Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowy Rozwojowy Zestaw. Gdzie Testować ?


37 odpowiedzi w tym temacie

#21 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 14:29

@Dekagram Zła - marketing marketingiem, kupując deskę kupujesz produkt, sprawdź więc zanim wydasz dużą kasę co tak naprawdę dostajesz w tej cenie.
Poczytaj jak będziesz mieć chwilę:
http://sklepsnowboar...l/poradnik.html

#22 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 16:12

Morgan naprawdę squada rocker polecasz? Przecież to deska u zupelnie innym przeznaczeniu niż oczekuje Dekagram! To jest świetna miękka freestylowka, idealna do butterow, na jibba, małe i średnie skocznie do tego nieźle radzi sobie na krawędzi. Jest mnóstwo desek które lepiej sobie radzą w jeździe a do tego ma być glownie deska. Odradzam squad rockera bo ta deska jest do czego innego.

#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 16:21

Nie ma directional twin tip, albo directional (może mieć set back (ale nie musi)), albo twin tip (jesli ma set back to mówimy o twin tipie, jesli nie ma to mówimy o True Twin Tipie). Rozkładem flexu nie mieszam.


Diectional Twin
"These are the do-everything, go-anywhere snowboards. Directional twins are a combination of true twins and directional snowboards, encompassing key elements of both designs to create one versatile deck that can do it all. Directional twins have a symmetrical flex pattern, but the shape of a directional board, with a longer nose and shorter tail. This design provides freestyle flexibility with the improved floatation qualities of a directional. Some directional twins may have a twin shape, better for riding in both directions, but matched with an asymmetrical flex pattern. The tail keeps stiff for turns and efficiency with the nose long and soft for powder and stability."
:D

A ja chyba nie do końca się połapałem. Czy chodziło o to że:
1) W directional twin tip można przesunąć wiązania z domyślnego punktu do przodu żeby były zamontowane centralnie czyniąc deskę symetrycznym twin tipem ?
2) Czy też jest tak że w directional twin tip wiązania są centralnie względem krawędzi efektywnej ale nie względem całości deski (jest jakiś dłuższy nos, który jednak nie przedłuża krawędzi efektywnej w przód) ?




AD.1 w Directional Twinach właśnie nie przesuwasz wiązań do przodu, jeżeli przesuniesz do przodu to na dużych prędkościach robisz fikołki przez nose;) to jest ta właśnie różnica między typowym twin tipem... w tt masz setback cofnięty względem efektywnej i żeby poczuć dechę jak na true twinie tipie przesuwasz wiązania do przodu - przeważnie producent zaznacza na desce przy insertach, które są to centralne, w tedy długość nose i tail jest taka sama... w DT czegoś takiego nie ma i nose zawsze pozostanie lekko dłuższy ponieważ ma to tylko zastosowanie w puchu... szerokość nose i tail jest taka sama jak w przypadku ttt, czy w typowym tt. Oczywiście pomijam rozłożenie fleksów.

np. http://www.lib-tech....ix-fundamental/

pozdro

#24 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 16:31

Aaaa... złapał mnie łobuz :D

A tak na serio to owszem z definicji wszystkie deski z podwiniętym nosem i tailem to twin tipy więc de facto przyjęło się że Directional - to kierunkowe drewno (progresywny promień , inne taliowanie, czasem setback itp) , Twin Tip to symetryczne drewno ale z setbackiem (OMNI - jest TT z setbackiem) no i TTT.

Ale uznaję swoją przegraną (wisisz mi bro zią) :D

EDIT: nie no jednak remis :D

Napisałem Directional Twin Tip :D a jeśli już się pojawia to okreslenie Directional Twin, przy czym raz piszą że to symetryki ale z setbackiem i progresywnym flexem jak TU:
Look and Design: As you might expect, directional twin boards fall somewhere in between the directional and twin board shapes. They offer the identical tip and tail shape found on a twin, as well as the slightly stiffer tail found on a directional snowboard. The rider's stance is in a slightly set back position with this type of board.

