Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jakie Wiązania(Xl), Do Jazdy Na Krawędzi?


48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2015 - 18:10

Witam,

 

Mój sprzęt, to:

 

Deska:

- SG Free Solo 67 (freeride, camber)

 

Buty:

- Salomon Malamute nr 11 US (29cm wkładka, stary model, ogromna skorupa).

 

 

Jeżdżę głównie na krawędzi (w miarę umiejętności) i tylko taki styl jazdy mnie kręci, żadnych trików, chętnie zjadę poza trasę, ale rzadko kiedy jest gdzie.

 

Chciałem do tego zestawu dobrać jakieś sztywne wiązania, w rozmiarze XL. Najlepiej z poprzednich sezonów, żeby oszczędzić coś grosza. Obecnie jeżdżę na Drake Fifty, które zostały ze starego zestawu, ale jest za miękko, szczególnie na backu.

 

Mam kilka typów, kolejność przypadkowa, będę wdzięczny za opinię, a może podeślecie jakiegoś linka, jeśli widzieliście coś przecenionego (niestety cena ma znaczenie, dlatego każda tańsza alternatywa będzie mile widziana):

- Drake Podium,

- Flux SF lub DM,

- Union Charger, Factory, T.Rice,

- Salomon Quantum, Defender,

- Nidecker Act 1 - są w promocji w jednym ze sklepów, ale nie jest to wersja Carbon i nie wiem, czy nie będą zbyt miękkie, no i brak regulacji obrotu łyżki http://allegro.pl/no...5111286298.html

 

Będę wdzięczny za każdą opinię i sugestię.

 

 

 

 

 

 



#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2015 - 18:18

Union T. Rice do samej jazdy na krawędziach jest fenomenalne, polecam.

#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2015 - 18:20

Witam,

 

Mój sprzęt, to:

 

Deska:

- SG Free Solo 67 (freeride, camber)

 

Buty:

- Salomon Malamute nr 11 US (29cm wkładka, stary model, ogromna skorupa).

 

 

Jeżdżę głównie na krawędzi (w miarę umiejętności) i tylko taki styl jazdy mnie kręci, żadnych trików, chętnie zjadę poza trasę, ale rzadko kiedy jest gdzie.

 

Chciałem do tego zestawu dobrać jakieś sztywne wiązania, w rozmiarze XL. Najlepiej z poprzednich sezonów, żeby oszczędzić coś grosza. Obecnie jeżdżę na Drake Fifty, które zostały ze starego zestawu, ale jest za miękko, szczególnie na backu.

 

Mam kilka typów, kolejność przypadkowa, będę wdzięczny za opinię, a może podeślecie jakiegoś linka, jeśli widzieliście coś przecenionego (niestety cena ma znaczenie, dlatego każda tańsza alternatywa będzie mile widziana):

- Drake Podium,

- Flux SF lub DM,

- Union Charger, Factory, T.Rice,

- Salomon Quantum, Defender,

- Nidecker Act 1 - są w promocji w jednym ze sklepów, ale nie jest to wersja Carbon i nie wiem, czy nie będą zbyt miękkie, no i brak regulacji obrotu łyżki http://allegro.pl/no...5111286298.html

 

Będę wdzięczny za każdą opinię i sugestię.

 

Burton Cartel lub jak masz kaskę Diode.

Jak but wielki to będzie L. Jak byś miał w miarę rozsądny na wielkość but to spokojnie M a to zawsze lepiej przy śmiganiu na "rantach"

powoli są pzreceny więc warto posprawdzać.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2015 - 21:00

Burton Cartel lub jak masz kaskę Diode.

Jak but wielki to będzie L. Jak byś miał w miarę rozsądny na wielkość but to spokojnie M a to zawsze lepiej przy śmiganiu na "rantach"

powoli są pzreceny więc warto posprawdzać.

Do tego buta to Burtonowskie L jedynie przy 11 US.

Z innych wiązań Rome targa jest godne polecenia. Z Uniona bardziej Charger, a Flux SF


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 February 2015 - 07:11

Dobrze widzę, że DM jest tak samo sztywne, jak SF, tylko lżejsze?

Może jeszcze jakieś inne propozycje? ;)



#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 February 2015 - 10:11

DM to podstawa z domieszką karbonu. Sztywność zbliżona, różnica w wadze, choć zwykle karbon ma wpływ również na sztywność


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 February 2015 - 17:23

Poczytalem jeszcze trochę i zamówiłem dziś Union Charger. Zobaczę, czy but będzie w nich dobrze leżał. Jeśli tak, to przy nich zostanę.



#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 February 2015 - 17:26

Dobry wybór, ja mam w tym tygodniu dostać do testów Union Atlas 15/16, high back w tych wiązkach robi wrażenie. Jako zwykły konsument jeśli chodzi o wiązania moje serce zostaje z Unionem.



#9 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 February 2015 - 09:53

Czemu lepiej Ci podeszly niz Flux?

#10 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 March 2015 - 23:34

Dzisiaj pierwszy raz jeździłem na Union Charger.

 

Pasek od górnego strapa strzelił mi przy trzecim zjeździe. Pękł przy otworze na śrubkę i puścił nogę. Śrubka została na miejscu a strap się wyrwał.

 

Na szczęście skończyło się tylko na skręconej kostce.

 

Poza tym strapy nie trzymają na froncie.

Sztywny highback jest, ale strapy wżynają się w buta i pozwalają na jego zginanie w kostce.

 

 

Zdecydowanie nie polecam do jazdy na krawędzi.

 

 

Będę reklamował i mam nadzieję, że uda się odzyskać kasę, bo ciężko będzie mi im zaufać po raz drugi.



#11 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2015 - 23:38

No cóż ja zrobiłem już z 20 dni nowych Unionach T.Rice jeżdżąc szybko, skacząć na różnych przeszkodach gdzie czasem przy lądowaniach wyginało mnie na wszystkie strony i wiązania są wręcz rewelacyjne. Miałem brać coś miększego,ale olewam. Union T.Rice to dla mnie naprawdę dobre wiązanie. Paski,pompki, highback działają rewelacyjnie pod kątem komfortu i responsywności. Ja bym spróbował tego Uniona T.Rice...



#12 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 March 2015 - 23:42

Ale ten T Rice jeśli idzie o paski i pompki to to samo...

Potestuj sobie Flux DM/SF lub Burton Diode i nie kombinuj


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#13 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 March 2015 - 23:43

No cóż ja zrobiłem już z 20 dni nowych Unionach T.Rice jeżdżąc szybko, skacząć na różnych przeszkodach gdzie czasem przy lądowaniach wyginało mnie na wszystkie strony i wiązania są wręcz rewelacyjne. Miałem brać coś miększego,ale olewam. Union T.Rice to dla mnie naprawdę dobre wiązanie. Paski,pompki, highback działają rewelacyjnie pod kątem komfortu i responsywności. Ja bym spróbował tego Uniona T.Rice...

 

Mają taki sam górny strap, a co za tym idzie, pewnie będą tak samo słabe na froncie.



#14 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2015 - 23:47

No to mamy inna percepcję tego co znaczy trzymanie na froncie. Po 20 sezonach powiedzmy,że potrafię "dość" szybko jeździć i i trzymanie pasków w tych wiązkach a także szybkość reakcji jest co najmniej na 5tke. Ale byc może Ty szukasz czegoś innego,więc nie ma co dyskutować. Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników.

 

PS. Według mnie to,że można lekko zgiąć kostkę jest zaletą, bo pozwala na kompensację stawem skokowym zachwiań,itd. Mi się w buta nic nie wrzyna. Ale cóż, co człowiek to opinia. Jeszcze będę testował Atlasy w superpipie,gdzie wiązanie musi trzymać inaczej na fs ścianie można się pożegnać z kontrolą.


Użytkownik Marek S. edytował ten post 08 March 2015 - 23:53


#15 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 March 2015 - 23:52

No to mamy inna percepcję tego co znaczy trzymanie na froncie. Po 20 sezonach powiedzmy,że potrafię "dość" szybko jeździć i i trzymanie pasków w tych wiązkach a także szybkość reakcji jest co najmniej na 5tke. Ale byc może Ty szukasz czegoś innego,więc nie ma co dyskutować. Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników.

 

Może akurat, podczas tych 20 sezonów, na niczym lepszym nie jeździłeś i nie wiesz, że może być lepiej.



#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2015 - 00:00

No tak, że też o tym nie pomyślałem. Myślę,że w tym układzie powinieneś kupić wiązania Fluxa lub Burtona. I jeszcze wrzuć foty tych rozwalonych Chargerów żebyśmy wiedzieli czego oczekiwać przy ostrym carvingu...



#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 00:52

Czas Marku Sąsiadku spróbować wiązań innych producentów by mieć pojęcie o rzeczach których piszesz. Brak Ci skali porównania. Tu nawet 20 lat na śniegu jest nic nie warte.

 

układ miękkie paski i sztywna łycha to typowy set FS dla współczesnych prosów. Ale to nie są wiązania FR!

 

Nawet jest o tym w opisie na stronie Uniona.

The go-to binding for Union riders like Kazu Kokubo, the Charger combines a rigid carbon injected Duraflex™ Base with Prepreg Carbon highbacks, which provide the leverage and stiffness needed to blast huge airs and win halfpipe contests.

 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 Krzysztof Androsz

Krzysztof Androsz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 01:08

Do tego buta to Burtonowskie L jedynie przy 11 US.

Z innych wiązań Rome targa jest godne polecenia. Z Uniona bardziej Charger, a Flux SF

Marcin ale to ty sam poleciłeś ten model....



#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 01:15

Jako daleką alternatywę. i w formie "bardziej" (czujesz różnicę) - bez zachwytu i podjaru, ale widzę jesteś jak zwykle na straży.

PS o widzę że jesteś "Nowy na Forum"


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 Krzysztof Androsz

Krzysztof Androsz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2015 - 01:19

Staram się czytać uważnie co kto pisze.

Jak dla mnie w każdej firmie może znaleźć się jedna sztuka sprzętu który pierwszego dnia może się zepsuć, procentowo pewnie dobrze by to Marpyc określił, ale dzieje sie tak w produktach z każdej branży.

Co do samych wiązań to wszystko zależy od osobistych preferencji, butów nie każdemu wszystko musi pasować :)  

Tak jestem nowy prosiłem chłopaków o połączenie ze starym profilem...