Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowy Komplet Fs. Średniozaawansowany++


59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2015 - 00:31

Witam :)
Potrzebuje waszej, bracia i siostry :D pomocy.
Po ~5 sezonach katowania Voelkl Stroke, nadszedł czas na wymianę sprzętu.
Chcę kupić nowe wszystko. Licze się nawet z wydatkiem max 3000zł za całość, jeżeli będzie warto.
Dałbym sobie "sredniozaawansowany ++", na moim stroke'u głównie jeździłem po przygotowanych stokach,
ale też bawiłem się we "freeride w puchu" i odwiedzałem snowparki. Teraz napaliłem się na FS, głównie skoki, hopki. raile, blaty mniej(może dlatego że słabiej mam to opanowane :D ).

Dlatego nową deskę chciałbym mieć ukierunkowaną w stronę FS, najlepiej, jeżeli jest to możliwe szukam czegoś AM/FS.

Wiem, że Stepchild Sucks jest czymś takim, a poza tym?
Wiązania raczej na pewno Fluxa, dlatego że dużo dobrego o nich słyszałem i "bo tak chce" Warto kupić droższe, nowe modele 2016?
Buty?-nie wiem, średnio wiem jak je i jakie wybierać ;) thirtytwo? nike(lachony na nie lecą? :lol: )?
wzrost: 178cm
waga: 75kg
nr buta: 44
Kwota max~3000zł

P.S. mam nadzieje że chciało wam się to czytać ;)



#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2015 - 09:11

nie wiem na jakie kapcie lecą lachony, ale to dobrze, że nie spotykam takich lachonów, które lecą na sandały, bo w lecie stopa by mi się bardzo pociła i z lachonami mogłoby być średnio...

 

do rzeczy...

 

kup sobie buty dobre, dopasowane do stopy i takie na które polecą jakieś lachony... jak kupisz trampki i stwierdzisz o ile skurczył się budżet, to zostanie ci około 2400 na wiązki i desiwo... wiązki brandowo masz dobrane to nie ma co gdybać... moim zdaniem jeśli flux nie przeszedł rocznikowej rewolucji (a nie przeszedł), to napinanie się na nowy rocznik nie jest ultra uzasadniony... ale to twoja rozkmina...

to co zostanie wpakuj w desiwo... jest fajnych sprzętów tyle, że nie jestem w stanie nawet nic zaproponować... ale w budżecie +/- 1800 znajdzie się parę sprytnych drewien...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 October 2015 - 10:44

Sucks to deska FS ale dosyć uniwersalna więc w długości 154 będzie dla Ciebie doskonała jako AM/FS. 

Flux TT dobre gra z tą deską - Kilka takich kombinacji sprzedaliśmy i były chwalone. Mozesz też pomyśleć o Burton Malavita z podstawą Re-Flex. 

Buty Burton Imperial lub 32 Leashed


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2015 - 13:38

Szukaj Gnu Riders Choice 154.5 z zeszłego sezonu,wtedy zamkniesz się w budzecie. Sam na niej przejeździłem ponad 2 sezony i do freestylu plus jazda najbardziej polecam ten model...



#5 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 October 2015 - 21:33

Troszke poszperałem i pozastanawiałem sie. Narazie, mam takie opcje:
Gnu Riders choice 14/15
http://allegro.pl/de...5687969895.html

Stepchild Powder sucks 14/15
http://www.deskshop....ild,id3874.html
chyba nie ma sensu napalać się na tegoroczne modele?

 

i co jeszcze sądzicie o Lib Skate Banana?
http://selectshop.pl...SIi7BoC993w_wcB
troche czytałem o niej, ale jeżeli porównamy ją do tych poprzednich to jak wypada i jakie są różnice?

 

zastanawiam się też jaka długość, czy, np Gnu 154,5 nie bedzie za krótka(wiadomo, chodzi o przeznaczenie, ale może złotym środkiem pomiedzy AM a FS bedzie 157,5?
Ciekawe może być też to, że przez ostatnie lata jezdzilem na Stroke'u 160! :twisted:   i dawałem rade ;)

Wiązki: ? Flux DS 2015, Flux RL 2015... I jeszcze myśle o TT(wszechstronne?), jednak model z tego roku kosztuje 899 :/ a z poprzedniego nie wiem czy dorwe, są miedzy nimi zasadnicze różnice?
DS to niby flagowy model świetny do wszystkiego. RL podobno typowo freestylowy, ale też do luźnej jazdy w puchu i po stokach...aaaa co wybrać?
Zastanawia mnie jedno jeszcze, Czy Flux RK to tańsza i tylko lekko cięższa wersja RL? czymś więcej się różnią?



#6 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 October 2015 - 22:28

Troszke poszperałem i pozastanawiałem sie. Narazie, mam takie opcje:
Gnu Riders choice 14/15
http://allegro.pl/de...5687969895.html

Stepchild Powder sucks 14/15
http://www.deskshop....ild,id3874.html
chyba nie ma sensu napalać się na tegoroczne modele?

 

i co jeszcze sądzicie o Lib Skate Banana?
http://selectshop.pl...SIi7BoC993w_wcB
troche czytałem o niej, ale jeżeli porównamy ją do tych poprzednich to jak wypada i jakie są różnice?

 

zastanawiam się też jaka długość, czy, np Gnu 154,5 nie bedzie za krótka(wiadomo, chodzi o przeznaczenie, ale może złotym środkiem pomiedzy AM a FS bedzie 157,5?
Ciekawe może być też to, że przez ostatnie lata jezdzilem na Stroke'u 160! :twisted:   i dawałem rade ;)

Wiązki: ? Flux DS 2015, Flux RL 2015... I jeszcze myśle o TT(wszechstronne?), jednak model z tego roku kosztuje 899 :/ a z poprzedniego nie wiem czy dorwe, są miedzy nimi zasadnicze różnice?
DS to niby flagowy model świetny do wszystkiego. RL podobno typowo freestylowy, ale też do luźnej jazdy w puchu i po stokach...aaaa co wybrać?
Zastanawia mnie jedno jeszcze, Czy Flux RK to tańsza i tylko lekko cięższa wersja RL? czymś więcej się różnią?

co do desek,to z w/w najlepszą opcją moim zdaniem będzie riders choice,który jest mega uniwersalnym desiwem.

RL spokojnie pod jazdę się nadadzą,nie są to wiązania,na grube prędkości i freeride,ale dobrze trzymają buta,nie są mega miękkie jak RK także na krawędzi też możesz na pełnym luzie w nich pojechać.


www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 October 2015 - 22:51

co do desek,to z w/w najlepszą opcją moim zdaniem będzie riders choice,który jest mega uniwersalnym desiwem.

RL spokojnie pod jazdę się nadadzą,nie są to wiązania,na grube prędkości i freeride,ale dobrze trzymają buta,nie są mega miękkie jak RK także na krawędzi też możesz na pełnym luzie w nich pojechać.

Co do desek które znasz ;)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 October 2015 - 00:21

Co do desek które znasz ;)

To widzisz jeszcze jakieś alternatywy?;)
Chętnie rozpatrzę inne opcje.

Rider choice 154,5 ma flex 5
Rider choice 157,5 ma flex 6     duża różnica? nie wiem na którą mam sie zdecydować(jeżeli na nią właśnie sie zdecyduje)

Co do wiązań: "RL nie są na grube prędkosci" bardzo wolne bedą? a co z DS-ami?



#9 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 October 2015 - 09:40

 Zdecydowanie 154.5, tak naprawde patrz na nią jak na minimum 155, jest trochę ścięta na tailu i nosie. Sam przy tym wzroście i wadze 76-78 jeździłem na 157.5 ale jestem zaawansowany i głównie atakowałem duże skocznie, super pipy,itd. Pomimo tego czułem,że 157.5 była dla mnie ciut za długa. Dlatego jeśli ten model to 154.5. Mój brat jeździ bardzo dobrze, ma 181 cm, 78kg i jeździ na 154.5 .



#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 October 2015 - 10:17

SUcks jest fajną deską - ale proponowałbym Ci spróbować również Endeavor BOD 155m- deska kompletnie inna od wymienionych. Bardzo uniwersalna, wiele wybaczająca - co docenisz ucząc się trików.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 October 2015 - 16:19

miałem BOD na nogach z poprzedniego sezonu i deska poprawna,ale dla mnie bez czynnika łał...


www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#12 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 October 2015 - 17:22

poprawne to można mieć zachowanie na świadectwie... ja nigdy nie miałem...

 

siwy wprowadził nowy czynnik oceny szpeju..: czynnik łał... 

 

siwy napisz jak to się rozpoznaje i czy przeszkadza przy ślizganiu się na desce..?  :bag:

 

dla mnie BOD był mega udaną konstrukcją... wtedy kiedy miałem okazję jeździć na tym drewnie... może od tego czasu coś się zmieniło - nie wiem...

