Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Średni Zestaw Do 2500Pln


63 odpowiedzi w tym temacie

#41 piotor

piotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 December 2014 - 20:50

A co sądzilibyście o deskach Rome Agent i Crossrock oraz NS Proto HD i SL?

#42 StylowaZima

StylowaZima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 20:51

W podanej kwocie dało by sie skleić Rome brigade + rome 390, bardzo fajny zestaw na stok i puch.
www.StylowaZima.com.pl - Sklep, Serwis, Wypożyczalnia - Poznań

#43 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 21:13

A co sądzilibyście o deskach Rome Agent i Crossrock oraz NS Proto HD i SL?

proto hd już ci polecałem. w dziale o deskach jest dobra recenzja. proto jest twin tipem, a sl directionalem. proto ultra uniwersalne desiwo. ale poczytaj recenzje obydwu desek.
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#44 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 21:58

Myślę Praxx, że wyczerpałeś temat, ale obawiam się, że Troll zawsze ma ostatnie słowo :-)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#45 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 22:07

Czyli ja? ;)

panowie idzie TD... będzie szansa na to by zamiast tłuc się na forum "bo ktoś kogoś personalnie nie lubi"ę pomacać pod nogami daną deskę i ocenić ją z punktu widzenia co sobą reprezentuje a nie pitolić jak baba...

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#46 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 December 2014 - 22:39

Ekipa moich stałych hejterów już się zbiera, jest praxx jest i Misiek Bielsko :D :D :D wezwijcie resztę, zły mrgn znów zadał komuś pytanie na które, kurderety, nie znamy odpowiedzi :D W przypadku braku argumentów zacznijmy się wyzywać, obrażać. Bełkot. Przedszkole. Frajerstwo.

praxx - nie użyłeś słowa "polecam", faktycznie, nie zauważyłem. Ale napisałeś że Custom X lepiej jeździ od Barracudy.
Czy jest w tym coś złego, że proszę cię byś opisał dlaczego tak twierdzisz? Czy masz na tyle pojęcie o snowboardzie by nam to opisać?

#47 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 22:45

Z racji tego iż na koniec poprzedniego sezonu dane mi było spróbować pojeździć na nowszym sprzęcie niż ten który obecnie posiadam (obecnie deska CSB?, wiązania Drake King i buty Ride Orion), po różnicy w jeździe stwierdziłem że pora przejść na wyższy poziom zaawansowania i zaopatrzyć się w nowszy i bardziej zaawansowany sprzęt (wówczas wypróbowałem m.in. deske Voelkl Cashew). Cenowo do ok 700 PLN wiązania, 1000 PLN deska (skupiam się na zeszłym roczniku).

Buty już w zasadzie mam wybrane i są to Northwave Legend (chyba jedyne z kilkanastu które dobrze leżą na mojej nodze). Teraz zostało dobrać deskę i wiązania i tu mam kilka typów którymi chciałbym się podzielić i wysłuchać waszych opini.

Waga, wzrost: 76kg/180cm, więc celuję w deskę 158 cm.
W sezonie spędzam ok 10-15 dni jazdy po przygotowanych stokach (tydzień za granicą Austria/Włochy, kilka pojedynczych dni w Czechach, 3-4 dniowy wypad w Polsce).
J.w. jazda w 90% po stokach, czasami jednak miałbym ochotę zjechać z trasy (freeride).

Co do zestawu to oczekiwałbym stabilności na wyższych prędkościach, dobrego trzymania krawędzi, łatwego przejścia z krawędzi na krawędź, jazda w wąskim torem na dużej prędkości (ale nie carving).

Moje typy co do desek (kolejność dowolna): Capita NAS, Rome Factory, DC TONE.
Co do wiązań: Burton Custom, Union Factory.

BTW. zależy mi na odbiorze sprzętu we Wrocławiu, więc chetnie wysłucham też opini sprzedawców/dystrybutorów co do innych opcji.

piotor, myślę,że za tydzień będę na Dolnym Śląsku z testami Lib Tech i Gnu to się przejedziesz i wyrobisz opinie.

#48 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 December 2014 - 22:50

Moje argumenty są takie


a wiesz że burek ma jako jedyny DOZYWOTNIĄ gwarancje na base ??
3x juz to sprawdzałem :D

wysyłasz i dostajesz nowe :D raz w missionach nie mieli w tym kolorze co chciałem to mi dali od CO2 :D nie płakałem :D

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#49 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 December 2014 - 23:02

Z tego co wiem to Union też daje dożywotnią gwarancję na base. Co prawda nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić w praktyce (może to i lepiej) ale wszędzie o tym piszą.

#50 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 December 2014 - 23:08

ja powiem tak - cstmx jezdzi za***iście - deska jest stabilna przy duzych prędkościach, solidnie wykonana, skrętna , pięknie reaguje na docisniecie w skręcie, do tego pięknie wybija np przy olie, 1-8 czy jak chcesz pokrecic na nose czy tailu :)

i za cholere nie mam pojęcia z czego jest zbudowana i ile ma warstw :D
Mam ją od 7 lat i jest nie do zajebania :D

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#51 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 December 2014 - 23:38

Twój Custom X to jest stara wyklepana poczciwa maszyna do której żywisz szczere uczucia i której jesteś bezgranicznie oddany :) Co nie może dziwić, ale o nowym pogadaj z Prodishem :)

#52 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 23:53

a wiesz że burek ma jako jedyny DOZYWOTNIĄ gwarancje na base ??
3x juz to sprawdzałem :D

wysyłasz i dostajesz nowe :D raz w missionach nie mieli w tym kolorze co chciałem to mi dali od CO2 :D nie płakałem :D


JW


Wiem, wysłałem i dostałem nowe. A właściwie nową podstawę. Problem polega na tym, że w innym kolorze (a właściwie bez koloru :P ). Kilka razy korzystałem z reklamacji burka i też nie mam zastrzeżeń.

