Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Z Kim Robic Kurs Menis W Alpach?


35 odpowiedzi w tym temacie

#21 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 20:31

Zaraz zaraz !

To nie SITS ma podpisane porozumienie z IVSI podpisane tylko SITN! Natomiast SITS ma podpisane porozumienie z SITN i to właśnie SITN wydaje legitymację IVSI.


W każdym razie dalej nie odpowiedziałeś czy Polskie prawo WYMAGA posiadania uprawnień do pracowania jako instruktor?

Według mnie od czasu deregulacji NIE wymaga.
  • kortek i praxx lubią to

#22 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 20:39

Nie chcialem się rozpisywac w tym łańcuszku który opisałeś tak naprawdę brakuje jeszcze PZN :)

Co do uwolnienia zawodu - nie wypowiem się bo nie czytałem ustawy.
mam nadzieje że Pedro sie do tego odniesie.

To co wiem to to że SITS jest jedyną organizacją, która ma własną opracowaną metodykę i systematyke nauczania i szkolenia
opartą na środowisku akademickim. Ma podpisane wszelkie porozumienia zapewniające respektowanie zdobytych uprawnień.
Potwierdzeniem czego jest to że SITS jako jedyna organizacja ma podpisaną umowę z IVSI ( przez SITN i PZN) :)

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#23 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2014 - 20:42

he he... bravo szym szym... dajesz dalej... :uczen:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#24 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 20:59

W każdym razie dalej nie odpowiedziałeś czy Polskie prawo WYMAGA posiadania uprawnień do pracowania jako instruktor?

Według mnie od czasu deregulacji NIE wymaga.


Zgadza się, po uwolnieniu zawodów, aby uczyć w Polsce jeździć na desce, nie musisz nawet umieć na niej jeździć.

ps. w ciągu tygodnia stać się "instruktorem", przesada jak dla mnie, to jest zdecydowanie za mało czasu.

#25 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 21:05

Czyli trzeba tam między SITN a IVSI jeszcze PZN wcisnąć :)

Pedro odnosił się do tej deregulacji na fejsie SITSu albo tutaj, ale nie mogę znaleźć tego teraz. W każdym razie wywnioskowałem z jego wypowiedzi właśnie to co Morgan teraz potwierdza.

Praxx kopsnij parę orzeszków, bo mi już się skończyły :girlcake:

#26 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2014 - 22:34

Panowie,
ale piszcie prawdę nie zakłamując jej:
Kurs instruktora snb można jak najbardziej zrobić poza SITS, jest to kurs zawodowy (jak każdy inny zawód), i żadna organizacja czy związek nie może zabronić wykonywania zawodu!?
No bez jaj! O tym stanowi prawo.
Ciekawe, że w innych dyscyplinach - znacznej większości, nawet bardziej prestiżowych jak tenis ziemny - takich instruktorów się akceptuje, a dodam że kurs trwa tydzień i kosztuje ok 1500pln.

Natomiast zupełnie inną sprawą jest jakość tych kursów...

#27 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 November 2014 - 00:13

Kielon, masz rację, nikt niczego nie zakłamuje. Nic, kompletnie nic nie jest Ci potrzebne by móc pracować jako instruktor. Możesz zgłosić się do dowolnej Szkoły, oznajmić że umiesz jeździć i uczyć a Szkoła ta może śmiało Cię zatrudnić. Nie potrzebujesz do tego niczego.

Ja jestem zdania, że wszystkie szkolenia są jak najbardziej OK, podnoszą skill, dają zajawkę i progres. Natomiast nie kupuję tego że w tydzień da się zrobić nawet z bardzo dobrego ridera kompletnego Instruktora. To jest po prostu czasowo nie wykonywalne.

#28 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 November 2014 - 00:29

Kielon, piszę to co uważam za prawdę. Mogę się mylić.

Przede wszystkim w Polsce nie ma zawodu "instruktor snowboardu". Kiedyś był "Instruktor Rekreacji Ruchowej, specjalność snowboard", jakieś 4 lata temu ten stopień został zniesiony (kto już został Instruktorem Rekreacji Ruchowej to jest nim do końca życia, ale nie ma już możliwości zdobycia tego tytułu) i został tylko "Instruktor Sportu, specjalność snowboard"

Tylko że instruktor sportu to zupełnie co innego niż uczenie 'przypadkowych' ludzi na stokach czy na zorganizowanych wyjazdach. Od tego był Instruktor Rekreacji Ruchowej który został zniesiony. Instruktor sportu miał ponad to prawo do uczenia dzieci w klubach sportowych.

Przypomniało mi się jeszcze, że właściciele Malta Ski (taki ośrodek narciarski w Poznaniu) w październiku 2013 mówili, że mimo deregulacji i faktu że prawo nie wymaga już papieru to oni będą wymagać, bo to prywatna firma i taki mają kaprys.

Czyli wychodzi na to, że po deregulacji która była latem zeszłego roku prawo stanowi tak, że nie wymaga ŻADNEGO kursu by zarabiać jako instruktor snowboardu.

Jeśli jest inaczej to daj linka do obowiązującej ustawy/rozporządzenia gdzie to jest napisane. Być może jestem w błędzie, Morgan też (nie pierwszy raz ;) ) i właściciele firmy, która zatrudnia około 50 instruktorów też.


Ktoś w ogóle tu pisał, że jakaś organizacja czy związek zabrania komuś wykonywania zawodu?

A to jakich instruktorów się akceptuje (masz na myśli zatrudnia?) to zupełnie inna bajka i tu chyba od lat nic się nie zmienia. Są szkółki które biorą bez papierów i są takie które tak czy siak wymagają uprawnień.

#29 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 10:20

Rok temu się interesowałem tematem. Po zmianach prawnych jest jak mrgn napisał powyżej. Papiery już nie są potrzebne, by wykonywać zawód instruktora snowboardu.

#30 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 17:08

Przede wszystkim w Polsce nie ma zawodu "instruktor snowboardu". Kiedyś był "Instruktor Rekreacji Ruchowej, specjalność snowboard", jakieś 4 lata temu ten stopień został zniesiony (kto już został Instruktorem Rekreacji Ruchowej to jest nim do końca życia, ale nie ma już możliwości zdobycia tego tytułu) i został tylko "Instruktor Sportu, specjalność snowboard"


Szymi,
trzeba rozróżnić dwie sprawy:
1. zawód wykonywany, np: instruktor snowboardu i jak najbardziej taki zawód istnieje
2. z jakim tytułem został opisany czyli to co napisałeś powyżej (co wiąże się z instytucją która wydaje papier)

BTW
Jancio pisze autorowi postu, że chce kupić papiery, a Ty piszesz, że wystarczy zapłacić SITS i masz międzynarodowe uprawnienia IVSI ???
Dobre :) Naprawdę dobre :)

Ja jestem zdania, że wszystkie szkolenia są jak najbardziej OK, podnoszą skill, dają zajawkę i progres. Natomiast nie kupuję tego że w tydzień da się zrobić nawet z bardzo dobrego ridera kompletnego Instruktora. To jest po prostu czasowo nie wykonywalne.


Morgan,
to co mają powiedzieć magistrowie od fikołków (ci po awfie)?
Jak studiowałem to specjalizacja trenerska trwała przez dwa lata studiów, specjalizacje instruktorskie krócej (ale tylko praktyka!) bo teoria to w ramach przedmiotów studiów.
Ale na instruktora nart i tak zaliczyłem 3 tygodniowe obozy w Szklarskiej...

pozdro
  • praxx lubi to

#31 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 November 2014 - 19:50

Kielon - racja, z mgr wf-u jest problem. Oni chcę wiedzę przekazywać dalej, po to chcą się szkolić, mają zajawkę którą chcą szerzyć. Jestem zdania że takie osoby powinny być wspierane ze wszystkich stron przez PZS który już nie istnieje. Tyle w temacie ;)
Dla mnie w tym wszystkim chodzi o jedno - o jakość.

#32 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 November 2014 - 20:00

BTW
Jancio pisze autorowi postu, że chce kupić papiery, a Ty piszesz, że wystarczy zapłacić SITS i masz międzynarodowe uprawnienia IVSI :huh:
Dobre :) Naprawdę dobre :)


zanim zaczniesz szydzić sprawdz temat...
żeby dostać uprawnienia IVSI wystarczy BĘDĄC instruktorem SITSu podanie o unifikacje.
Opłatę pobiera organ zarządzający z ramienia PZN czyli SITN i o niej pisał Szym..

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#33 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 22:12

Czytam temat uważnie od początku :), i ze zrozumieniem - żeby nie było!
I nie szydzę, stwierdzam tylko fakt.

A tak na poważnie, też jestem za jakością!

#34 misha

misha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 21:05

To sie temat ładnie rozpędził :D

#35 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 21:35

to już wiesz z kim masz robić..? :ashamed:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#36 misha

misha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2014 - 18:05

a wiem