Skocz do zawartości




Zdjęcie

Kupię Buty Adidas Blauvelt 300Mm


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 February 2015 - 11:07

Hej,

 

Upolowałbym chętnie Adidas Blauvelt ( ta wersja na tradycyjne sznurówki - niebieski lub czarne )- miałem już takie zakupione z Adidasową wkładką 295 mm, ale okazały się małe. Niestety nigdzie nie potrafię namierzyć większych. Na ebayu niby coś jest ale wychodzi cena prawie 1000 zł...



#2 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 26 February 2015 - 21:43

Zadzwoń do snowboardowy.pl mieli jeszcze z miesiąc temu. Tylko nie wiem czy nie 305. Ale chyba Adidas ma jakieś dziwne skoki numeracji bo właśnie tez chciałem 300 blauvelty ale kupiłem jednak IONY

Użytkownik dudi_wroc edytował ten post 26 February 2015 - 21:43


#3 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 08:51

Dzięki - ale niestety nie mają :)

 

Mierzyłem też Iony i wydawały się bardziej miękkie - przynajmniej na testach sklepowych i jakieś takie mniej konkretne niż ten Blauvelt



#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 09:00

Mierzyłem też Iony i wydawały się bardziej miękkie - przynajmniej na testach sklepowych i jakieś takie mniej konkretne niż ten Blauvelt

 

ja potwierdzam tylko, że IONy rzeczywiście są mniej sztywne.... mnie jeszcze wkurza ten system total comfort, ale to już inna kwestia


no board no fun!

#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2015 - 09:22

Mike - nowe IONy od 3 lat są twardsze niż te co masz. Nowe IONy to troszkę inna konstrukcja niż stare. 

Rok temu jak nałożyłem nowe IONy to ....... myślałem że zapomniałem jak się jeździ ;)

Total Comfort też poprawili.


Użytkownik ProDish edytował ten post 27 February 2015 - 09:22

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 09:29

dlatego dam im kolejną szansę jak się adidasy skończą..... rocznik 2012 to dla mnie porażka była, w tej chwili mają flex może 3 ;)


no board no fun!

#7 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 09:56

Pro - mierzyłeś Adidasa ? Może nowe Iony są sztywniejsze od starych, ale jednak trochę brakuje do Blauvelta



#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2015 - 10:23

Pro - mierzyłeś Adidasa ? Może nowe Iony są sztywniejsze od starych, ale jednak trochę brakuje do Blauvelta

 

W Wawie Adidasa nie ma więc nie ma jak zmierzyć. Mike trochę smaka wrzucił :)

Ale i chęć trochę mi odeszła jak Mike napisał że trzymanie pięty w Adidasach słabsze a dla mnie to ważne.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 10:33

W Wawie Adidasa nie ma więc nie ma jak zmierzyć. Mike trochę smaka wrzucił :)

Ale i chęć trochę mi odeszła jak Mike napisał że trzymanie pięty w Adidasach słabsze a dla mnie to ważne.

 

po dłuższym teście już tak nie uważam.... trzymanie jest na podobnym poziomie, ani lepsze, ani gorsze, czyli ludzie z wąską piątą (jak ja) powinni być zadowoleni.... troszkę mam zastrzeżeń do jakości materiałów na językach, ale jak na razie to tylko obtarcia i nic się dalej nie dzieje

 

na plus adidasa względem IONa przemawia komfort noszenia - nie czuję tych trampków na stopie prawie wcale..... pomimo ich sztywności :ok:

 

edit.... moja ostatnia recenzja pod tym tematem:

http://adechade.com/...ge-2#entry96811


Użytkownik mike edytował ten post 27 February 2015 - 10:34

  • ProDish lubi to
no board no fun!

#10 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 27 February 2015 - 13:43

Ale Blauvelt ma też dużo negatywnych opinii jeżeli chodzi o stratę sztywności. Przynajmniej na usa forach i stronach. Ion podobno ma się tu dużo lepiej.

#11 kowal

kowal

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 13:43

Macpas, a te: http://allegro.pl/ad...5044587189.html

#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 13:51

Ale Blauvelt ma też dużo negatywnych opinii jeżeli chodzi o stratę sztywności. Przynajmniej na usa forach i stronach. Ion podobno ma się tu dużo lepiej.

 

dla sprostowania..... czytałem te opinie i dotyczą one głównie (jeśli nie wyłącznie) obecnego modelu wyposażonego w speed lacing burka.... tam występuje nie tylko zjawisko utraty flexu, ale jeszcze łamanie się skorupy


no board no fun!

#13 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 14:18

Kowal - Tych się rochę boję, że będą za duże - kupiłem od tego sprzedawcy rozmiar 46 ( teoretyczne 29,5 cm)  i były tak jeszcze z 0,5 cm za małe, wydaje mi się, że jak pójdę po bandzie i kupię 2 rozmiary większy 48 to znów przesadzę :)

 

 

Majk - Racja - chodzi podobno o nowszą wersję tego laczka - są 2 wersje kolorystyczne nowego modelu ( czerwona i czarna ) - nie mają już tradycyjnego wiązania

 

- Stare - Niebieskie są ok ;)



#14 kowal

kowal

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2015 - 09:34

macpas ja też miałem lekko małe i już chciałem oddać, ale jak doradził mike, że się trochę rozbiją po kilku dniach, to faktycznie tak się stało i są teraz idealne. Jeżeli piszesz, że to ok. 0,5 cm to myślę, że jest to rozmiar, który dopasuję się idealnie. Tu trochę pisaliśmy o nich, nie wiem czy czytałeś?: http://adechade.com/...ty-do-500-zeta/



#15 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2015 - 10:24

macpas ja też miałem lekko małe i już chciałem oddać, ale jak doradził mike, że się trochę rozbiją po kilku dniach, to faktycznie tak się stało i są teraz idealne. Jeżeli piszesz, że to ok. 0,5 cm to myślę, że jest to rozmiar, który dopasuję się idealnie. Tu trochę pisaliśmy o nich, nie wiem czy czytałeś?: http://adechade.com/...ty-do-500-zeta/

 

nawet bym tego nie nazwał rozbiciem co dopasowaniem.... ja miałem jeden but całkowicie na styk, palec dochodził do samego końca i było zero luzu..... w sumie pozostało chyba tak samo, ale po tych 2 tygodniach na nodze nie mam żadnego dyskomfortu


no board no fun!

#16 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2015 - 10:32

Bad informejszyn - odesłałem już :)

Nie byłem pewien tego rozmiaru. Najacza kupiłem i mniej mnie cisnął niż adidas i nie rozbiły się nawet o pół milimetra... przez 4h jazdy jest ok, po całym dniu palec mi odpada...

Kupiłem za 550 zł a już drugi raz wystawili je za 720 ;)



#17 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 06 March 2015 - 09:54

A tu za drogo?