Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Cos Sztywniejszego Od Sla ?


42 odpowiedzi w tym temacie

#21 k0gi

k0gi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 23:31

jesli decydowal bym sie na RipSaw,,, przy 177 i 68kg, 153 czy 156 cm ?

#22 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2014 - 00:32

Skoro Praxx mnie ubiegł ja zaproponowałbym innego Endeavor'a - Next. Clout jako druga opcja, a nowy hybrydowy H5 jako trzecia

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#23 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 00:58

@kogi - myślę, że 156... ta deska ma wyjątkowo krótką krawędź efektywną... ale dopytaj mike'a, jest podobnych chyba gabarytów...

@07 - no pewnie wiesz lepiej :D ja w tej chwili to najbardziej moge polecić guerillę i clouta... nexta nie miałem przyjemności... h5 też, ale jego dopadnę... wcześniej czy później... ale ogólnie co..? clout tu się nie mieści..? mieści... zacne drewno... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#24 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2014 - 01:16

Nexta mam dla siebie odłożonego 165wide ;) petarda

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#25 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 01:24

eee... wide... nie dla mnie... 165 to zgodnie z pewnymi teoriami, musi mieć ultrapopa... :jump:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#26 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 November 2014 - 08:22

Tylko z opowiadan. Ale mam kolege ktory siedzi w ibstruktorce podpytam sie

#27 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 09:46

czytam o RipSaw


ja popieram zdanie praxxa i jako deskę sztywniejszą od SL (którą również posiadałem) brałbym zdecydowanie Rip Saw..... ta deska to prawdziwy przecinak do napinki, poza tym świetna na hopy

piszę oczywiście bez poparcia tego dokumentacją video.... ale parę osób tutaj wie jak jeżdżę i myślę, że wstydu nie ma i coś tam ogarniam w temacie... :bag:
no board no fun!

#28 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 09:48

mike opisał (mam filmik...)


może jednak jakiś filmik się znajdzie..... kiedyś...... :terefere:
no board no fun!

#29 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 09:53

jesli decydowal bym sie na RipSaw,,, przy 177 i 68kg, 153 czy 156 cm ?


przy zbliżonych gabarytach do moich (waga ta sama, ale trochę wzrostu mi ktoś zajumał) proponowałbym ci 156cm.... taką właśnie testowałem i mnie siadła, jak to już opisywałem, prawdopodobnie z powodu dość krótkiej krawędzi efektywnej w tej desce.... normalnie jeżdżę na deskach o długości 152-154, a obecnie ujeżdżam z przyjemnością NS Proto o długości 152cm, ale z krawędzią efektywną aż 121cm....

jestem przekonany, że 156 będzie w tym przypadku lepszą opcją dla ciebie :ok:
no board no fun!

#30 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 09:55

tak będziesz uprawiał monolog ze sobą..?
zmniejszyłbyś czcionkę, to by ci się wszystko w jednym poscie zmieściło... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#31 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 10:34

kiesyś mieściło się w jednym...... ale to stare dobre czasy były...... teraz to nowa rzeczywistość..... ehhhh
no board no fun!

#32 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 10:50

liba nie bierz, bo to ponoc przereklamowane goowno, polecam lekture:
http://adechade.com/..._160#entry90120

bierz kolejnego ns-a…wiem co mowie bo sam mam przyjemnosc…
albo jak podaje praxx, albo heritage

Mam nadzieje ze to odszczekasz jak dostaniesz techniczne fakty,ze jest dokladnie odwrotnie.

Autorowi tematu polecam sie na priva. Pozycze deske z kolekcji do testow. Od polowy grudnia prawie pelna kolekcja do testow.

#33 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 11:05

o dobrego instruktora trudno niestety...


? no jak to? przecież pewne znane stowarzyszenie wypuszcza co roku całą rzeszę świetnych instruktorów... najwyższa jakość produktu :)
no... chyba, że wszyscy zarobieni...

#34 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 11:18

? no jak to? przecież pewne znane stowarzyszenie wypuszcza co roku całą rzeszę świetnych instruktorów... najwyższa jakość produktu :)
no... chyba, że wszyscy zarobieni...



a co to za towarzystwo? :excited:

#35 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 11:26

Mam nadzieje ze to odszczekasz jak dostaniesz techniczne fakty,ze jest dokladnie odwrotnie.

Autorowi tematu polecam sie na priva. Pozycze deske z kolekcji do testow. Od polowy grudnia prawie pelna kolekcja do testow.



Marek, jak dostane/dostaniemy (w końcu) "techniczne fakty" - mówie o tych co pozostawiłeś bez odpowiedzi w http://adechade.com/..._160#entry90120 i potestuje to nie wykluczam…celowo napisałem "ponoć" bo sam jeszcze nie jeździłem…zresztą, po tym jak się "zachowujesz" pisząc na forum ostatnimi czasy, to jakoś do testów liba mnie nie ciągnie, mam fajną deske, od fajnego ziomka który nimi diluje i jestem zadowolony :papa:

na priv nie będę z Tobą pisał…z oczywistych względów... :P

#36 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 11:47

@k0gi to może ja też jeśli Panowie pozwolą odpowiem na pytania kolegi :)

Na SL możesz zrobić jeszcze sporo progresu. To deska AM, ale idąca mocno w stronę FS.
Radzisz sobie całkiem dobrze, ale kilka godzin z dobrym instruktorem sprawi, że będzie ładniej, szykowniej i efektywniej :)
W kwestii pożyczonej deski, na której jeździłeś opcji jest kilka. Najlepiej byłoby gdybyś przypomniał sobie jakieś szczegóły topu deski, kolorystykę, motyw etc. Czy deska była twinem, czy miała zaokrąglony czy przycięty tail? Mogła to być Premier F1, Heritage, Raptor. Wygoogluj te nazwy może coś Ci zaświeci.
Testy NS. Jak tylko przymrozi i popada, to zabieramy się za zorganizowanie testów. Z racji naszej lokalizacji zaczniemy prawdopodobnie od Czarnej Góry. Potem się zobaczy.
Niestety nie jesteśmy w stanie niczego w tym obszarze planować i ustawiać na sztywno. Ostatni sezon pokazał to dobitnie. Informacje o testach będą na forum w zakładce Never Summer, na naszym fejsie, sklepie etc.
Co do instruktorów w Alpach. Zazwyczaj mówią po angielsku w stopniu umożliwiającym przekazanie wiedzy. Szkół z ogarniętymi instruktorami jest sporo, wszystko zależy od miejscówki. Musisz niestety poświęcić chwilę i spróbować czegoś się o danej szkole dowiedzieć. Wbijaj do grup, lub szkoleń indywidualnych dla zaawansowanych. Powinna być opcja rodzaju szkolenia. Technika jazdy, FS, FR.
W kwestii polecanej Ci przez kolegów deski Ripsaw. Jestem jak najbardziej za. Nie będę jej tu wychwalał ani się rozpisywał. Masz na tym forum wątek o Ripsaw, gdzie deska została już przez kilku Riderów zrecenzowana i mam nadzieję, że recenzji będzie pojawiać się coraz więcej.
Na Twoim filmie widać było, że oprócz stoku nie unikasz przeszkód. W takim przypadku sztywniejszy true twin da Ci jeszcze więcej pewności w szybkiej, agresywnej jeździe, ale pozwoli też rozwijać pod względem FS. Dzisiaj są to małe hopki, delikatne przeszkody, ale w przyszłości jeżeli nie spadnie Ci ciśnienie na deskę, pojawią się poważniejsze wyzwania i wtedy Ripsaw będzie jak znalazł :)
Jeżeli masz jeszcze chwilę do zakupu i możesz poczekać na testy, to oczywiście najlepiej będzie objechać 3-4 deski i odpowiedź przyjdzie sama.
Na testówkach mamy akurat Twoje długości, więc tym bardziej zachęcam do odwiedzenia naszego skromnego wigwamu :)
Pzdr
J.

p.s. ... i chłopaki, proszę, zlitujcie się i nie przenoście emocji z wiadomego wątku do tego i innych, w których ludzie zadają konkretne pytania i chcą tylko uzyskać konkretne odpowiedzi.

Gracjas

J.

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#37 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 11:48

"rdzenie, triaxy, sraxy ... pióropusz śniegu ... banda gamoni i jazda z pampersem" - fachowe porady dla potrzebujących

prawda jest taka, że z punktu widzenia użytkownika szczegółowa fabryczna specyfikacja nie ma znaczenia. albo deska siada albo nie.
i tu warto przejechać się na kilku różnych deskach, uwzględniając: firmę, długość, flex, profil, przeznaczenie...
żeby nie być posądzonym o stronniczość to mam deski od Marcina i Sąsiada, Bataleona i Voelkla też miałem, a o testowanych nawet nie piszę.

ps
w tym sezonie chętnie przetestuję deski NS

Użytkownik kielon edytował ten post 22 November 2014 - 11:52


#38 k0gi

k0gi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 13:08

Dziekuje bardzo Panowie!
Czuje sie madrzejszy po Waszych postach w temacie mnie interesujacym. Zapoluje na testy! I Mervina i NS

A co do tematow pobocznych, czytam forum od ponad roku od czasu do czasu ale jesien tego roku,,, dzieje sie tu :) normalnie fight klub, brakuje juz tylko umawiania sie na ustawki :D

Az sie cisnie na klawiature,,,, THIS IS NO FORUM!!! THIS IS SPARTA!!!!! ;)

Użytkownik k0gi edytował ten post 22 November 2014 - 13:09


#39 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 13:40

Poluj Poluj na testy - bo warto, warto tez słuchać własnego siebie i mieć w głębokim poważaniu opinie sprzedawców szczególnie nie swojego sprzętu! sam powinieneś wiedzieć co najbardziej Ci odpowiada

z Mervina napewno możesz sprawdzić TRS / Travisa Pro / GNU RC

NS nie znam, jedynie model Evo - dobry kawałek drewna )
JOIN The Ride

#40 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 November 2014 - 15:08

Temat zmoderowany- smieci nie zwiazane z tematem usunięte

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika