

czy to znaczy, że tylko i wyłącznie deska w camber'owym shape ma styczność z jednym punktem podłoża..?  :huh2:

 

ktoś jeszcze pamięta o czym jest ten temat..?  :twisted:

Camberowa to styczna jest w dwóch punktach, rockerowa może być w jednym, chyba że wieje i się chwieje :-P a hybryda w zależności od 1 do d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png. Z tym że pkt kontaktu z podłożem wcale nie muszą oznaczać contact/runing lenght, tylko w rockerach/hybrydach określana jest ona jako suma dwóch odległości stycznych najdalszego pkt taila do środka i od środka do tipa.

 

Yyy, temat jest o interpunkcji?



#44 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 10:51

ale tak naprawdę nie o to chodzi... czy ktoś pamięta o czym ten temat..?

 

 

kolega napisał ze jest pierwszy raz na forum, wiec temat ten potraktowałbym jako wprowadzanie do tego co sie tu wyprawia :)


  • praxx i EriksonE lubią to

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#45 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 11:20

kolega napisał ze jest pierwszy raz na forum, wiec temat ten potraktowałbym jako wprowadzanie do tego co sie tu wyprawia :)

 

 a mi się wydaje, że temat dyskusji, który rozwinął się w wątku o zakup sprzętu jest szalenie ciekawy, ale pasuje w temacie 'co kupić' jak siodło do świni. Kolega nie zapytał się o fachową i specjalistyczną wiedzę z obszaru mikro i makro konstrukcji desek snowboardowych a chce usłyszeć porady na temat zakupu wybranego przez siebie zestawu. Bez wnikania w szczegóły - ma taki i taki budżet, ma to być dobre i ma jeździć. A czy tutaj jest włókno szklane a tam kevlar i mikrosubatomy tytanu zmieszanego z dynamitem pod wiązaniami to już go (chyba?) nie interesuje. A już na pewno nie jest zainteresowany szturchańcami słownymi (chyba, że jest masochistą :bag: )

 Proponuję założyć osobny dział na forum, którego podgląd byłby możliwy dla gościa np. pod tytułem 'forumowy prolog' gdzie byłyby umieszczane takie dyskusje jak ta w powyższych postach. By potencjalni nowi użytkownicy wiedzieli, w co się pakują jak chcą zadać pytanie o zakup sprzętu :bag:

 

pzdr,

pele


  • praxx lubi to
KUBOTA TEAM official rider!

#46 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 11:32

attachicon.gifBez tytułu.jpg

 

czy chodzi o to usunięcie, czy nie ta strona..?

 

a tutaj śmiało chyba można wyznaczyć running lenght, a to raczej nie camber..:

 

attachicon.gifgnu_nm.jpg

 

 

ale tak naprawdę nie o to chodzi... czy ktoś pamięta o czym ten temat..?

To camber = masz na samym początku napisane 3d camber

jest to martwy parametr i nawet jeśli gdzieś pokutuje w katalogu Endeavora - to jest ostatnią rzeczą na jaką warto zwracać uwagę. A podawanie go jako głowny parametr jest kompletnym nieporozumieniem w przypadku innych marek


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#47 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 12:15

To Ci Marcin wyjaśni dlaczego podaję się Contact Lenght i jaki ma wpływ. Effective edge is the length of the sidecut on the board. Contact length, or running length, is something totally different-it’s the length of the board that’s in contact with the snow as the board lies flat while you’re standing on it. A lot of companies use a contact length that exactly matches the effective edge, but some use a contact length that’s slightly shorter than the effective edge at both the nose and tail. This allows for easier turn initiation and responsiveness in varying terrains’ bumps and transitions. In these cases, more sidecut and edgegrip can be harnessed as you need it, as the board flexes out into these variable terrains. Contact length of a board is the length in which energy and pressure are distributed throughout the board while in riding contact with the snow. Generally, a longer contact length means improved stability at higher speeds and more edge grip during carving. Shorter contact lengths mean quicker turn initiation and better maneuverability." Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#48 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 12:44

Arec czyli czy w przypadku rockera/hybrydy cl/rl można określić jako długość odcinak jak zaznaczyłem na poniższym rysunku? Sorry za jakość, ale robiłem w telefonie więc miałem ograniczone pole manewru :laugh:

 

Załączony plik  hybryda 2.jpg   17.77 KB   7 Ilość pobrań

 

Prośba do modów o wydzielenie tematu na temat parametrów desek, a tu zostawić tylko wątki na temat doboru sprzętu dla kolegi.

 

 

Marcin to samo można by powiedzieć co do długości desek, z racji że są deski ze ściętym tipem i tailem, z wydłużonym, a nawet pozbawione ich więc teoretycznie mogłaby istnieć deska o tych samych parametrach, a różnej całkowitej długości, nawet o kilka cm.



#49 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 12:54

Arec czyli czy w przypadku rockera/hybrydy cl/rl można określić jako długość odcinak jak zaznaczyłem na poniższym rysunku? Sorry za jakość, ale robiłem w telefonie więc miałem ograniczone pole manewru :laugh:
 

Załączony plik  hybryda 2.jpg   17.77 KB   7 Ilość pobrań
 
Prośba do modów o wydzielenie tematu na temat parametrów desek, a tu zostawić tylko wątki na temat doboru sprzętu dla kolegi.
 
 
Marcin to samo można by powiedzieć co do długości desek, z racji że są deski ze ściętym tipem i tailem, z wydłużonym, a nawet pozbawione ich więc teoretycznie mogłaby istnieć deska o tych samych parametrach, a różnej całkowitej długości, nawet o kilka cm.

Tak, coś takiego tylko mierzymy to stojąc na desce. Dlatego CL aka RL mierzymy po prostej, a nie jak EE mierzymy po krzywyznie. Dlatego też przy wyborze deski, jej długość jest ważna i wybieranie deski tylko na podstawie EE jest nie porozumieniem.

Pozdro

#50 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 13:00

@dondżonson - ładnie... i to tylko przy użyciu telefonu... O0

 

 

 a mi się wydaje, że temat dyskusji, który rozwinął się w wątku o zakup sprzętu jest szalenie ciekawy, ale pasuje w temacie 'co kupić' jak siodło do świni.

pzdr,

pele

 

 


Marcin to samo można by powiedzieć co do długości desek, z racji że są deski ze ściętym tipem i tailem, z wydłużonym, a nawet pozbawione ich więc teoretycznie mogłaby istnieć deska o tych samych parametrach, a różnej całkowitej długości, nawet o kilka cm.

 

o czym już kilkukrotnie wspominałem powyżej... :girlcake:

 

gnu to hybryda dla mnie... nie camber...


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#51 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 14:16

a ja z kolei polecam ten artykuł http://www.wiredspor...-length-r-i-p-2


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#52 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 14:44

@dondżonson - ładnie... i to tylko przy użyciu telefonu... O0

się staram się jak tylko mogę :mrgreen:

 

 

o czym już kilkukrotnie wspominałem powyżej... :girlcake:

w natłoku wielowątkowości wątku musiało mi to umknąć ;-)

 

 

 

Później przeczytam artykuł który wrzuciłeś Marcin. Jedynie tak na wstępie powiem, że ja bym bardziej to nazwał, że dotychczasowy sposób określania tego parametru uległ zmianie, ale nadal jest możliwość wyznaczenia czegoś takiego co można określić jako CL/RL, tylko na innych zasadach. Ale nie jest tak że nagle długość styku deski z podłożem zniknęła.



#53 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 15:10

@Marcin07 jak wyznaczysz EE nie mając wyznaczonej CL? Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#54 Grzala

Grzala

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 November 2015 - 16:49

Witam... widzę ze mój temat wzbudził ostra debatę i faktycznie debata zrobiła się nie na temat:) tak jak napisał kolega pelepl szukam deski a nie zagłębiam się zbytnio w budowę i te wszystkie niuanse. Kasy mam ile mam i chce się w niej zmieścić jakaś mała tolerancja zawsze jest oczywiście. 



#55 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 17:02

Zanim chłopaki zrobili sobie tu "żółte strony" ;) chyba już wystarczajaco Ci powiedzieli co i jak wyglada ... chciałeś Legenda i Arec Ci go opisał i polecił wiec ja bym brał i sie o nic nie pytał , chłopa nie znam osobiście ale pare filmów z wypadów , szczególnie tych dalekich;) , widziałem ( szacun ) , wiem ze śmiga na legendzie wiec ma objeżdżoną ... Moim zdaniem bierz i na zdrowie pzdr !

