Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jakich Suszarek Używacie?


150 odpowiedzi w tym temacie

#81 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 September 2013 - 15:02

Tak sobie czytałem suszarki za 500 stówek wszystko jest ładnie, klasa :) ale spojrzeć tak z innej perspektywy to ja widzę farelkę do ogrzewania pokoju i suszarkę do włosów
więc czy zamiast wydawać tyle kasy nie lepiej jest zakupić suszarkę do włosów za 40 zł i podpiąć pod nią węża . Tanio i działa podobnie :D


temperatura powietrza z suszarki jest wysoka więc but ci się rozklei. Chyba, że jesteś złota rączka ipzrerobisz suszarkę i

Dołączona grafika
lub takie coś :)
Dołączona grafika
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#82 Daro

Daro

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 September 2013 - 15:51

Zdjęcia są ciekawe :) naprawdę ja zrobiłem coś takiego jak na zdjęciu '' Potrzeba matka wynalazków "
Patent udany ale moc ciepła zbyt wysoka dla tego tyle dziurek czas schnięcia obuwia wynosił 10 min powiem zadziałało i skorzystało z tego 17 osób na tygodniowym wypadzie
minus taki że można tylko jednego buta suszyć i zmiana (nic nikomu się nie rozkleiło) dlatego żeby nie chodzić i nie zmieniać co 10 min można to jeszcze przerobić na 2 obuwia
wtedy nie podaje całej dawki ciepła na jedno obuwie tylko jest rozłożona na 2, niestety nie mogę tego teraz przerobić aby wa pokazać bo jestem chory ale sądzę że nawet dobry elektryk był by wstanie przerobić suszarkę do włosów :D aby dawała mniej ciepła

Taki mały działający przykład
http://imageshack.us...es/31/bxys.jpg/
Bunkrów nie ma ale też jest za***iście .

#83 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 September 2013 - 21:07

no Daro, patent niezły i do tego jeszcze pcv do samoobrony w razie czego ;) Skoro działa i jest efektywne to nie ma co sobie innymi rozwiązaniami głowy zawracać. Ja jednak jestem przekonania, że jak na 10 min suszenia i but suchy to temp. powietrza wdmuchiwanego musi być za wysoka i prędzej czy później but może się rozkleić. W przypadku suszarek do butów ma się gwarantowaną stałą temperaturę, stałą wymianę powietrza/godzinę a co za tym idzie stały strumień powietrza. w patentach własnych można sobie manipulować tymi parametrami, tylko "ki czort wie" jaka będzie temp. wdmuchiwanego powietrza - a to z punktu widzenia żywotności buta jest jednak istotne. Manipulować można różnymi sposobami - stosując dysze na wejściu do zwykłej domowej suszary (zmiana strumienia, musi jednak wymiana powietrza być na tyle duża, by bucior się nie kisił ciągle w tym samym ciepłym powietrzu ;) ) lub wpinając szeregowo rezystor o odpowiedniej wartości oporu w obwód z silnikiem komutatorowym albo go bocznikując (taki zwykle jest w suszarkach, da to spadek napięcia lub zmniejszenie przepływu prądu do zacisków silnika co da spadek mocy, bo moc to iloczyn napięcia i prądu)

pzdr,
pele
KUBOTA TEAM official rider!

#84 Daro

Daro

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 September 2013 - 21:39

No co do wytrzymałości buta masz racje, ładnie to opisałeś włącznie jak można ją jeszcze przerobić ;)
czyli da się zrobić wszystko koszt mojego wynalazku to 40 zł a idzie jeszcze to przerobić na wiele sposobów
co do 10 minut suszenia podałem czas najszybszy zawsze są 2 dziury w czarnej końcówce które mogę otworzyć wtedy miej ciepła idzie do buta ( taki mały regulator )

Użytkownik Daro edytował ten post 26 September 2013 - 21:41

Bunkrów nie ma ale też jest za***iście .

#85 Tompson

Tompson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 16:14

jakby ktoś miał jeszcze parcie na dryguya w klasycznej formie i za małe pieniądze:

http://www.ebay.pl/i...=item3f2cdba163

#86 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2013 - 19:41

Sama cena malutka, tylko teraz trzeba byłoby zmontować kontrabandę, co by przemyciła tego DryGuya za Ocean do Pomrocznej, bo koszt wysyłki 36,16 $ to prawie dwa razy tyle co wartość tej magicznej suszarki :D
KUBOTA TEAM official rider!

#87 Tompson

Tompson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 13:37

Sama cena malutka, tylko teraz trzeba byłoby zmontować kontrabandę, co by przemyciła tego DryGuya za Ocean do Pomrocznej, bo koszt wysyłki 36,16 $ to prawie dwa razy tyle co wartość tej magicznej suszarki :D


no i co z tego, że przesyłka droższa? Całość będzie kosztować ok. 180 zł, czyli mniej niż kiedykolwiek w Polsce :P

#88 krychu

krychu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2013 - 11:34

Witam.Zbieram się do kupna suszarki.Zastanawiam się nad suszarką bravo(taka co można suszyć buty i rękawice równocześnie) jak i ALPENHEAT CompactDry Ionizer.Jedna kosztuje 90 pln druga 240.Stąd moje pytanie-warto dopłacać?jeśli tak to dlaczego?
z góry dzięki za odpowiedź.
pozdro

Użytkownik krychu edytował ten post 12 December 2013 - 11:40


#89 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 12:19

Witam.Zbieram się do kupna suszarki.Zastanawiam się nad suszarką bravo(taka co można suszyć buty i rękawice równocześnie) jak i ALPENHEAT CompactDry Ionizer.Jedna kosztuje 90 pln druga 240.Stąd moje pytanie-warto dopłacać?jeśli tak to dlaczego?
z góry dzięki za odpowiedź.
pozdro


mamy sobie sami wyszukać to w internecie ?
linki być jakieś dał
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#90 krychu

krychu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2013 - 12:28

mamy sobie sami wyszukać to w internecie ?
linki być jakieś dał

http://agd-sklep.eu/...jqd5rjgakddkro4

http://e-sklepnarcia...a-do-butow.html

#91 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 15:15

http://agd-sklep.eu/...jqd5rjgakddkro4

http://e-sklepnarcia...a-do-butow.html


mam tą brawo do zastosowań domowych.
Bardzo solidna.
Za 1 razem buty i rękawice wysuszysz.

wada. Bardzo duża

Ale nowa cena ! Szok :yahoo:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#92 krychu

krychu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2013 - 15:29

mam tą brawo do zastosowań domowych.
Bardzo solidna.
Za 1 razem buty i rękawice wysuszysz.

wada. Bardzo duża

Ale nowa cena ! Szok :yahoo:

A w jakim czasie wysuszy buty snowboardowe?2h?

#93 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 17:44

A w jakim czasie wysuszy buty snowboardowe?2h?


zależy jak mokre.
czasem 120 minut da radę czasem 240 minut nie da rady bo trzeba wyjąć buta wewnętrznego.
normalnie 2 x 240 wysuszy każdego buta na wiór
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#94 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 08:11

wczoraj na allegro był dryguy ale się sprzedał.
za całe 70 PLN był
http://allegro.pl/su...3796773584.html
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#95 krychu

krychu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 13:24

wczoraj na allegro był dryguy ale się sprzedał.
za całe 70 PLN był
http://allegro.pl/su...3796773584.html

Okazja przeszła koło nosa.A ta suszarka bravo dużo większa od dryguya?

#96 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 13:53

no tak to wygląda

Dołączona grafika
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#97 krychu

krychu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 14:08

no tak to wygląda

Dołączona grafika

Dzięki.Jak będziesz miał chwilę na zmierzenie tej brawo to będę wdzięczny.
pozdro

#98 Tompson

Tompson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2013 - 00:45

dziś wróciłem z wyjazdu i powiem, że ten sprzęt http://alpenheat.com...ry-ionizer.html jest bardzo dobry. w 1,5h buty suche jak pieprz. Z wizualnych oględzin suszara jest lepsza od dryguya, ze względu na niezależnie odchylane ramiona, oraz możliwość ich wydłużenia, wchodzą głębiej w buta. Zawiera również ionizer. Czy działa, ciężko powiedzieć. Buty nie śmierdzą, więc można uznać, że tak ;)

#99 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2013 - 19:30

wczoraj na allegro był dryguy ale się sprzedał.
za całe 70 PLN był
http://allegro.pl/su...3796773584.html


woah, nieźle, 70 pln za nówkę sztukę. coś podejrzanie tanio, przypuszczam jakiś celowy dumping cenowy :P . szkoda że tak późno, sam bym kupił, ale z alpenheata jestem bardzo zadowolony.

dziś wróciłem z wyjazdu i powiem, że ten sprzęt http://alpenheat.com...ry-ionizer.html jest bardzo dobry. w 1,5h buty suche jak pieprz. Z wizualnych oględzin suszara jest lepsza od dryguya, ze względu na niezależnie odchylane ramiona, oraz możliwość ich wydłużenia, wchodzą głębiej w buta. Zawiera również ionizer. Czy działa, ciężko powiedzieć. Buty nie śmierdzą, więc można uznać, że tak ;)


kilka postów wcześniej popełniłem mały opis tego cuda, rzeczywiście działa mistrzowsko i też jestem z tego urządzenia bardzo zadowolony. Prodish wrzucał linka do strony gdzie można to kupić (fotopułapka daje najtańszą ofertę w dalszym ciągu). Jedyną jego wadą jaką zauważyłem póki co to fakt, że się szybko ramiona nagrzewają - tzn. po dwóch cyklach suszenia (2x90 min) butów są gorące jak diabli. Ale to dwa cykle prawie bez przerwy więc idzie wybaczyć.

pzdr,
pele
KUBOTA TEAM official rider!

#100 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2013 - 21:08

woah, nieźle, 70 pln za nówkę sztukę. coś podejrzanie tanio, przypuszczam jakiś celowy dumping cenowy :P

kilka postów wcześniej popełniłem mały opis tego cuda, rzeczywiście działa mistrzowsko i też jestem z tego urządzenia bardzo zadowolony. Prodish wrzucał linka do strony gdzie można to kupić (fotopułapka daje najtańszą ofertę w dalszym ciągu). Jedyną jego wadą jaką zauważyłem póki co to fakt, że się szybko ramiona nagrzewają - tzn. po dwóch cyklach suszenia (2x90 min) butów są gorące jak diabli. Ale to dwa cykle prawie bez przerwy więc idzie wybaczyć.

pzdr,
pele


chyba komuś przeleżał na magazynie ten dry guy. Paczka doszła do biura także w poniedziałek podjadę to odbiorę.

w moim starym który używam od 8 lat ramiona powyginały się od ciepła.
również wiatrak w środku się wypacza ale jest na to rada :) Jak by komuś wiatrak zahaczał o obudowę do dajcie znak
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama