Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Z Kim Robic Kurs Menis W Alpach?


35 odpowiedzi w tym temacie

#1 misha

misha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2014 - 08:58

jak w temacie, z jakimi szkolami warto pojechac na taki kurs?

#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2014 - 09:24

np. https://www.facebook...60506160732070/
no board no fun!

#3 misha

misha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 12:03

mogłby ktos opisac z grubsza przebieg kursu i egzaminu? jaka jest zdawalnosc i trudnosc egzaminu? wybieram sie na kurs ze snowboardschool

#4 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 20:21

Co do pytania, to jest taki dział na forum "Szkoły i Instruktorzy Snowboardu", i bez dużego szukania zacytuję Jackasp :
"W Wisle masz Elementos , w Kato Snow4life ale u Siwego ciężko zdać , jest Keny jest Zderzak (tu tez ciężko zdać ) jest generalnie kilka szkółek , Roninów masz jeszcze w Gliwicach"

Myślę, że wystarczy przejrzeć ten dział i znajdziesz wszystko... tylko czy Ci się chce?

Pozdrawiam

Użytkownik Ypsi edytował ten post 12 November 2014 - 20:35

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#5 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 November 2014 - 23:59

zdawalność zależy od umiejętności.
Jeżeli szkoła da Ci papier bo zapłaciłeś...... to zrobisz krzywde sobie albo komuś innemu.

Z Twojego pytania jasno wynika że chcesz kupić papier... nie podoba mi sie to i dlatego jestem zdania że albo należy zmienić sposób szkolenia na papiery ministerialne albo je zlikwidować

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#6 misha

misha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2014 - 12:07

na desce juz chwile jezdze, papieru nie chce kupic. Cały kurs to dla mnie duzy wydatek wiec nie wiem co w tym dziwnego, ze pytam sie i zbieram informacje, dzieki za info przejze tamten dzial jak bede mial czas, pozdrawiam chlopaki i trzymajcie kciuki !

#7 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 12:12

będąc teraz w Alpach odbyłem ciekawą rozmowę z dr.Kunyszem zwanym Pedrem :)
otóż - od 2013 roku nie ma juz inst menis ( nazwa zwyczajowa bo ministerstwo sie zmienilo :D )
Teraz szkoły które do tej pory robily te uprawnienia a juz ich nie ma wpadly na pomysl robienia dalej tym systemem kursów instruktorskich (teoria zdawana przez internet :D ) na koncu zostajesz instruktorem snowboardu..... tej szkoly :D
podsumowując - nie masz uprawnień państwowych, żadna szkoła ich nie respektuje i tak naprawde nie jestes instruktorem snowboardu.
A za granicą możesz napytać sobie biedy.
Dlatego dowiedz sie dokladnie jakie uprawnienia otrzymasz a najlepiej weź to na papierze - inaczej wydasz kupe kasy i nic z tego miec nie będziesz :)

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#8 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 15:02

Innymi słowy Zdzisek z Pucka może otworzyć szkołę i zacząć szkolić instruktorów. Po takim kursie zostajesz Instruktorem snowboardu Szkoły Pana Zdziska. Czego nauczy Cię Pan Zdzisek, nie wiadomo, czy w jakiejś innej Szkole będzie respektowany taki kurs, raczej nie.
Nie otworzy Ci taki kurs również możliwości wyjazdów, szkolenia zagranicą np. na obozach organizowanych w Alpach przez biura podróży. Choć znam biura które z oszczędności idą na wszystko, jednak to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za szkolonych na stoku. W przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, czego nikomu nie życzę, Instruktor jest odpowiedzialny za poszkodowanego.
Jeśli ktoś się połamie, a przy okazji skosi zagraniczną narciarkę podczas "jazdy" z Instruktorem, a ktoś Ci udowodni np. że nie zrobiłeś po przerwie rozgrzewki lub trudność stoku była źle dobrana do poziomu umiejętności szkolonych, to masz "Instruktorze" problem. Poważny problem ma też Pan Zdzisek - jeśli mu udowodnisz że źle Cię wyszkolił. Biuro podróży oczywiście winę zwali na Ciebie, zatrudnili Cię, wiedziałeś na co się piszesz godząc się na jakąkolwiek sumę wynagrodzenia. Możesz się nie wypłacić do końca życia.
Jeśli "wrobią" Cię byś był również wychowawcą, odpowiadasz za niepełnoletnich 24 h na dobę. Jeśli jesteś tylko Instruktorem, odpowiadasz od momentu minięcia drzwi wejściowych i wyjścia na stok do momentu powrotu do drzwi ośrodka.

:)

Użytkownik mrgn edytował ten post 16 November 2014 - 15:03


#9 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 15:44

"Możesz się nie wypłacić do końca życia."
Nie słyszałem nigdy żeby instruktor za wypadek kursanta płacił z własnej kieszeni.
Przecież jest ubezpieczenie od wykonywanego zawodu.

Kierowca autobusu jak przyjdzie niefart - też nie płaci za gips dla poszkodowanych.

