Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Średni Zestaw Do 2500Pln


63 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotor

piotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 December 2014 - 20:36

Z racji tego iż na koniec poprzedniego sezonu dane mi było spróbować pojeździć na nowszym sprzęcie niż ten który obecnie posiadam (obecnie deska CSB?, wiązania Drake King i buty Ride Orion), po różnicy w jeździe stwierdziłem że pora przejść na wyższy poziom zaawansowania i zaopatrzyć się w nowszy i bardziej zaawansowany sprzęt (wówczas wypróbowałem m.in. deske Voelkl Cashew). Cenowo do ok 700 PLN wiązania, 1000 PLN deska (skupiam się na zeszłym roczniku).

Buty już w zasadzie mam wybrane i są to Northwave Legend (chyba jedyne z kilkanastu które dobrze leżą na mojej nodze). Teraz zostało dobrać deskę i wiązania i tu mam kilka typów którymi chciałbym się podzielić i wysłuchać waszych opini.

Waga, wzrost: 76kg/180cm, więc celuję w deskę 158 cm.
W sezonie spędzam ok 10-15 dni jazdy po przygotowanych stokach (tydzień za granicą Austria/Włochy, kilka pojedynczych dni w Czechach, 3-4 dniowy wypad w Polsce).
J.w. jazda w 90% po stokach, czasami jednak miałbym ochotę zjechać z trasy (freeride).

Co do zestawu to oczekiwałbym stabilności na wyższych prędkościach, dobrego trzymania krawędzi, łatwego przejścia z krawędzi na krawędź, jazda w wąskim torem na dużej prędkości (ale nie carving).

Moje typy co do desek (kolejność dowolna): Capita NAS, Rome Factory, DC TONE.
Co do wiązań: Burton Custom, Union Factory.

BTW. zależy mi na odbiorze sprzętu we Wrocławiu, więc chetnie wysłucham też opini sprzedawców/dystrybutorów co do innych opcji.

#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 December 2014 - 21:06

Capitę bym odpuścił - bardzo podstawowy model oraz Rome Factory bo to typowy rocker. Ja bym szukał jakiejś hybrydy. Uogólniając lepiej trzymają krawędź niż rocker ale dają fajny luz pod nogami w porównaniu do tradycyjnego cambera.
Zerknij na ofertę Never Summera, Lib Techa, Gnu - chociaż będzie ciężko znaleźć w budżecie. Z tańszych jeździłem na Voelkl X-Breed i powinna też spełnić Twoje oczekiwania. Może coś jeszcze z oferty Pathrona?
Union Factory powinny są trochę twardszymi wiązaniami i powinny się sprawdzić w Twoich zastosowaniach.
Uniony dostaniesz we wrocku w sklepie sportstore.pl

#3 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 December 2014 - 21:33

Skoro jeździłeś na Volkl Cashew to dobrze byś wiedział że jest to deska z wyższej półki, kosztująca 2k zł. Deska zbudowana na bogato, z urethanem pod krawędziami by tłumić drgania, z shock absorberami, włóknem szklanym Triax, szerokimi splotami włókien węglowych, spiekanym ślizgiem itd. To deska freeridowa, co prawda do puchu, ale tak czy siak nastawiona i budowana z myślą o jeździe. Stąd setback i konstrukcja kierunkowa. Porównywanie tej deski do freestylówek nie ma sensu.

Zwróć uwagę na wiązania, najlepsza deska jeśli nie będzie miała odpowiedniej kontroli stanie się deską beznadziejną. Customy do jazdy to nie jest najlepszy pomysł.

Nie wiem jakie masz porównanie, ale jestem ciekaw jak jeździło Ci się na Cashew, co podobało się w tej desce a co mniej. Tym sposobem możliwe że łatwiej będzie podpowiedzieć którą deskę wybrać.

#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 21:33

wiązanie custom wywal z listy...
celujesz budżetem w półkę premium, no prawie premium - wiązania za 7stówek - burton cartel na pewno do znalezienia, można nawet malavitę trafić... kozackie masz tutaj za te pieniądze pełen wypas...

co do desek, jest tego tyle, że nie mam pojecia od czego zacząć... za kilka chwil zostaniesz zasypany ofertami :ok:

wstawiaj - będziemy podpowiadać... :papa:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 21:49

jaka dlugosc deski ???
Wiazania Cartel , Malavita dobra opcja moze Fluxy TT30
Deska to celuj wyzej niz Rome Facory ....moze Burton Baracuda, Custom.....

#6 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 December 2014 - 21:50

Czy Contact Pro nie będą za miękkie "do jazdy"? Co prawda Gigi daje radę w nich na BC ale w tym przypadku chyba lepszym wyborem z oferty Uniona jest właśnie Factory lub przy wyższym budżecie Travis.

