Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowy Komplet Fs. Średniozaawansowany++


59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2015 - 22:05

Tegoroczny model ma dodatkowo asymetrie Magne-Traction, falowanie na pietach jest mocniejsze niz od strony palcow.

Co do różnic, na pewno jest i pewno ją delikatnie poczujesz.

 Na pewno nie masz gwarancji, jak kupisz w USA.  Ciężka decyzja. Subiektywnie chyba bym się nie bawił w zakup w usa patrząc na ceny usd,itd. Ale to już Twój wybór. Tak czy owak

wybrałeś chyba najlepszą z desek,więc każdy wybór będzie dobry;)


Użytkownik Marek S. edytował ten post 03 November 2015 - 22:05


#22 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2015 - 22:12

Może i racja... Podjarałem sie ceną i przestałem myśleć, że zawsze coś może sie stać, a jak kupie w Polsce to jednak gwarancje itp. :P
http://www.backcount...owboard-gnu000t

 

Czyli bede miał riders choice 14/15 + Flux DS '15
Jeszcze jakieś butki za ~600zł trzeba wybrać
 


Użytkownik Adanio edytował ten post 03 November 2015 - 22:16


#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2015 - 22:21

Do ceny w USA musiałbyś doliczyć cło (4.3%) + VAT 23% wygląda to tak Cena deski + koszt transportu + cło + VAT = całkowity koszt, dodatkowo jak trafisz na agencje celna to doplacisz jeszcze za usluge agencji okolo 150zł, więc nie zawsze wychodzi taniej Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Arec edytował ten post 03 November 2015 - 22:21


#24 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2015 - 22:31

Doliczyles cło i podatek? Raczej przy tej wielkości paczki urząd celny się nią zainteresuje.

#25 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2015 - 22:57

PiS wygrał :terefere: 
Może sie coś zmieniło :P

Btw. Dorwe jakieś opcje butów, to bede wołał o pomoc, chyba że macie już jakichś kandydatów :)
Deski, wiązania, rozumiem różnią sie technologiami materiałami patentami...
ale buty? pełno tego jest, niby wszystko to samo, ma znaczenie tak naprawde co wybiore? czy kwestia tylko, żeby dobrze na nodze leżało i flex, taki, jaki chce?
 



#26 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2015 - 20:36

Cło i podatek płacisz od wartości produktu PLUS kosztów wysyłki! A więc na bogato!


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#27 Grzala

Grzala

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 November 2015 - 09:15

Co do sprzętu się nie wypowiem ale jeśli chodzi o buty to polecam Salomon Malamute ew Synapse



#28 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2015 - 18:49

Znowu zwracam się z prośbą :terefere:
Nie będę spamował nowym tematem, to zapytam przy okazji o tą sprawę tu.
Mój brat(~ 90kg, 180cm, but43, jeden sezon jazdy za sobą, jakieś 3tyg na stoku) ma  Voelkl stroke, z wiazaniami straptec z tamtego sezonu, żali się trochę, że te wiązki coś mu nie trzymają, że pompka z plastiku/tworzywa czasem zawodzi i uparł się na nowe wiązania, ma na wydanie około 500-600zł, i tu mam pytanie:
1. Czy warto po sezonie jazdy kupować jakies high-level wiązania, czy czekać, i mu odradzić, aż złapie skilla
2. Jeżeli już kupować, to chyba wyższą półkę, na pare sezonów, zamiast średnich, tak?
3. mam mu w tym roku kupić prezent za ~ 200zł więc pomyślałem że po prostu dołoże mu do tych 500-600zł moje 200. i zamiast średnich, które by za kilka sezonów wymieniał kupi już porządne FLUX TT '16 albo np. FLUX DS'15(ja wlasnie te bede kupował zaraz dla siebie)
Czy opłaca się świeżakowi taaaakie wiązania kupować, raczej mu nie zaszkodzi prawda? a fluxidła to chyba ładnyyych pare lat posłużą. Może za pare sezonów, tego stroke'a wymieni na lepszą deche a wiązki zostaną.
Jazda głównie po stoku/allmountain, NARAZIE mało szaleństw, no bo "młody snowboarder"

PS.Jeżeli bedziemy kupować, to nie muszą być koniecznie fluxy, może być inny brand, jak będzie coś wpadającego w oka. FLUXY biore dla siebie, i dlatego tak mam je na oku.
 


Użytkownik Adanio edytował ten post 13 December 2015 - 19:29


#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2015 - 22:08

Nie zastanawiał bym się tylko zmienił bym wiązania...nie ma sensu się męczyć. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#30 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2015 - 00:23

To jakie lepiej dla niego?
DS-y może są freestylowo-allmountainowe, a TT-ki chyba bardziej uniwersalne, typowe allmountain. I do tego: on ma rozmiar chyba 42-43, więc rozmiar M, a DS znajde już tylko L. pozatym mam szanse dorwać jeszcze FLUX TT'16 rozmiar jaki chce za skromne 750 :terefere:


Użytkownik Adanio edytował ten post 14 December 2015 - 00:23


#31 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2015 - 00:29

Rozejrzyj się jeszcze za Union, Rome... Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#32 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 December 2015 - 20:47

Jak dla mnie jakość wykonania przemawia na korzyść flux, ale cena za union. Jak wiązanie ma być na dłużej szedłbym w TT, mam od 3 lat bez zarzutu się spisują.



#33 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 December 2015 - 21:31

EriksonE - nie wiem co masz do jakości Uniona, moim zdaniem jest porównywalna z Fluxem (syn ma Flux PR ja mam Union SL).

Chyba musimy się umówić i porównać organoleptycznie ;-)



#34 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 14 December 2015 - 22:12

EriksonE - nie wiem co masz do jakości Uniona, moim zdaniem jest porównywalna z Fluxem (syn ma Flux PR ja mam Union SL).

Chyba musimy się umówić i porównać organoleptycznie ;-)

Ja to nawet bym wyżej postawił Uniona i do tej pory był bezproblemowy serwis gwarancyjny ,czego o fluxie już nie mogę powiedzieć...


www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#35 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2015 - 22:25

Union pod katem jakości mi niczym nie podpadł. Jeździłem na Forcach i T-Riceach. Znajomi sobie chwalą, szczególnie,że mam trochę takich co jeżdżą z 50-70 dni rocznie...



#36 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2015 - 22:25

Jakość wykonania uniona na - w porównaniu do fluxa? Nie wiem co masz im do zarzucenia, ale jak dla mnie uniony są bardzo solidne

#37 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2015 - 23:03

Właśnie to mi sprawiało problem, Union, Flux, coś jak nike/adidas? :) obie firmy renomowane, każda ma wiele modeli sprzętu, w zależności od potrzeb, obie chwalone i weź wybierz...Obie marki porządne, i może to tylko kwestia gustu, i upodobań.

Ale, decyzja już podjęta, niedługo przyjdą Fluxy, dla mnie DS'15 dla Brata TT'16, u morgana macie do jutra zniżke na TT-ki(mówie to czysto informacyjnie, żadna reklama :terefere: )
Pewnie z wiązań będziemy zadowoleni, ale niestety, nie będę mógł ich raczej porównać do innych top brandów póki co...
Potrzebuje jeszcze butów...
za jakieś ~800zł, szukam przymierzałem narazie jakieś rózniaste, np. Burton Ambush, jak znajde gdzieś w jakiejś swiątecznej promocji taniej to sie zastanowie...
Miałem na nodze też Burton Concord BOA'15, spoko ale drogie dość, nawet jako zeszloroczny model, ale rozmiaru nie znalazlem :/
Pochodzę, poszukam, zobaczymy...



#38 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2015 - 23:37

moje porownania organoleptyczne są na korzyść Fluxa

użytkowo przerobiliśmy Atlasy, Force'y i Trilogy

Flux PR, DMCC Light i DL

Fluxy bez problemu w Unionach śróby i pompki. 

 

Czasem zastanawiam sie czy piszecie o wiązaniach czy o Morganie ;)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#39 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2015 - 00:43

moje porownania organoleptyczne są na korzyść Fluxa

użytkowo przerobiliśmy Atlasy, Force'y i Trilogy

Flux PR, DMCC Light i DL

Fluxy bez problemu w Unionach śróby i pompki. 

 

Czasem zastanawiam sie czy piszecie o wiązaniach czy o Morganie ;)

Pisanie, że Uniony mają wysoką jakość czy też,że nie są gorsze od Fluxów to zwykłe stwierdzenie. Żadna krytyka Fluxów czy też Morgana.


  • Marcin07 lubi to

#40 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 December 2015 - 06:55

Ja odnosilem sie do precyzji wykonania, jakosci materialu z wygladu ( subiektywna ocena ). Zuzycia - union po jednym slizgu po twardym sniegu wyglada jak glux tt z 2013
Nie zauwazylem znacznej roznicy w jakosci pompek, paski( zebate )uniona sa sztywniejsze