Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Którego Yes`a Wybrać + Wiązania


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 tyzik

tyzik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2015 - 22:41

no to się koleżka wypowie ;)

 

Mam Jackpota z 2013 , długość 154 , moja waga 72-73 kg (zależy czy po obiedzie czy przed ;) ) i wzrost 176cm, jeżdżę kilka sezonów po minimum 20-30 dni na śniegu w sezonie. Nie jestem dystrybutorem, żebym miał objeżdżone miliony desek w mojej karierze ani nie zmieniam sprzetu co sezon :)

 

Od 2 lat katuje jackpota bo moim zdaniem ma on wszystko czego JA oczekuje od deski. 

Jak trzeba polecieć w miarę szybko w dół stoku to polecę, krawedź trzyma się pewnie, nawet na stosunkowo trudnych "oblodzonych fragmentach tras" (Jackpot ma coś a'la Magne Traction, nazwali to....tragne maction :D co porównując do desek bez TM,  WG MNIE powoduje większą pewność U MNIE podczas jazdy :)

Na kreche w dół nie latam, bo mnie to nie jara ;)

Z innej beczki, jak chce zakręcić jakiegoś butterka na stoku to spokojnie go kręcę, nie łapie krawędzi i nie glebie co 3 minuty. Przejście na słicza jest banalne, pomaga tu na pewno camrock, dzięki któremu ciężej jest złapać krawędź, znowu dodam że jest to moje subiektywne zdanie (miałem cambera, miałem zero cambera, teraz upalam camrocka i na tym ostatnim profilu jeździ mi się najlepiej i wg mnie jest on najbardziej "user friendly" )

 

W zeszłym sezonie katowaliśmy z kolegą powyżej francuskie puchy i deska dawała sobie radę, mimo że ma zerowy setback i jest true twinem. 

 

W parku (rurki i boxy) nigdy nie jeździłem i latać na hopach po kilka metrów mi się nie zdarzyło, więc w tej materii nie mam wyrobionego zdania. A ponoć do tego ta deska jest stworzona ;)

 

 

sie rozpisałem :P

Jeszcze nie kupiłem, ale dzięki twojemu postowi już wiem czego szukać. Jaką długość deski masz przy swoich parametrach ? Ja mam jakieś 3kg więcej i 178cm wzrost.

Jakie wiązania do tej deski polecacie ?



#22 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2015 - 22:54

mam 154 i szczerze mówiąc mógłbym mieć 152, tak mi się wydaje. Ale może to przez to że zawsze ciągnęło mnie do miękkich sprzętów a nie twardych harpaganów ;) 

moim zdaniem 154 będzie dla Ciebie dobre.

 

co do wiązań mam Uniony Contact i nie narzekam.



#23 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2017 - 22:04

Odkopuję po 2 latach, co by nie mnożyć wątków.

Nabyłem The Basic, żeby więcej w FS uderzyć, tj. pressy, switch, może i niskie boxy, chopy itd., bo na Amplid Paradigma utrudnione to było jak dla mnie. Nie jeżdżę za często, 1-2 tyg. w roku, większość z dzieciakami, trochę nudnawo momentami, więc trzeba sobie urozmaicać jakoś póki co.

Rozważam zmianę wiązań (dotąd leciwe Drake Czar) do powyższych zastosowań i dechy. Dobrze byłoby, żeby ew. podeszły również do sztywniejszej dechy jak Paradigma.

Nie celuję w jakieś pro, co mi zostaje? Drake Fifty, Reload? Raczej w takim zakresie cenowym obracałbym się. Bardziej 50 czy Reload? But Burton Ruler, 42. Jaki rozmiar wiązań?

Pewnie fluxy mi poradzicie ;) Co jeszcze? Coś z Nitro, Ride?

Dzx



#24 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2017 - 23:07

Bent Metal Logic będzie ok do tego zastosowania. Jak coś w Białce w Zyg Zaku można testować te wiązania.



#25 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2017 - 23:24

Brzmi nieźle, ale chyba żona by mnie z domu pognała, gdybym tyle wydał na same wiązki ;)



#26 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2017 - 23:25

paragon schowaj głęboko, a żonie kup waciki... na otarcie łez...  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#27 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2017 - 23:49

W sumie to i samemu sobie ciężko byłoby mi wytłumaczyć taki wydatek biorąc pod uwagę częstotliwość jazdy i poziom. Z drugiej strony niestety tyle kosztuje sprzęt.



#28 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2017 - 00:04

Dobre wiązania tyle kosztują około, powyżej 800zł za cokolwiek trzeba dać. Ewentualnie poczekaj do połowy lutego,wtedy wejdą jakieś przeceny. Chodź w tym roku mega wyprzedaży nie będzie z tego co się orientuję.



#29 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2017 - 10:37

Czy Drake Supersport (2016) może być odpowiedni do powyższych zastosowań (70-80% stok + flaty itd.)? Znalezione opisy wydają mi się niespójne, różnią się m.in. pod kątem podawanego flexu. Czy raczej Fifty? Akurat cenowo aktualnie nie różnią się. Czy jednak Supersport będzie za sztywny do tego Yesa? (statyczne próby sugerują, że jest relatywnie miękki).

 

Znalazłem Rome Mob Boss w kuszącej cenie. Producent podaje, że to wiązania FS, ale szereg opinii wskazuje, że są znacznie sztywniejsze. Hm?

 

Czy tzw. canting (wkładki na podstawie) to opcja, w którą warto zainwestować? Zakładam, że to po części indywidualna kwestia, ale...

 

dzx.


Użytkownik mb77 edytował ten post 10 January 2017 - 10:45


#30 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 January 2017 - 22:17

Skoro tak namawialiście, to poszedłem w TT. Miało być R2, ale wyszło.

O wrażeniach w zestawieniu z Basic'iem i/bądź Paradigmą za jakiś czas.

 

Z pewnością same wiązania w porównaniu ze starymi Czar'ami to zupełnie inna kategoria wagowa. Wreszcie będzie można swobodnie oderwać się od ziemi, bez balastu.


Użytkownik mb77 edytował ten post 24 January 2017 - 22:19