Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

ocenicie to co robię


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2010 - 16:07

Siemano
Przyszła moja kolej pokazania jak jeżdżę, wiem że źle jeżdżę ;p
Ten sezon miał być z instruktorem niestety plany potoczyły sie inaczej i znów nie miałem okazji czegoś się nauczyć
Stąd prośba abyście wytknęli mi wszystkie błędy jakie popełniam a jest ich na pewno sporo

takie małe wideło


#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 February 2010 - 16:23

Stąd proźba abyście wytkneli mi wszystkie błędy jakie popełniam a jest ich napewno sporo

jak wszystkie, to wszystkie...  :D

#3 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2010 - 16:42

nie no może bez takich :D
już poprawione :D

#4 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 February 2010 - 16:58

do skretu fs wychodzisz z rotacji tulowia,bardzo mocno wypychasz biodro aby sobie pomoc w zapoczatkowaniu skretu.okrutnie pochylasz tulow w kierunku krawedzi fs
na fs bardzo mocno tylne kolano wchodzi ci do srodka,na bs straszny scyzor,

#5 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2010 - 17:03

nom przypomina to troszkę walkę o przetrwanie , bardzo kolega zgarbiony i rączki latają , ale to już może instruktor sie jakiś wypowie


ups już mnie Krzychu uprzedził to sorki

#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2010 - 17:11

wydawało mi sie że troche lepiej to wygląda ale jak zobaczyłem nagranie wiedziałem że musze tu to pokazać

na desce czuje sie pewnie wiec nie jest to walka o przetrwanie ,  problem tkwi bardziej w technice chyba

miałem świadomość o scyzoryku ale nie wiedziałem że aż tak bardzo do puki nie zobaczyłem filmu

#7 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2011 - 20:23

minął rok, nagrałem dziś pare skrętów
pytanie brzmi; jest progres ?
no i oczywiście wytykajcie błędy


  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#8 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2011 - 20:38

Na tym filmiku nie widać praktycznie Twojej jazdy Dołączona grafika

w każdym razie na frontside tylne kolanko ucieka Ci do środka Dołączona grafika

pzdr....

#9 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2011 - 20:47

Jak Aro już wspomniał film lipa do oceny ... Ty już powinieneś wiedzieć jak nagrać film do oceny :terefere:

Z tego co widzę to tak tylnie kolanko wchodzi do środka na froniu wchodzisz na tylnia nogę 17 sekunda ( ciężar ciała ) , masz otwarta pozycje 9 sekunda bark jest otwarty przez co nie dociążasz równomiernie krawędzi. robisz kontr rotację czyli nogi są na froniu a góra już ucieka do becka.
Na becku delikatny garbik 11 sekunad filmu


starego filmiku już nie ma ale obejrzałem jakieś Twoje na YT i progres jest znaczny :))) Oby tak dalej

Użytkownik Jaceksp edytował ten post 22 February 2011 - 20:57


#10 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2011 - 21:16

problem z filmem polegał na tym że bateria ledwo trzymała i nie mogłem zrobić drugiej próby, "kamerzysta" nie bardzo wiedział co i jak ma ująć, uznałem lepsze coś niż nic.
w takim razie może w czwartek jeszcze coś nagram ;p

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2011 - 07:37

Kortas to niech koleś siądzie jakieś 100 m niżej a Ty jak bedziesz jechał to rób długie promienie skrętu tak jak deska idzie wtedy bedzie wszystko widać jak na dłoni :)
ale jest git :)

#12 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2011 - 21:13


kolejny film nie wiem czy też nie jestem zbyt słabo widoczny
to co mi sie rzuciło w oczy to nawepno ciężar ciała na tylnej nodze
no i tak jak Jacku mówiłeś garb przy becku

STARY FILM ! !

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#13 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2011 - 21:45

dłuższe skręty rób

dobra co widać na filmiku to opisałem na zdjęciu

Wypychasz bioderko do przodu przez co jedziesz na tylniej nuzi , automatycznie linia barków jest zaburzona , cała ta sylwetka powoduje nierównomierne dociążenie krawędzi i przy ciętym będziesz miał problem. Ugnij nogi w kolanach bo są kompletnie proste . jakas nierównośc terenu i nie masz amortyzacji.
posmigaj w przysiadzie co za tym idzie ugniesz nogi cofniesz bioderko i pojedziesz z równomiernym dociążeniem deski.
jest kilka ćwiczonek i warto by je zastosować bo postępy robisz super , ale trzeba by pod okiem instruktora który wie ocb albo kogoś ogarniętego z kolegów.
Jak będzie możliwość spotkania to Ci powiem co i jak.

#14 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2011 - 22:24

post mi sie nie dodał...

Dzięki Jacku za ten obrazek :D
Progres jest po 3h z instruktorem na TD
Niestety nikt z mojego otoczenia nie umie dobrze jeździć, poza tym na stoku spędzam około 10 dni w roku wiec też jest słabo
Sam jestem z siebie dumny bo ta jazda nareszcie jakoś wygląda.
Ale liczy sie zabawa :D

Wybierasz sie Jacki na Spring camp ?

Użytkownik kortas edytował ten post 24 February 2011 - 22:28

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#15 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 February 2011 - 08:24

Tak gadałem z Arem i zależy wszystko od finansów , ale na 1 dzień postaram się wpaść.
po Alpach na razie leże z kasą a musze na kwiecień zbierać na Francjie :(
Jak by mnie nie było to Aro Ci wszystko pokaże bo wiedze mamy podobną :)

Progres jest oczywisty i widoczny , butterki tez super jak na tydzień nauki , teraz tylko popracowac nad techniką i bedzie super :yahoo:

#16 shuen

shuen

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 11 March 2011 - 01:05

Hej

Nie jestem instruktorem ale postanowiłem coś od siebie napisać.

Filmiki nie do końca nadają się do oceniania stylu jazdy. Widać progres pomiędzy starym a nowym - to cieszy.


Wg mnie jest problem z postawą. Pozycja jest wysoka, ręce ci trochę latają, trochę się garbisz, sprawiasz wrażenie, jakbyś trzymał w pewnych momentach ciężar na tylnej nodze. Wszystko to może być efekt niskiej prędkości i równego stoku. Prawdopodobnie gdyby prędkość była większa, a stok bardziej wymagający wyglądałoby to inaczej. Niemniej warto wg mnie popracować nad pozycją. Moja rada, dociążać przednią nogę, bardziej ugiąć kolana, prostować plecy. Ręce rozłożyć w naturalnej i wygodnej pozycji.

Odnośnie jazdy - wydaje mi się, że trochę inicjujesz skręt skrętem ciała, zbytnio dociążasz tylną nogę (nie "ucieka" ci czasami tył deski?), a przede wszystkim nie dociągasz deski, tak aby "pokazać ślizg". Optymalny kąt nachylenia deski do stoku to ok 45 stopni. Moja rada we front side dociążaj przednią nogę, opuszczaj oba kolana w dół, tak jakbyś chciał nimi szurać nimi po stoku - deska powinna dzięki temu bardziej odchylić się od stoku i iść pewniej, jednocześnie dając ci możliwość amortyzowania nierówności - dodatkowo wymusi to wychył i prawidłową postawę. W back side podciągaj palce do góry, jakbyś chciał pokazać ślizg osobom które stoją przed tobą -dodatkowo dociążaj przede wszystkim przednią nogę, prostuj plecy a uginaj kolana. Odnośnie iniciacji skrętu - ćwicz do znudzenia WN i NW i poproś instruktora o zadanie ćwiczeń, które pozwolą ci skorygować błędy podczas inicjacji skrętu.

Pzdr i powodzenia.

#17 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2012 - 18:12

krótki filmik z dzisiaj


znowu zbyt wiele nie widać ale każda wskazówka się przyda :)

Użytkownik kortas edytował ten post 24 January 2012 - 18:20

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#18 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2012 - 21:20

krótki filmik z dzisiaj


znowu zbyt wiele nie widać ale każda wskazówka się przyda :)


oglądam i oglądam i zauważyłem napewno że mam garbika na bs i wydaje mi się że przy fs ucieka mi tylne kolano do środka

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#19 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 January 2012 - 20:59

oglądam i oglądam i zauważyłem napewno że mam garbika na bs i wydaje mi się że przy fs ucieka mi tylne kolano do środka


taki garbik to nie garbik... natomiast podstawowy błąd u Ciebie to jedziesz odchylony do tyłu, przez co wypychasz biodro do przodu i jest zaburzona linia barków wtedy. Barki muszą być równolegle do deski. Skup się tylko na pochylaniu przedniego barku bardziej do przodu, a będzie znacznie lepiej.


Co do kolanka to potrzebne by było inne ujęcie od strony FS z boku.





Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#20 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2012 - 21:36

dobra dobra wiem że mało widać, nie można mieć wszystkiego :)
Ten narciarz na filmie to nie ja :)
tylne kolano spierdziela ale walcze z tym ,mówta co jeszcze ?
na sowją nogę

i słicz

Użytkownik kortas edytował ten post 14 December 2012 - 21:36

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: