Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Którego Yes`a Wybrać + Wiązania


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyzik

tyzik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 01:07

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem zeszłorocznego modelu deski Yes`a - i tu pojawia się pierwszy dylemat, który model będzie się bardziej nadawał Greats czy Basic. Głównie chodzi mi o trzymanie krawędzi, jazda na wprost, dynamika ale też żeby się trochę pobawić (presy małe hopki). Czy rozmiar 156 do 76kg i 178cm będzie odpowiedni ?

Kupiłem 2 lata temu buty burki moto i do nich i do deski chciałbym dobrać wiązania, co polecicie ?

Na desce mam za sobą 3 sezony - praca nie pozwala mi na jazdę dłuższą niż weekendową, tak więc i skill raczej przeciętny z naciskiem na taki sobie :)

Czekam na wszelakie propozycje

#2 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 09:43

Czesc o deskach yes pewnie ciezko bedzie sie dowiedziec czegokolwiek bo praktycznie nitk na nich nie jezdzil

do jakiej kasy szukasz deski z wiazaniami ??? jaki rozmiar masz buty???

#3 tyzik

tyzik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 10:55

Czesc o deskach yes pewnie ciezko bedzie sie dowiedziec czegokolwiek bo praktycznie nitk na nich nie jezdzil

do jakiej kasy szukasz deski z wiazaniami :huh: jaki rozmiar masz buty???

Hej,
Nr buta 43 szukam deski do ok 1300 zł, wiązania - czekam na propozycje :)
Mam nadzieje, że ktoś na forum objeżdżał deski Yes a i się wypowie na ich temat czy warto zaprzątać nimi głowe.

#4 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 16 December 2014 - 11:05

Na zachodzie są dosyć popularne, u nas kuleje marketing.
Deski posiadają technologie Nideckera. Do zeszłego roku były produkowane w (chyba) najlepszej europejskiej fabryce - GST w Austrii, w tym roku przenieśli produkcję do SWS w Dubaju.
O jakość bym się nie bał, bardziej o to czy Ci spasuje. Sam chętnie bym objeździł PYL-a oraz Asym-a.
Obecnie Tomasz "Tylas" Tylka jest riderem YESa, możesz próbować nawiązać z nim kontakt, chyba ma też stronkę na FB.

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 11:53

W GST byly robione chyba tylko w roku przejściowym po sprzedaniu fabryki przez Nideckera, ale tego nie jestem pewien. Wcześniej byly robione razem z Nideckerem

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 16 December 2014 - 13:09

W GST na pewno 2 czy 3 ostatnie lata, musiałbym odświeżyć wiedzę. Starszych nie opłaca się brać bo różnica w jakości jest znaczna.
Z kolekcji na ten rok Basic, Emoticon i 420 jest z Dubaju reszta dalej z GST.
Sample i kolekcja przyszłoroczna już cała ma być Dubai.

Co ciekawe:
All 014/015 YES. boards are warrantied for life, regardless of the factory they are coming from.
chociaż nie za bardzo wiem jak to mam interpretować... wieczysta gwarancja? chyba jeszcze nikt takiej w deskach nie dawał...

#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 15:00


Question: What is YES’s warranty policy?

Answer: All products made by YES have a one (1) year warranty against manufacturer’s defects from the date of purchase from an Authorized YES Dealer. Further, this warranty only covers defects in materials and workmanship. The warranty does not cover normal wear and tear, excessive abuse or misuse, impacts of any kind, cosmetic issues, or damage related to, or resulting from, modifications made after purchase.

You MUST keep your sales receipt when you purchase a YES product. This is your proof of purchase and you will need to show this if you need to warranty your product. The warranty is only applicable to the original purchaser and is void if your product was purchased from another person or an unauthorized dealer (including, without limitation, Craig’s List, Ebay, etc.) Please click here to see a complete list of Authorized YES Dealers.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 December 2014 - 18:00

A ktoś wie, czy sie różnią wady (błędy) producenta od wad materialowych i jakości wykonania ?
Tak z ciekawości pytam, bo dla mnie jakość wykonania jest pojęciem dość szerokim, ale pewnie sie mylę...

#9 tyzik

tyzik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 23:18

Obecnie Tomasz "Tylas" Tylka jest riderem YESa, możesz próbować nawiązać z nim kontakt, chyba ma też stronkę na FB.


Dzięki za cynk o nim :) Zagadałem, czekam z niecierpliwością na jego odpowiedź.

#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2014 - 23:18

A ktoś wie, czy sie różnią wady (błędy) producenta od wad materialowych i jakości wykonania ?
Tak z ciekawości pytam, bo dla mnie jakość wykonania jest pojęciem dość szerokim, ale pewnie sie mylę...

