Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Cos Sztywniejszego Od Sla ?


42 odpowiedzi w tym temacie

#41 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 November 2014 - 18:25

wrzuce filmik z moja jazda :o to moze powiecie czy jest sens szukania czegos sztywniejszego dla mnie czy jeszcze sezon poczekac dojezdzajac SL-a
przy okazji prosba, jak cwiczyc by przy jezdzie na pietach nie wypinac tak dupska tylko sie pochylac do tylu, jakos nie moge sie przemoc :/ w parku w ogole mnie nie oceniajcie bo jestem tam gosciem sporadycznie ;) :P

eee dziadówa pewnie nie powazna jazda ale co tam,
https://www.youtube....ayer_detailpage


Obejrzałem sobie kilka razu fragment "nie z kasku". Ważne są Twoje odczucia, to podstawa, ale z tego co widać nie jest to deska dla Ciebie zbyt miękka, jest za to responsywna więc bez trudu zmieniasz na niej krawędź, czy też lekko kompensując prowadzisz ją czysto na krawędziach, które widać że czujesz.
Tak pobieżnie. Jeśli dorwie cię dobry Instruktor, to na mój gust, zacznie cię od nowa ustawiać na desce. Jeździsz miękko w kolanach, to dobrze, jednak instruktor będzie musiał nauczyć cię jak ma działać to zawieszenie, tak byś efektywnie wykorzystywał je w skręcie. Zapewne dużo będzie jazdy w poprzek stoku, tak byś jeździł pełnymi skrętami, więc deska zacznie mocniej pracować. Jeśli góra ciała zostanie poprawiona to zaczniesz wycinać pełne cięte skręty, zaczniesz się cieszyć z czegoś nowego, czym jest siła odśrodkowa w każdym skręcie. Na tyle dobrze stoisz na desce, czujesz krawędź że wg. mnie, dobry instruktor jest w stanie w ciągu tygodnia sporo cię nauczyć (po 5-6 godz na stoku, z pełnym zaangażowaniem)
Zostaw sobie tę deskę, dobry pomysł, możliwe że sprawdzi się do takiego szkolenia idealnie. Jest jednak inna sprawa, ważniejsza.

Popraw mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, a wręcz jestem tego pewny, że podczas jazda na frontside, na palcach, gdy dociskasz deskę kolanami, uginając je, to but mocno ugina się i powstaje między nim a łyżką duża szpara. Zgadza się? Rozwiązaniem, upgradeowaniem frontsidu bym się tutaj zajął. Na backside ma to mniejsze znaczenie. Możliwe że masz zbyt miękkie (złamane) buty, możliwe że paski nie są dobrze ustawione lub są elastyczne, puszczają buta. Efekty tego są takie, że nawet mocno schodząc w dół deska cię nie słucha. Bez poprawienia tego elementu nie ma sensu zmieniać dobrej deski.

ps. jeśli potrzebujesz instruktora, mogę polecić kilka dobrych osób z różnych miejsc. W razie potrzeby priv. Polecam, bo jesteś objeżdżony, z tego poziomu mocno średnio-zaawansowanego, nawet jeśli będziesz jeździł długie lata, możesz nigdy wyżej nie wyjść...

#42 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 19:13

Zapoluje na testy! I Mervina i NS


nie skreślałbym z tej listy ENDVR'a... mimo wszystko, choćby dla porównania... im więcej ciastek ugryziesz, tym bardziej to właściwe będzie smakować... :girlcake:


dobrych instruktorów nie brakuje... wszędzie znajdziesz...

Użytkownik praxx edytował ten post 22 November 2014 - 19:13

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#43 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 April 2015 - 21:25

Mam nadzieje ze to odszczekasz jak dostaniesz techniczne fakty,ze jest dokladnie odwrotnie.

Autorowi tematu polecam sie na priva. Pozycze deske z kolekcji do testow. Od polowy grudnia prawie pelna kolekcja do testow.

 

 

uwaga…odszczekuję :ashamed: …szczegóły wkrótce