Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Stance, Kąty Ponownie.


64 odpowiedzi w tym temacie

#21 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2015 - 22:23

A mam pytanie odnosnie plusowych kątów z tyłu ? jak jest z tylnym kolanem niszczy je ?

 

Lepiej żeby tu Canman, Abrax i Shaman nie zajrzeli, bo nastąpi niekontrolowany wybuch płaczu :bag:


There's a natural mystic blowing through the air ...

#22 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2015 - 22:29

może być ciekawie :)


  • Joszu lubi to

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#23 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 21:21

hehe wolałbym uniknąc awantury tutaj. Eksperymentowałem dalej dzisiaj. Coś koło 15 i +6 z tyłu w sumie ok. Frontside rewelacja. 
Pytanie do plusowców z tyłu wam też na początku strasznie tyłem zamiatało ? praktycznie momentalnie obraca mi deske na tylnej krawędzi i zaczynam się ześlizgiwać. 



#24 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 January 2015 - 21:41

Pytanie jak dociążasz deskę w trakcie jazdy na BS. Specami w tym są wspomniani wcześniej Panowie Bart i Abrax, a tego co pamiętam ze szkolenia to podczas skrętu na krawędzi BS nalegali aby więcej ciężaru umieścić na prowadzącej nodze.



#25 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 21:47

Hmm będę musiał kiedyś jakiegoś znajomego na stok zagonić aby nagrał . No właśnie staram się obciążyć, z frontem jest Ok jadę dokladnie tam gdzie chce, gorzej z backiem, chwila i tył zaczyna mi obracać . Problem z backiem występuje jedynie na plusowym kącie z tyłu, ew małym minusowym kątem. Przy kącie -12 wzwyż nie ma problemu z backiem.


Użytkownik lukkow edytował ten post 28 January 2015 - 21:48


#26 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 00:43

hehe wolałbym uniknąc awantury tutaj.

 

Tu wcale nie chodzi o awanturę ;-)

Ale może nakreśl szerzej sprawę, gdzie wynalazłeś info o tych dziwnych - bo plusowych - ustawieniach kątów ?
Z tym niszczeniem kolana, gdy wchodzi trochę do środka też brzmi dość poważnie.
 

 

Eksperymentowałem dalej dzisiaj. Coś koło 15 i +6 z tyłu w sumie ok. Frontside rewelacja. 
Pytanie do plusowców z tyłu wam też na początku strasznie tyłem zamiatało ? praktycznie momentalnie obraca mi deske na tylnej krawędzi i zaczynam się ześlizgiwać.

 

A jak stabilność przy klasycznej kaczce: +15 / -15 ?

Apropo ustwawień, nie tylko kąty się we wiązkach ustawia.
Wepnij buty i cyknij foto jak to wszystko masz poustawiane.
Bo coś mi tu świta że teorii poznałeś sporo, ale nijak się to ma do rzeczywistości w 2015r ;-)


There's a natural mystic blowing through the air ...

#27 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 08:16

Joszu, wiązanie ustawiał na desce mi Morgan. Ok. dzisiaj wieczorem albo jutro pstrykne zdjęcie. 
Odnośnie danych : 

Wzrost 183

Waga 108

Stance 64 cm 

Technicznie : 

Deska Arbor Westmark 159

Buty Travis Rice DC
Wiazania Flux PR 15 

Stabilność przy -15 i 15 jest OK, chociaż przy takim kącie z tyłu wole mieć z przodu 18 albo 21. Fajnie przechodzi się na backside. Przy kaczce mam problem z frontside, często zdarzało się że przy przechodzeniu na front przednia krawędź się wżynała w snięg za wcześnie kończąc glebą. Ogólnie miałem przy takim kącie dyskomfot w przechodzeniu na front, ale już po przejściu na przednią krawędź jeździło się ok. Na plusie  z tyłu dla mnie przednia krawędź to bajka, deska wręcz sama się prosi aby na niej pojeździć, przechodzenie bezproblemowe.Z fronta na Back, również fajnie się przechodzi jedynie problemem jest to że tył zaczyna mnie wyprzedzać. 

Odnośnie niszczenia kolana : 

budowa człowieka jest stworzona do kaczki, nogi same się tak ustawiają, przy podskoku itp. Dlatego pytałem, bo plus z tyłu jest sprzeczny z naturalną pozycją nóg. Kolano do wewnątrz przy plusowym kącie, miałem na myśli że przecież skoro stopa patrzy w kierunku plusa to i kolano tak patrzy. Dlatego zapytałem o zdrowie dla tej nogi . 

 

Odnośnie stance w zeszłym sezonie jeździłem wąsko 56-58 cm, W tym sezonie szeroko na 64 cm, zmniejszyłem stance wczoraj do 62 cm i miałem wrażenie że ktoś mi kij do d*py wsadza, albo jadę jak jakaś cnotka z nogami przy sobie. 


Użytkownik lukkow edytował ten post 29 January 2015 - 08:35


#28 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 11:09

Nic nie wspominałeś o wizycie w 3S i że Morgan montował wszystko na dzieńdobry.

