Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Malowanie Deski


46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jojkel

Jojkel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 December 2014 - 13:53

Siemka, Mam pytanie a w tych tematach jestem kompletnie zielony, czym i w jaki sposób najlepiej pomalować deskę. Czy jakieś spraye wystarczą czy trzeba robić jakieś specjalne zabiegi? Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 14:25

Siemka, Mam pytanie a w tych tematach jestem kompletnie zielony, czym i w jaki sposób najlepiej pomalować deskę. Czy jakieś spraye wystarczą czy trzeba robić jakieś specjalne zabiegi? Proszę o pomoc i pozdrawiam :)


malowanie to chyba słaby pomysł.
lepiej pomyśle o jakiejś naklejce na deskę - można na allegro znaleść
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 Jakub_

Jakub_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 December 2014 - 14:57

Witam

Podczepie się pod temat a co powiecie o odmalowaniu starego kasku ?? Jakiś spray polecacie do tego ++++ lakier bezbarwy w spray-ju na baze podkład ?? Bądź jakieś naklejki, jest troche porysowany i nie wygląda najlepiej, chciałbym go troche ozywić.

#4 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 December 2014 - 16:49

Nie polecam malować. Z reguły wygląda to średnio a lakiery w sprayu są miękkie i bardzo łatwo się rysują. Do tego trzeba mieć wprawę żeby to równo położyć i dobrze przygotować powierzchnię.
Lepiej naklej sobie kilka nalepek to efekt będzie lepszy. Żeby ładnie się ułożyły na kasku podgrzej nalepki suszarką, wtedy będą bardziej elastyczne.

#5 Jakub_

Jakub_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 December 2014 - 16:52

Oki do poszukam czegoś na aledrogo i coś poobklejam.

#6 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 17:26

Ja nie polecam malować z innego i o wiele ważniejszego powodu. Tworzywa sztuczne reagują z rozpuszczalnikami zawartymi w farbach. Powoduje to utratę wytrzymałości kasku a w krańcowych przypadkach może powodować, że kask nie będzie spełniał swojej funkcji. Być może powiem coś niepopularnego ale podobnie ma się sprawa z naklejkami. Chyba że są produkowane w oparciu o kleje wodnorozpuszczalne.

#7 Jakub_

Jakub_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 December 2014 - 18:58

Czyli co polecasz, nic z nim nie robić ? zostawić jaki jest

#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 19:39

pozostaje hydrografika - jeśli chodzi o deskę to na krawędziach tego nie utrzymasz ale .....
jeśli chodzi i kask to i owszem można

zobacz koniec filmu. Niestety tanio nie jest 200-250 PLN za kask.
Za tyle można kupić nowy kask pzreceniony ale ..... raczej ze słabą grafiką a tam można mieć niepowtarzalny :)

Wzory
http://hydrotransfer.pl/rozne/


https://www.youtube....uXyeAGzEU#t=791

Użytkownik ProDish edytował ten post 14 December 2014 - 19:41

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 Jakub_

Jakub_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 December 2014 - 20:45

To za droga zabawa, w takim razaie zostanie ten co jest. Aż w takim złym stanie nie jest albo poczekam na przeceny i sprawie sobie nowy hełm.

#10 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 22:30

To za droga zabawa, w takim razaie zostanie ten co jest. Aż w takim złym stanie nie jest albo poczekam na przeceny i sprawie sobie nowy hełm.


a ja wam w sumie dziekuje za przypomnienie tematu z hydrografiką.
właśnie rozebrałem do cna mój stary RED HiFI i jutro podjadę do Hydrotransferu by zrobić ze starego kasku coś fajnego.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik ProDish edytował ten post 14 December 2014 - 22:31

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#11 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 14 December 2014 - 22:33

Spoko. Tylko wrzuc koniecznie foty jak bedzie juz po sprawie. Mnie tez nosi zeby cis zrobic ze swoim hajfajem oolecicie gidne uwagi miejsce w Krakowie?
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#12 Jakub_

Jakub_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 December 2014 - 22:37

Pewnie w przyszłym sezonie też tak zrobie ale przedemną jeszcze troche wydatków idą święta itd. A gogle jeszcze muszę kupic polarek/softshell noi rękawice. Idea bardzo fajna masz przynajmniej coś uniaktowego wyruzniającego się no i przedewszystkim kask taki jaki ty chcesz a nie producent

#13 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 01:18

Prodish tylko koniecznie zabezpiecz napis HiFi i jakoś siateczkę przeciwśniegową też zabezpiecz. Btw ta siateczka to czasem najbardziej denerwująca rzecz w tym kasku :D napewno nie raz Ci zimna kropla na wyciągu spadła prosto na łeb, albo snieg sie topił na siateczce w trakcie jazdy - uwielbiam ten hełmofon tak czy siak

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#14 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 08:10

Sorry Panowie... :)
Kaski można malować do woli, to że plastik jest osłabiany przez lakiery można między bajki włożyć.
Mam kolegę który bawi się w Airbrush (sam jestem lakiernikiem) i chciałem swój kask pomalować, ale brakło mi pomysłu na motyw. Może coś od Valentino Rossi.

Kaski motocyklowe, snb/narciarskie, rowerowe itd. wszystko juz idzie kupić lakierowane. Nawet czarne to nie goły plastik, tylko farba czarny mat, przynajmniej w moim przypadku (giro revolver), wystarczy jakimś papierkiem np. 2000 przejechać gdzieś z boku i zobaczyć, czy się zrobi czarny z farby.
Niezależnie, czy lakiery "konwencjonalne", czy wodorozcieńczalne, tworzywa sztuczne normalnie się lakieruje... dosłownie wszystko.
Jedynie co proponuję, to nie bawić się w żadne spraye, tylko robić to lakierem.

Kilka przykładów z sieci, bo strona kolegi chwilowo nie istnieje https://www.google.p...kierowanie kask

Pozdrawiam

edit:
Sam Giro Revolver https://www.google.p...q=giro revolver

Użytkownik Ypsi edytował ten post 15 December 2014 - 08:40

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#15 Jakub_

Jakub_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 December 2014 - 08:48

Czyli do lakiernika i kask jak nowy. Dzięki

#16 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2014 - 09:19

Sorry Panowie... :)
Kaski można malować do woli, to że plastik jest osłabiany przez lakiery można między bajki włożyć.

To że w sieci można znaleźć kogoś kto maluje kaski nie oznacza że można to bezpiecznie robić. W sieci można znaleźć całe mnóstwo ludzi, którzy chcą zarobić a twoje zdrowie i życie lata im wokoło ch*&a. Żeby daleko nie szukać jest w sieci parę giełd sprzętu wspinaczkowego. Sprzedają tam różne rzeczy. Od uprzęży, ekspresów po liny. Wszystko 2 dni używane i nigdy nie latane. Albo w ogóle w szafie leżało. Kukuczka kiedyś kupił taką linę. Spytaj go co o tym sądzi.
Akurat siedzę trochę w tematach wspinaczkowych i leśnych. Miałem kilka szkoleń dotyczących kasków. WIEM a nie wydaje mi się że kasków ochronnych nie wolno rozpuszczalnikowymi farbami malować. Po to między innymi Petzl sprzedaje specjalne naklejki na których można pisać i to dopiero przykleja się na kask.
Koniec końców każdy ma swoją głowę, każdy używa jej jak chce i każdy chroni ją jak lubi. Ewentualnie jak lans pozwala.

Użytkownik retro edytował ten post 15 December 2014 - 09:19


#17 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 09:48

Nie mówimy o wspinaczce, sam bym się nie bawił w używki.

I dalej będę się upierał, że rozpuszczalnikowa farba czy nie, malować można. Rozpuszczalnik (zwykły lub wodny) jest w lakierze tylko i wyłącznie po to, żeby go ładnie rozprowadzić... później odparowuje i go nie ma.
Kaski w fabrykach są malowane od zawsze, myślisz że od zawsze robili to "wodnymi"? Kto wie czym to teraz robią.

edit:
Pewnie sam Petzl robił Ci te szkolenia? :) Zabronił malowania kasków, bo oni mają super naklejki.

Pozdrawiam :)

Użytkownik Ypsi edytował ten post 15 December 2014 - 10:20

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#18 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2014 - 10:57

Każdy producent kasku odradza malowanie czy obecnie naklejanie uchwytów pod kamery bo jak się zdarzy wypadek to wiadomo kogo trzeba winić. Patrz przypadek Schumachera.

Malowanie kasku aerografem (w warsztacie gdzie malowałem swój bak do motocykla) to 500-600 PLN więc drożej niż kask.

Bak mi ładnie pomalowali :)

Dołączona grafika
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#19 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 December 2014 - 11:17

Kask mozna bez problemu malowac jak i deska tez. Sam juz 2 deski mialem malowane przez kolege na forum, abrax, ktory jest pro lakiernikiem. Najwazniejsza jest warstwa bezbarwna na koniec, to musi byc farba poliuretanowa inaczej nie wtrzyma wiecej niz jeden dzien na stoku.

#20 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2014 - 11:39

nie chciałem przywoływać abraxa do tablicy, bo chłopina zarobiony na maxa, ale on chyba w temacie będzie wiedział najwięcej. to fakt. na tomiast terminy ma dla cierpliwych B)
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...



Dodaj odpowiedź