 

ogólnie w zestawieniu lekko odstaje skate banana... pozostałe deski jak najbardziej dające przyjemność z posiadania, aczkolwiek trochę różne...


Użytkownik praxx edytował ten post 28 October 2015 - 17:23

  • Bishop lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 October 2015 - 21:40

wiesz jak to jest,jedziesz na desce,niby wszystko gra,dobrze trzyma,na większej prędkości ok,skocznia też git,ale czegoś brak i ten brak to właśnie łał:):)

a może być to też związane,z deskami,jakie miałem przed nią na nogach i może moje oczekiwania były za duże:)


  • Bishop lubi to
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#14 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 October 2015 - 23:26

Wiadomo też, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego;)
chociaż mimo to, uniwersalną deske ukierunkowaną lekko w którąś stronę da sie znaleźć.
Nie wiem czy kiedykolwiek doświadczyłem uczucia "łał" :D
pomimo tego freestylu w który mam zamiar iść, nie chce tracić przyjemnego/szybkiego popierdzielania na stoku ;( wiec oczekuje też prędkosci

GNU '15 ma hybrydową konstrukcje, tak? camber/rocker na zmiane, na czymś takim nie jezdzilem, moze być ciekawie, opinie schlebiające.
chyba główny faworyt...
niby stawia sie go obok Sucks'a ale ta ma zalety tu, tamta tam, przeznaczenie podobne ale jednak inne deski, czego nie wybiore raczej bedzie dobrze ;)
Butów bede szukał po sklepach, łaził i przymierzał raczej.
a wiązki? Fluxy RK vs RL vs DS? z wiązaniami dużego doświadczenia nie mam, jeden, niszowy model voelkl...



#15 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 October 2015 - 08:17

Sucks młuci sporo konkurencji. Akurat Siwy miał na wyjeździe Sucksa ale wybrał do jeżdzenia BOD. Pozatym Sucks był chyba najchętniej wybieraną deską do testów w czasie ostatniego TD - właśnie za efekt ŁAŁ ;) i to potwierdzany przez użytkowników desek robionych zarówno w JUESOFEJ jak i na innych kontynentach które tego ŁAŁ miały w finalnym rozrachunku o wiele mniej


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#16 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 October 2015 - 19:24

Hybrydy są za***iste brałabym Gnu Riders choice :)


Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#17 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 November 2015 - 23:21

Hybrydy są za***iste brałabym Gnu Riders choice :)

Chyba sie zdecyduję. Dzięki! bardzo mi pomogłaś :)
być może warto spróbować czegoś nowego.
Mógłby ktoś doradzić mi coś nt. Wiązań?
FLUX: RK / RL / DS ? te rozważam
czy warto brać "najbardziej uniwersalne"? bo jednak mimo FS, chciałbym też po zwykłym stoku pośmigać! z w miare znośnym stylem szybkiej? jazdy :D

 



#18 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2015 - 09:20

Na Fluxach nie jeździłem, ale jeździłem na RC z Cartelami i się zaj.... zgrywają do jazdy.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#19 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 November 2015 - 09:26

Chyba sie zdecyduję. Dzięki! bardzo mi pomogłaś :)
być może warto spróbować czegoś nowego.
Mógłby ktoś doradzić mi coś nt. Wiązań?
FLUX: RK / RL / DS ? te rozważam
czy warto brać "najbardziej uniwersalne"? bo jednak mimo FS, chciałbym też po zwykłym stoku pośmigać! z w miare znośnym stylem szybkiej? jazdy :D

 

 

jeśli koniecznie fluxy to najlepiej DS.... nie jeździłem co prawda na RL, ale miałem zarówno RK jak i DS..... te ostatnie są najbardziej uniwersalne :ok:


no board no fun!

#20 Adanio

Adanio

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2015 - 21:49

Extra pytanie! :
znalazłem za wielką wodą(czyt. w USA) Gnu riders choice 15/16 po dooość atrakcyjnej cenie, z przesyłką wyszłoby minimalnie drożej niż model zeszłoroczny, to czy warto bawić się w kupno i transport tego do Polski? Sklep nie wysyła do Polski, wiec musiałbym ogarniać jakąś firme pośredniczącą, która wyśle...
duże różnice są pomiedzy modelem z tego roku a z zeszłego?


Użytkownik Adanio edytował ten post 03 November 2015 - 21:52