Z pewnością ustawił to dobrze, na ile tylko jest to możliwe "na sucho" i pod warunkiem tego, że nie zmieniałeś później butów.

Wierzę również, że dał ci solidny wykład co z tym zrobić dalej.

 

Temat idzie w dwie strony: ustwienia kątów odnośnie zamiatania na backside oraz jazdy kierunkowej - zdecyduj zatem o co pytasz w tym temacie.

Odnośnie kierunkowej sporo lektury na ten temat przed tobą, więc przejedź po forum, odwiedź dział ostatniego testdrajwa, gdzie dowiesz się co tu jest w ogóle grane - już bez beki ;) Znajdziesz też linki do tego co pisał Shaman, co jest lekturą iście obowiązkową.

Zainteresuj się szwartkowymi szkoleniami Canmana, jeśli to jest to czym lubisz się smarować ;)

 

Odnośnie kątów tak się "akuratnie" składa, że mam westmarka i dylemat z którym się borykasz jest mi dobrze znany.

Spróbuj ustawić wiązania cofając je w stronę krawędzi backside, bo to jest dość szeroka deska. Powinno pomóc w dociążeniu krawędzi bs.

Pytanie tylko czy m.in. nie siadasz na kiblu (podstawowy błąd) podczas tego manewru, ale tego nikt nie wywróży z pisanego tekstu.

 

Po zmianie stance nie zmienisz momentalnie przyzwyczajeń. Zjedź przynajmniej 3-4 razy po każdej zmianie ustawień, sprawdź dokładnie jak zmienia się twoja motoryka.

Ja się na westmarku przesiadłem obecnie z 18 / -12 na 15/-15, cofnąłem wiązki o jedną dziurę w krążkach w stronę BS i krawędź BS trzyma dobrze.

 

 

albo jadę jak jakaś cnotka z nogami przy sobie.

 

Po zwężeniu stance, na początku inicjacja skrętów zawsze będzie wyzwaniem ;)


  • mloskot lubi to
There's a natural mystic blowing through the air ...

#29 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 11:37

Dziekuje Joszu, dzisiaj zrobię zdjęcia wiązań, zmierzę ile wystaje przod a ile tym buta itp. Ew skusze sie na zmniejszenie stance, chociaż 62 cm dziwnie mi siedzi po paru wyjazdach na 64. Nogi po podskoku również lądują w okolicy 62-66 cm

#30 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 16:21

OK wrzucam zdjęcia 

https://plus.google....781690107938849

Co do ustawien deska ustawiona na TrueTwin, w sumie żeby zrobić kierunkowo musiałbym stance zmniejszyć a średnio chce to robić :)

Joszu fakt że deska ma już troche nalatane u mnie ale też tak masz że wjeżdzając na lód trochę krawędz Ci pusci ;)


Użytkownik lukkow edytował ten post 29 January 2015 - 16:22


#31 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 16:52

OK wrzucam zdjęcia 

Co do ustawien deska ustawiona na TrueTwin, w sumie żeby zrobić kierunkowo musiałbym stance zmniejszyć a średnio chce to robić :)

Joszu fakt że deska ma już troche nalatane u mnie ale też tak masz że wjeżdzając na lód trochę krawędz Ci pusci ;)

 

Cofnij wiązki w stronę BS ile się da na krążkach, podobnie było u mnie [albo fluxy są coraz mniejsze, albo arbor trzepie coraz szersze deski ;]
Backside będzie pewniejszy, a jeśli FS nie utrzymasz, przełożysz o oczko.

Pozostaje kwestia popełnianych błędów w jeździe względem już posiadanych skillsów, co przy obecnym kącie tylnego dobrze nie wróży.

 

Do iście kierunkowego ustawienia wiązek masz jeszcze daleko ;)

 

 

Co do jazdy po lodzie, to tylko łyżwy nie puszczają krawędzi. Ale w jeździe po betonie griptech is t3h shit, robi co do niego należy.

Swoją drogą masz prawie prawie nówkę blat (mam czerwoną wersję) i musiałbyś naprawdę sporo przefrunąć w nieciekawych warunkach żeby dać go do ostrzenia krawędzi.

A jaki był zeszły sezon, szkoda w ogóle gadać.


Użytkownik Joszu edytował ten post 29 January 2015 - 16:53

There's a natural mystic blowing through the air ...

#32 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 18:15

Joszu a nie wydaje Ci się ze piety sporo wystają ? Prz obecnym kacie tylnego co masz na myśli ? ;-)

Użytkownik lukkow edytował ten post 29 January 2015 - 18:16


#33 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 January 2015 - 21:55

Jak dla mnie jest dobrze jeżeli chodzi o ustawienie wiązania względem osi wzdłużnej deski. Oczywiście nie jeździłem na takim zestawie jak Wy posiadacie, ale nie zauważam tam nienaturalnej pozycji wiązania i buta względem deski. Jak włożysz wiązania do butów to nie masz może szpary pomiędzy skorupą a górą highback'a? Ze zdjęć nie do końca widać, ale może tam jest przyczyna?

