Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zakup Nowego "desiwa".


67 odpowiedzi w tym temacie

#41 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2013 - 21:09

to za pół roku czekamy na recenzję użytkownika... :ok:

Jak bedziesz na TD5 to pewnie już coś opowiem, bo zabieram ją do Austrii i tam na ile będę umial to przetestuje :mrgreen: .

#42 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2013 - 06:21

Kurde, za***iście sie cieszę,że wybrałeś Gnu Pickle...jestem właśnie w USA po prezentacji GNU i myślę,że przyszłość należy do tej firmy. Czekam na priva po tym jak trochę na niej pojeździsz.

#43 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2013 - 20:16

Marek S. napewno sie odezwe i zdam relacje. A co do GNU to tak naprawde nie byłe pewny co do wyboru bo jak wiesz przymiarke robilem do Skate banana Liba. Mam nadzieje ze sie nie zawiode i bede mógł polecić ten blat innym :laugh: .
A skoro byłeś na prezentacji to powiedz jakie nowinki przygotowali?
ps. jak nie problem z wyborem dechy to teraz naszło mnie na wiązania no i chyba bede znów musiał prosić o jakieś propozycje, a jak juz wiązania to pewnie i buty zmienie. Wiec propozycje jak najbardziej. (żona mnie chyba z domu wy***ie :jupi2: ) A i bym zapomniał burek bullet 157w 2010 do sprzedania, do nauki w sam raz jak co to na pw pisać.

Użytkownik krystian21 edytował ten post 13 November 2013 - 20:42


#44 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2013 - 21:40

A skoro byłeś na prezentacji to powiedz jakie nowinki przygotowali?

czy jedną z nowinek jest sprzedaż mervina przez quicksilvera..? :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#45 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2013 - 22:27

czy jedną z nowinek jest sprzedaż mervina przez quicksilvera..? :bag:

praxx, co masz na myśli?: quicksilver będzie sprzedawał/dystrybuował desiwa Mervina czy quick sprzedał tą fabrykę komuś? Takie biznesowe pytanko.

#46 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2013 - 22:56

http://ir.quiksilver...67300 chyba, że czegoś z tego prawno-ekonomicznego bełkotu nie sqmałem...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#47 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2013 - 23:10

No tak, pozbywają się non-core biznesów koncentrując się na ciuchach, DC i ROXY (te deski bedą dalej robione u Mervina). Ten Press Release jest dobrze napisany bo nie wiemy czy to M przynosił im np. straty czy Q potrzebuje kasy.
Sorka za ten offpic.
Czekam na opinię o Picle.
g

Użytkownik greg-o-wal edytował ten post 13 November 2013 - 23:12


#48 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 November 2013 - 23:27

Quiksilver chyba wpompował za dużą kasę w kozackie filmy ;) Jako koncern podobno od 6-ciu lat notował straty. Postanowili wyjść z brandów "core", skupić się na szmatkach i sofcie całorocznym Quik, Roxy, DC. Zamiast likwidować Mervina, postanowili go sprzedać za ok. 50 mil $. No i wszyscy są happy, bo przynajmniej Lib-Tech nie podzielił losu Forum.

#49 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2013 - 23:52

No tak, wieloletni plan optymalizacji.
Takie venture capitals z reguły podnoszą wartość firmy bo chcą ją potem sprzedać z zyskiem ale często na tym są skoncentrowani i duch w takiej firmie zanika. Oby to nie spotkało Marvina.
I oby więcej kiszonek (znaczy Pickli:))
g

#50 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 08:29

Tak, Quiksilver sprzedał Mervina Altamont, grupie inwestycyjnej. Było bardzo dużo chętnych, poza ceną liczyło się również jakie plany ma dany inwestor. Altamont zostawia Mervinowi całkowicie wolną rękę, dodatkowo wspiera w nowych pomysłach,które potrzebują inwestycji. Nie będzie żadnej komercjalizacji Mervina, a wręcz w niektórych przypadkach będzie w drugą stronę.

Quiksilver ma 1000% wzrostu wartości akcji w okresie około ostatnich 10 lat,więc nie wiem czy tak im źle idzie. Zmiany wiązą się z wizją nowego CEO, a prz tym Quik nie chciał przeszkadzać Mervinowi, który jako malutka firma nie wpisywał się w pewne kwestie rozwoju. Ogólnie i wilk syty i owca cała.

Deski Roxy będą dalej produkowane w Mervinie. DC jest produkowane w Austrii, tutaj też bez zmian.

Co do nowości Gnu czy też Lib Techa,nie mogę na razie zdradzać,ale to co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Ale w sumie czego oczekiwać jeśli pracownicy Mervina surf,skate i snow mają opanowany na bardzo wysokim poziomie. Do tego riderzy typu Travis Rice, jamie Lynn, Erik Jackson, Forest Bailey czy bracia Cummins. I na końcu inżynierowie z pasją,którzy codziennie testują różne wynalazki.
Będąc na meetingu Mervina czujesz,że to w czym uczestniczysz to coś wyjątkowego. To nie biznesmeni, tylko ludzie z ogromną pasją,historią,wiedzą i umiejętnościami w jeździe na jakiejkolwiek desce.

Mogę zdradzić,że wraca Lib Tech Outerwear, mam nadzieję,że już w grudniu będę miał na sobie sample, bo niektóre rzeczy im naprawdę wyszły.

Krystian21, będziesz mega zadolony z tego Pickla, czekam z resztą na oficjalną recenzję z Twojej strony. Co do wiązań, brałbym Union Force.
  • Jag Jak lubi to

#51 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 19:17

Aby nie zakładać nowego tematu to może jakieś propozycje wiązań dla mojego pickla :lolbounce: . Marek S. poradził Union Force ale czytałem że to podobno lepszy, a ostatnio gorszy Drake więc sam juz niewiem :huh2: . Tylko trzymajmy sie tak +/_ 900zł bo inaczej bedzie bankrut ze mnie ;( i na wyjazd zabraknie hehe.
Jeszcze jedna kwestia, wiązania nie muszą być z tego roku tylko mają robote robić.

Użytkownik krystian21 edytował ten post 14 November 2013 - 20:15


#52 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 19:28

stary z takim budżetem nie powinno być żadnego problemu... burtek mission, cartel (mogą się wydawać za sztywne, ale niekoniecznie), może malavitę z poprzedniego sezonu gdzieś znajdziesz... flux - tutaj pewniakiem wydaje się być tt, ale ds30 też powinny pyknąć... tyle z mojej strony...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#53 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 20:14

Dzięki praxx na Ciebie zawsze można liczyć :D, ale te ds30 to te kolorowe fajnie wyglądają ( chyba pierwszy raz na wygląd zwrócilem uwage hehe). Jak bedziemy mieli okazje sie ponać na TD5 to :drunk:

#54 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 20:17

Też bym stawiał na fluxy , świetne wiązania.

#55 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 20:41

Takie ds 30 by mi siadły http://bricksfamily..../flux_8396.html tylko gdzie je kupić, bo z japońskim u mnie kiepsko ;( a jak nie bedzie ich gdzie kupić to w Raveny inwestuje :bag:

#56 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 20:42

Ja już postawiłem na drugą parę Fluxów :)
Za 900 dostaniesz DS (flex 6) z zeszłego sezonu, lub nowe TT (flex7) za 750.
Kiedyś jeździłem w Drake i nie miałem z nimi złych doświadczeń, ale po przesiadce na Titany stwierdziłem, że to inna bajka.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#57 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 20:42

nom prześliczne , pisz do Morgana może coś ogarnie

#58 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 20:47

A mi tak właśnie średnio podeszły TT30...

#59 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2013 - 20:55

APEL
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie, kolorowych fluxów potrzebuje hehe, a mianowicie te: http://bricksfamily....1/11/flux_8396.
A teraz poważnie jak ktoś je napotka to prosze o kontakt.
ps jestem desperat :twisted:

#60 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2013 - 21:38

:drunk: zawsze... te z linku to może być poza zasięgiem, ale te: http://sklepsnowboar...-violet-13.html są tutaj... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...