#53 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2014 - 00:03

ja powiem tak - cstmx jezdzi za***iście - deska jest stabilna przy duzych prędkościach, solidnie wykonana, skrętna , pięknie reaguje na docisniecie w skręcie, do tego pięknie wybija np przy olie, 1-8 czy jak chcesz pokrecic na nose czy tailu :)

i za cholere nie mam pojęcia z czego jest zbudowana i ile ma warstw :D
Mam ją od 7 lat i jest nie do zajebania :D

pzdr

JW

Darzysz ją ślepą matczyną miłością... Choćby dziecko Miało Downa i było masowym mordercą kochałbyś je niczym tego Custom X :D
  • Don Dżonson lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#54 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 December 2014 - 07:33

^^ nic tak nie rozładowuje atmosfery jak jakaś zgrabna anegdotka
  • Marcin07 lubi to

#55 piotor

piotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 December 2014 - 23:17

Ehh, wiecie co, nie pomagacie za dużo wpisami typu "a ty jesteś taki" "a ty taki" itp. Naprawdę nie możecie przenosić takich dyskusji które dużo nie wnoszą do tematu w inne miejsce? :) No chyba że to taki standard tego forum ... Poza tym tego typu wpisy nie poprawiają możliwości szybkiekgo wyszukania o co chodzi w temacie, jeśli ktoś będzie w przyszłości szukał informacji. Wracając do tematu teraz mam na tapecie kilka desek, dlatego chciałbym aby każdy dodał swój typ ale następująco określił znakiem > co wg was byłoby lepsze, porównując każdą deskę i wiązanie z każdym.
I żeby znowu nikt nie zaczął tematu z krawędzią efektywną, to chciałbym wykreślić element - "prędkość jest najważniejsza". Ma się liczyć "przyjemność" z jazdy.
Moje typy:

Deski: Rome Reverb Rocker 157cm (1600pln) > NS Proto HD 157cm (1600 pln) > Gnu Carbon Credit BTX 159cm (1680pln)
Wiązania: Union Factory (2014) (700pln) > Rome Targa (2014)(780 pln) > Rome Targa (2015) (1000pln).

I tak już jestem ponad budżetem z butami więc nie podawajcie proszę kolejnych typów :) Liczę na wasze rzetelne głosy.

#56 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2014 - 23:41

@piotor - proto hd + union factory.

używam protka od jakiegoś czasu i wiem, że będziesz zadowolony. solidny sprzęt. nie stawiam niżej, czy nie oceniam gorzej carbon credita, ale akurat nie stałem na tej desce i to jedyny powód.

początek twojego posta skwituję krótko: a nie mówiłem..?

pzdr



sam bierzesz udział w tej napierdalance wiec ostatnie zdanie mogłeś sobie odpuścić/JW

Użytkownik Jancio Wodnik edytował ten post 14 December 2014 - 12:09

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#57 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2014 - 10:21

A nie myślałeś nad Fluxami? :)
Masz takie TT http://sklep.snow4li...duplikat-3.html , jeździłem w TT 3 sezony i bardzo je chwalę. Dwójka znajomych również ma TT (po kilku przejazdach na TD :) ), teraz już 3 sezon rozpoczęty i jest ok.
Aha, wlazłem w nie we wielkich Northwave Decade.
Albo SF zeszłoroczne http://sklep.snow4li...duplikat-1.html mam dokładnie takie, tym razem ja kilka razy zjechałem na TD i juz oczywistym było co będę miał :). Są genialne moim zdaniem, niby flex 10, ale bardzo przyjemne, no i responsywne

Ludzie tutaj piszą, że Burek ma fajną gwarancje bla bla bla :) , po ileś tam razy już sprawdzana... Ja Ci nic nie napiszę o serwisie Fluxa (może inni), przez te lata ani mnie, ani znajomym kompletnie nic się nie posypało.

Pozdrawiam :)

Użytkownik Ypsi edytował ten post 13 December 2014 - 10:28

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#58 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2014 - 20:44

@czynasty - nikt nie kwestionuje twojego zdania, wręcz powiem, ze flux ma spore poparcie i jest często polecany, ale nie ma rzeczy niezniszczalnych. z różnych powodów. tobie się nie trafiło - wartość dodana. statystyka też robi swoje.

jednakże kolega z tego co widzę nie myśli o burkowych wiązkach, tylko uniony vs romki... :papa:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#59 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2014 - 21:16

Wiem, że nie myśli o burkach... to tylko takie przesłanie odnośnie serwisu i awaryjności :)

A podałem Fluxy, bo może je mieć w cenie Rome jakie podał... :papa:
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#60 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2014 - 22:27

Praxx - czy znasz te wiązania ? Czy mialeś je, używałeś? Porównywałeś ?

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)