Wracając do kątów wiązań to różnica 30 stopni to już  w moim odczuciu dosyć sporo przy ustawieniu na kaczke 



#34 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 22:09

EriksonE, nie nie mam szpary między górą highbacka a butem ;) 
Swoją drogą te fluxy za dużej możliwości regulacji łyżki nie mają ;)

Nie wiem, może dlatego że cały poprzedni sezon przelatałem na minusie z tyłu i muszę się przyzwyczaić poprostu . Zawsze wydawało mi się że plus z tylu to zło ;) Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia, odnośnie kątu z przodu, mam niedaleko siebie stok z orczykiem, Przy kątach 12-23 podczas wjazdu boli noga kolano, przy kącie 30 stopni jest wygodnie. Za to wole zjezdzać na nizszym kącie.

 

Sory za wybrzydzanie ale dużo na stoku spędzam czasu z śrubokrętem i ch mnie strzela z tymi kątami!. Optymum znależć dla siebie nie mogę. Korci mnie aby nastepnym razem z +6 dać +12 z tyłu. 


Użytkownik lukkow edytował ten post 29 January 2015 - 22:15


#35 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 22:56

Joszu a nie wydaje Ci się ze piety sporo wystają ? Prz obecnym kacie tylnego co masz na myśli ? ;-)

 

Nadmieniasz że dla Ciebie pozycją bardziej naturalną jest ustawienie kierunkowe obydwu wiązań.

Patrząc na ustawienie tylnej wiązki i mając na uwadze co widziałem - a wciąż oglądam na stoku - postawię dobrego bronxa na to, że nie dociążasz krawędzi BS przy tylnym wiązaniu, a jak już się na tym łapiesz, to jest już po ptokach.

 

W moim przypadku przesunięcie wiązań w stronę BS pomogło ją dociążyć przy skręcie, co potwierdziło moje przypuszczenia.
Skręt FS to łatwizna, przy BS trzeba dużo więcej popracować. Gdy już wybadałem w czym tkwi szkopuł, wyśrodkowałem z powrotem wiązki.

Rzecz w tym żebyś próbował różnych ustawień biorąc pod uwagę kąt wiązań i stance, a nie (olaboga!) wyliczał sobie to jakimiś wzorami.

 

Nie poruszę kwestii umiejętności, bo koniec końcem dechy nie zamiatają same z siebie ;)

 

Jak dla mnie jest dobrze jeżeli chodzi o ustawienie wiązania względem osi wzdłużnej deski. Oczywiście nie jeździłem na takim zestawie jak Wy posiadacie, ale nie zauważam tam nienaturalnej pozycji wiązania i buta względem deski.

 

Przesunięcie wiązek to tylko propozycja do obadania z mojej strony. Zauważ jak mała jest płyta w nowych fluxach. Do tego mam małe trzewiki i ciągle mam wrażenie że jeżdżę na desce wide.

 

Cóż, czekamy na video/fotorelację ;)


There's a natural mystic blowing through the air ...

#36 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2015 - 00:33

Dalsze ekseprymenty z stance. Ustawione 64 i kąty 27 -12 . Jeszcze fajniej :)

a jaki masz stance?


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#37 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2015 - 01:27

Sory za wybrzydzanie ale dużo na stoku spędzam czasu z śrubokrętem i ch mnie strzela z tymi kątami!. Optymum znależć dla siebie nie mogę. Korci mnie aby nastepnym razem z +6 dać +12 z tyłu. 

 

 

Spróbuj +36 / +21 (lub o 3 mniej na każdym) - ale przy tym stance ze 3-4cm mniejszy.

 

 

ps. zamontuj rentalowe wiązki z obrotową płytą; mniej wajchowania śrubokrętem ;)


There's a natural mystic blowing through the air ...

#38 lukkow

lukkow

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 96 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2015 - 08:06

Stance 64 .

#39 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 January 2015 - 09:03

Przychylam się do zdania Joszu odnośnie, podejrzeń o Twoje upodobania. Jeżeli wygodniej jeździ Ci się na większym plusie z przodu prawdopodobnie masz tendencje do skręcania ciała w kierunku jazdy (coś na wzór pozycji zamkniętej - jeżeli dobrze to nazywam). Skoro przekręcasz się tak aby ramiona były bardziej prostopadle do kierunku zjazdu to może się to wiązać z tym iż dociążasz bardziej prowadzącą nogę, a w konsekwencji czasami tracisz balans/dociążenie tylnej (d*pa Cie przegania). Oczywiście to tylko moje wymysły, ale może akurat trafione :)



#40 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2015 - 16:44

Też tak myślę. Instruktor prawdę Ci powie - zainwestuj stówkę w dwie godziny z jakimś sensownym instruktorem.

@Erikson - pozycja otwarta, nie zamknięta :)


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany



Dodaj odpowiedź