Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Never Summer Ripsaw ?


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 13:18

co i jak to ja wiem..... będzie pan zadowolony :ok:
no board no fun!

#22 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 13:29

będzie pan zadowolony :ok:

pod warunkiem, że orzeł nie łodleci... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#23 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 13:32

o ile mnie pamięć nie myli..... tam orzeł jest :yahoo:
no board no fun!

#24 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 13:46

taaa... tam też miał być... mam zdjęcia... :terefere:



ale widziałem, że misiek miał na wyjazd pazura... może by coś dodał od siebie w temacie..? misiek..? :ashamed:

Użytkownik praxx edytował ten post 17 November 2014 - 13:48

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#25 piter

piter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 13:52

Potwierdzam, widziałem, miał i nawet jeździł : )

#26 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 13:53

ale widziałem, że misiek miał na wyjazd pazura... może by coś dodał od siebie w temacie..? misiek..? :ashamed:


ano Misiek..... nie daj się prosić..... też jestem ciekaw twojego porównania z Travisem :)
no board no fun!

#27 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2014 - 21:53

Ano pojeździłem, ale w sumie to tylko trzy dni, pierwsze trzy dni sezonu, więc nogi jeszcze nie te i ostrożność w jeździe też spora.
Ripsaw 160X, czyli wide, buty Deeluxe ID 46, wiązki Cartel, kąty 18, -12. Stance nie pomnę, ale zewnętrzne inserty. Warunki różne - na stoku śnieg naturalny, czasem wywiany i wyślizgany mocno, czasem zmrożony i grudy, jeden dzień śnieg mokry. Poza trasą zleżały mokry niby-puch - ciężki do jazdy, więc po kilku próbach odpuściłem.
Nie do końca wiem, co odpowiada za co, więc nie będę pisał, jak JJ Prince o technologii wsadzonej w ten blat.
Jest jeden pewnik - żadna decha do tej pory nie dawała mi takiego oparcia na krawędzi, jak ta.
Pomimo początku sezonu, słabej kondycji i braku siły.
Wchodzi na krawędź łatwo, trzyma wzorcowo i zmienia ją błyskawicznie. Deska szybka, nawet bardzo, nie ma problemu na wypłaszczeniach. Pop ogromny, porównywalny z T.Rice, ale to trzeba by zrobić porównanie one on one, bo na Travisie jeździłem wiosną i w dobrej kondycji fizycznej. W każdym razie deska oddaje bardzo mocno, niemniej trzeba włożyć w olkę więcej siły, żeby wygiąć taila, bo wbrew danym z katalogu NS to decha sztywna. Nie w takim oldskulowym sensie, jak te szity z polskich wypozyczalni. Po prostu sprężysta. Dla mnie, na początek tego sezonu, kiedy akurat jestem słabawy mocno - trochę za sztywna, bo o ile jakieś rolle wchodziły, to oderwanie nosa, czy taila nieco wyżej od śniegu sprawiało mi trudności.
Co jeszcze - NS znany jest z dobrego tłumienia. Tu się jednak ciut rozczarowałem, bo jednak podczas szybkiej popołudniowej jazdy po zmrożonym w cieniu i pooranym wcześniej przez ludzików stoku pragnąłem tego tłumienia więcej.
Nie mam pojęcia, jak z pucholem, bo nie było jak niestety :/
Podsumowując - na pewno decha do technicznego FS typu skocznie i pajp będzie genialna. Myślę, że Sąsiad powinien spróbować, ciekaw jestem jego odczuć. Ma ogromny pop, pozwala na bardzo dynamiczną jazdę z jego wykorzystaniem, trzyma krawędź, jak głupia. Przy tym wszystkim o dziwo prowadzi się łatwo, może nie banalnie, ale na pewno do ogarnięcia przez mniej objeżdżone osoby. Nie ma tendencji do łapania którejś z krawędzi podczas jazdy na kreskę na łaskiej desce. Z czystym sumieniem mogę więc polecić ją każdemu, kto już w miarę kuma jazdę skrętem ciętym.
Do nauki smarowania moim zdaniem będzie za trudna, bo trzeba już nieco pary w nogach, żeby ją porządnie wygiąć, ale jeśli ktoś już umie, to mega pop pozwoli na dużo więcej, niż dotychczas.
Gdybym był o dwa-trzy lata dalej w progresie i w lepszej kondycji zdrowotnej, na pewno brałbym Ripsaw w ciemno, jako deskę allroundową. Że nie jestem - pozostaje mi jeszcze przetestować Proto HD.
T.Rice'a mam zamówionego i z niego nie rezygnuję, bo jestem zakochany w tym modelu, ale NS też w końcu zagości w pokrowcu. :-).

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 17 November 2014 - 21:54

  • praxx lubi to
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#28 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 22:43

Jak się gdzieś trafimy to mogę użyczyć Protona HDX 160

#29 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 08:39

Oooo... Chętnie :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#30 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 November 2014 - 12:13

Miejsce: kaunertal listopad 2014
warun: twardy śnieg,po południu trochę bardziej miękko
długość dechy: 156
wiązania: union danny kass
stance: 18/-12,
Rider: ja i moje 82kg

Przy pierwszym kontakcie od razu rzuca się w oczy,że deska do miękkich nie należy do tego pogięta jest solidnie:)Spora sekcja camberowa za wiązkami i konkretny rocker między butami.
Jeżeli chodzi o jazdę na krawędzi, to spisuje się bardzo dobrze,chociaż ma o dziwo dość krótką krawędź efektywną,ale jest deską sztywną.Pop spory,trzeba trochę włożyć siły w deskę,ale oddaje ze zdwojoną mocą.Na skoczni spisuje się równie dobrze,pewne wyjście z kickera i bardzo pewne lądowanie.
Przy flatach naprawdę trzeba się wysilić,nie jest to deska do tego stworzona,ale jak najbardziej się da.Smarowanie nie należy do przyjemnych,ale rotacje na flacie dzięki dużemu potencjałowi wychodzą niemal same.
Deska nie jest na pewno skierowana dla osób z małym doświadczeniem,jeździ bardzo dobrze,ale wymaga objeżdżenia,nie jest to też deska,dla ludzi lubujących się w rockerowych konstrukcjach do smarowania,ale jeżeli ktoś szuka kosiora do cięcia na krawędzi na sporych prędkościach i latania na dużych konstrukcjach to na pewno będzie zadowolony
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#31 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 12:24

nie próżnowałeś widzę na tym wyjeździe..... :girlcake:
no board no fun!

#32 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 November 2014 - 15:08

spoks,jeszcze muszę reckę BOD wrzucić:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#33 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 15:17

spoks,jeszcze muszę reckę BOD wrzucić :)


luzik..... same fajne blaty sobie zabrałeś :)
no board no fun!

#34 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 19:37

a ty kiedy miałeś kiepski blat na wyjeździe..? :terefere:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...