Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Lib Tech Travis Pro 157 - Teścik


178 odpowiedzi w tym temacie

#141 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2017 - 23:26

No wiem...zastanawiam się zawsze czy były przypadki, ze ktoś znajdował na takiej lince samo odkręcone wiązanie , coś w rodzaju koła rowerowego przy założeniu locka na szprychy, zamiast na ramę ;) ( a takich kołek to sam kilka widziałem )

Nie mówiąc o tym , ze taką linke to pewnie sekatorem można przeciąć ...

Ale pewnie przeciwko jakiemuś gowniarzowi , któremu nagle przyjdzie do głowy, ze można sobie wziąć , bo stoi - to taka linka pomóc może.

plus w stosunku do Burtonowego est, że 2 razy więcej śrub, wiec nawet to trochę więcej zachodu jakby chciał odkręcić ;-)

#142 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2017 - 23:55

Nie mówiąc o tym , ze taką linke to pewnie sekatorem można przeciąć ...

Ale pewnie przeciwko jakiemuś gowniarzowi , któremu nagle przyjdzie do głowy, ze można sobie wziąć , bo stoi - to taka linka pomóc może.

 

nie mam na myśli takiego locka z drucikiem grubości nitki dentystycznej, tylko stalowej linki ok 4-5mm... są takie...
natomiast każde zabezpieczenie, nie tylko tego rodzaju ma za zadanie jak najdłuższe spowolnienie akcji wrogiego zaboru mienia, w celu zniechęcenia sqrwy.syna wyciągającego łapy po nie swoje zabawki... jak zostawisz szpej przypięty na czas opróżniania kufla, powinno zadziałać... jak na tydzień pod barem - niekoniecznie...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#143 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2017 - 20:42

Artur w Zygzaku często namawia na kupno zabezpieczeń, wie co mówi w końcu ma wypożyczalnie w Białce. Rozmawiałem z jego chłopakami z wypożyczalni, to mówili, że niestety w Białce się zdarza. Dużo ludzi to kusi kur... kusi.  :evil:



#144 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2017 - 10:16

Każde zapięcie odstrasza tym bardziej że mało kto zapina sprzęt czymkolwiek.

Łatwiej jest złodziejowi wziąć deskę nie zabepieczoną niż ceregielić się nawet z cienką linką.

 

Zdjęcia ze Stubai'a. Nieźle zabezpieczony sprzęt.

Jak widać albo narciarz z Polski albo lokales bojący się naszych rodaków lub naszych sąsiadów :)

 

Praxx. Byłeś tam trochę. Jak tam z kradzierzami na Stubai'u.

 

7D666656-5C22-4BBC-9572-AC9D67065654_zps


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#145 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2017 - 10:24

ogólnie sporo ludzi używa zabezpieczeń (pomijam jakość tychże, bo jest różnie) idąc nawet na obiad do baru, ale jest to nadal margines użytkowników... powyższy obrazek wygląda jak typowe zabezpieczenie sprzętu pozostawianego przez dłuższy okres czasu "na górze" - instruktorzy bardzo często zostawiają swój sprzęt na noc przez cały sezon, goście, którym nie chce się zwozić gratów itp itd... 

 

przez dwa sezony (10 mscy) słyszałem tylko o jednym przypadku "dźwignięcia ostatecznego" pary nart... kolega zostawił na 3 tygodnie przypięte tygodniowe atomici puchowe (700 jurków) i pojechał do domu... niestety po powrocie zwiesił warę... więcej przypadków nie trafiło do mojej wiadomości... także o jakiejś pladze nie można raczej mówić...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#146 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 15:14

odświeżając temat tegoroczny model i trzyma i skręca i za***rdala..... szczególnie to ostatnie :P

 

Załączony plik  IMG_20170216_140508.png   102.53 KB   9 Ilość pobrań


  • Bodek lubi to
no board no fun!

#147 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 16:29

@ mike, co to za apka?



#148 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 March 2017 - 16:35

odświeżając temat tegoroczny model i trzyma i skręca i za***rdala..... szczególnie to ostatnie :P

 

attachicon.gifIMG_20170216_140508.png

 

rzucić telefonem z krzesła w śnieg by zarejestrował taką prędkość to nie sztuka  :bag:

 

To chyba ski tracks na androida


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#149 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 16:46

Wysokie kolejka musiała być ;) Zacnie. Ciekawe jak upadek wygląda prz takiej prędkości ;)



#150 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 18:04

Ładnie Mike, lubię jak ktoś puści się o życie...za takie coś to chyba papiery SITS czy jak to się tam nazywa odbierają;)



#151 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 07:48

@ mike, co to za apka?

 

ski tracks.... jedyna apka jaką testowałem, która gwarantuje spoko powtarzalność pomiarów


Ładnie Mike, lubię jak ktoś puści się o życie...za takie coś to chyba papiery SITS czy jak to się tam nazywa odbierają ;)

 

spoko, było bezpiecznie i miałem tylko dwóch świadków ;)


Wysokie kolejka musiała być ;) Zacnie. Ciekawe jak upadek wygląda prz takiej prędkości ;)

 

było wysoko, ponad 3k n.p.m. ;)

 

trasa czerwona, z samego rańca, równa ja stół.... upadek mógłby być co najwyżej na plecy, znaczy żółwia :)


no board no fun!

#152 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 13:12

98km/h miałem na Travisie 157 więcej się nie odważyłem, ale to jednak ludzie jeździli, a stok tez tak nie do końca już pod koniec dnia. Ale ogólnie bardzo stabilnie bez większego ciśnienia. Może jak wymienię na nowego i kolano do końca mi nie siądzie to spróbujemy więcej😁

#153 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 13:47

98km/h miałem na Travisie 157 więcej się nie odważyłem, ale to jednak ludzie jeździli, a stok tez tak nie do końca już pod koniec dnia. Ale ogólnie bardzo stabilnie bez większego ciśnienia. Może jak wymienię na nowego i kolano do końca mi nie siądzie to spróbujemy więcej

 

do 100km/h nie czuje się żadnego ciśnienia na tej desce... tyle, że to jazda na krechę raczej ;) ale poniżej 80km/h można jeszcze spokojnie ciętym cisnąć :ok:


no board no fun!

#154 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 18:56

Mam podobnie, żadnego ciśnienia jak chodzi o samą jazdę i zachowanie deski przy tych prędkościach, ciśnienie miałem tylko w związku z ludźmi, których jednak trochę bylo, a czasami sie zastanawiam czy niektórzy specjalnie czekają żeby wskoczyć kilka m przede mną. Deska naprawdę lubi duże prędkości i nawet się zastanowię czy do ciśnięcia nie pójść w 161.5

#155 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2017 - 11:09

Po zimie będę sprzedawał swojego T. Rice HP 157 - chyba 2015 jak dobrze pamiętam.



#156 bb81

bb81

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2017 - 07:53

Muniek ale u Ciebie zima trwa cały rok 😀. Na co zmieniasz?

#157 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2017 - 10:54

Wybiorę z TRS HP, Riders Choice, Hot Knife (nowszy miększy niż starszy rocznik) i Space Case.

Długości 157 lub jak najbliżej.

Problem w tym że muszę te deski objeździć jeszcze w tym sezonie - bo na żadnej nie jeździłem...a na maxa chce być gotowy już na następną zimę - wejść w sezon na nowej desce.
 

Wiem że jak je objadę to na 100% kupuję jedną z tych desek. Muszę tylko je wszystkie dostać na testy....1 dzień na każdej.


Użytkownik Muniek edytował ten post 13 March 2017 - 10:55


#158 elucidate

elucidate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2017 - 14:41

Jak byliśmy w Marilevie to było pytać to ci bym użyczyl Trsa. :)

#159 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2017 - 20:43

Wybiorę z TRS HP, Riders Choice, Hot Knife (nowszy miększy niż starszy rocznik) i Space Case.

Długości 157 lub jak najbliżej.

Problem w tym że muszę te deski objeździć jeszcze w tym sezonie - bo na żadnej nie jeździłem...a na maxa chce być gotowy już na następną zimę - wejść w sezon na nowej desce.
 

Wiem że jak je objadę to na 100% kupuję jedną z tych desek. Muszę tylko je wszystkie dostać na testy....1 dzień na każdej.

Jestem tu;) Osobiście polecam Gnu Space Case. W tym roku najlepszy amator na Lib Tech Banked Slalom pożyczył mojego Space'a z Transerami i został...najlepszym amatorem;)



#160 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2017 - 21:42

Siemka rozumiem ale wiesz...muszę przejechać się na desce zanim ją kupię a te 4 deski baaaardzo mnie interesują. Więc muszę się na wszystkich 4 przejechać zanim wydam 2k zł ;-)

Jadę jeszcze na 2 wyjazdy:

- 24 marca do L2A ze Snow4life

- 21 kwietnia do L2A ze Snow4life

 

Wiem że w kwietniu będzie dużo testówek bo będzie dużo ludzi.
Tak więc tylko tam mam szansę na testy....chyba że jest możliwość od Ciebie pożyczyć którąś z tych desek na 1 dniówkę w Polsce ?

EDIT: Elucidate zjebałem :D ale mam nadzieję że jeszcze jakoś dorwę te dechy.


Użytkownik Muniek edytował ten post 13 March 2017 - 21:43