A tu definicja TT :D

Look and Design: Twin tip snowboards have a symmetrical tip and tail. The boarder's stance is centred, focusing the weight over the middle of the board. In addition to this, true twin boards also have a completely symmetrical flex pattern.


Czyli jeśli nie bierzemy flexu pod uwagę to DT = TT :D

Dwa browary zią mi teraz wisisz ;)

Użytkownik Motyl edytował ten post 18 November 2014 - 17:14

  • Arec lubi to

#25 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 16:56

Skąd jest przeklejony ten tekst?
Przecież to bzdury :D :D :D

Albo deska jest symetryczna albo nie jest. Jest więc twinem albo directional.
Albo deska ma setback albo go nie ma.
Albo deska ma węższy tył od przodu albo nie. Jeśli są różnice to jest to directional.

Jakie rozłożenie flexu? Czy ktoś chce mieć deskę bez popu z nose'a? Czy ktoś chce mieć deskę nie trzymającą na krawędziach?
Przesuwając inserty zwiększasz docisk tyłu deski i jednocześnie wydłużasz nose deski dla popu, noszenia i trakcji. Nie słyszałem by jakikolwiek liczący się producent w ciągu ostatnich 10 lat budował deski z asymetrycznym flexem przód - tył. Own goal;)

The tail keeps stiff for turns and efficiency with the nose long and soft for powder and stability."
Jeśli ktoś jeździł w puchu to doskonale wie że to co cholernie przeszkadza to miękki przód deski.

Użytkownik mrgn edytował ten post 18 November 2014 - 16:57


#26 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 17:27

"akie rozłożenie flexu? Czy ktoś chce mieć deskę bez popu z nose'a? Czy ktoś chce mieć deskę nie trzymającą na krawędziach?
Przesuwając inserty zwiększasz docisk tyłu deski i jednocześnie wydłużasz nose deski dla popu, noszenia i trakcji. Nie słyszałem by jakikolwiek liczący się producent w ciągu ostatnich 10 lat budował deski z asymetrycznym flexem przód - tył. Own goal;)"

Jest kilku takich : APO, NS, Signal , Trapper , Head oo i Hammer robił ... troche tego jest ale nie chce mi się szukać :D

EDIT: oo i jeszcze był Voelkl Renntiger z progresywnym flexem ;)

Użytkownik Motyl edytował ten post 18 November 2014 - 17:32


#27 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 17:33

Ale to raczej stare czasy, no nie? Aż poszukam, thx za trop ;)
Przy desce twinopodobnej takich akcji się nie robi. Osobiście oceniam to jako pomyłkę konstruktora, jadę na swoją nogę jest ok, zmieniam na drugą i jest znaczna różnica. To byłby dramat, zmieniałbym deskę na inną przy każdym 180. Może w deskach kierunkowych ma czy miało to jakiś sens, ale teraz deski robi się bardziej wszechstronne...

@Aro - rozumiesz zależność między sztywnością a długością ;)

Użytkownik mrgn edytował ten post 18 November 2014 - 17:35


#28 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 17:41

@Motyllo wezmę kupie wrazie 3sztukasy tak aby jeden był na zapas :D

sorry za off'a ;)

#29 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 17:43

Nie no Hammer i Renntiger wiadomo, acz jeszcze mieszczą się w 10 latach :) Trochę też dziwnie założyłeś że progresywny flex oznacza kapcia na nosie i hebla na tailu, tu wydaje mi sie że różnica jest bardzo delikatna i sądzę że nie przekracza połówki punktu (to tylko moje założenie bo raczej trudno spodziewać się na nosie flexu 4 a na tailu 6). Kolejna sprawa to bardziej miękki nie zawsze równa się mniej sprężysty.
BTW mnie te definicje też wydają się co najmniej śmieszne i fakt wyglądaja jak z czasów kiedy Directional oznaczało drewno ze ściętym tyłem pod twarde buciwo, a Twin Tip w podwiniętym nosem i tailem :)

#30 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 17:44

EDIT: oo i jeszcze był Voelkl Renntiger z progresywnym flexem ;)


Przesadziłeś :D Wolę prymitywną alternatywę niż wiązania na kaczce na RT ;)

To jest bezsensowne komplikowanie prostych rzeczy. Wiesz jak dzielę deski, wiesz że łączę z tym od razu przeznaczenie.

Renntiger cały czas jest produkowany, cały czas tę deskę gdzieś tam można spotkać. W Japonii jest na nie zajawka cały czas ;)

Użytkownik mrgn edytował ten post 18 November 2014 - 17:48


#31 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 17:50

Przesadziłeś :D Wolę prymitywną alternatywę niż wiązania na kaczce na RT ;)

To jest bezsensowne komplikowanie prostych rzeczy. Wiesz jak dzielę deski, wiesz że łączę z tym od razu przeznaczenie.


Wiem, z tym Renntigerem przesadziłem , ale najlepiej wyszperać coś z podwórka "przeciwnika" bo tego się najmniej spodziewa ;)
  • Joszu lubi to

#32 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 18:54

Morgan naprawdę squada rocker polecasz? Przecież to deska u zupelnie innym przeznaczeniu niż oczekuje Dekagram! To jest świetna miękka freestylowka, idealna do butterow, na jibba, małe i średnie skocznie do tego nieźle radzi sobie na krawędzi. Jest mnóstwo desek które lepiej sobie radzą w jeździe a do tego ma być glownie deska. Odradzam squad rockera bo ta deska jest do czego innego.


Raczej Volkl Squad Prime.
Jako deska all roundowa do jazdy to jest genialna sprawa, do nauki switcha ok, szybko zmieniająca krawędź. Pop w jeździe można spożytkować o czym wiesz.
Jak wiesz na tej desce jeździ dużo dobrych instruktorów, wszystko na tej desce zrobisz i to na dobrym poziomie...

@Motyl - staram się wyłapywać dziwności, ale dawno nie spotkałem się z asymetrycznością flexu. Od kiedy królują twiny ta kombinacja jest bezsensowna, jeździ się w obie strony. O twardych deskach pomyślałem przez chwilę, ale tam się liczy długość przede wszystkim, inaczej wszystko działa. Tyłem się nie jeździ, choć da się bez trudu jak jest skill ;)

Użytkownik mrgn edytował ten post 18 November 2014 - 18:59


#33 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 20:23

Przepraszam za wszczęcie tej filozoficznej dyskusji o Directional Twinach, ale na moment się zakręciłem. Wygląda na to, że wszyscy są już zgodni tylko nie wszyscy to tak samo nazywają :)

Co do deski to dzięki za wszystkie sugestie choć na razie tylko rozwineliśmy moją listę zamiast ją zawęzić :). Mam jednak jakiś ogląd sytuacji i zobaczymy co uda się objeździć i kupić na początku sezonu.

#34 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 22:04

Dekagram, nie przejmuj się.. oni tak zawsze :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#35 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 22:08

Ale to bardzo sympatyczna i pouczająca dyskusja. Spójrz ile różności można znaleźć w internetach :D A jak długo można ciągnąć ten temat to już inna sprawa :)

#36 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 22:09

Ale to bardzo sympatyczna i pouczająca dyskusja. Spójrz ile różności można znaleźć w internetach :D A jak długo można ciągnąć ten temat to już inna sprawa :)

są jeszcze inne plusy.. moge ćwiczyć mojego moderatorskiego skila :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#37 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 22:17

No nie Morgan, swoje dwie topowe deski ze sobą pomyliłeś... słabo :P poza tym co z tego, że na jakiejś desce dużo dobrych instruktorów jeździ? dobry instruktor i na drzwiach od stodoły powinien sobie dobrze radzić :)

Na Squadzie Prime nie jeździłem, z suchego opisu faktycznie bardziej powinna pasować, choć wydaje mi się że flex tylko o 1 większy to dalej będzie zbyt miękka deska... chociaż można wtedy długość na wyrost dobrać :)

W każdym Dekagram razie musisz objeździć parę desiw i wybrać to co Tobie siądzie i się spodoba :)

#38 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 22:28

są jeszcze inne plusy.. moge ćwiczyć mojego moderatorskiego skila :D


E no tu się chyba nie napracowałeś. Kulturka i merytoryka. No może z browcami był lekki off.