Użytkownik Muniek edytował ten post 16 November 2014 - 15:48


#10 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 16:28

Przecież jest ubezpieczenie od wykonywanego zawodu.

Kierowca autobusu jak przyjdzie niefart - też nie płaci za gips dla poszkodowanych.

Nieprawda. Ubezpieczenie można sobie wykupić. I działa JEŚLI je sobie wykupisz. Kierowca jeśli nie posiada OC buli z własnej kieszeni. Ja wiem że dla kierowców OC jest obowiązkowe ale zdarzają się mimo to przypadki że ktoś jednak nie ma. Jeśli jesteś instruktorem to najczęściej masz własną działalność więc jeśli sobie wykupisz OC w ramach wykonywanej działalności to ok. Jak nie to może być bieda.

Użytkownik retro edytował ten post 16 November 2014 - 16:29


#11 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 16:53

Nie chcę się czepiać ale zacytowałeś moją odpowiedź, napisałeś że nieprawda, po czym napisałeś dokładnie to samo - że jest ubezpieczenie od wykonywanego zawodu ;-)

#12 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 17:07

Chodzi o to że nie działa ono automatycznie tylko trzeba je sobie wykupić.To że jesteś instruktorem nie równa sie temu że jesteś ubezpieczony. Nie ma zresztą takiego obowiązku. Więc jest całkiem realne że instruktor będzie bulił za czyjeś zdrowie z własnej kieszeni.

Użytkownik retro edytował ten post 16 November 2014 - 17:08


#13 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 18:31

Muniek - błąd w twojej wypowiedzi znajduje się w tezie.
Chodzi bowiem o to że jeżeli masz ukończony kurs u Pana Zdzisia jak to obrazowo ujął Mrgn - to nie jesteś tak naprawdę instr snowboardu.
Tak więc wykupienie 10 ubezpieczeń od błędu w sztuce czy jak nie nie nazwiemy nie uchroni cię od odpowiedzialności ponieważ
pierwsze co zrobi ubezpieczalnia po wypadku to zweryfikuje Twoje uprawnienia.... :)
Jedyne co może pomóc i jest najczęściej stosowane w takich wypadkach to indywidualne ubezpieczenie każdgo uczestnika - wtedy nikt nie będzie wnikał w szpitalu czy ubezpieczalni skąd uraz - gorzej kiedy zaczną to robic np rodzice poszkodowanego albo kiedy uczestnik pomimo obowiązku nie mial takowego wykupionego :)
Co do nauki za granicą - podobno Włosi zaczęli mocno ścigać zorganizowane grupy.

pzdr

JW

ps

aaaaa i dodam tylko że WSZYSCY aktywni instruktorzy SITSu mają z automatu wykupione przez SITS takie oc :)

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#14 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 19:19

Odnosiłem się do mishy - pytał o leganą szkołę z dobrą zdawalnością (moim zdaniem każdy kto wpakuje tyle prywatnej kasy - mimo wszystko - ma prawo zadać takie pytanie).
Zda w normalnej szkole, nie ma wtedy problemu z odpowiedzialnością finansową za ewentualne wypadki przy odpowiednio wykonywanej pracy.

Pana Zdzisia trochę narzuciliście mu na siłę ;-)
Jak ktoś zda egzamin na instruktora u mechanika samochodowego to naturalnie nie zdąbedzie zawodu instruktora...ani mechanika...jestem w stanie to pojąć.

Co do menis - nie miałem pojęcia że przestało istnieć. Czy pojawiło się jakieś info na ten temat ?
Zazdroszczę Alp już w tym sezonie :-/
W takim razie szkoła z Zakopca jest już tylko "loklaną" firmą bez uprawnień ? Na ich stronie pisze coś całkiem odwrotnego.
Pytam z czystej ciekawości, nie mam w planach zbierać żadnych pieczątek i legitymacji ;-)

Użytkownik Muniek edytował ten post 16 November 2014 - 19:23


#15 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2014 - 19:31

A no tak, zapomniałem.
Nie ma już PZS, teraz to dział PZN.
http://sport.wp.pl/k...l?ticaid=113d0c
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#16 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2014 - 19:31

chwalę pana, belzebuba, wishnę, krishnę, mahometa, świętopełka, thora, ozyrysa i każdy inny krzak gorejący* (* - niepotrzebne skreślić), za dzień w którym napisałem ostatni post w tej dziedzinie... O0


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#17 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 19:48

no właśnie chlopaki - piszą bardzo mgliście i ogólnikowo :)
..."autorski program budowany na wieloletnim doświadczeniu, systemie SITS, brytyjskim BASI i kanadyjskim CASI."....
z tego co sprawdziłem na stronie sits.org.pl ta szkoła nie ma nawet patronatu SITS więc nie ma prawa posługiwac sie ich nazwą do legitymizowania swojej pracy.

Nie ma też słowa o tym jakie tak naprawdę uprawnienia otrzyma sie po ukończeniu tego "autorskiego programu" :D

Osobiscie chetnie bym pojechał na kurs doszkalający na którym uczyli by instruktorzy którzy mogli by zderzyć kilka różnych metod uczenia technik :)

podsumowując: Na dzień dzisiejszy jedyna organizacja mająca uprawnienia do prowadzenia szkoleń dających uprawnienia Istruktora Snowboardu respektowane z mocy prawa w Polsce jak i za granicą to jest SITS ( Stowarzyszenie Instruktorów i trenerów Snowboardu)

Są dwa rodzaje tych szkół:
PSS - Patronacka Szkoła Snowboardu - kursy na stopnie sprawności technicznej I,II,III
LSS - Licencjonowana Szkoła Snowboardu - Kursy na stopnie jak PSS i kursy Instruktora snowboardu.
Są też centralne kursy organizowane przez SITS

najlepiej wejść na http://sits.org.pl/i...ak=listas&ida=S tam znajduje się aktualna lista szkół

Jeżeli ktoś Wam obiecuje cuda na kiju dopytajcie o szczegóły żeby potem nie okazało się że wydaliście kupe kasy i.... nic :)

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#18 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 19:53

Dzięki za info.
Co do szkoły z Zakopca - mają taki fragment na swojej stronie "Wydajemy legitymacje Instruktora za specjalnością Snowboard lub Narciarstwo Zjazdowe. Jest to kwalifikacja dająca uprawnienia do pracy jako instruktor na wszystkich stokach w Polsce i Europie". Stąd moje lekkie zdziwienie.

Co do PSS i LSS....tzn że PSS może tylko przygotować do egzaminu końcowego ale nie może takowego przeprowadzić tak ?
Skąd taki podział ? LSS ma jakieś większe składki odprowadzać ?

Użytkownik Muniek edytował ten post 16 November 2014 - 19:56


#19 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 20:12

Jancio, a czy po deregulacji zawodów, która była na oko ze 2 lata temu nie potrzeba żadnych uprawnień, żeby w Polsce pracować jako instruktor? Przynajmniej tak wywnioskowałem z ówczesnych informacji.


Uprawnienia SITSu nie wszędzie są respektowane za granicą. Ale wystarczy być instruktorem SITS i dopłacić (bez żadnych dodatkowych egzaminów) by dostać międzynarodową legitymacji IVSI, która już jest wszędzie respektowana. To jest chyba jedyna droga w Polsce (przez SITS) by dostać międzynarodowe uprawnienia instruktora.

Także osobiście wątpię by po kursie w szkole z zakopca otrzymywało się uprawnienia do pracy jako instruktor na wszystkich stokach w Europie.

#20 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 20:23

mogą się tłumaczyć tym że to opis sprzed roku :D
co nie zmienia faktu że wprowadza w błąd :)
Najlepiej napisz do nich i zapytaj jakie DOKŁADNIE dostaniesz uprawnienia i czyją legitymacje - jeżeli ICH to z kim mają podpisane porozumienia o respektowaniu uprawnień.

Różnica między PSS a LSS jest przede wszystkim w kadrze
Np na ostatnim kursie Signx gdzie m. in. był kurs instruktorski zajęcia prowadziło 3/12 instruktorów Wykładowców SITS
LSS prowadzi kursy na instruktora zakonczone wewnętrzym egzaminem.
Egzamin końcowy - centralny odbywa się podczas MPI :)

Dojście do stopnia instruktora wg zasad obowiązujących w SITS zajmuje ok 3 sezonów.
W praktyce jeżeli ktoś jest naprawde dobry moze zająć to 2 sezony :)
potem co 3 lata jest unifikacja - czyli ponowny egzamin odbywający sie podczas Mistrzostw Polski Instruktorów ( MPI)
Nie zdasz albo nie podejdziesz - tracisz uprawnienia :)

Mozesz też wystąpić o uprawnienia miedzynarodowe (IVSI)
SITS jako jedyna organizacja w Polsce ma podpisaną umowę i wydaje takie legitymacje.
Poza mozliwością legalnego uczenia np w Alpach najbadziej wymierną korzyścią jest duuuza znizka na karnetach
W kaunertal zamiast 183 euro za 6 dni płacisz... 110 :D

pzdr

JW

Jancio, a czy po deregulacji zawodów, która była na oko ze 2 lata temu nie potrzeba żadnych uprawnień, żeby w Polsce pracować jako instruktor? Przynajmniej tak wywnioskowałem z ówczesnych informacji.


Uprawnienia SITSu nie wszędzie są respektowane za granicą. Ale wystarczy być instruktorem SITS i dopłacić (bez żadnych dodatkowych egzaminów) by dostać międzynarodową legitymacji IVSI, która już jest wszędzie respektowana. To jest chyba jedyna droga w Polsce (przez SITS) by dostać międzynarodowe uprawnienia instruktora.

Także osobiście wątpię by po kursie w szkole z zakopca otrzymywało się uprawnienia do pracy jako instruktor na wszystkich stokach w Europie.


Po tym co wyczytałem w ich opisie tak naprawde nigdzie nie możesz pracować legalnie z tymi papierami :)

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika