Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jakie Wiązania(Xl), Do Jazdy Na Krawędzi?


48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 01:26

To witam Cie gorąco.

Nie każda firma robi wiązania do FR i nie każda firma robi deski do FR. Tu problemy widzę dwa - uważnie czytając. Defekt jako pierwszy, drugi - paski nie dawały dobrej kontroli na FS - za bardzo pracowały. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#22 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 March 2015 - 07:24

No tak, że też o tym nie pomyślałem. Myślę,że w tym układzie powinieneś kupić wiązania Fluxa lub Burtona. I jeszcze wrzuć foty tych rozwalonych Chargerów żebyśmy wiedzieli czego oczekiwać przy ostrym carvingu...

 

Jesteś zabawny.

 

Polecasz konkretny model wiązania do konkretnego stylu jazdy. Jak się okazuje po bardzo krótkim czasie - błędnie!

A następnie jesteś obrażony o to, że wiązania się do tego nie nadają i już snujesz jakąś teorię spiskową.

 

Proponuje Ci nie udzielać się na przyszłość w temacie, na który nie masz pojęcia.

 

Widzę, że masz jakieś kompleksy, co do konkurencyjnych marek i pomimo tego, że po prostu dzielę się na forum swoimi doświadczeniami, to mnie atakujesz. Zupełnie nie wiem dlaczego. Pewnie jesteś związany z tą firmą.

Jeśli tak jest, to zrozum, że nie we wszystkim trzeba być najlepszym. I nie wszystko nadaje się do wszystkiego.

Teraz już jasne stało się, czemu nie odpisałeś na moje pytanie, w czym wg Ciebie Fluxy są gorsze.



#23 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 08:07

Czas Marku Sąsiadku spróbować wiązań innych producentów by mieć pojęcie o rzeczach których piszesz. Brak Ci skali porównania. Tu nawet 20 lat na śniegu jest nic nie warte.

układ miękkie paski i sztywna łycha to typowy set FS dla współczesnych prosów. Ale to nie są wiązania FR!

Nawet jest o tym w opisie na stronie Uniona.
The go-to binding for Union riders like Kazu Kokubo, the Charger combines a rigid carbon injected Duraflex™ Base with Prepreg Carbon highbacks, which provide the leverage and stiffness needed to blast huge airs and win halfpipe contests.

A gdzie tu jest napisane po angielsku ze to sie nie nadaje do szybkiej jazdy? Druga sprawa to ze Travis Rice idzie przede wszystkim w bardzo szybki freeride gdzie zmiana krawędzi moze decydować o tym czy zmieści sie pomiędzy skałami czy nie. W tym układzie te wiązanie raczej musi działać .

3 sprawa skoro jak wynika z czytania forum objezdziles każde wiązanie rynku i wiesz o każdym wiązaniu wszystko to dlaczego zaproponowałeś te wiązanie Charger? I dlaczego nic nie napisałeś kiedy je chciał kupić? Dlaczego napisałeś,że ma je wziąść pod uwagę. Są wiązania w Unionie,które mają szersze paski...
jeździłeś na nich? Jesli tak to ile i w jakich warunkach .

Jesteś zabawny.

 

Polecasz konkretny model wiązania do konkretnego stylu jazdy. Jak się okazuje po bardzo krótkim czasie - błędnie!

A następnie jesteś obrażony o to, że wiązania się do tego nie nadają i już snujesz jakąś teorię spiskową.

 

Proponuje Ci nie udzielać się na przyszłość w temacie, na który nie masz pojęcia.

 

Widzę, że masz jakieś kompleksy, co do konkurencyjnych marek i pomimo tego, że po prostu dzielę się na forum swoimi doświadczeniami, to mnie atakujesz. Zupełnie nie wiem dlaczego. Pewnie jesteś związany z tą firmą.

Jeśli tak jest, to zrozum, że nie we wszystkim trzeba być najlepszym. I nie wszystko nadaje się do wszystkiego.

Teraz już jasne stało się, czemu nie odpisałeś na moje pytanie, w czym wg Ciebie Fluxy są gorsze.

Po pierwsze to kupiłeś Union Charger na których ja nie jeździłem. Polecił je z Uniona Marcin07, więc do niego miej pretensje. I Marcin07 nic nie napisał kiedy stwierdziłeś,że będziesz je kupował.

 

Po drugie nie snuję żadnej teorii spiskowej. Poza Unionami na ten moment wartymi wiązaniami są Burton i podobno Flux. Na Fluxie nie jeździłem,miałem parę razy w ręku. Dlatego nie odzywam się na temat produktu, którego nigdy nie miałęm pod nogami. A zdjęcia zawsze można wrzucić poglądowo, bo to rzadka sytuacja,że paski tak wyrywa.