#7 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 21:51

jaka dlugosc deski :huh:
Wiazania Cartel , Malavita dobra opcja moze Fluxy TT30
Deska to celuj wyzej niz Rome Facory ....moze Burton Baracuda, Custom.....


aaa sorry juz widze 158 :) luuz

#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 21:54

można gdybać, akurat ja poleciłem to, bo dobre i w dobrej cenie...
@ash - no offence - barracuda odpada moim zdaniem, a custom mocno poza budżetem...

zerknij na to tutaj i możesz mieć fajny, uniwersalny zestaw... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 piotor

piotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 December 2014 - 22:02

@mrgn: Co do Cashew to podobała mi się "lekkość", łatwość prowadzenia w skręcie nawet na dużej prędkości, przwidywalne zachowanie deski w miejscach gdzie były muldy, szybkie nabieranie prędkości. Na in minus - drobne trudności w inicjacji samego skrętu (ale to chyba ze względu na długość 161cm i setback do których musiałbym się przyzwyczaić). Co do samej ceny - nawet u was tę deskę po sezonie można było kupić za 1K z hakiem, nie chcę też traktować tej deski jako wyznacznik, bowiem nie jestem pewny czy dałem rade z moją techniką jazdy wycisnąć z niej co się da (stąd temat iż ma to być średni zestaw, no może średni wyżej, ale na pewno nie premium).

Co do Custom to już dwie negatywne opinie aczkolwiek nie poparte żadnymi argumentami, dlaczego wg was są to złe wiązania?

BTW: nadmienię iż 2500 to kwota za cały zestaw, po odliczeniu butów za ok 550 zostaje 1950 na wydanie, więc tyle miałbym do wydania na deskę i wiązania. Kwoty o których wspominam wyżej czyli 700 wiązania i 1000 deska wynikają z rozeznania jakie ostatnio robiłem.

#10 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 22:05

można gdybać, akurat ja poleciłem to, bo dobre i w dobrej cenie...
@ash - no offence - barracuda odpada moim zdaniem, a custom mocno poza budżetem...

zerknij na to tutaj i możesz mieć fajny, uniwersalny zestaw... :ok:


Nie obraz sie Praxx ale Customa mozna z zeszlego roku znalezdz tez w podbnej cenie jak Never Summer

Barracuda moze bardziej do Fr ale jak koles lubi zapitalac to czemu nie.

Poza tym jak szuka czegos uniwersalnego to niech poszuka takich desek jak BATALEON EVIL TWIN , Global Warmer, BOSS moze gdzies sa jeszcze z tamtego sezonu.

#11 piotor

piotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 December 2014 - 22:10

A i co do desek Burton to dla mnie odpadają ze względu na wymuszenie stosowania wiązań też tej firmy - nie chcę ograniczać się w wyborze wiązań do tej samej firmy.

#12 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 22:14

Wiązania Custom to jeden z podstawowych modeli Burtona nie wyposażony w praktycznie żadne z ciekawych rozwiązań tego producenta. Poza tym to wiązania dość miękkie, raczej nie trafiające w to co chcesz na desce robić. Jeśli chodzi o Burtona to poszukaj modelu Cartel (tak jak już ktoś wyżej wspominał). Bardzo fajne wiązania do szybszej jazdy z wysokiej półki, czasem można trafić w rozsądnych pieniądzach wersje z poprzednich sezonów.

Użytkownik Kopter edytował ten post 10 December 2014 - 22:14


#13 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 22:14

A i co do desek Burton to dla mnie odpadają ze względu na wymuszenie stosowania wiązań też tej firmy - nie chcę ograniczać się w wyborze wiązań do tej samej firmy.


alez Piotrze sam proponujesz wiazania Burtona :)
Wiele firm robi dyski do swoich wizan zeby dalo sie je zamontowac do deski z szyna (SP , DRAKE wydaje mi sie ze Union rowniez choc nie jestem na 00% pewny bo mam w tej osatniej firmie doswiadczenia z takim montazem)

#14 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 December 2014 - 22:14

A z NS-a to jest jeszcze fajny F1, mi bardzo pasował. Nie nadaje się do zabawy ale do jazdy jak najbardziej. Powystawowy ale w dobrej cenie.

#15 piotor

piotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 December 2014 - 22:17

alez Piotrze sam proponujesz wiazania Burtona :)
Wiele firm robi dyski do swoich wizan zeby dalo sie je zamontowac do deski z szyna (SP , DRAKE wydaje mi sie ze Union rowniez choc nie jestem na 00% pewny bo mam w tej osatniej firmie doswiadczenia z takim montazem)


No właśnie, odpadają deski, wiązania NIE :) Odnośnie Custom miałem na myśli wiązania.

#16 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 22:17

nie przesadzajmy z tym wiazaniem. Custom zalezy jaka deske Piotrek wybierze
Cartel wiadomo wiazanie wrecz kultowe ale mozna pomyslec rowniez o Missionie

#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2014 - 23:12

Z naszych desek można byloby zaproponować hybrydowego Endeavor Live z wiązaniami Flux TT,
Inna opcja to nowy Endeavor H5 również z wiązaniami Flux TT
Z obu desek "będzie pan zadowolony"
To hybrydy z barzo małymi odcinaki rockerowymi na nosie i tailu co pomaga poza trasą i przy inicjowaniu skrętu.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 piotor

piotor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 December 2014 - 23:17

Co do wiązań to chyba zdecyduję się na Union Factory, pozostaje deska.

A co sądzicie o Capita Totaly FKN Awesome (900 PLN), Endeavor BOD (1300PLN) ?

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2014 - 23:19

BOD to fajna freestyle'ówka, jeśli zależy Ci na trzymaniu krawędzi i bardziej na jeździe lepiej jest zainteresować się Live

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2014 - 23:27

Co do Custom to już dwie negatywne opinie aczkolwiek nie poparte żadnymi argumentami, dlaczego wg was są to złe wiązania?

Moje argumenty są takie
Załączony plik  58.jpg   54.19 KB   76 Ilość pobrań