Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Szukam Deski Pierwszy Raz Na Forum


65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2015 - 14:46

A Tu skąd Marcin masz takie info...? Po drugie nigdy nawet nie jeździłeś na tym voelklu. Co do samego Legend będę śmigał na tej desce już drugi sezon napewno będziesz z niej zadowolony bardzo uniwersalna deska. I jak praxx zauważył grafika wtmiata:) Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#22 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 November 2015 - 17:41

Los dell rio masz jakiś problem?? Możne nadużywasz alkoholu lub znęcasz się nad dziećmi że szukasz ujścia swoim emocją?? No ale w sumie czego można oczekiwać od niespełnionego 40 latka. Co do  Voelkl Sleek to ciekawa propozycja:)

 

powinno być tak:

Los dell rio (przecinek) masz jakiś problem?? Możne nadużywasz alkoholu lub znęcasz się nad dziećmi (przecinek) że szukasz ujścia swoim emocją (emocjom)?? No (przecinek) ale w sumie czego można oczekiwać od niespełnionego 40 latka. Co do  Voelkl Sleek to ciekawa propozycja:)

 

A teraz słowo komentarza.

Grzała, wszystkie moje problemy razem wzięte, mają się nijak do Twoich z językiem polskim.

Uważaj na takie wycieczki, bo kiedyś może się spotkamy i wtedy nie odmówię sobie przyjemności ...spełnienia się :ph34r:



#23 Grzala

Grzala

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 November 2015 - 18:50

Dzięki za te przemiłe słowa i lekcje pisowni:) poprawiaj dalej:) myślałem ze do spełnienia się wystarczy ci pokój .... :) 



#24 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 November 2015 - 21:29

Nie wiem jak jeżdżą te narty na V, ale taki styl jechania mnie nie przekonuje do snowboardingu :)


  • praxx lubi to

#25 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2015 - 21:52

A Tu skąd Marcin masz takie info...? Po drugie nigdy nawet nie jeździłeś na tym voelklu. Co do samego Legend będę śmigał na tej desce już drugi sezon napewno będziesz z niej zadowolony bardzo uniwersalna deska. I jak praxx zauważył grafika wtmiata:) Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Z Nobile

Pozatym nie mogę wyjść z zachwytu - dłuższy Legend 164 W ma krótszą runningh lenght od krotszego modelu.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#26 Grzala

Grzala

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 November 2015 - 21:55

No i cena jeśli chodzi o Voelkl  przekracza moje zasoby:/


Użytkownik Grzala edytował ten post 02 November 2015 - 22:00


#27 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 November 2015 - 22:53

i tym oto textem Grzela zakończył jałową dyskusję...  :hahaha2:

 

 

edyta:
@marcin07 - my bad... faktycznie running to nie efective edge... więc ee pathrona będzie dłuższy niż na początku założyłem... sorki...  :girlcake:


Użytkownik praxx edytował ten post 02 November 2015 - 23:15

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#28 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2015 - 09:20

Running length to od lat martwy i niepodawany parametr. Pochodzi z czasów camberowych i oznacza odległość skrajnych punktów kontaktowych. Zatem podawanie go w deskach rockerowych lub hybrydowych z camrockiem to radosna twórczośći wciskanie sam nie wiem czego nieświadomym klientom gdyż deska rockerowa ma zwykle jeden punkt kontaktu a camrock ma tą RL skrócony. Zatem Legend 165w przy RL ponad 120 cm musi mieć będąc Camrockiem ze dwa metry długości... Oj coś nie wierzę w te podawane przez producenta parametry


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#29 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2015 - 10:30

podobnie martwym parametrem powinna być więc długość desek (ze względu na kształt i wygięcie nosa i taila) szerokość talii, nosa i taila (ze względu na łuki) i jeszcze parę innych cyferek... pewnie i ceny w wielu przypadkach są z dojpy wzięte...

 

Marcin wiesz ty, wiem ja, że to jest bicie piany... (mówię o kilku ostatnich postach)... tylko nie wiem w imię czego... (kogo...)...

 

peace... idźcie się poruszać... będzie większy pożytek i lepsze humory... wiecie - endorfiny te sprawy...  :papa:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#30 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2015 - 13:15

zamiatasz pod dywan?