Wady materiałowe - na przykład rozwarstwiające się laminaty.
Wady producenta - tu można za ostro przeszlifować krawędź na przyklad zalaminować "bonus" w desce.
nie chce pisac tego personalnie ale na allegro jeden z producentów wystawia czasem deski 2 jakosci z wadami w jakości wykonania.
Wady materiałowe zwykle wychodzą w czasie prania

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 23:21

Dzięki za cynk o nim :) Zagadałem, czekam z niecierpliwością na jego odpowiedź.

aktualnie jest w kaprun, ale pokazuje się raz dziennie jak ma chwilę. na pewno kliknie. :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 tyzik

tyzik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 08:51

Prosiłbym jeszcze o propozycje odnośnie wiązań do butów burton moto roz 43.
Do rozważenia mam na razie flux tt30

Kasa ok 500 - 600zł

#13 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 10:11

trochę wróżenie z fusów -> dobieranie wiązań kiedy nie wiadomo jaka będzie deska.

jeśli chodzi o spasowanie z butem, to nie ma zmartwienia. znaczna większość współczesnych wiązań będzie pasowała. burton, union, flux, drake, rome itp...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#14 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 10:13

trochę wróżenie z fusów -> dobieranie wiązań kiedy nie wiadomo jaka będzie deska.

jeśli chodzi o spasowanie z butem, to nie ma zmartwienia. znaczna większość współczesnych wiązań będzie pasowała. burton, union, flux, drake, rome itp...


SwitchbACK ;)

#15 tyzik

tyzik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 10:20

trochę wróżenie z fusów -> dobieranie wiązań kiedy nie wiadomo jaka będzie deska.

jeśli chodzi o spasowanie z butem, to nie ma zmartwienia. znaczna większość współczesnych wiązań będzie pasowała. burton, union, flux, drake, rome itp...


Masz racje, poczekam jak się sytuacja z yesem rozwinie i wtedy się odezwę

#16 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 00:31

Jak jeszcze nie kupiłeś, to Basica raczej olej. Mam, dorwałem za grosze na Allegro i powalczyłem trochę w tym sezonie. Jak w Białce na ciepełku dało się w miarę polatać, tak na Chopokowym lodowisku było już słabo. Trzymanie krawędzi imho mocno kuleje, szybkie to też nie jest, wybitnie łatwe również, popa ma za to fajnego. Miałem niemal bezpośrednie porównanie z Jones'em Mountain Twin - niebo a ziemia. Koleżka natomiast ma Jackpota i bardzo zachwala. Na Greats nikt z nas nie latał.



#17 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 01:36

no to się koleżka wypowie ;)

 

Mam Jackpota z 2013 , długość 154 , moja waga 72-73 kg (zależy czy po obiedzie czy przed ;) ) i wzrost 176cm, jeżdżę kilka sezonów po minimum 20-30 dni na śniegu w sezonie. Nie jestem dystrybutorem, żebym miał objeżdżone miliony desek w mojej karierze ani nie zmieniam sprzetu co sezon :) 

 

Od 2 lat katuje jackpota bo moim zdaniem ma on wszystko czego JA oczekuje od deski. 

Jak trzeba polecieć w miarę szybko w dół stoku to polecę, krawedź trzyma się pewnie, nawet na stosunkowo trudnych "oblodzonych fragmentach tras" (Jackpot ma coś a'la Magne Traction, nazwali to....tragne maction :D co porównując do desek bez TM,  WG MNIE powoduje większą pewność U MNIE podczas jazdy :)

Na kreche w dół nie latam, bo mnie to nie jara ;)

Z innej beczki, jak chce zakręcić jakiegoś butterka na stoku to spokojnie go kręcę, nie łapie krawędzi i nie glebie co 3 minuty. Przejście na słicza jest banalne, pomaga tu na pewno camrock, dzięki któremu ciężej jest złapać krawędź, znowu dodam że jest to moje subiektywne zdanie (miałem cambera, miałem zero cambera, teraz upalam camrocka i na tym ostatnim profilu jeździ mi się najlepiej i wg mnie jest on najbardziej "user friendly" )

 

W zeszłym sezonie katowaliśmy z kolegą powyżej francuskie puchy i deska dawała sobie radę, mimo że ma zerowy setback i jest true twinem. 

 

W parku (rurki i boxy) nigdy nie jeździłem i latać na hopach po kilka metrów mi się nie zdarzyło, więc w tej materii nie mam wyrobionego zdania. A ponoć do tego ta deska jest stworzona ;) 

 

 

sie rozpisałem :P



#18 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 08:02

 

sie rozpisałem :P

 

Ale przynajmniej konkretnie się rozpisałeś. 

 

No ale filmików nie ma i co...  kicha ;)



#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 December 2014 - 10:16

nie ma filmów więc sie nie liczy :D


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 12:06

Są, tylko Mucha na bank się boi, że Morgan zobaczy i go znajdzie w Krakowie :D