 

Reasumują kupiłeś wiązanie polecane przez Marcina07, dlatego proszę nie miej do mnie pretensji.

 

Nie jestem związany z marką Union w żaden sposób, wiązania kupiłem po rabacie i tyle.


Użytkownik Marek S. edytował ten post 09 March 2015 - 08:20


#24 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 March 2015 - 09:01

Marek polecasz do jazdy na krawędzi inne wiązania, tej samej marki, które po 1 mają bardziej miękki highback, a po drugie - te same strapy :)

Z tym da się żyć. Nie są tak dobre na krawędzi, jakbym chciał, ale mogę to przełknąć. Nie do końca udanie wydane pieniądze - trudno.

 

Ale tego, że strap strzela przy pierwszych zjazdach nie przełknę i mam nadzieję, że sprzedawca to rozumie...



#25 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 09:34

Doman napisałeś ze poczytałes o Chargerze i ze kupujesz? Gdzie w takim razie wyczytałeś ze one sie nadają do Twojej jazdy? Poproszę o link który skłonił Cię do zakupu tych wiązań . Poza Marcinem 07 który poleca sprzęt tłumacząc sobie recenzje z thegoodride

Użytkownik Marek S. edytował ten post 09 March 2015 - 09:34


#26 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 09:50

Ahaha Ma- you made my day!

Marku - proszę nie wycieraj sobie mną ust i nie odwracaj kota ogonem

Zatem lecimy chronologicznie...

Union T. Rice do samej jazdy na krawędziach jest fenomenalne, polecam.

 

Do tego buta to Burtonowskie L jedynie przy 11 US.

Z innych wiązań Rome targa jest godne polecenia. Z Uniona bardziej Charger, a Flux SF

 

Rozumiesz? To raczej uwaga do Twojego postu bo nie masz pojęcia o tym o czym piszesz. Polecasz ludzom sprzęt bez podstawowej wiedzy.. Ja nie polecam Uniona do FR. to uwaga do twojej wypowiedzi. Mam spory dystans do tych wiązań.

Reasumując - skup się na martyrologii i 20 latach na desce, skup sie na najezdzie na hopę i pracą nad stylem bo tego Ci brak było zawsze. Wracaj Marku na hopki i nie polecaj ludziom sprzętu o którym widać czarno na białym nie masz pojęcia. Patrząc z persperktywy tego wiązania ciekawe ilu ludzi jeszcze dało się zrobić w Twoje porady.

 

PS The Good Ride odkryłem dzieki Wam ostatnio... Ty jeśli odkryleś pewnie powinieneś się ustosunkować do jednej z ich ostatnich recenzji. Bo nawet oni odkryli że nowy emejzing ficzer nie jeździ :D


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#27 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 10:01

Oj Marcin chyba Ci nerwy puszczają. Skoro nie polecasz to czemu Charger wogole znalazł sie w Twoim zestawieniu?

#28 Krzysztof Androsz

Krzysztof Androsz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 10:01

Jaka uwaga poleciłeś konkretne wiązania, miej jaja i się przyznaj że źle  poleciłeś a nie dorabiaj do tego filozofii .... 



#29 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 March 2015 - 11:41

Doman napisałeś ze poczytałes o Chargerze i ze kupujesz? Gdzie w takim razie wyczytałeś ze one sie nadają do Twojej jazdy? Poproszę o link który skłonił Cię do zakupu tych wiązań . Poza Marcinem 07 który poleca sprzęt tłumacząc sobie recenzje z thegoodride

 

Nie zapisywałem linków, a nie będę teraz tracił na to czasu, żeby znaleźć od nowa.

 

Poleciłeś wiązania, które się do tego celu nie nadają.

 

Ale na szczęście znaleźliście sobie kozła ofiarnego. 



#30 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 12:16

Doman kto wspomniał o Chargerach? Ja czy Marcin07? Proszę o odpowiedź.


Na jakiej stronie choć z nazwy proszę wyczytałeś ze Charger taki super skoro wielu w przeciwieństwie do mnie twierdzi ze wąski pasek jest gorszy.
I wrzuć te foty bo to masakra jest i tu pisze serio. Jesli skręciłes kostkę to masz prawo domagać sie odszkodowania.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 09 March 2015 - 12:26


#31 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 12:34

Marku Sąsiadku, polecileś wiązania które się do tego co on robi jeszcze bardziej nie nadają - wiązania z cantingiem (wiesz co to jest i jak zachowuje sie na plusach?). Generalnie nie kumasz o czym piszesz w stopniu PODSTAWOWYM - nie wiesz co to jest jazda na krawędzi bo od 20 lat jeździsz swoim pokręconym ślizgaczem i interesuje Cie głownie transition i amplituda. Jak widać kolega zasugerował się Twoim opisem i to do CIEBIE ma pretensje. Pozatym Chargery od Travisów różnią się oprócz wspomnianego cantingu jedynie highbackiem, co jednak wciąż nie robi z nich wiązań do jazdy, ale są wdzięcznym dla Ciebie tematem do odwracania kota ogonem :)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#32 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 12:44


Marcinie Szpiglewski mając 37 lat więcej jeżdzę na krawędzi niż skaczę. Co do oceny mojej umiejętności jazdy na krawędzi nie będę sie z Tobą kłócił bo czuje sie dość spełnionym zawodniczo i zajawkowo snowboardzista. Ty jak wiemy jesteś na poziomie początkującym pod każdym względem . Dlatego ze spokojem przyjmę każda dawkę obelg o mojej jezdzie😄

Ale zapytam jeszcze raz. Dlaczego wymieniłeś Chargery obok Fluxie skoro uważasz tak jak Doman ze nie nadają sie do jazdy na krawędzi?
Ja uważam ze T. Rice sa świetne do szybkiej jazdy. Tu sie możemy nie zgadzać.

Kolega Doman nie napisał ze jeździ na plusie wiec nie wiemy czy canting mu przeszkadza.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 09 March 2015 - 12:47


#33 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 12:47

... jako kometarz do twoich T Rice które zachwalałeś a które kompletnie się nie nadają na zasadzie bardziej "Charger niż T Rice". Ktoś go jednak wpuścił w tego Uniona swymi opisami. Ja z tego co widzę rozpisywałem się głównie o Fluxach. 

 

Kręcąc następny epizod z polskich parków pokaż zatem nam jak powinien wyglądać Ciety, ułożenie ciala itd. Chętnie popatrzymy


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#34 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 12:52

Niestety nie, wymieniłeś je obok Fluxow. I nie pisałeś koledze Domanowi żeby ich nie kupował kiedy on napisał posta o zamiarze ich zakupu. A na forum jesteś co 5 min wciskając swój sprzęt.

Była to normalna dyskusja o wyborze wiązań. A Ty sie denerwujesz, nie wiem czemu. Skoro jesteś takim znawca trzeba było stanowczo zaznaczyć ze Flux dużo lepszy według Ciebie.

#35 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 13:10

To może niech na zakończenie Doman niech napisze co/czyja opinia skłoniła go do zakupu tych wiązań i kończmy ten raciboski pingpong.

 

PS Swoje deski na podobnej zasadzie rekomendujesz do jazdy ciętym?


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#36 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 13:21

Nie ma zakończenia. Napisałem ze do szybkiej jazdy na krawędzi bardzo siadły mi wiązania Union T. Rice. Ty napisałeś ze Charger. Takie zostały kupione. Co mam wiecej napisać?

Ja rekomenduje a nie wciskam jak Ty moj drogi.
Wystarczy przejrzeć forum
Widzę, ze naprawdę mnie nie lubisz😄

#37 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 13:36

Nie wolno polecać wiązań z cantingirm osobom jeżdzącym na plusach. To podstawowy błąd. Zatem uważasz że T Rice trzymałyby go lepiej? Nie masz pojęcia o tak podstawowych rzeczach


Union T. Rice do samej jazdy na krawędziach jest fenomenalne, polecam.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#38 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 13:43

Zaraz się dowiemy że na kaczce nie da się jeździć na krawędzi....

 

k**wa, ta dyskusja idzie w dziwną stronę


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#39 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 13:48

Zaraz się dowiemy że na kaczce nie da się jeździć na krawędzi....

 

k**wa, ta dyskusja idzie w dziwną stronę

dlaczego powstał canting? Wymusila a raczej stworzyla go jazda "na kaczce". Jest to rowiązanie tylko pod kaczkę, przy plusach robi się płaskie footbedy w wiązaniach. Tu polecam sprawdzenie jak zrobione są Burtony Diode, Fluxy DL/SF. Wszystko ma swój cel i przeznaczenie


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#40 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 13:48

Panowie, zakończmy już te przepychanki, kto co komu, gdzie i kiedy i wróćmy do merytoryki. :drunk: