Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Gdzie Jest Śnieg?


96 odpowiedzi w tym temacie

#61 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 15:53

ktoś się pytał dzie jest śnieg?

o tu! pełno pełno śnieżku!
KUBOTA TEAM official rider!

#62 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 18:54

ul la la :hahaha2: coś czuje że ta zima bedzie piękna :)
JOIN The Ride

#63 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 21:08

nie żebym krakał ale z obserwacji wieloletnich wynika że jesli śnieg w tatrach spada wcześnie, to zwiastuje ciepły październik i listopad a zimę dopiero po nowym roku... na szczęscie jednak przy obecnych anomaliach pogodowych nic nie jest wiadome, i mam nadzieję że zima też przyjdzie na maxa jak wiosna i lato:)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#64 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 21:57

Konrad, właśnie dobrze jest! z moich obserwacji bowiem wynika, że jak jest snieg w sierpniu lub wrześniu w Tatrach to potem mamy ładne klasisze babie lato a od końca listopada piękna sroga zima w górach murowana ;) . W zeszłym roku był f*ck up bo wczesny snieg spadł dopiero w październiku, i to w polowie miesiąca, czyli tuź przed sezonem rozpruł się worek z właściwym śniegiem przewidzianym już na cały sezon! :)

..swoją drogą to wczoraj jak zobaczyłem na stronce TPN ze na Kasprusiu jest 45 centa świeżego, to juź planowałem na sobotę jibby na infrastrukturze górnej stacji kolejki :yahoo:


nie żebym krakał ale z obserwacji wieloletnich wynika że jesli śnieg w tatrach spada wcześnie, to zwiastuje ciepły październik i listopad a zimę dopiero po nowym roku... na szczęscie jednak przy obecnych anomaliach pogodowych nic nie jest wiadome, i mam nadzieję że zima też przyjdzie na maxa jak wiosna i lato:)


www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#65 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 September 2010 - 19:40

Konrad, właśnie dobrze jest! z moich obserwacji bowiem wynika, że jak jest snieg w sierpniu lub wrześniu w Tatrach to potem mamy ładne klasisze babie lato a od końca listopada piękna sroga zima w górach murowana :jupi2: . W zeszłym roku był f*ck up bo wczesny snieg spadł dopiero w październiku, i to w polowie miesiąca, czyli tuź przed sezonem rozpruł się worek z właściwym śniegiem przewidzianym już na cały sezon! :jupi2:

..swoją drogą to wczoraj jak zobaczyłem na stronce TPN ze na Kasprusiu jest 45 centa świeżego, to juź planowałem na sobotę jibby na infrastrukturze górnej stacji kolejki ;D


oby Twoje obserwacje były lepsze od tych instytutu meteorologii :lol: ku naszemu wspólnemu dorbu (jakkolwiek komunistycznie by to nie brzmiało:))
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#66 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 September 2010 - 20:04

Wrzesień mokry i chłodny

Wczesna jesień może nam przynieść sporo deszczu. Obfite opady mogą powodować wzrost poziomu wody w rzekach i znów sprzyjać zagrożeniu powodziowemu. Na przestrzeni wielu lat często zdarzało się, że po długotrwałym niedostatku opadów, nadchodziły intensywne deszcze. Z powodu opadów temperatura będzie niższa od tej zwykle notowanej we wrześniu. Nie oznacza to jednak, że przynajmniej kilka dni nie minie pod znakiem przyjemnego ciepła, bo i takie akcenty pogody we wrześniu są przez nas spodziewane.

Październik mokry i zimny

Złota polska jesień ze zmienną pogodą. Często będzie padać i nie możemy liczyć na zbyt wiele ciepłych dni. Dominować będą chłody, które w drugiej połowie miesiąca przyniosą pierwsze opady śniegu. To oznacza, że zima może się rozpocząć wcześniej niż zwykle.

Listopad z prawdziwą zimą

W listopadzie zima będzie już w pełni. Temperatury bardzo często będą przechodzić na wartości ujemne, co oznacza, że spadły w dużych ilościach śnieg nie będzie się zbyt szybko roztapiać. Będziemy mogli mówić o zimie z prawdziwego zdarzenia, a nawet o zimie stulecia, oczywiście jak na warunki klimatyczne listopada. Sezon narciarski w górach rozpocznie się wcześniej niż zazwyczaj.

Grudzień wciąż zimowy

Zima nieco przystopuje, ale nadal musimy się liczyć z niskimi temperaturami i zalegającym śniegiem. Odwilży będzie jednak więcej niż w listopadzie, więc jest szansa, że przynajmniej kilka dni grudnia będzie dość ciepłych. Będzie bardzo często i mocno padać, spodziewamy się też orkanów, a więc porywistych wiatrów i sztormów na Bałtyku. Narciarze mogą liczyć na masy śniegu w górach.

Styczeń bardziej odwilżowy

Początek roku przyniesie więcej dni z odwilżą, chwilami będzie bardzo ciepło. Ale będzie to tylko przerywnik między kolejnymi uderzeniami zimy. W drugiej połowie miesiąca wrócą mrozy i śniegi. Będzie mniej padać niż w grudniu.

Luty zimny i dość suchy

Kolejny miesiąc zimy nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Nadal będzie mroźno i śnieżnie. Dopiero pod koniec miesiąca zacznie się robić cieplej i jest szansa na odwilż. Luty będzie suchym miesiącem.

Marzec zimny i suchy

Bardzo wczesna wiosna z niskimi temperaturami, które mogą opóźnić wegetację roślin na polach. Suma opadów w porównaniu z poprzednimi miesiącami znacznie się zmniejszy, jest więc szansa na więcej słonecznych dni. Dla rolników problemem może być niedostatek opadów.


Niech się stanie :jupi2:
Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!

#67 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 September 2010 - 17:15

[i]Wrzesień mokry i chłodny

Wczesna jesień może nam przynieść sporo deszczu. Obfite opady mogą powodować wzrost poziomu wody w rzekach i znów sprzyjać zagrożeniu powodziowemu. Na przestrzeni wielu lat często zdarzało się, że po długotrwałym niedostatku opadów, nadchodziły intensywne deszcze. Z powodu opadów temperatura będzie niższa od tej zwykle notowanej we wrześniu. Nie oznacza to jednak, że przynajmniej kilka dni nie minie pod znakiem przyjemnego ciepła, bo i takie akcenty pogody we wrześniu są przez nas spodziewane.

........



a do tej pory im się sprawdziło? bo to chyba fragment całorocznej prognozy...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#68 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 05 September 2010 - 08:44

no poki co im sie sprawdza ;) ja w zeszłym sezonie sprawdzalem u nich pogode na 16 dni to bylo ok ;)
Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!

#69 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 September 2010 - 08:47

bo ja tylko znalazłem coś takiego:
http://gubakprognoza...2,ID399142215,n
i do tej pory to się im tak połowa sprawdziła, połowa nie... czyli albo udało im się odgadnąć, albo nie ;) tyle że dobrze że im się nie sprawdza bo u nich tegoroczna zima ma być jesienią...

gdybać można ale nawet sami meteorolodzy przyznają, że nie da się przewidzieć pogody na dłużej niż 15dni... Jak dziś pamiętam w zeszłym roku pod koniec wakacji jak kupowałem nową dechę, a kumpel się śmiał i mi tłumaczył i pokazywał właśnie takie prognozy że wogóle ma nie być zimy... bo jacyś prorocy wróżyli wtedy śnieg przez ok 2 tyg w połowie stycznia za całą zimę, a jaka była każdy pamięta...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#70 snoww

snoww

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 October 2010 - 14:08

Odpowiedź na pytanie : " Gdzie jest śnieg?"



- Na pewno w Raju! :)
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy

#71 RauL

RauL

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 October 2010 - 18:22

Panie i Panowie, w górach u sąsiadów za południowej granicy spadł pierwszy śnieg! Po ciężkim dniu miło zobaczyć taką przyjemną niespodziankę :) http://www.holidayin...&pic=0&cam=3055

#72 lapa

lapa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 October 2010 - 08:17

serce się raduje :) - Janskie moje ulubione miejsce z zeszłego roku
jeszcze chwila i myślę, że będzie można wyciągać deseczkę
zimo gdzie jesteś ?????????????????????

#73 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 October 2010 - 08:45

W Bielsku przed chwilą sypało, co prawda już topnieje, ale ten pierwszy raz mamy za sobą :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#74 Shoox

Shoox

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 409 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 01 November 2010 - 02:46

bo ja tylko znalazłem coś takiego:
http://gubakprognoza...2,ID399142215,n


Nie mów mi, że wierzysz w bloga napisanego przez kogoś tam ...

Załączone pliki


#ehschool


#75 snowcamp

snowcamp

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 03 November 2010 - 12:17

w Les2Alpes !!!!!!!! :))))))))))))))

http://www.2alpes.co.../72/webcam.html

#76 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 04 November 2010 - 20:11

dorzucisz takie kamerki z val thorens?

#77 utan77

utan77

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2010 - 22:18

w taterkah jest już sporo śniegu ... jeszcze rtoche i zacznie się śmiganie :mrgreen:

SOS HUSKY

.

MAŁA i ZŁOŚLIWA :P


#78 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2010 - 08:02

Uwaga!! Coś tam do nas idzie!! :excited: Prognoza pogody
Chociaż w zeszłym roku w ogóle się nie sprawdzało, szczególnie prognoza z niższego rzędu. Ale ewidentnie widać, że coś się ma zmienić w pogodzie od przyszłego wtorku :terefere: Pożyjemy - zobaczymy

#79 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2010 - 13:53

oni kłamią ! zazwyczaj niewiedzą jaka bedzie pogda dziś po południu a co dopiero w grudniu po południu :) jak pie... nagły front z rosji to jutro bedziemy mieli zime ! oby sie sprawdziły oczywiścvie ,a jak nie to w ryja :mrgreen: hehh
JOIN The Ride

#80 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2010 - 17:48

oni kłamią ! zazwyczaj niewiedzą jaka bedzie pogda dziś po południu a co dopiero w grudniu po południu :)

Oni zazwyczaj nie wiedzą jaka pogoda jest TERAZ :) już nie raz mówili że tak i tak jest w tej części polski, a jakoś patrząc za okno... :)
A co do śniegu to też słyszałem, że od przyszłego tygodnia ma być.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...