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#31 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2015 - 13:21

A co tutaj Marcin zamiatać? Running lenght jest po prostu mierzona po prostej a effective edge jest po krzywyznie finał jest taki, że effective zawsze wyjdzie dłuższa od running. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  • Don Dżonson lubi to

#32 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2015 - 14:27

MamwrazeniezetematpodzielilsienadwapodtematyOgolniezgodzesiezeLegendwymiatagrafanoimataniezaprzeczalnazaletezejestmadeinPoland

Użytkownik retro edytował ten post 03 November 2015 - 14:32

  • Don Dżonson i EriksonE lubią to

#33 Grzala

Grzala

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2015 - 16:46

Za dużo dużych liter dałeś:)



#34 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 08:01

podobnie martwym parametrem powinna być więc długość desek (ze względu na kształt i wygięcie nosa i taila) szerokość talii, nosa i taila (ze względu na łuki) i jeszcze parę innych cyferek... pewnie i ceny w wielu przypadkach są z dojpy wzięte...

 

Marcin wiesz ty, wiem ja, że to jest bicie piany... (mówię o kilku ostatnich postach)... tylko nie wiem w imię czego... (kogo...)...

 

peace... idźcie się poruszać... będzie większy pożytek i lepsze humory... wiecie - endorfiny te sprawy...  :papa:

 

 

A co tutaj Marcin zamiatać? Running lenght jest po prostu mierzona po prostej a effective edge jest po krzywyznie finał jest taki, że effective zawsze wyjdzie dłuższa od running. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

No nie... to odległość pomiędzy skrajnymi punktami kontaktowymi :) 

Tak więc długość deski to parametr który deska po prostu ma... a runningh lenght to parametr który dawno zniknął - był o tym fajny artykuł... jak go wykopię to wkleję - na naukę nigdy za puźno 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#35 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 08:34

 

 

No nie... to odległość pomiędzy skrajnymi punktami kontaktowymi  :)

ale co..? co to jest ta odległość pomiędzy skrajnymi punktami kontaktowymi..? bo nie qmam...  :huh2: 
 

 

 

Tak więc długość deski to parametr który deska po prostu ma... a runningh lenght to parametr który dawno zniknął

jak zniknął jak przez producenta marki pathron jest używany... poza tym: kto i na jakiej zasadzie ustala, który parametr jest istotny w opisie deski, a który nie..? nie chce mi się wykopywać postów z przed trzech lat, kiedy z tajemniczą miną wszystkowiedźmin oznajmiał, że długość deski nie jest istotna przy doborze deski, ale co innego... i on wie i nie powie... a każdy kto jako tako ogarnia geometrię budowy desek, wie, że długość ma takie znaczenie jak i w innych, przyjemniejszych dziedzinach życia, niż krucjaty przeciwko wszystkim na forach internetowych... ale od czegoś trzeba zacząć i najłatwiej od orientacyjnej długości...

 

na naukę nigdy za puźno 

 

skoro tak mówisz...  :girlcake:


  • kortek lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#36 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 09:27

Running length to odległość pomiedzy dwoma punktami którymi deska camberowa dotyka podłoża.... wiec pokaż mi kolego running lenght rockera... oraz running lenght camrocka? ;) a teraz odnieś to do podawanych parametrów 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#37 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 09:41

ale co..? co to jest ta odległość pomiędzy skrajnymi punktami kontaktowymi..? bo nie qmam... :huh2:

przypuszczam że Marcinowi chodzi, że jak deskę położysz na głebie bez obciążenia, to odległość miejsc w których styka się ona z podłożem. Dlatego mówi że martwy, bo w przypadku rockerów i hybryd może być tyko jeden. Ale może też źle rozumiem
Marcin już szybszy.
W rockerach można ten patametr określić na zasadzie przechylenia deski na tip i tail bez przyciskania jej. Czyli tak jakby sumy dwóch odcinków tip środek, srodek tail.
  • Marcin07 lubi to

#38 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2015 - 09:45

czy to znaczy, że tylko i wyłącznie deska w camber'owym shape ma styczność z jednym punktem podłoża..?  :huh2:

 

ktoś jeszcze pamięta o czym jest ten temat..?  :twisted:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#39 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 09:52

Marcin po pierwsze najpierw dobrze doczytaj lub po prostu nie czytaj poradników Morgana. Po pierwsze Running lenght to inaczej Contact Lenght to porostu to samo! Tak więc teraz chwilą prawdy...Endeavor na swojej stronie podaje Contact Lenght i EE, Bataleon podaje tylko CL, Nitro podaje tylko RL, Rome podaje , RL i EE, Mervin podaje CL nawet Lobster też tylko CL!!! Ciekawe Marcin, czy wiesz dlaczego! I jeszcze raz powtórzę Running Lenght to Contact Lenght! Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Arec edytował ten post 04 November 2015 - 09:53

  • Don Dżonson lubi to

#40 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 10:23

Lobster to camber, endeavor przestał to podawać - właśnie z tego względu (zapraszam na stronę) , bataleon to camber


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)