#56 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 18:32

@Marcin07 jak wyznaczysz EE nie mając wyznaczonej CL? Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Na lekcji geometrii uczyli mnie by wyliczyć długość wycinku koła trzeba znać promień koła Pozatym technologiczne punty podgiecia nos i taila. Takie informacje da Ci program CADowski w którym projektowany jest shape... No chyba że nic sie nie projektuje a robi nadruki na deskach
Zatem nie rozmywającego sensu wpisu... Lekkim obciachem jest niepodawanie długości EE w specyfikacji a jedynie jakieś drugi lub trzeciorzedne parametry

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#57 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 18:55

Marcin, żeby zaprojektować shape wystarczy ołówek, cyrkiel, kartka i znajomość podstaw z matmy....do tego nie jest potrzebny żaden cad. Okazuje się dziś, że takie marki jak Nitro, Bataleon, LibTech, GNU, Lobster i wiele innych to po prostu obciach! Dla mnie temat zamknięty. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#58 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 November 2015 - 22:10

Marcin, żeby zaprojektować shape wystarczy ołówek, cyrkiel, kartka i znajomość podstaw z matmy....do tego nie jest potrzebny żaden cad. Okazuje się dziś, że takie marki jak Nitro, Bataleon, LibTech, GNU, Lobster i wiele innych to po prostu obciach! Dla mnie temat zamknięty. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Arec z całym szacunkiem, ale podejrzewam że każda marka projektuje shape tylko z wykorzystaniem CAD, na papierze zbyt kosztownie by wyszło. Co do reszty dyskusji to zaczyna śmierdzieć :) podobnymi sprzed poprzedniej zimy...

 

Jak dla mnie RL powiązane jest z EE i na odwrót, a zależność wyznacza pewnie kształt deski i chyba na tym by starczyło dyskusji :)))


Użytkownik EriksonE edytował ten post 04 November 2015 - 22:10


#59 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 22:23


Marcin, żeby zaprojektować shape wystarczy ołówek, cyrkiel, kartka i znajomość podstaw z matmy....do tego nie jest potrzebny żaden cad. Okazuje się dziś, że takie marki jak Nitro, Bataleon, LibTech, GNU, Lobster i wiele innych to po prostu obciach! Dla mnie temat zamknięty. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


 
Arec z całym szacunkiem, ale podejrzewam że każda marka projektuje shape tylko z wykorzystaniem CAD, na papierze zbyt kosztownie by wyszło. Co do reszty dyskusji to zaczyna śmierdzieć :) podobnymi sprzed poprzedniej zimy...
 
Jak dla mnie RL powiązane jest z EE i na odwrót, a zależność wyznacza pewnie kształt deski i chyba na tym by starczyło dyskusji :)))

Oczywiście masz rację że obsługa CAD musi być, chociażby dlatego, że zaprojektowany shape musi być wycięty na cnc lub innym urządzeniu...Mi chodzi o podstawy, Marcin gada głupoty, że CAD coś sam wylicza... w shape musisz sam określić środek deski i od tego środka wyznaczyć 2 punkty kontaktowe w przypadku cambera, 3 punkty w przypadku rocker a w przypadku hybrydy, 5 lub nawet więcej takich punktów..jak już znasz długość deski i masz oznaczone wszystkie te punkty, w tedy bierzesz się za promień i EE. Przynajmniej ja to tak widzę. Pozdro.

#60 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 November 2015 - 22:51

spoko,znowu wraca temat EE,że to najważniejszy czynnik w doborze deski...trzeba pamiętać,że aby drewno dobrze jeździło nie wystarczy dać kilometrową EE,ale składa się na to cała masa rzeczy:shape,rdzeń,ułożenie tego w środku,triaxy,biaxy,carbony i inne cuda.

Wystarczy popatrzeć na NS Ripsaw,który z założenia ma krótszą EE a na krawędzi idzie jak zły...Mam dobre porównanie Endeavora BOD 155 (119,5 cm EE) i Ripsawa156 (117cm EE),w jeździe na krawędzi Rip objeżdza BOD'a,znacznie pewniejsza deska na większych prędkościach na krawędzi zarówno w trakcie jazdy w skos stoku jak i na szeroko rozumianą kreskę...I dla mnie to jest dowód na to,że nie ma się co tak jarać długością EE,bo nie sama krawędź jeździ...


www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl